Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδια η αεκαρα μας πηρε τη νικη με τον ηρακλη δικαια κ επαιξε ωραια μπαλιτσα ως μετρια....

Αυτη η ομαδα εχει πολυ δουλεια ακομα...

Αλλα τωρα τι βαζεις αυτον το μορα μεσα???

Να μαρκαρει κ τον κακα κιολας???

Εαυτα δεν γινονται μονο εδω.........

Ελπιζουμε τωρα να παρουμε κατι κ απο τον ολυμπιακο κ να μην ξεφτιλιστουμε που δεν το πιστευω να γινει ετσι ευκολα.......

Οι ομαδες θα παλεψουν για την νικη κ μακαρι να δουμε λιγο καλη μπαλιτσα!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη φράση "Θρύλε ερχόμαστε" εσύ παρεξηγήθηκες και είσαι αυτός που θέλει να προκαλέσει έριδες. Πρώτα να πας στους δικούς σου οπαδούς και να κάνεις τον τσαμπουκά σου (που τον κάνεις με σωστό τρόπο ομολογουμένως), αλλά πρώτα να δεις το σπίτι σου και μετά τα άλλα. Πανηγυράκι αυτο-εκτόνωσης μάλλον εσύ κάνεις, θέλοντας να δείξεις ότι δεν πας αυτούς που φοράνε μπλε, κόκκινα, πράσινα και κίτρινα γυαλιά. Μαζί σου αλλά πρώτα θα τα πεις με αυτούς που ταυτίζεται στο φρόνιμα, και πρέπει να πεις πολλά...... (βλέπε Τσουκαλά, βλέπε οπαδούς που έβριζαν ανάπηρους οπαδούς άλλης ομάδος, και βλέπε αυτούς που καίνε συνδέσμους) Αλλά πρώτα από όλα εγώ αν ήμουν γάυρος, θα τα έβαζα με την ομάδα μου γιατί καταχράζεται τα δημόσια ταμεία (12 εκ. ευρώ τηλεοπτικά δικαίωματα από κρατικό κανάλι δηλαδή και τα λεφτά μας)!!!!Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος με ανοιχτή σκέψη προσπάθησε να βελτιώσεις τις σκέψεις των δικών σας οπαδών και να αφήσεις τους άλλους οπαδούς να κάνουν ελεύθερα τις σκέψεις τους. Για αυτό πρέπει πρώτος να πας στην πόρτα της εξόδου που υποδεικνύεις.

Υ.Γ. Επειδή κάτι άκουσα για προιστορία ή ιστορία έχω να σου πω, ότι θα ντρεπόμουν να άκουγα να λέγονται φράσεις όπως "μόνο ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζουν και όλοι οι άλλοι να πάνε να ....., κοκκαλιάρης".όπως λέει ένας γραφικότατος οπαδός σας Άντε Γειά blueviper....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κυριακή αν χάσουμε θα πάμε στο -9 οπότε λέμε νωρίς νωρίς καληνύχτα στις όποιες επλπίδες είχαμε για κάτι καλό εφέτος. Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο πιστεύω ότι θα πάρουμε το 2πλό. Μπορεί επιθετικά να μην τα πηγαίνουμε καλά, αλλά με Ουαντού απέναντι μέχρι και ο Λάκης μπορεί να βάλει καμια γκολάρα. Από την άλλη ο Ολυμπιακός έχει μια ακόμα ήττα (αυτή που θα κάνει την τετάρτη εκτός έδρας στο Ντόνεσκ με την Σαχτάρ, δεδομένη είναι μην γελιόμαστε οπότε την μετράω ως ήττα από τώρα) οπότε 2η συνεχόμενη σε 4 ημέρες θα τους πέσει κάπως βαριά οπότε κρατήστε και μια πισινή για την διαιτησία του αγώνα. Ένα άλλο μεγάλο ζήτημα είναι με τι άμυνα θα παίξουμε? Ποιος θα παίξει τον Κωνσταντίνου και ποιος θα προλάβει τον Καστίγιο? Από την άλλη επειδή ο νορβηγός είναι και μεγάλη προπονητάρα μπορεί να του έρθει η φώτιση να κατεβάσει για επιθετικό τον Μπό(ρ)χα οπότε γκολ θα φάμε μόνο με πένταλτι αν φυσικά και το άλλο το χώμα ευστοχήσει. Και να χάσουμε δεν τρέχει μια, την τρίτη έχουμε ελπίδες να χαρούμε και πάλι. Αν χάσουνε αυτοί όμως ξέρουν πως για μια εβδομάδα θα έχουν κηδεία. Γιατί την προσεχή τετάρτη το ρεκό του ευρωθρηνου θα πάρει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις. Αλήθεια που έχουμε μείνει? 0-4-30?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε blueviper με κάλυψε ο cmelegos απόλυτα.Τώρα βέβαια αμφιβάλλω αν κατάλαβες αυτά που σου γραψε.Αυτό είναι άλλη ιστορία.Όσο για τους ντραμπούκους που ανέφερες κοίτα λίγο πιο κάτω για να δεις τους πραγματικούς. . . . . . .

