Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ματς δε βλεπόταν συνολικά. Μου έκανε εντύπωση κι η ανυπαρξία της Άντερλεχτ στο δεύτερο ημίχρονο. Τα παληκάρια δεν μπορούσαν να αλλάξουν μια μπαλιά. Απορώ που και το γκολ τους μπήκε από οργανωμένη προσπάθεια...τουλάχιστον στο πρώτο (περίπου στα μέσα) έδειξαν ένα πιο σοβαρό πρόσωπο κι είχαν μια μεθοδικότητα στο παιχνίδι τους. Μετά το απόλυτο χάος. Ρε μήπως παίζει στο Ελλάντα κι η Άντερλεχτ ή μήπως έπιασαν οι μαγικές συμβουλές του Σόλιντ; Ως και κεφαλιά ψαράκι είδα 5 μέτρα από το κέντρο του γηπέδου, για να πεθάνω πλέον ευτυχής και πλήρης. :P

 

Δυστυχώς και σε αυτό το παιχνίδι η ΑΕΚ πιστοποιεί πως είναι μακρυά ακόμα από το να κατακτάει το αποτέλεσμα, ακόμα κι όταν της το προσφέρουν στο πιάτο. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία να κάνει την πρώτη της νίκη στο θεσμό και πεταμένοι βαθμοί που μπορεί να αποβούν μοιραίοι στο τέλος.

 

Μεγάλο χασμουρητό κι αυτό το 90λεπτο, με δυο ομάδες που ώρες ώρες συναγωνίζονταν στην ανικανότητα εκπλήρωσης ακόμα και νηπιακών ποδοσφαιρικών καθηκόντων (πχ πάσα στα 2 μέτρα). Δε βλέπαμε που δε βλέπαμε ματς στο ελλ. πρωτάθλημα, έχουμε καταστρέψει και το CL πλέον για τα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απαράδεκτοι γι'ακόμα μια φορά. Ξέραμε τις αδυναμιες μας, σήμερα διαπιστώσαμε και άλλη μια, οι παίχτες μας δεν ξέρουν να κάνουν κοντρόλ (Α ΡΕ ΣΕΖΑΡ). Από την ώρα που μπήκε ο Λύμπε είδαμε και δυο μπαλιές επιτέλους αλλά αφού από επίθεση 0, los poulos. Ειλικρινά δηλαδή δεν νομίζω φάσεις σαν του Καπετάνου (ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΑΣ ΠΕΘΑΝΩ ΚΑΠΕΤΑΝΟ ΚΑΠΕΤΑΝΟ) και του Σέζαρ να θέλουν κανά παίχτη αξίας Ετό για να μπουν. ΕΛΕΟΣ απλά. Καταφέραμε και φάγαμε γκολ από τον τρισμέγιστο παίχτη με το όνομα ΦΡΟΥΤΟΣ. Σε 15 μέρες θα φάμε γκολ από τον ΖΑΡΖΑΒΑΤΙΚΟΣ. Κάπου πρέπει να βρούμε έναν βαθμό να πάμε μέσα στην Άντερλεχτ να διεκδικήσουμε το UEFA τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια χαμένη ευκαιρία να παρει το τρίποντο η ΑΕΚ. Συγνώμη, αν δεν μπορεί να κερδίσει αυτήν την Άντερλεχτ, ποια ομάδα περιμένει να κερδίσει?? Το τι καντήλι έριξα στον Σέζαρ για την ευκαιρία που έχασε δεν λέγεται. Έλεος πια!!! Μπράβο στον Λύμπε για σήμερα, αλλά και ο Χετεμάι ήταν γενικά καλός. Η διαφορά του Λαγού όταν παίζει στην φυσική του θέση ήταν εμφανής πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι κάνεις λάθος φίλε μου...Δηλαδή εσύ ήσουν ικανοποιημένος με την ομάδα του σαντος που ηταν τραγική σε όλο το παιχνίδι και έβαζε ένα κωλόφαρδο στο 90?Μια χαρά πήγε η ομάδα και δημιουργεί φάσεις...Ο Φερερ προσπαθεί να αποβάλει τη νοοτροπία του άμυνα-άμυνα-άμυνα του σάντος και να κάνει την ομάδα να παίζει λίγη μπάλα...Και τα πάει σχετικά καλά σε αυτόν τον τομέα...Θα έρθουν και τα γκολ δε μπορεί...Όποιος προσπαθεί δικαιώνεται!!Μέγα λάθος όμως του κόσμου να αποδοκιμάσει το σέζαρ...Απαράδεκτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMHO, μια χαρα επαιξε η ΑΕΚ...

