Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν έχεις router πρέπει να ανοίξεις πόρτες, πας εδώ . διαλέγεις router και μετά εφαρμογή και βλέπεις πως γίνεται

 

επιπλέον αν έχεις ΟΤΕ πρέπει να πας στην σελίδα του ΟΤΕ και να κάνεις μια ρύθμιση ασφαλείας που έχει

Επειδή είμαι άσχετη όταν λες router τι εννοείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν εγκαταστησω την τελευταια εκδοση μπορω με καποιο τροπο να μην χασω τα torrents που εχω στην τρεχουσα?

 

Ευχαριστω.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tα περναει αυτοματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατα μου αναβαθμιστηκε το μtorrent στην εκδοση 2.2

απο τοτε το ταυτοχρονο browsing ειναι απλα τραγικο ! σερνεται το συμπαν !

υπαρχει κατι που μπορω να ρυθμισω ετσι ωστε να ειναι οπως πριν ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατα μου αναβαθμιστηκε το μtorrent στην εκδοση 2.2

απο τοτε το ταυτοχρονο browsing ειναι απλα τραγικο ! σερνεται το συμπαν !

υπαρχει κατι που μπορω να ρυθμισω ετσι ωστε να ειναι οπως πριν ??

 

ορισε την τιμη ανεβασματος (upstream) στο 80% της ονομαστικης τιμης της γραμμης σου.

αν εχεις δλδ 1024 kbps upstream ορισε to να ανεβαζει μαξιμουμ με 80-85 kb/s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο utorrent εχω την port 28669 δηλωμενη, επειτα την εχω ανοιξει και μεσα απο το router μου. Οταν ομως κανω το τεστ στο utorrent στην κατηγορια Network οπως δειχνω και στην φωτο παρακατω μου βγαζει δεξια ενα κοκκινο Χ. Αυτο γιατι γινεται;

 

Μηπως το firewall των Windows 7 κοβει την συγκεκριμενη port; Προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα να δω πως θα την κανω εξαιρεση (open) την συγκεκριμενη port στα win7. Στα XP ηταν παιχνιδακι.

Αν φταιει βεβαια αυτο.

 

49317855.th.jpg

Επεξ/σία από greekparot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το utorrent και είναι το εξής: μου λέει στον tracker ότι η σύνδεση έκλεισε από τον αποδεκτή.

Τι κάνω γιατί δεν μου κατεβάζει.

Ευχαριστώ! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στο forum....

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας στο utorrent... Πριν κάνω το format σε original win7 όλα ήταν μια χαρά... το utorrent κατέβαζε κανονικότατα (περίπου 500kb/s ή 4.5 mbps, από private tracker) χωρίς να έχω αλλάξει ούτε μία ρύθμιση από τις προκαθορισμένες από το πρόγραμμα... Μέτα το format ξαναπέρασα το utorrent και μου εμφανίζει το εξής περίεργο πρόβλημα... Ενώ περνάει όλα τα tests (upload speed / ports) και μου εμφανίζει μια υψηλή ταχύτητα upload, όσο βασικά την maximum αναμενόμενη, το download speed μου το ρυθμίζει υπερβολικά χαμηλά (περίπου 170kb/s ή 1.45 mbps) όπως δείχνω και στη φωτογραφία!!!...έχω την έκδοση 2.2αλλά και την beta που έβαλα δεν είδα προκοπή... πρέπει να κάνω κάτι ??? έχω HOL με router NETfasterIAD και τρέχαν όλα μια χαρά προ format.....

 

Σας ευχαριστώ

fasmatikos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...