post-44472-12906293676_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μάθε και κάτι άλλο.Οι αεκτζήδες απέχουν πολύ από όλους τους άλλους οπάδους, κυρίως των δύο άλλων μεγάλων ομάδων.Το έχει παραδεχτεί ακόμα και ο ίδιος ο Γεωργάτος που είναι πιο γαύρος από όλους σας.Η ΑΕΚ είναι ιδέα φίλε μου.Αν ήθελα να παίρνω κάλπικα και βρώμικα πρωταθλήματα θα γινόμουν σαν κι εσένα και θα καμάρωνα για την μεγάλη μου ομάδα που μόλις βγει εκτός συνόρων αρπάζει 4ρες απο Μακάμπι Φερεντσβάρος κτλ.Ο Αεκτζής όμως δεν μένει στα αποτελέσματα αλλά σε αυτά που πρεσβεύει η ομάδα του, μια ξεριζωμένη πατρίδα,χαμένες γενιές.Θα μου πεις τι σου λέω τώρα εσένα. . . . Εσύ έγραφες για Τούρκους και χαιρόσουν.Τέτοιο επίπεδο έχεις και για αυτό και σου απαντάω ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τον Sinclair μάλλον αυτός πολυασχολείτε με τα Αεκτζήδικα threads και καλά όμως δεν μας δίνει σημασία.Μπράβο αγόρι μου.Άντε πήγαινε τώρα στο thread της ομάδας σου να σχολιάσεις για τον Trodt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια η αεκαρα μας πηρε τη νικη με τον ηρακλη δικαια κ επαιξε ωραια μπαλιτσα ως μετρια....

Αυτη η ομαδα εχει πολυ δουλεια ακομα...

Αλλα τωρα τι βαζεις αυτον το μορα μεσα???

Να μαρκαρει κ τον κακα κιολας???

Εαυτα δεν γινονται μονο εδω.........

Ελπιζουμε τωρα να παρουμε κατι κ απο τον ολυμπιακο κ να μην ξεφτιλιστουμε που δεν το πιστευω να γινει ετσι ευκολα.......

Οι ομαδες θα παλεψουν για την νικη κ μακαρι να δουμε λιγο καλη μπαλιτσα!!!!!!!!!!

