Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε Arxon κατά την προσωπική μου άποψη έχεις λάθος.Γιατί μπορείς να δηλώνεις ότι θες, και εγώ δεν θέλω να πιάσουμε κανένα Ολυμπιακό στον ύπνο. Δεν είμαστε ομαδούλα όπως λέει ο blueviper για να σας πιάσουμε στον ύπνο. Είμαστε ομάδα με ιστορία, λαό και αξίες. Ναι θα δηλώνουμε ότι σε κάθε παιχνίδι θα νικάμε και ας παίζουμε με την μεικτή κόσμου, αλλά να δειλιάσουμε δεν πρόκειται ποτέ. Η ΑΕΚ δεν είναι μόνο ομάδα, είναι ιδέα, και στην υπεράσπιση ιδεών δεν χωράνε δειλίες, αλλά τόλμη και πίστη.Δεν είνια δικά μου λόγια, ξέρεις ποιου είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Σε διώξαν οι δικοί σου γιατί σε κατάλαβαν και ήρθες σε μας. . . Παρηγοριά στον άρρωστο δηλαδή. Αν είναι έτσι μείνε, στο επιτρέπουμε.Κοίτα την κουβεντούλα όμως και μην πολυμιλάς.

 

Για να καταλάβεις κάτι, βασική προϋπόθεση είναι να έχεις ένα ελάχιστο IQ. Δεν είμαι βέβαιος πως στην περίπτωσή σου πληρούνται τα minimum requirements.

 

Έχει βγει μπλε οθόνη και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι ακόμα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Arxon κατά την προσωπική μου άποψη έχεις λάθος.Γιατί μπορείς να δηλώνεις ότι θες, και εγώ δεν θέλω να πιάσουμε κανένα Ολυμπιακό στον ύπνο. Δεν είμαστε ομαδούλα όπως λέει ο blueviper για να σας πιάσουμε στον ύπνο. Είμαστε ομάδα με ιστορία, λαό και αξίες. Ναι θα δηλώνουμε ότι σε κάθε παιχνίδι θα νικάμε και ας παίζουμε με την μεικτή κόσμου, αλλά να δειλιάσουμε δεν πρόκειται ποτέ.

 

εγω φιλε μου[ δεν ειπα να δειλιασετε,ειπα οτι στην θεση σας θα προτιμουσα η ομαδα μου να κραταγε χαμηλο προφιλ. Να σου δωσω ενα πχ. Εγω λεω οτι στην Ευρωπη παμε με ολες τις ομαδες για νικη. Και βγαινει ο Ριμπο και λεει την Ρομα την εχουμε μεσα στην εδρα της. Βγαινει ο Στολτιδης και δηλωνει, θα τους πατησουμε με γκολ δικο μου κτλ. . Η Ρομα ακουγωντας αυτες τις δηλωσεις εκει που θα εδινε το 60% για να κερδισει θα δωσει το 80% για να κλεισει στοματα. Δεν θα ηταν καλυτερο αυτες τις δηλωσεις να μην τις κανανε και μονο να τις πιστευανε?Αλλα μετα δεν θα πορωνοντουσαν οι οπαδοι της καθε ομαδας. Οπωτε κρυβονται συμφεροντα ακομα πισω και απο κατι τετοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε και καμιά παράγραφο απόγονε του Κωνσταντίνου του Παλαιολόγου, γιατί μου βγήκαν τα μάτια.

 

Λοιπόν blueviper 1) "καλά" λέω ότι κάνεις τον τσαμπουκά σου μόνο και μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.

 

Έτσι είναι, αν έτσι θες να πιστεύεις. Τράβα ρίξε μια ματιά και σε άλλα thread πρώτα και μετά κάνε τον καμπόσο όσο θες.

 

2)Αυτό που έκανε ο πρόεδρος μου ο δικός σου θα το έκανε γαργάρα (να δώσει τους τραμπούκους, έτσι???), για αυτό είμαι πολύ υπερήφανος ελπίζω και εσύ

 

Προφανώς δεν έβαλες τα γυαλιά όταν έγραψα "και πολύ καλά έκανε". Μπορείς όμως πάντα να επιστρέψεις σε αυτά που έγραψα και να τα διαβάσεις καλύτερα.

