Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα έκλεισε παιδιά, θα αλλάξω AV + FW. Το ζητούμενο ήταν να βρω το πρόβλημα, και να' νε καλά ο Thresh.

 

δεν είναι θέμα συμβατότητας του κάθε προγράμματος με τα Vista αλλά ότι το uTorrent έχει συγκεκριμένα πρόβλημα με το Nod32 από την 1.8.0 έκδοση και μετά

 

Μπες IRC -πως αντέχεις και είσαι Off τόσες ώρες?- να συζητήσουμε τις εμπειρίες σου με τα Security Suites. :-)

 

/Μαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα έκλεισε παιδιά, θα αλλάξω AV + FW. Το ζητούμενο ήταν να βρω το πρόβλημα, και να' νε καλά ο Thresh.

 

δεν είναι θέμα συμβατότητας του κάθε προγράμματος με τα Vista αλλά ότι το uTorrent έχει συγκεκριμένα πρόβλημα με το Nod32 από την 1.8.0 έκδοση και μετά

 

Μπες IRC -πως αντέχεις και είσαι Off τόσες ώρες?- να συζητήσουμε τις εμπειρίες σου με τα Security Suites. :-)

 

/Μαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συνεχίζει να υπάρχει ένα προβληματάκι.. για να δούμε θα το λύσουμε και αυτό..

 

Ναι μεν τώρα ανοίγω το μTorrent και μπαίνω σε Site, σε OG κτλπ κτλπ ΑΛΛΑ όταν αφήσω το μTorrent για περισσότερο απο 3-4 ώρες, κολλάει στο Tray.. τρώω ξανά DC (ενώ το Router δουλεύει) και για να νιώσει το PC θέλει ΜΟΝΟ hard Reset (όταν πάω να το κλείσω κανονικά, έχω checkάρει ότι σε 7 ώρες ακόμα το PC περιμένει να κάνει Shutdown.. δεν περίμενα παραπάνω να δω..).

 

Τι φταίει τώρα? AV δεν έχω.. FW έχω των Vista.. και έχω δοκιμάσει Reinstall του μTorrent.. και επίσης οι ρυθμίσεις του μTorrent είναι σαν του αρχικού Post..

 

-_-

 

/Μαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

χαι κ παλι :) εχω μια απορια..χρησιμοποιω το μtorrent κ ενω μεχρι τωρα αποθηκευονταν στον εξωτερικο δισκο που ηταν στο G,τωρα ο εξωτερικος εμφανιζεται στο Η κ καθε φορα που προσπαθω να κατεβασω κατι μου βγαζει αδυνατη αποθηκευση..για να μην πω πως οτιδηποτε υπαρχει στη λιστα του μ γραφει πως υπαρχει σφαλμα κ απουσιαζουν τα αρχεια :( τι μπορω να κανω για να το διορθωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να πας στις επιλογες αποθηκευσης αρχειων του utorrent και να αλλαξεις το γραμμα του δισκου, αφου πρωτα εχεις σταματησει ολα τα torrents.

 

Εφοσον η διαδρομη αποθηκευσης ειναι η ιδια (και σωστη), μολις τα ξαναξεκινησεις θα κανει ελεγχο να δει τι υπαρχει και τι οχι, και ο,τι υπαρχει θα στο βγαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οταν εχω το μTorrent 1.8.2 (built 14458) ανοικτο το Browsing σερνεται.Ρυθμιζω στο μTorrent τα download και upload rate πολυ χαμηλα αλλα συνεχιζει να μου τρωει ολο το Bandwith.Ας βοηθησει καποιος γιατι δεν θελω να παω σε καποιο αλλο client.

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

Αυτο γινεται και με τον Firefox και με τον internet Explorer...η συνδεση μου ειναι 24αρα της Forthnet...μολις κλεισω το μTorrent ολα καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόλλησα (μέχρι στιγμής) στην ρύθμιση που κάνω στο router. Μου βγάζει αυτόματα ένα νούμερο για Lan Port και ένα για Public Port. Αυτά όμως προϋπήρχαν δηλ. πριν να αλλάξω το ΙΡ του router. Τα αφήνω ως έχουν ; Λίγη βοήθεια παρακαλώ γιατί έχω μείνει στην μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
έχεις διαβάσει το παρακάτω thread??

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=161304

Τις οδηγίες αυτού του thread ακολουθώ και δεν βρήκα κάτι σχετικό. Αλλά τώρα που το ξαναβλέπω, ομολογώ ότι δεν πήγε καν στο μυαλό μου να κάνω την ερώτηση εκεί. Το πήρα σαν άρθρο. Πάντως, εφόσον κριθεί απαραίτητο από τους διαχειριστές, ας μεταφερθεί το θέμα (εγώ πάντως δεν είμαι ικανός).

Και ξέχασα επιπλέον να γράψω το μοντέλλο του router: Philips CGA5720N/TE.

 

Άκυρο το ερώτημα. Ευρέθη που έκανα το λάθος. Ευχαριστώ και συγγνώμη.

Επεξ/σία από bobidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...