 

 

Ρε φιλαράκι δεν είχε αλλον αμυντικό να βάλει.Ο Αλεξόπουλος έχει κάνει εγχείρηση.Κάποια στιγμή πρέπει να παίξει ο Βαγγελάκης γιατί έχει πολλές δυνατότητες και περιθώρια βελτίωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια απλη παρατηρηση. Οταν θες να νοικησεις εναν αντιπαλο που θεωρητικα ειναι καλυτερος απο σενα,δεν βγαινεις και αρχιζεις τις δηλωσεις του στυλ παμε να τους καθαρισουμε,μονο νικη, εγω θα σκοραρω κτλ γιατι αν ειχες μια πιθανοτητα να τον πιασεις τον αντιπαλο στον υπνο και να τον νικησεις τον πεισμωνεις και το κανεις πιο δυσκολο. Δεν λεω οτι ο Ολυμπιακος παιζει την σουπερ μπαλα αλλα αν παιξει για 20 λεπτα θα βαλει 2 γκολ μονο και μονο λογω λυσσας και αμφισβητησης. Το ιδιο ισχυει και για περυσι με τον βαζελο που ηρθε στο Καραισκακη και ειχαν ξεκινησει τα οργανα να παιζουν με τον Γκονζαλες να δηλωνει παμε να παρουμε πρωταθλημα μεσα στο Καραισκακ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη φράση "Θρύλε ερχόμαστε" εσύ παρεξηγήθηκες και είσαι αυτός που θέλει να προκαλέσει έριδες.

 

Κάθε δράση, έχει αντίδραση. Εκτός κι αν θεωρείς παράλογη την ευχή μου, να έρθει ο υπερφίαλος και κομπορρήμων kchoriano με τον αέρα της προηγούμενης χρονιάς. Τα υπόλοιπα περί "γαυράκου" ανήκουν στη σφαίρα του οπαδικού φανατισμού, ο οποίος κι απολαμβάνει μονίμως της χλεύης μου, από όπου κι αν προέρχεται.

 

Πρώτα να πας στους δικούς σου οπαδούς και να κάνεις τον τσαμπουκά σου (που τον κάνεις με σωστό τρόπο ομολογουμένως), αλλά πρώτα να δεις το σπίτι σου και μετά τα άλλα.

 

Δε βγάζεις νόημα. Μου προτείνεις να πάω να τα πω πρώτα στους δικούς μου οπαδούς, ενώ παραδέχεσαι πως το κάνω και μάλιστα με σωστό τρόπο. Ποιος ο λόγος των συστάσεων, όταν έχω αποδείξει έμπρακτα πολλάκις πως δε φείδωμαι κριτικής και στηλίτευσης των κακώς κειμένων και μάλιστα όταν αφορούν τη γούνα των ημέτερων;

 

Τα υπόλοιπα δε στα κάνω quote για να μην αυξάνουμε περιττά το μέγεθος του post...θα στ' απαντήσω όμως:

 

Το τι κάνω ή δεν κάνω, είναι καταγεγραμμένο 10 μήνες τώρα στο παρόν forum και τα γραπτά, ακόμα κι αυτά της ηλεκτρονικής μελάνης, μένουν, για να μπορούν όλοι να τα τσεκάρουν, αν κι όποτε χρειαστεί. Σε καλώ λοιπόν, μια και είναι προφανές πως δεν έχεις κάνει καν σχετική έρευνα, να ρίξεις μια πρόχειρη ματιά, μήπως και διαπιστώσεις πόσες φορές έχω βάλλει εναντίον της διοίκησης, του "πύρινου κόσμου", προπονητάδων και παιχτών, ακόμα και σε ανύποπτες στιγμές. Δεν είναι ούτε καν 3 μέρες που ήρθα σε σύγκρουση με φίλους "ομόθρησκους" κι άκουσα/σαν τα εξ αμάξης εδώ μέσα. Ας έχουμε λοιπόν επίγνωση το ιστορικό του καθενός προτού ξεκινήσουμε τις εύκολες νουθεσίες περί οπαδικής καφρίλας και διοικητικής ρεμούλας.