 

3)στο φοβερό ιστορικό σου δεν είδα να λες τπτ για κλοπή των χρημάτων μας (ΝΕΤ)

 

Διότι καλέ μου φίλε, το πρόβλημα δεν είναι στον Ολυμπιακό ή στον Παναθηναϊκό που αξιοποίησαν ως ανώνυμες εταιρίες που είναι, την καθ όλα νόμιμη διάθεση της πολιτείας να τους κατεβάσει τα βρακιά και να τους δώσει όσα όσα. Τα παράπονά σου όχι σε μένα ως οπαδό/φίλαθλο, ούτε στην εκάστοτε ομάδα που κοιτάζει φυσιολογικά το οικονομικό της συμφέρον, αλλά στην ίδια την πολιτεία και τους φορείς της. Τα βάζεις με αυτόν που τα παίρνει κι όχι με αυτόν που τα δίνει; Μήπως κι ο Ντέμης (και πολύ καλά θα έκανε και πάλι) δεν θα τα έπαιρνε σε μια τέτοια περίπτωση, αλλά θα το έπαιζε ηθικολόγος; Λίγη σύνεση.

 

4)για την οπαδική και παραγοντική καφρίλα συμφωνούμε απόλυτα ότι ανήκει σε όλα τα στρατόπεδα και για αυτό πρέπει να είμαστε επαναστάτες σε κάθε τι σάπιο , όμως που την είδες την καφρίλα στο παρών thread? Φτιάξε δικό σου και πίστεψε με θα συμμετάσχω και εγώ και θα πω όλα όσα νομίζω πρώτα για τους όποιους θεωρώ εγώ κάφρους της ΑΕΚ.

 

Αν δεν κάνω λάθος, τα περί καφρίλας, οπαδών και τα λοιπά, τα πρωτοανέφερες ο ίδιος χρησιμοποιώντας το γραφικό Τσουκαλά. Η δική μου παρέμβαση αφορούσε το μικρό καλάθι που πρέπει να κρατάει ο ομοϊδεάτης σου και την έλλειψη προκλήσεων, όταν δεν δικαιολογούνται εσχάτως. Στο τριπάκι της καφρίλας με έβαλαν, δεν μπήκα μόνος μου.

 

5)όπως καταλαβαίνεις δεν με παρασύρει κανένας εχω την δική μου προσωπικότητα και απόψη ;)

 

Καμιά φορά καλύτερα να μας παρασύρουν, παρά να γινόμαστε έρμαια της έλλειψης ευθυκρισίας μας.

 

6)''Το μπάχαλο εδώ θα παραμείνει'' εσύ το δημιούργησες και το ξέρεις!!Δεν είμαστε μωροί, όπως νομίζεις να πέσουμε στην παγίδα σου. Αν θεωρείς απειλή το ''Θρύλε σου ερχόμαστε'' τότε φιλική συμβουλή κοίταξε το...Γιατί τέτοια φαινόμενα δημιουργούν οπαδισμό (με την κακή έννοια), φανατισμό και δείχνουν έλλειψη ανοιχτής και κριτικής σκέψης και το χειρότερο όλων θεωρούν την πλάκα πρόκληση!

 

Δε λέω, ωραία η πατερναλιστική αισθητική, αλλά νομίζω πως κρίνεις με 2 μέτρα και 2 σταθμά. Εν προκειμένω λοιπόν η "πλάκα" που αναφέρεις αφορά και τη δική μου παρέμβαση, δηλαδή το "εύχομαι να έλθετε όπως την προηγούμενη χρονιά". Δεν καταλαβαίνω λοιπόν προς τι ο ψόγος κι η μομφή, όταν επέλεξα να χρησιμοποιήσω τα ίδια "όπλα" που μου πρόσφερε ο αρχικός παληκαράς. Η "πλάκα" λοιπόν πήρε ως απάντηση άλλη μια "πλακίτσα", την οποία και 1-2 δεν άντεξαν και το έριξαν σε φιλοφρονήσεις και νουθεσίες του τύπου "κάνε μας τη χάρη" και "φύγε από εδώ" (λες και είναι τσιφλίκι τους). Αν θες λοιπόν να μιλήσουμε οπαδισμό, κάνε μου τη χάρη και μη μου διδάσκεις τι να αποφεύγω, όταν πρώτος έχω εκφράσει ανοιχτά την αντίθεσή μου με τη διάβρωση που προκαλεί το οπαδικό πνεύμα. Αν είχες τον Τσουκαλά απέναντί σου, να σε καταλάβω, αλλά το μόνο συνώνυμο του Τσουκαλά προς το παρόν είναι ο kchoriano. Απλώς ντυμένος στα κίτρινα.

