Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω και λιγο καιρο εχω ενα προβλημα με το μtorrent!!με το που το ανογω και κατεβαζω κατι γονατιζει ολο το ιντερνετ!!δεν ειχα ποτε κανενα τετοιο προβλημα!!δλδ δεν ανοιγει σελιδες και γενικα σερνεται!!με τοπου το κλεινω παραμεναι για λιγη ωρα αυτο το προβλημα και μετα απο λιγο επανερχεται!!!!μπηκα μεσα στο router(thomson) και με το που παταω αποσυνδεση και ξανα συνεδεση ολα καλα!!! στην ουσια ειναι σαν να απασχολει το torrent την γραμμη και δεν μπορω να χρησημοποιησω το ιντερνετ καθολου!!! δοκιμασα και κατεβασα τις ταχυτητες και του upload download αλλα τπτ το ιδιο ειναι!!!! μηπως γνωριζει καποιος κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

Στο μ torrent συχνά μου βγάζει σφάλμα 10054 (ενω έχω σύνδεση δεν μπορώ να κατεβάσω). Ξέρει κανεις πως μπορώ να το φτιάξω?

 

Έχεις καλή σύνδεση?Είσαι σε χωριό?Τι connx χρησιμοποιηεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Στο μ torrent συχνά μου βγάζει σφάλμα 10054 (ενω έχω σύνδεση δεν μπορώ να κατεβάσω). Ξέρει κανεις πως μπορώ να το φτιάξω?

 

Έχεις καλή σύνδεση?Είσαι σε χωριό?Τι connx χρησιμοποιηεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καλή σύνδεση?Είσαι σε χωριό?Τι connx χρησιμοποιηεις?

 

ναι εχω καλη συνδεση, μενω και στην πόλη μεσα...

ξεκινησε απο μονο του να κατεβαζει πάλι παντως....

 

μου ειπανε οτι γινεται και σε αλλους αυτο... και οτι ξεκινησανε να κοβουνε το download για καμποση ωρα .......:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καλή σύνδεση?Είσαι σε χωριό?Τι connx χρησιμοποιηεις?

 

ναι εχω καλη συνδεση, μενω και στην πόλη μεσα...

ξεκινησε απο μονο του να κατεβαζει πάλι παντως....

 

μου ειπανε οτι γινεται και σε αλλους αυτο... και οτι ξεκινησανε να κοβουνε το download για καμποση ωρα .......:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας.

Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια για τα τορεντ.

 

Θα ηθελα να μου πειτε τι σημαινει σε ενα τορεντ οταν στο peers δειχνει αυτο 46(89) Τι σημαινει το 46 και τι το 89;

 

Και επισης κατω στην καρτελα general μου γραφει αντιστοιχα για τους peers

43 of 90 connected.(0 in swarm)

 

Δηλαδη ειναι 90 ατομα που το τραβανε το τορεντ απο μενα αλλα μονο οι 43 ειναι online?

 

Και επισης το 0 in swarm τι σημαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το 46(89) σημαινει οτι εχεις συνδεθει με 46 απο τους 89 που δινουν

Και απο τους peers κατεβαζεις (αν κανεις κλικ στην καρτελα peers θα δεις που δινεις-Upload και απο που παιρνεις-download)

 

Δεν εχω κανει και διατριβη στη θεωρια των τορρεντς, αν κανω καποιο λαθος συγχωρηστε με... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ εδω και πάρα πολυ καιρό το utorrent, τώρα τελευταία μου εμφανίζει ένα πρόβλημα:

ERROR: Η λειτουργία που ζητήθηκε δεν μπορεί να εκτελεστεί σε ένα αρχείο με ανοικτό κάποιον τομέα με απεικόνιση απο το χρήστη.

 

Τι είναι αυτό ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ εδω και πάρα πολυ καιρό το utorrent, τώρα τελευταία μου εμφανίζει ένα πρόβλημα:

ERROR: Η λειτουργία που ζητήθηκε δεν μπορεί να εκτελεστεί σε ένα αρχείο με ανοικτό κάποιον τομέα με απεικόνιση απο το χρήστη.

 

Τι είναι αυτό ???

Μήπως έχεις το AVG; link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις το AVG; link

 

Σε ποιά περίπτωση στο εμφανίζει αυτό το μήνυμα;

Μήπως προσπαθείς να διαγράψεις/μετακινήσεις κάποιο από τα κατεβασμένα αρχεία ενώ το έχεις ακόμα στην λίστα του utorrent;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, εχω ενα προβλημα τις τελευταιες μερες, οποτε ανοιγω το utorrent κ ας μην εχω τιποτα να κατεβαινει απλα να κανει upload δεν μπαινει ο firefox σε καμια σελιδα η αργει μεχρι αηδιας (δηλ. 4 - 5 λεπτα για να μπει σε μια σελιδα) οπως και ολα τα αλλα προγραμματα δεν μπορουν να συνδεθουν στο internet, ενω παλια ακομη κ να κατεβαζα με το utorrent ο firefox οπως κ ολα τα αλλα προγραμμα συνδεωντουσαν κανονικοτατα στο internet. Μηπως φταιει οτι εκανα προσφατα port forward στη θυρα που χρησιμοποιει το utorrent; Παντως ειναι πολυ ενοχλητικο γιατι θελω να το εχω ανοιχτω πολλες ωρες το utorrent και τωρα δεν μπορω γιατι δεν θα εχω προσβαση στο internet απο ολα τα αλλα προγραμματα. Σας παρακαλω λιγη βοηθεια...

 

Συγγνωμη αν δεν ειναι το σωστο section γι αυτο το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...