με ολους τους αναπληρηματικους στο κεντρο και παρ ολα αυτα τα πηγε καλα...

εχετε δει πχ το γαυρο να παιζει με τα δετερα? ουτε που ειναι το τερμα δεν ξερουν.

εγω απλα χαρηκα να πω την καθαρη μου αληθεια οταν εμαθα οτι ο Ιβιτς ειναι αρωστος!!!! μα εχει Χετεμαι, Τοζερ και Κυριακιδη ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να βαζει Ιβιτς????

κατα τα αλλα, οχι δεν συμφωνω οτι δεν επαιξαν καλη μπαλα, απλα δεν μπορουν να τελειωσουν φασεις, και αυτο ειναι πιο ευκολο να ιδορθωθει απο το να μη γινονται φασεις (οπως περσι)

δεν γινεται να εχεις 6 κλασικες ευκαιριες για γκολ και να λεει ο αλλος οτι δεν επαιξες ρε παιδια!

δεν γινεται ομως απο την αλλη να εχεις 6 κλασικες ευκαιριες και να βαζεις τη μια μονο και μονο για την ισοφαριση!!!!!!!!!

 

πρεπει καποια στιγμη να το "νιωσουν" το γκολ, και ευελπιστω πως θα το νιωσουν, αισιοδοξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκανε εντύπωση κι η ανυπαρξία της Άντερλεχτ στο δεύτερο ημίχρονο

σας το ελεγα απο την κληρωση οτι ειναι για τα μπαζα αυτη η ομαδα!

(ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΑΣ ΠΕΘΑΝΩ ΚΑΠΕΤΑΝΟ ΚΑΠΕΤΑΝΟ)

χα χα χα,δεν το ειχα ξανακουσει,καλο!

Καταφέραμε και φάγαμε γκολ από τον τρισμέγιστο παίχτη με το όνομα ΦΡΟΥΤΟΣ

παιδια,ειναι πολυ καλος παιχτης αυτος,ασχετα με το ονομα του! ενας απο τους 2 αξιολογους της αντερλεχτ ειναι ( ο αλλος ειναι ο βαντεν μπορε)

Συγνώμη, αν δεν μπορεί να κερδίσει αυτήν την Άντερλεχτ, ποια ομάδα περιμένει να κερδίσει??

το οτι δεν κερδισε ουτε αυτους,δειχνει οτι ισως να μη μπορει τελικα....

Η διαφορά του Λαγού όταν παίζει στην φυσική του θέση ήταν εμφανής πιστεύω.

συμφωνω,κ επειδη ειναι πολυ καλος παιχτης,ελπιζω να σταματησει να τον καταστρεφει σε θεσεις που δεν του ταιριαζουν!

Μπράβο στον Λύμπε για σήμερα

οχι μονο για σημερα...σας ξελασπωνει καιρο τωρα!

Δηλαδή εσύ ήσουν ικανοποιημένος με την ομάδα του σαντος που ηταν τραγική σε όλο το παιχνίδι και έβαζε ένα κωλόφαρδο στο 90?

χαιρομαι που επιτελους καταλαβατε κ εσεις τι μουφα ειναι ο σαντος ως προπονητης!ειδατε χθες,ασπρα μαντηλια στο γηπεδο της μπενφικα για τη βαθμολογικη θεση κ το ποδοσφαιρο που αποδιδει η μπενφικα,αποδοκιμασιες κλπ!!!!τι μου θυμιζει,τι μου θυμιζει???

Θα έρθουν και τα γκολ δε μπορεί...

εδω διαφωνω...ποιος θα τα βαλει?ο λυμπε,εχει ταβανι,τα 10 γκολ το χρονο. ο λακης τα 5.ο λαγος αλλα 5. οι 3 επιθετικοι σας,ειναι ζητημα αν θα βγαλουν 20-25 γκολ (ειδικα ο ντελιμπασιτς,με κατι τετοια σαν κ αυτο που εχασε στο καραισκακη,νομιζω οτι θα παρει τη θεση του λακη στις καρδιες σας)!

Μέγα λάθος όμως του κόσμου να αποδοκιμάσει το σέζαρ...Απαράδεκτο...

