Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4.5 mbps???? πως γινεται αυτο μηπως ηθελες να πεις 2,5?

Εαν υποθέσουμε ότι 1 Megabit/s είναι περίπου 110 Kilobyte/s* τότε 110 * 4,5 = ~500 kb/s άρα σωστά είπε ο TS.

 

* Βασικά είναι 128 Kilobyte αλλά είπα να βάλω και μια Χ απώλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Utorrent ποτέ δεν τα βγάζει σωστά..εγώ που έχω κάνει αρκετά φορμάτ κάθε φορά που το περνάω μου βγάζει άλλα speed! άραξε δεν είναι τίποτα..τώρα αν αντιμετωπίζεις πρόβλημα σε download δοκίμασε κάτι με περισσότερα seed ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Utorrent ποτέ δεν τα βγάζει σωστά..εγώ που έχω κάνει αρκετά φορμάτ κάθε φορά που το περνάω μου βγάζει άλλα speed! άραξε δεν είναι τίποτα..τώρα αν αντιμετωπίζεις πρόβλημα σε download δοκίμασε κάτι με περισσότερα seed ;)

Πρέπει να σαι τρελλό αλάνι εσύ!!!! :-D Πώς δεν του πρότεινες να κάνει φορμάτ μέχρι να πετύχει το σωστό speed!!!! :mrgreen:

Για δοκίμασε μία και με την 1,8,5 έκδοση με αυτήν δεν είχα ποτέ πρόβλημα,αντιθέτως με την 2,0,0 και πάνω ,πάνω κάτω τα δικά σου τα προβληματάκια είχα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση παιδιά, αλλά δυστυχώς και με το 1.8.5. η ίδια κατάσταση..... Δεν μπορώ να καταλάβω τι το προκαλεί........και δεν βρίσκω και τπτ άλλο στο web....καμιά άλλη ιδέα ???

 

Πρέπει να σαι τρελλό αλάνι εσύ!!!! :-D Πώς δεν του πρότεινες να κάνει φορμάτ μέχρι να πετύχει το σωστό speed!!!! :mrgreen:

Για δοκίμασε μία και με την 1,8,5 έκδοση με αυτήν δεν είχα ποτέ πρόβλημα,αντιθέτως με την 2,0,0 και πάνω ,πάνω κάτω τα δικά σου τα προβληματάκια είχα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει ενας κανωνας που λέει για τον σεβασμό προς τα μέλη ξέρεις...όπως εγώ σε σέβομαι έτσι θέλω και εσυ να κάνεις το ίδιο..."τρελο αλανι"

 

Δεν το πιασες,δεν πειράζει,αγνόησέ το.Χάρην αστεϊσμού το έγραψα.

Σε καμιά περίπτωση πάντως δεν δηλώνει έλλειψη σεβασμού. ;)

 

 

Το κανΟνας γράφεται με Όμικρον;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με azureus-vuze τα ίδια πάλι..... δε πάει πάνω από 140-160 kb/s....το περίεργο είναι ότι από direct link - π.χ. rapidshare ή nvidia- κατεβάζω με maximum ταχύτητα ~560 kb/s ... Κανείς ρε παιδια????? καμία λύση?????

 

οεο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω, στο eset smart security τα έχω κάνει όλα allow (επειδή το έχω σε interactive mode και με ρωτάει κάθε φορά που κάτι θέλει πρόσβαση στο net).... αλλά ακόμη και όταν τα απενεργοποιώ εντελώς (firewall+real time file protection+antivirus/antispyware) πάλι τα ίδια... πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τί το προκαλεί.... Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένα στο Setarisma του ESET???? by the way δεν είχα κάνει καμιά περίεργη ρύθμιση προ format, και έπαιζε μια χαρά...ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....τώρα το δοκιμάζω και με ένα Macbook που δουλεύει το Transmission ... άντε να δούμε.....

 

firewall, Antivirus κλπ είναι σωστά σεταρισμένα ;

 

Μπαααααα και με το macaki τα ίδια.....άρα μάλλον κάτι παίζει με το router..... του έκανα εγώ βέβαια reset to factory settings αλλά τίποτε....ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά δεν πας μόνος σου να βάλεις τα limit αλλά αφήνεις το mtorrent να σου βάλει τα δικά του κάνοντας speedtest την σύνδεσή σου?Αν πας στα options και στην καρτέλα bandwith ορίσεις το upload στο 40-50kb/s και το download το βάλεις 0 δεν κατεβάζεις με όσο θα έπρεπε?

Port forwarding έχεις κάνει σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά δεν πας μόνος σου να βάλεις τα limit αλλά αφήνεις το mtorrent να σου βάλει τα δικά του κάνοντας speedtest την σύνδεσή σου?Αν πας στα options και στην καρτέλα bandwith ορίσεις το upload στο 40-50kb/s και το download το βάλεις 0 δεν κατεβάζεις με όσο θα έπρεπε?

Port forwarding έχεις κάνει σωστά?

οχι δε κατεβάζει το καταραμένο....και ναι port forwarding έχει γίνει σωστά μιας και δεν άλλαξα τπτ στις ρυθμίσεις του router πριν και μετά το format....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...