 

7) Τους διαλεκτικούς κανόνες του, ναι τους χρησιμοποιήσα όπως πολλοί κάνουν χάρη αστεισμού, όμως την αισθητική ποτέ, γιατί πιο πριν σου είχα υποδείξει την πόρτα εξόδου, που πρώτος εσύ είχες υποδείξει σε κάποιον άλλον. Άρα αν κάποιος από εμάς χρησιμοποιήσε την αισθητική του,τότε έχεις τα πρωτεία.

 

Συνεχίζεις να αδιαφορείς για την ουσία. Δεν προκάλεσα, παρά μόνο όταν προκλήθηκα. Δε μίλησα για οπαδούς, παρά μόνο όταν μου απεύθυναν το λόγο. Την πόρτα εξόδου μπορεί να μου την υποδείξει μονάχα ένας αρμόδιος του forum κι όχι ένα οποιοδήποτε άλλο μέλος. Όταν με το καλό γίνεις moderator κλείσε μου και το στόμα, ρίξε κι ένα ban. Ως τότε κάνουμε τις "πλακίτσες" μας επί ίσοις όροις.

 

8)Γίνε Rambo των προκλήσεων και των απειλών, όχι όμως της πλάκας, γιατί προκαλείς εσύ...

 

Σε παραπέμπω στο 7, γιατί βαριέμαι την επανάληψη.

 

Υ.Γ. Καλό είναι να έχεις πνεύμα, όχι όμως να το πουλάς....

 

Ακόμα καλύτερο να μην πουλάς πνεύμα που δεν έχεις. Από αερολόγους πάσχουμε, όχι από εξυπνακιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)την έχω ρίξει τη ματιά μου.....

2)τα έβαλα τα γυαλιά για αυτό και η απάντηση(όπως μας συμφέρει τα καταλαβαίνουμε)

3)ναι ρε με την ΝΕΤ τα έχω, άλλα και με σένα που προτιμάς να ασχολήθεις με πλακίτσα, άλλα και σε αυτό μάλλον τα requirements του μυαλού σου δεν κατάλαβαν που και σε ποιον την έλεγα

4)καλά ξέρεις ότι πρώτος το άρχισε και μην μου απαντάς βλακείες όταν δεν έχεις τι να απαντήσεις. Τα posts σου προηγούνται του δικού μου

5)έρμαιο της έλλειψης ευθυκρισίας γίνεσαι εσύ που δεν αντιλαμβάνεσαι τι είναι πλακίτσα ή επιθυμείς να την κάνεις πρόκληση....

6)Πάλι δεν κατάλαβες... πλάκα εκάνε το παιδί που είπε θρύλε ερχόμαστε. (και μετά μιλάς για minimum requirements :):):):):))

7)Καλά ρε καταλαβαίνεις τι σου λέω ή το παίζεις .... για να με εκνευρίσεις.

 

Ναι μολίς διαπίστωσα ότι έχεις πολύ δίκιο όταν λες ότι είναι καλύτερο να μην πουλάς πνεύμα αν δεν έχεις, γιατί προφανέστατα είσαι αερολόγος.

 

Λοιπόν αρκετή αξία δώσαμε σε αυτό τον αερολόγο στο συγκεκριμένο thread (τον έδιωξαν οι άλλοι μην τον φορτωθούμε εμείς). Εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με το Rambo :))))))))

Μίλα μόνος σου, έτσι για να έχεις την ανταπόκριση που σου αξίζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε c cmelegos. Εντάξει, το παιδί μόλις μπήκε, δεν ξέρει που του πάνε τα 4. Εσύ τόσο καιρό εδώ πέρα, δεν έχεις πάρει χαμπάρι πως δεν μπορεί να σε διώξει κανένας από ένα thread, εκτός από τους mod/admin, που απλώς σε πετάει για τα καλά όξω; Πόσο νιανιά να στο κάνω; :D

 

Πλακιτσα έκανες; Πλακίτσα έλαβες. Και πλακίτσα θα συνεχίσεις να δέχεσαι, όσο συνεχίζεις να ανταπαντάς άνευ επιχειρημάτων και να το παίζεις συνήγορος υπεράσπισης της ανικανότητας του αρχικού poster να αντιληφθεί πως δε βρίσκεται στην Original, αλλά στο Insomnia, όπου συμμετέχει κάθε καρυδιάς καρύδι. Αν λοιπόν θες να κάνεις πλακίτσα, να μάθεις και να τη δέχεσαι.

