Προς το περιεχόμενο

PlayStation Portable Topic v2 [PSP][Εκτός μηνυμάτων για downgrade]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικα δεν καταλαβα τποτα.

τι ειναι γεγονος, οτι περιμενεις να σπασει καποια μερα το πσπ 3000 για να φτιαξεις κι εσυ το δικο σου;

ή ειναι γεγονος οτι εσπασε το 3000;

 

παντως αν ψαξεις θα δεις πως υπαρχει θεμα εδω σχετικα με την τελευταια εκδοση του πσπ

Επεξ/σία από basilis5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικα δεν καταλαβα τποτα.

τι ειναι γεγονος, οτι περιμενεις να σπασει καποια μερα το πσπ 3000 για να φτιαξεις κι εσυ το δικο σου;

ή ειναι γεγονος οτι εσπασε το 3000;

 

παντως αν ψαξεις θα δεις πως υπαρχει θεμα εδω σχετικα με την τελευταια εκδοση του πσπ

Επεξ/σία από basilis5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πολύ καλό παιχνίδι που ανακάλυψα τελευταία για PSP 2000 είναι το "Buzz Brain Bender"(σε στυλ κουίζ,σαν το "Who has the biggest brain" του Facebook).Για όσους θέλουν κάτι διαφορετικό απ'τα συνηθισμένα ;)(όπως εγώ που,καθ'ότι κοροτσάκι,δεν βρίσκω και πολλά παιχνίδια που να μ'αρέσουν....:-()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες!

 

Πήρα κι εγώ ένα PSP.. είπα σήμερα να περάσω μία ταινία.. και έχω κολλήσει. Διάβασα ότι πρέπει να είναι σε συγκεκριμένο folder και subfolder, σε mp4 κτλ.

 

Αλλά δε κατάφερα να τα δώ με τίποτα στο PSP. Έχω firmware 4.20, μπορείτε να με βοηθήσετε? Ποιά προγράμματα χρησιμοποιείται για encoding? Τις δοκιμές μου τις έκανα με το XviD4PSP και το Convert AVI to MP4.

Επεξ/σία από giankyr
firmware version
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χρησιμοποιω το total video converter,

σου φτιαχνει αυτοματα τους φακελους που χρειαζεται τπ πσπ για να διαβασει τα αρχεια,κι ετσι αντιγραφεις ολο τον φακελο μαζι με το αρχειο στο πσπ για να μην μπερδευεσαι και εισαι οκ.

το μονο αρνητικο,δεν μπορεις να το κανεις rename σαν αρχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χρησιμοποιω το total video converter,

σου φτιαχνει αυτοματα τους φακελους που χρειαζεται τπ πσπ για να διαβασει τα αρχεια,κι ετσι αντιγραφεις ολο τον φακελο μαζι με το αρχειο στο πσπ για να μην μπερδευεσαι και εισαι οκ.

το μονο αρνητικο,δεν μπορεις να το κανεις rename σαν αρχειο

 

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες!

 

Πήρα κι εγώ ένα PSP.. είπα σήμερα να περάσω μία ταινία.. και έχω κολλήσει. Διάβασα ότι πρέπει να είναι σε συγκεκριμένο folder και subfolder, σε mp4 κτλ.

 

Αλλά δε κατάφερα να τα δώ με τίποτα στο PSP. Έχω firmware 4.20, μπορείτε να με βοηθήσετε? Ποιά προγράμματα χρησιμοποιείται για encoding? Τις δοκιμές μου τις έκανα με το XviD4PSP και το Convert AVI to MP4.

Eγώ χρησιμοποιώ το Im TOO 3GP Video Converter που μετατρέπει και σε mp4 για PSP.Είναι πολύ καλό,αλλά δεν είναι free.(Aν το κατεβάσεις free,κάνει encoding μόνο τα 2 πρώτα λεπτά..):fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια γεια σας, σκεφτομαι να παρω την πρωτη μου φορητη κονσολα. Να παρω κανενα μεταχειρησμενο psp με 100 ευρω ή το καινουριο το 3000?

Οσο για την οθονη του μπορει καποιος να μου πει ποσο διαφορα οπτικη υπαρχει και αν οντως αξιζει τα παραπανω λεφτα! γιατι το ενα το βρισκω το πολυ 100αρικο και το 180!

Oσο για την οθονη δεν θελω συγκριτικα βιντεο αλλα αποψη ενος ατομου που εχει δει και τις δυο LIVE.

thanks

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

κανεις δεν εχει παρει το psp3000? στο μεταξυ ειδα και το νεο dsi τρελο μηχανημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες HELP!

Αγόρασα μία κάρτα μνήμης απ'το eBay (Memory Stick Pro Duo Magic Gate Mark 2 16Gb) και φυσικά αφού την φόρμαρα (πρώτα στον Η/Υ σε fat32 και μετά στο PSP), την φόρτωσα με παιχνίδια περίπου την μισή (7.8Gb).

Όταν την έβαλα στο PSP δεν μου εμφάνιζε όλα τα παιχνίδια που έχει μέσα η κάρτα αλλά παιχνίδια που καταλαμβάνουν συνολικά 4.7Gb περίπου. Λοίπουν δηλαδή τα παιχνίδια των υπόλοιπων 3.3Gb. Φαντάζομαι ότι η κάρτα πρέπει να είναι μούφα γιατί όταν πατάω το Δ στο mem. stick στο μενού, μου εμφανίζει τα εξής:

 

User Capacity: 15Gb

Free Space: 7803Mb

MagicGate: Unknown (εδώ θα έπρεπε να μου βγάζει Mark2, σωστά?)

 

Να σημειώσω ότι όλα τα παιχνίδια τα έχω ξαναβάλει και δουλεύουν μια χαρά.

Η έκδοση του firmware είναι 5.00 Μ33-3 και το PSP είναι σειράς 2000.

Λέτε να υπάρχει λύση ή με δούλεψε ο Κινέζος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...