 

Ο Τσουκαλάς που επικαλείσαι δεν έχει χρώμα. Είναι το κατακάθι της οπαδικής έκφανσης και τέτοια υπάρχουν σε κάθε ομάδα, ακόμα και στους δικούς σου κύκλους, που όσο κι αν θες να το πιστέψεις, ούτε από κολλεγιόπαιδα αποτελείται, ούτε από μοναχούς του Αγίου Όρους. "Καλόπαιδια" στελεχώνουν κάθε μικρή ή μεγάλη ομάδα και μόνο ποσοτικά διαφοροποιούνται, γιατί ποιοτικά τα ίδια κόπρανα είναι όλοι. Μην τρέφεις λοιπόν καμιά αυταπάτη πως όλα ρόδινα είναι στην ομάδα σου, επειδή ακριβώς είναι ομάδα σου. Κυρίως μη βιάζεσαι να συγχρωτισθείς με θέσεις κι απόψεις όπως αυτές που εκφράζει ο αφελής και παραπλανημένος kchoriano, μόνο και μόνο επειδή τυχαίνει να εφορμείτε από τον ίδιο κίτρινο φανατισμό. Θες να υπενθυμίσω τα έκτροπα στη Λειβαδιά; Ή τόσες άλλες περιπτώσεις που δεν ήταν κυρίαρχος ο κόκκινος ή ο πράσινος φαντισμός, τραμπουκισμός και καφριλίκι, αλλά ο κίτρινος; Θες μήπως να σου υπενθυμίσω πως ο ίδιος σου ο πρόεδρος (και πολύ καλά έκανε) έδινε φωτογραφίες των "καλόπαιδων" που λέγαμε στην ασφάλεια, για να τους χώσουν μέσα με βάση τις ζημιές που έκαναν; Μήπως να μιλήσουμε για τις δολοφονικές απειλές έξω από το σπίτι του Βάτραχου/Πρίγκηπα από μέλη της Γνήσιας Μονής; Ή τα κατάπτυστα πανό που επίσης έθιγαν ανεπανόρθωτα κάθε έννοια ηθικής τάξης; Για κάθε απατεώνα Κοσκωτά, υπάρχει πάντα ένας "πυραμίδας" Τροχανάς...για κάθε λαμόγιο Κατάσκοπο υφίσταται κι ένας διεφθαρμένος Κούγιας, Μπατατούδης και Μελισσανίδης. Αυτή είναι η οικτρή ελληνική ποδοσφαιρική πραγματικότητα.

 

Και φυσικά δε στα αναφέρω για να σου αποδείξω τίποτα περισσότερο από ό,τι τέτοια φαινόμενα υπάρχουν παντού και πάντα κι όσο συνεχίζουμε να διαιωνίζουμε το στείρα αντίληψη της μονόπλευρης υπενθύμισης, τόσο μπαίνουμε στο παιχνίδι του ανταγωνισμού μεταξύ του ποιο κόπρανο είναι πλέον σκούρο και ποιο λιγότερο δυσώδες. Κόπρανα παραμένουν όπως και να έχει και δύσκολα θα κατέβουν από το λάρυγγά σου, ακόμα κι αν μυρίζουν λεβάντα.

 

Υ.Γ. Επειδή κάτι άκουσα για προιστορία ή ιστορία έχω να σου πω, ότι θα ντρεπόμουν να άκουγα να λέγονται φράσεις όπως "μόνο ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζουν και όλοι οι άλλοι να πάνε να ....., κοκκαλιάρης".όπως λέει ένας γραφικότατος οπαδός σας Άντε Γειά blueviper....

 

Είναι λίγο αστείο να μεταχειρίζεσαι τους διαλεκτικούς κανόνες και την αισθητική του ανθρώπου εκείνου που με τόσο πάθος οικτιρείς και σιχτιριάζεις. Όμοιος ομοίω αεί πελάζει άραγε; Όπως και να έχει, το "άντε γεια" ανήκει στις δυνάμεις του κακού κι εμείς ανήκουμε στον άξονα, δεν είναι έτσι; ;)

 

@kchoriano

 