συμφωνω,γιατι κ καλος παιχτης ειναι,κ σας εχει προσφερει πολλα,κ εβαλε το γκολ της ισοφαρισης,κ τελος,πολλοι απο αυτους που γιουχαραν,ειχαν βγει στα ραδιοφωνα περυσι,που ελεγε οτι τον θελει ο παο,κ εκραζαν να μεινει στην αεκ!

 

ΥΓ: παιδια,θα πω κατι,να φαω τις ντοματες απο εσας,κ να φυγω...ο λακης ειναι παιχταρας!χανει γκολ?ναι! αλλα δημιουργει κιολας φασεις απο το μηδεν!

αν ειχε κ γκολ,δε θα λεγοταν λακης,αλλα μπεκχαμ!αν σταματουσε η μουρμουρα γυρω απο το συγκεκριμενο παιχτη,θα μπορουσε να σας προσφερει πολλα νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνθηματάκι "Βάλε ένα γκολα και ας πεθάνω καπετάνο καπετάνο" δεν ανήκει στους ΑΕΚτζίδες. Το κλέψαμε από τις γριές που του το τραγούδαν στην Θεσσαλονίκη. Αλλά αμα δω το παλικάρι να χάνει κανα γκολ......εννοείται πως θα τραγουδάω. Καλύτερα να το ρίξω στην πλάκα παρά να τον βρίζω αύριο μεθαύριο εξάλλου θα τον αποθεωνώ οπότε............. :).

 

Και το x καλό είναι στην τελική, φανταστείτε να χάναμε........Και ας μην ξεχνάμε ότι σήμερα παίζει ο γαύρος εκτός. Οπότε στις 23'30 θα είμαστε όπως και να έχει με ένα τεράστιοοοοοοοοο χαμόγελο έτοιμοι για διαφήμιση της colgate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πως το θετικό για την ΑΕΚ είναι οτι ο προπονητής δείχνει να προσπαθεί να βγάλει κάτι στο γήπεδο ενώ έχει παράλληλα πολύ μικρό μέσο όρο ηλικίας. Πιστεύω πως αν είχε κι έναν φορ με έφεση στο γκολ θα ήταν σε πολύ καλύτερη μοίρα αλλά όπως και νά'χει το μέλλον μάλλον προδιαγράφεται θετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι εγώ πιστεύω ότι το μεγάλο ατου της ΑΕΚ αυτή τη στιγμή είναι ο προπονητής, σε συνδυασμό με το ότι (δεδομένου του αγώνα που έγινε για να έρθει) θα τον αφήσουν να δουλέψει.

 

Και από το "άμυνα και δόξα ο θεός" του Σάντος (που το τι μ*πιπ*ες είπε μετά τον αγώνα με τη Μάντσεστερ ΔΕ λέγεται) καλύτερα να βλέπω την ΑΕΚ να πιέζει ψηλά.

 

Στα αρνητικά, το σοβαρό πρόβλημα στο σκοράρισμα που πλέον παίρνει ανησυχητικές διαστάσεις. Ειδικά αυτή η φάση με το Σέζαρ αλλά και ο τρόπος που ήρθε το γκολ, αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς, είναι απίστευτη.

 

Το θέμα είναι, και να θέλει η ΑΕΚ να δώσει λεφτά, πού θα βρει σκόρερ τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως ο Λύμπε να πρέπει να περάσει πιο μπροστά. Αλλά μετά ποιος θα κόβει μπαλιές αριστερά και δεξιά για να γίνει η επίθεση. Χτες από την ώρα που πέρασε ανέβηκε κατά πολύ η ΑΕΚ επιθετικά. Σίγουρα δεν μπορεί και να δημιουργεί και να σκοράρει. Αν περάσει πιο μπροστά ποιος θα ανοίγει την μπάλα από το κέντρο? Γενικά με Λαγό, Λάκη στα πλάγια και Λύμπε πίσω από τους επιθετικούς δουλεύει η ανάπτυξη. Μένει να βρούμε και τον σκόρερ. Οταν έρθει ο Ζήκος θα έρθουν και οι σωστές κάθετες από την άμυνα αλλά πότε θα έρθει για τα καλά και πόσο θα αντέξει? Απόσω διαβάζω στις εφημερίδες ο Καπάνταης πάει πολύ καλά με την μικρή ομάδα. Μήπως θα πρέπει να του δώσει καμια ευκαιρία ο Φερέρ, δεδομένου ότι μας λείπει το γκολ. Και ο Ντελι και ο Σέζαρ θα το χώσουν το γκολάκι αλλά με όσα έχουν δείξει δεν σου προσφέρουν την βεβαιότητα ότι την φάση που θα βγει για γκολ θα την υλοποιήσουν. Μήπως καλύτερα ο Ντέμης να αφήσει τις VIPS θέσεις και να κατέβει για καμιά προπόνηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!! εξαλου ποσων χρονων ειναι??? με παπουδες (ονοματα δε λεμε - καταστασεις δε θηγουμε) αντιπαλους δε θα εχει προβλημα!! και απο εμπειρια, ε η προεδραρα μας εχει μπολικη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στο γήπεδο και μπορώ να πω ότι αν αναλογιστούμε ότι είχαμε τις χειρότερες ελλέιψεις που γινόταν το αποτέλεσμα κρίνεται καλό. Πρέπει όμως σε αυτό το σημείο να πω κάτι:

Από την αρχή του παιχνιδιού η χειρότερη πλευρά της ΑΕΚ ήταν η αριστερή. Ο Σέζαρ κοίταγε την μπάλα να περνάει δίπλα του...Παντελώς αδιάφορος. Εντάξει ο Ουντέζε έιναι άχρηστος για τα δεδομένα της ΑΕΚ. Σχεδόν όλο το γήεδο γιούχαρε το Σέζαρ.Ανάμεσα σε αυτούς και ο ¨ομιλών¨. Μετά έμαθα ότι στο πάγκο ξέσπασε σε κλάματα. Ειλικρινά ένιωσα άσχημα. Ιδιάτερα μετά την ευκαιρία κατέρευσε. Ντρέπομαι γιατί δεν είναι σωστό να γιουχάρουμε παίχτες....Συγνώμη Καίσαρα!!!!!

 

Κάτι ακόμα και σκόρερ να πάρουμε δεν θα φτιάξουμε. Είναι πολλά άλλα το θέμα ενός γκολ. Εννοείται πως μετράει και αυτό, αλλά αν έχουμε πιο καθαρό μαυλό και σπάμε πιο ορθολογικά μπάλες και αυτός που την πάρει έχει καθαρό μυαλό θα τη βάλει.Υπομονή δεν ξενερώνουμε ποτέ!!!!Τα 20χρονα έπαιξαν μια χαρά.Καλά πάμε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πραγματικά οι μικροί έπαιξαν καλά, με θάρρος και αρκετά αποτελεσματικά. Προσωπικά, περισσότερο από όλους μου άρεσε ο Κυριακίδης, αλλά και οι Τόζερ, Χετεμάι πήγαν καλά.

 

Εγώ νομίζω ότι ο Φερέρ, που έχει δουλέψει με ακαδημίες, θα τους δώσει ευκαιρίες. Κι αν προστεθεί ο Ζήκος και προσφέρει εμπειρία και καλές μπαλιές, οι μικροί θα βοηθηθούν πολύ.

 

Επιμένω, όμως, ότι στην ΑΕΚ χρειάζεται ένας καθαρός στράικερ. Δεν είναι ανάγκη να κάνει κάθε σουτ και γκολ, είναι ανάγκη όμως να μπορεί να κοντρολάρει μόνος του και να στέλνει δύο στις τρεις φορές τη μπάλα προς το τέρμα.

 

Κρίμα για το Σέζαρ, έδειξε ότι έχει φιλότιμο, αλλά πρέπει να δουλέψει και να μη χρειάζονται γιούχες για να πάρει μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάλι δεν γιουχάρω ποτε κανέναν παίχτη της ομάδας μου. Ξέρω ότι αύριο θα τον αποθεώνω οπότε για ποιο λόγο να τον χαντακώσω τη δεδομένη στιγμή? Κακό στην ομάδα μου θα κάνω. Και δεν λέω στην φάση που κάνει το κοντρόλ για κλάματα του έριξα κάτι μπινελίκια άλλο πράγμα. Αλλά κατά την διάρκεια της γιουχας έριχνα μπινελίκια στο μισό γήπεδο που τον γιούχαρε. Αυτό μπορεί το παλικάρι αυτό παίζει. Ειλικρινά στεναχωρήθηκα που διάβασα ότι έκλαψε. Αμαρτία είναι ρε παιδιά, δεν είναι Ετό το παλικάρι, λέτε να μην ήθελε να βάλει στην δεδομένη φάση το γκολ? Αλίμονο. Ψυχραιμία next time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...