Προς το περιεχόμενο

Πόσο φουμάρουν οι insomniacs;


paredwse

Πόσο καπνίζετε;  

2 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο καπνίζετε;

    • Ούτε να το μυρίσω
    • Μέχρι 10 τσιγαράκια τα κάνω
    • 1 με 1,5 πακέτο
    • 2 με 2,5 πακέτα
    • 3 ή παραπάνω πακέτα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

καμίμα τζουρίτσα που και που δν λέει να καπνίζεις,στην πραγματικότητα δν καπνίζω αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει,να μοθ πείτε είμαι 17 χρονών αλλά η αλήθεια είναι πως δν θέλω καν να το μυρίζω,δν το αντέχω το άτιμο.το παραξενο είναι ότι βλέπεις παιδάκια τις ηλικίας τωνν 14 13 και καπνίζοθν αν είναι δυνατον δν ξέρω τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καπνίσει ποτέ μου και ούτε πρόκειται.

 

Μία από τα ίδια.

 

Καπνίζουμε έτσι και αλλιώς με το ζόρι κάθε μέρα το νέφος της Αθήνας,δεν χρειάζεται κάτι επιπλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον φιλο "Αγκα8ι" ενα λοθκι στρικε την ημερα τον γιατρο τον κανει περα!!! παιδια καπνιζω εδω και 5 χρονια και δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου χωρις αυτο!!! ειναι πραγματικη απολαυση!!!! οταν ξυπνας και εισαι μονος σου πινεις το καφεδακι σου καπνιζοντας ενα τσιγαρο!!! ποτε δεν μου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα αν και καπνιζω σχεδον 2 πακετα την ημερα!!!

το μονο που με απασχολει ειναι οταν δεν εχω λεφτα και υποχρεωνομαι να περνω κατι αθλιες μαρκες!!!

Σε περιπτωση που βρισκομουν μονος στην ερημο για μερες χωρις φαγητο και τσιγαρα αν μπροστα μου μου εμφανιζοταν ενα πιατο φαι και ενα πακετο τσιγαρα κατα πασα πιθανοτητα θα διαλεγα το πακετο με τα τσιγαρα!!!!

γι' αυτο ειμαι αν και 1.82 μονο 56 κιλα!!!!

τεσπα δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου χωρις τα τσιγαρα και εμεινα τρομερα εκπληκτος με τα αποτελεσματα του "γκαλοπ" διοτι ιδιαιτερα οταν κα8ομαι στο π-σι μου κανω σιγουρα ενε πακετο!!!

 

Παντα σεβομαι ομως τον συνανθρωπο μου αν οντως τον ενοχλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεκίνησα το τσιγάρο στα 17 μου.

 

Τώρα είμαι 28, άρα καπνίζω 11 χρόνια.

 

Όταν ήμουν μικρότερος, κάπνιζα περίπου 10 τσιγάρα την ημέρα.

 

Μετά πήγαμε στο πακέτο, και όταν για μιά περίοδο έκανα 2 δουλειές + ΤΕΙ, κάπνιζα 3 πακετάκια ημερησίως.

 

Τώρα, το περιόρισα αρκετά και είμαι πάνω κάτω στα 20 τσιγάρα την ημέρα.

 

Το κακό είναι ότι ενώ κατά βάθος ποτέ δεν συμβιβάστηκα με την ιδέα ότι θα καπνίζω μιά ζωή, δεν έχω βρεί ακόμα το κίνητρο για να το κόψω.

 

Είμαι αθλητικός τύπος και η άθληση είναι τρόπος ζωής για μένα. Η καθημερινή γυμναστική είναι κάτι παραπάνω από συνήθεια. Τώρα πώς συνδυάζω γυμναστική και τσιγάρο, ο Θεός και η ψυχή του.

 

Σκέφτηκα σε μιά φάση να πάρω αυτά τα αυτοκόλλητα νικοτίνης και τις τσίχλες, μπάς και με βοηθήσουν να το κόψω, αλλά φοβάμαι μήν εθιστώ και σε αυτά και μετά είμαι με αυτοκόλλητα, τσίχλες και τσιγάρο στο στόμα.

 

Όταν ήμουν μικρός, έτρωγα τα νύχια μου μανιωδώς. Η μάνα μου, θέλοντας να με κάνει να κόψω αυτό το κακό συνήθειο, αγόρασε ένα ειδικό διάφανο βερνίκι νυχιών, που δίνει υπερβολικά πικρή γεύση στα νύχια, ώστε τα παιδιά να πάψουν να τα τρώνε.