Πίστεψέ με, δε θες να χαλάσει περισσότερο το thread μιλώντας για Τούρκους και χαμένες πατρίδες. Στην τελική ο "προσωπικό σου χώρος" διακυβεύεται. Εγώ θα πάω στο "γαυροforum" (sic!) μου κι όλα καλά κι όλα ωραία. Το μπάχαλο εδώ θα παραμείνει και δε σκοπεύω να αφήσω καμία πρόκληση να πέσει κάτω. Πλακίτσα για τις ομαδούλες του ελληνικού πρωταθλήματος μπορώ να κάνω μια βδομάδα...στα σημαντικά ζητήματα όμως, παραχωρήσεις και συμβιβασμούς μην αναμένεις. Θα είμαι αμείλικτος και θα ενδυθώ την κορδέλα του Rambo! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τον kchoriano. Τον έχουμε παραγκωνίσει αυτό τον παίχτη. Έχουμε ελλέιψεις φέτος αλλά υπομονή φτιάχνουμε ομάδα. Εγώ θα ήθελα να παίζουν και οι νέοι πιο πολύ. Αυτό με ενδιαφέρει να έχουμε την ομάδα μοντέλο και από ότι βλέπω όλα βαίνουν καλώς. Το να σπαταλάγαμε 2 εκ. ευρώ για να πάρουμε παλτά καλύτερα 200 χιλ. και να πάρουμε ταλέντα. Μια χαρά πάμε, ας κάνουμε μόνο λίγο υπομονή μην γίνουμε σαν τους άλλους...

Λοιπόν blueviper 1) "καλά" λέω ότι κάνεις τον τσαμπουκά σου μόνο και μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.2)"Θες μήπως να σου υπενθυμίσω πως ο ίδιος σου ο πρόεδρος (και πολύ καλά έκανε) έδινε φωτογραφίες των "καλόπαιδων" που λέγαμε στην ασφάλεια, για να τους χώσουν μέσα με βάση τις ζημιές που έκαναν;"Αυτό που έκανε ο πρόεδρος μου ο δικός σου θα το έκανε γαργάρα (να δώσει τους τραμπούκους, έτσι???), για αυτό είμαι πολύ υπερήφανος ελπίζω και εσύ 3)στο φοβερό ιστορικό σου δεν είδα να λες τπτ για κλοπή των χρημάτων μας (ΝΕΤ) 4)για την οπαδική και παραγοντική καφρίλα συμφωνούμε απόλυτα ότι ανήκει σε όλα τα στρατόπεδα και για αυτό πρέπει να είμαστε επαναστάτες σε κάθε τι σάπιο , όμως που την είδες την καφρίλα στο παρών thread? Φτιάξε δικό σου και πίστεψε με θα συμμετάσχω και εγώ και θα πω όλα όσα νομίζω πρώτα για τους όποιους θεωρώ εγώ κάφρους της ΑΕΚ. 5)όπως καταλαβαίνεις δεν με παρασύρει κανένας εχω την δική μου προσωπικότητα και απόψη ;) 6)''Το μπάχαλο εδώ θα παραμείνει'' εσύ το δημιούργησες και το ξέρεις!!Δεν είμαστε μωροί, όπως νομίζεις να πέσουμε στην παγίδα σου. Αν θεωρείς απειλή το ''Θρύλε σου ερχόμαστε'' τότε φιλική συμβουλή κοίταξε το...Γιατί τέτοια φαινόμενα δημιουργούν οπαδισμό (με την κακή έννοια), φανατισμό και δείχνουν έλλειψη ανοιχτής και κριτικής σκέψης και το χειρότερο όλων θεωρούν την πλάκα πρόκληση! 7) Τους διαλεκτικούς κανόνες του, ναι τους χρησιμοποιήσα όπως πολλοί κάνουν χάρη αστεισμού, όμως την αισθητική ποτέ, γιατί πιο πριν σου είχα υποδείξει την πόρτα εξόδου, που πρώτος εσύ είχες υποδείξει σε κάποιον άλλον. Άρα αν κάποιος από εμάς χρησιμοποιήσε την αισθητική του,τότε έχεις τα πρωτεία. 8)Γίνε Rambo των προκλήσεων και των απειλών, όχι όμως της πλάκας, γιατί προκαλείς εσύ...

