Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η συνδεση μου ειναι 14mb/s σε κανονικους ρυθμους με ολα κλειστα κατεβαζω παντα με 1,45mb/s χωρις acceleration ανεβαζω με 80kb/s γενικα η γραμμη μου ποτε δεν εχει προβλημα.

 

το προβλημα μου στα torrent ειναι οτι συνηθως κατεβαζω συνολικα 6(τορρεντ ενεργα) σε ταχυτητες των 500kb/s - 700kb/s ενω σπανια με ανεβαζει στα 1,2mb/s οριακα και ξαναπεφτει σχεδον αμεσως γιατι ομως ??? θελω να εκμεταλλευτω και την υπολοιπη ταχυτητα γιατι μεγαλα αρχεια αργουν αρκετα να κατεβουν σε τετοιυς ρυθμους ... ευχαριστω

Για το upload έχω την ημέρα 60 και το βράδυ το έχω προγραμματίσει στο 70.

Θα σου συνιστούσα να βάλεις limit και στο download, 50-100kb/s κάτω από το maximum.

Θα δεις την ταχύτητά σου να σταθεροποιείται στο νούμερο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

[...]

το προβλημα μου στα torrent ειναι οτι συνηθως κατεβαζω συνολικα 6(τορρεντ ενεργα) σε ταχυτητες των 500kb/s - 700kb/s ενω σπανια με ανεβαζει στα 1,2mb/s οριακα και ξαναπεφτει σχεδον αμεσως γιατι ομως ??? θελω να εκμεταλλευτω και την υπολοιπη ταχυτητα γιατι μεγαλα αρχεια αργουν αρκετα να κατεβουν σε τετοιυς ρυθμους ... ευχαριστω

 

* router : thomson 585v7, 34,5 db att, συνδεση με lan

** προσθετω και ενα capture αυτή την στιγμή ...

 

http://img713.imageshack.us/i/51142813.png/

 

 

Εδώ κολλάει το "Κατεβάζω την Άρτα με τα Γιάννενα".:-)

 

 

Γενικά φίλε το κατέβασμα με torrent δεν είναι τόσο απλή υπόθεση όπως το direct download και εξαρτάτε από πολλά πράγματα.

Το βασικότερο από όλα είναι το seeding.

Στην λίστα που παραθέτεις βλέπω ότι το seeding σε όλα τα torrents είναι κακό.

Δηλαδή, οι peers (leachers) είναι περισσότεροι από τους seeders.

Όταν ισχύει αυτό συνήθως το κατέβασμα είναι αργό.

Βάλε περισσότερα dl να γίνονται ταυτόχρονα αφού αυτά που βάζεις δεν εκμεταλλεύονται πλήρως την γραμμή σου.

 

Ένα άλλο θέμα είναι στο router. Οι απλές συσκευές δεν είναι φτιαγμένες για να διαχειρίζονται σωστά ένα torrent client και αν ανοιχτούν πολλές συνδέσεις ταυτόχρονα μπορεί και να κρεμάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχουν και αλλοι τετοιο προβλημα αλλα ενω εχω ρυθμισει το upload σε συγκεκριμενη τιμη (οταν κατεβαζω), πολλες φορες αυτο κανει τα δικα του και ανεβαινει μονο του. εως και 2 φορες. δεν ειναι ακριβως προβλημα αλλα ειναι να απορεις. μπορει να εχει καποιο bug η 2.0.4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Όντως δε βγάζει κάτι αλλά υπάρχει διαθέσιμη στο site η 2.2.

 

αυτό γινόταν από πάντα και μου την έσπαγε όσο δεν πάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά το check updates συμπεριφέρεται όπως πάντα, τραγικό...

 

Δίκιο έχεις σ'αυτό, αλλά όταν πριν κάτι μήνες υπήρχε σοβαρό κενό ασφαλείας με το φόρτωμα των dll αν θυμάσαι, ο updater δούλεψε ακαριαία. Βέβαια από τότε δε μ'έχει ειδοποιήσει ξανά για καινούρια έκδοση :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μια αναβα8μιση στο μtorrent και απο το εκεινη την στιγμη μου βγαζει¨αδυνατη αποθηκευση στο G"O G einai εξτερικος σκληρος δισκος,δεν αλλαξα καμια ρυθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το μtorrent.Δεν μπορούν να κατεβούν οι ταινίες.Πηγαίνω και κάνω τα τεστ στον οδηγο εγκαταστασης καιμου βγαινει οτι το speedtest απετυχε.Μηπως γνωριζει κανεις σας την αιτία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις router πρέπει να ανοίξεις πόρτες, πας εδώ . διαλέγεις router και μετά εφαρμογή και βλέπεις πως γίνεται

 

επιπλέον αν έχεις ΟΤΕ πρέπει να πας στην σελίδα του ΟΤΕ και να κάνεις μια ρύθμιση ασφαλείας που έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...