 

Μη νομίζεις...δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να συνεχίσω την αερολογία, όσο έχω απέναντί μου αερολόγους. Προσαρμόζομαι στο περιβάλλον μου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μην τσακωνεστε, τουλαχιστον για το ελληνικο πρωταθλημα δεν αξιζει. Αεκτζης ειμαι και γω μεχρι κοκαλο αλλα ειλικρινα εχει ξεφτισει τοσο το ποδοσφαιρο μας που εχει παψει να με απασχολει και πολυ. Εγω ακομη και να κερδισουμε στο Καραισκακη, θα χαρω μεν αλλα δε θα ναι τιποτα αλλο απο μια νικη σε ενα αγωνα πρωταθληματος. Και ουτως η αλλως ειναι αρχη ακομα και τα παντα μπορουν να ανατραπουν στην πορεια, θυμηθειτε περσι που εκανε κατι γκελες ο γαυρος και σκορπισε τη διαφορα που ειχε (ή προπερσι, δε θυμαμαι καλα).

Anyway, ειρηνη υμιν παιδια, Κυριακη κοντη γιορτη (Σαββατο για την ακριβεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μάθε πρώτα να απαντάς σωστά και σε αυτά που πρέπει, αλλά για να το κάνεις αυτό πρέπει να καταλαβαίνεις. Χαίρομαι που καταλαβαίνεις ότι είσαι αερολόγος.........δεν βαρέθηκες να είσαι εκτός θέματος!!!!!!!!!!!

 

Το Σάββατο θα πάμε να τα ΄δωσουμε όλα και αν παίξουμε προσεχτικά πίσω θα πάρουμε διπλό. Πρέπει να όμως να παίξουμε πιο στρωτά και με πιο πολύ κέντρο.Ελπίζουμε στο Ζήκο!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδά που τον βρήκαμε αυτόν...Η πλάκα είναι ότι κυκλοφορεί ελεύθερος.Το παλικάρι δεν έχει ιδέα από μπάλα.Αν τον ρωτήσουμε ποιός θα βάλει το γκόλ του Ολυμπιακού το Σάββατο θα μας πει ο Τζιοβάννι.Έλεος τις αμαρτίες των άλλων που τον διώξανε θα πληρώνουμε; Ρε admin λυπήσου μας. Ρε συ cmelegos μην ασχολείσαι μαζί του.Αυτουνού πρέπει να του φτιάξουμε κανά link να τον πετάει κατευθείαν στον << Πρωταθλητή >>, κατά τα άλλα το παίζει και αντικειμενικός.Ρε συ πάρτο χαμπάρι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΓΑΥΡΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να πάρουμε το διπλό την Κυριακή θα πρέπει πρώτα από όλα να αξιοποιήσουμε τις ευκαιρίες που θα μας δοθούν γιατί σε αυτόν τον τομέα η ομάδα έχει σοβαρό πρόβλημα και κατά δεύτερον θα πρέπει να δώσουμε πολύ προσοχή στον Τζόρτζεβιτς τον Καστίγιο και τον Ριβάλντο εννοείται, που είναι οι κινητήριοι μοχλοί του Ολυμπιακού.Μόνο τότε θα υπάρχουν ελπίδες για το διπλό.Αν και δεν μου αρέσει καθόλου ο Λάκης σαν παίχτης πιστεύω πως σε αυτό το παιχνίδι θα χρειαζόταν αφού με την ταχύτητά του θα άνοιγε την αντίπαλη άμυνα στις αντεπιθέσεις.Έτσι και αλλιώς τον Λαγό τον χαραμίζει σε αυτήν την μεριά.Τέλος ελπίζω να μην δω πάλι τον Καπετάνο στην βασική ενδεκάδα.Αυτός ο Ντελίμπασιτς ξέρει εκατό καντάρια μπάλα παραπάνω και είναι και πιο τσαμπουκάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μάθε πρώτα να απαντάς σωστά και σε αυτά που πρέπει, αλλά για να το κάνεις αυτό πρέπει να καταλαβαίνεις. Χαίρομαι που καταλαβαίνεις ότι είσαι αερολόγος.........δεν βαρέθηκες να είσαι εκτός θέματος!!!!!!!!!!!