 

Στο τέλος εθίστικα, και πρίν αρχίσω να τρώω τα νύχια μου, τα περνούσα μιά στρώση από το ειδικό αυτό βερνίκι! Ότι ναναι.

 

Τέλος πάντων, αρκετά είπα.

 

Ελπίζω να το κόψω το ριμάδι πρίν πάθουμε κάνα καρκίνο και μετά τρέχουμε και δεν φτάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic]

"Στο τέλος εθίστικα, και πρίν αρχίσω να τρώω τα νύχια μου, τα περνούσα μιά στρώση από το ειδικό αυτό βερνίκι! Ότι ναναι."

Ε είσαι κορυφαίος!! :-D :-D

[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δοκίμασα στα 16 μου το τσιγάρο. Μια άθλια συνήθεια είναι. Δεν καπνίζω.

Αντε να κάνω κανένα στην εξεταστική και αν... Σε γενικές γραμμές επειδή αθλούμαι, δεν θέλω να βρομίζω τα πνευμόνια μου... Δεν μου προσφέρει τίποτα καλό οπότε γιατί να καπνίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ούτε να το μυρίσω". Για ευνόητους λόγους.

Ο μεγαλύτερος πειρασμός για να τ' αρχίσω δεν ήταν στο σχολείο ή τίποτα τέτοιο, αλλά στο Ναυτικό. Αφού τα κατάφερα να το αποφύγω τότε... Και πραγματικά χάρηκα για τα μέχρι τώρα αποτελέσματα της στατιστικής αυτής. Ελπίζω να καθρεφτίζουν την πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 τσιγαρα σταθερα καθε μερα για εξι χρονια.πριν εναμιση χρονο περιπου τοκοψα μαχαιρι.ενα πρωι ξυπνησα πηρα το πακετο οπως ηταν και το πεταξα στα σκουπιδια.το τι γκρινια παταω τωρα οταν το μυριζω πλεον δε λεγεται!ολο δυσκοιλιο παραξενο γκρινιαρη με φωναζουν!εχω κανει πολλα ατομα να αγανακτησουν και να πεταξουν το τσιγαρο που καπνιζουν τρελα γελια μιλαμε:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τα 21 μου δεν το είχα ακουμπήσει καθόλου, ποτε όμως, ούτε καν να δοκιμάσω, και ας πέρασε και η 5ήμερη και ας είχαν περάσει και 3 χρονια UK μονος και πίεση !!

 

Όσοι με ρωτούσαν αν έχω κάνει η όχι όταν απαντούσα με κοιτούσαν απορημένοι... Στο γιατί δεν έχω κάνει απαντούσα: "Αν θα κάνω και μου αρέσει τότε θα το αρχίσω και δεν θέλω". Είχα πολύ δίκιο... Έκανα, μου άρεσε και συνεχίζω.

 

Κάνω πάντα μέχρι 8-10 τη μέρα εκτος Σαββάτου που με παρέα και ποτό θα φτάσω το ένα πακέτο. Ποτε παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1o τσιγάρο δοκίμασα στην 5ήμερη, ένα Lucky Strike, άλλά δεν το άρχισα τότε. Ουσιαστικά το ξεκίνησα κανα χρόνο μετά, φοιτητής πλέον, στην αρχή μέχρι να μάθω να στρίβω (ήθελα να ξεκινήσω με καπνό τρομάρα μου :P) έφτιαχνα κάτι μπουριά (με Drum εεε!) ελεεινά εντελώς...

Μετά Gauloises κόκκινο, Old Holbron κίτρινο, Winston lights, Golden Virginia κίτρινο, και εδώ και κανα χρόνο Lucky Strike λίγο περισσότερο από ένα πακέτο την μέρα. Δεν λέω, μαλακισμένη συνήθεια είναι στην τελική, αλλά υπάρχουν στιγμές που το απολαμβάνεις όσο τίποτα άλλο. Σέβομαι τους μη καπνίζοντες εννοείται, εδώ κι εγώ ο ίδιος σε φάση φαγητού δεν αντέχω να το μυρίσω!

Ελπίζω κάποια στιγμή να το κόψω αλλά δεν προσπαθώ και ιδιαίτερα μέχρι στιγμής... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...