 

Υ.Γ. Καλό είναι να έχεις πνεύμα, όχι όμως να το πουλάς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια απλη παρατηρηση. Οταν θες να νοικησεις εναν αντιπαλο που θεωρητικα ειναι καλυτερος απο σενα,δεν βγαινεις και αρχιζεις τις δηλωσεις του στυλ παμε να τους καθαρισουμε,μονο νικη, εγω θα σκοραρω κτλ γιατι αν ειχες μια πιθανοτητα να τον πιασεις τον αντιπαλο στον υπνο και να τον νικησεις τον πεισμωνεις και το κανεις πιο δυσκολο. Δεν λεω οτι ο Ολυμπιακος παιζει την σουπερ μπαλα αλλα αν παιξει για 20 λεπτα θα βαλει 2 γκολ μονο και μονο λογω λυσσας και αμφισβητησης. Το ιδιο ισχυει και για περυσι με τον βαζελο που ηρθε στο Καραισκακη και ειχαν ξεκινησει τα οργανα να παιζουν με τον Γκονζαλες να δηλωνει παμε να παρουμε πρωταθλημα μεσα στο Καραισκακ κτλ...

 

 

Φίλε δεν νομίζω να επηρεάζουμε τόσο πολυ τους πάιχτες.Το θρύλε ερχόμαστε πήγαινε πιο πολύ στο κόσμο για αυτό είχα και την φώτο από κάτω.Σαν μονάδες ο Ολυμπιακός υπερέχει αλλά στα ντέρμπι δεν έχει τόση σημασία αυτό αλλά κυρίως η ψυχολογία.Με πιάνεις. . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

""Δεν είναι ούτε καν 3 μέρες που ήρθα σε σύγκρουση με φίλους "ομόθρησκους" κι άκουσα/σαν τα εξ αμάξης εδώ μέσα.""

 

 

 

Φίλε ξέρεις τι κατάλαβα;;;;;;;

 

Σε διώξαν οι δικοί σου γιατί σε κατάλαβαν και ήρθες σε μας. . . Παρηγοριά στον άρρωστο δηλαδή. Αν είναι έτσι μείνε, στο επιτρέπουμε.Κοίτα την κουβεντούλα όμως και μην πολυμιλάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα. Τον έχουμε παραγκωνίσει αυτό τον παίχτη. Έχουμε ελλέιψεις φέτος αλλά υπομονή φτιάχνουμε ομάδα. Εγώ θα ήθελα να παίζουν και οι νέοι πιο πολύ. Αυτό με ενδιαφέρει να έχουμε την ομάδα μοντέλο και από ότι βλέπω όλα βαίνουν καλώς. Το να σπαταλάγαμε 2 εκ. ευρώ για να πάρουμε παλτά καλύτερα 200 χιλ. και να πάρουμε ταλέντα. Μια χαρά πάμε, ας κάνουμε μόνο λίγο υπομονή μην γίνουμε σαν τους άλλους....

 

 

Παιδιά 12 χρόνια υπομονή κάνουμε και τώρα που πάει να γίνει κάτι καλό πρέπει να το στηρίξουμε.Το σίγουρο όμως είναι ότι ο Ντέμης δεν μας κοροιδεύει.Μακάρι να χε τα λεφτά και να διαχειρζόταν μόνος του την ομάδα.Η ομάδα είναι σε καλά χέρια.Μακάρι να καταφέρι να βγάλει ταλέντα γιατί κανείς ξένος δεν νοιάζεται όπως ο Έλληνας.Άσε που τους πληρώνεις αδρά και μετά από 2 χρόνια φεύγουν.Θημηθείτε τι ομαδάρα είχε φτιάξει η ΑΕΚ στο μπάσκετ με Έλληνες και καμάρωναν όλοι.Η μισή Εθνική δικιά μας ήταν.Υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...