 

Δεν καταλαβαίνω, αλλά καταλαβαίνω πως είμαι αερολόγος. Μάιστα! Άλλο ένα υπόδειγμα υψηλής διανόησης. Κατά τα άλλα δε θα απαντούσες και πάλι στις ανόητες παρεμβάσεις μου. :P

 

Τι το γράφετε μωρέ, αφού δεν το τηρείτε και σας τρώει το χεράκι να γράψετε; Λίγη συνέπεια! ;)

 

Ρε παιδά που τον βρήκαμε αυτόν...

 

Να σε βοηθήσω...στο forum του Insomnia, στο οποίο και συμμετέχω τους τελευταίους 10 μήνες, σε αντίθεση με σένα που μόλις έσκασες μύτη και μονάχα να πέσω στα 4 δεν έχεις ζητήσει ακόμα! :P :D

 

Και για να σε βοηθήσω, γιατί τα έχεις λίγο χαμένα. Τα thread δεν είναι ποδοσφαιρικές ομάδες, στα οποία παίρνεις μεταγραφή. Φαντάσου τα σαν πολλαπλές θεματικές που μπορεί ο καθένας να συμμετέχει, αν κι όποτε το αποφασίσει. Ξεκινάμε με αυτό κι από αύριο μαθαίνουμε και την προπαίδεια.

 

Ρε συ πάρτο χαμπάρι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΓΑΥΡΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

 

Καθημερινά αποδεικνύεται πως αυνανισμός και στείρος οπαδισμός, είναι οι 2 όψεις του ίδιου νομίσματος. Να μπει ένας φραγμός στη φυσική εκτόνωση, γιατί θα βουλιάξουμε σαν την Ατλαντίδα.

 

@kostelo

 

Φίλε kostelo, φαιά ουσία για το ποιος θα νικήσει, δε χαλαλίζω. Ας κόψουν το λαιμό τους αμφότεροι. Ας νικήσει ο καλύτερος, ας νικήσει κι ο χειρότερος. Τον ίδιο μισθό θα παίρνω κι αύριο, τα ίδια προβλήματα θα έχω.

 

Με τους τσαμπουκαλεμένους αρκουδόμαγκες του διαδικτύου δεν τα πάω καλά κι ειδικά με τους αλαζόνες, που θα μας βάλουν και τα γυαλιά, ενώ καλά καλά δε γνωρίζουν τι εστί forum και τι εστί thread. Έσκασε μύτη το καφριλίκι, για να μας πει και Τσουκαλάδες! Ουστ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kostelos

 

Φίλε kostelos, φαιά ουσία για το ποιος θα νικήσει, δε χαλαλίζω. Ας κόψουν το λαιμό τους αμφότεροι. Ας νικήσει ο καλύτερος, ας νικήσει κι ο χειρότερος. Τον ίδιο μισθό θα παίρνω κι αύριο, τα ίδια προβλήματα θα έχω.

 

Με τους τσαμπουκαλεμένους αρκουδόμαγκες του διαδικτύου δεν τα πάω καλά κι ειδικά με τους αλαζόνες, που θα μας βάλουν και τα γυαλιά, ενώ καλά καλά δε γνωρίζουν τι εστί forum και τι εστί thread. Έσκασε μύτη το καφριλίκι, για να μας πει και Τσουκαλάδες! Ουστ! :P

 

kostelo, θα με υποχρεωσεις (χωρις s, εκ του abbot and costello, σε δικη μου version :lol:). Ευτυχως για τους προεδρους, θα υπαρχουν παντα αυτοι που πανε και σκοτωνονται στο ξυλο για τις ομαδες και σφαζονται αλλα μετα πανε και τα σκανε και στα διαρκειας. Ευτυχως που δινουν το ¨καλο¨παραδειγμα κι οι εγκυρες και εγκριτες (ο Θεος να τις κανει) εφημεριδες του στυλ Πρωταθλητης, Derby, Score κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...