Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ακριβώς έκανες port forward; Πριν είχες κάποιο πρόβλημα;

 

εκανα port forward δηλαδη ανοιξα τη θυρα που χρησιμοποιει το utorrent, δεν ειχα πιο παλια προβλημα δεν ξερω βεβαια κ αν φταιει το port forward αλλα το προβλημα προεκυψε σε πολυ κοντινο χρονικο διαστημα με το port forward που εκανα κ ειπα μηπως εχει σχεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απλά βάλε upload limit γύρω στο 80-90 αν έχεις 1mbit upload και 40-45 αν εχεις 512kbit

πας options-prefernces-bandwidth-maximum upload rate

Επεξ/σία από jakegate7
είναι 512 και όχι 515
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά βάλε upload limit γύρω στο 80-90 αν έχεις 1mbit upload και 40-45 αν εχεις 515kbit

πας options-prefernces-bandwidth-maximum upload rate

 

οκ θα το δοκιμασω και θα σας πω αποτελεσματα

 

---------- Προσθήκη στις 04:00 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:36 ----------

 

το δοκιμασα αλλα το ιδιο γινετε παλι...δν αλλαζει κατι... κ επισης δεν με βολευουν και οι ρυθμισεις που κανει σε αυτην την ταχυτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα το δοκιμασω και θα σας πω αποτελεσματα

 

---------- Προσθήκη στις 04:00 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:36 ----------

 

το δοκιμασα αλλα το ιδιο γινετε παλι...δν αλλαζει κατι... κ επισης δεν με βολευουν και οι ρυθμισεις που κανει σε αυτην την ταχυτητα...

 

κάτσε γιατί με μπέρδεψες

ας τα πάρουμε από την αρχή,

πας options-->setup guide και στο your upload speed επιλέγεις το upload που έχεις.

στην συνέχεια πας options-->preferences-->bandwidth-->maximum upload rate και βάζεις 80 για 1mbps και 40 για 512kbps (πάλι αναφέρομαι στην upload ταχύτητα)

αν κάνεις αυτά λογικά δε θα έχεις πρόβλημα :-)

ότι άλλο εδώ είμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε γιατί με μπέρδεψες

ας τα πάρουμε από την αρχή,

πας options-->setup guide και στο your upload speed επιλέγεις το upload που έχεις.

στην συνέχεια πας options-->preferences-->bandwidth-->maximum upload rate και βάζεις 80 για 1mbps και 40 για 512kbps (πάλι αναφέρομαι στην upload ταχύτητα)

αν κάνεις αυτά λογικά δε θα έχεις πρόβλημα :-)

ότι άλλο εδώ είμαστε

 

το δοκιμασα αλλα το ιδιο γινετε... δν αλλαζει κ παλι τιποτα οταν ανοιγει το utorrent ολα τα αλλα δεν συνδεονται στο ιντερνετ, επισης εκανα αυτο που μου ειπες αλλα αν παω κ αλλαξω στο preferences bandwitdth κ το βαλω απεριοριστο αλλαζουν κ οι ρυθμισεις στο setup guide.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις πληροφοριες!

μηπως μπορει να μου εξηγησει κανεις τι σημαινουν τα διαφορα ονοματα στις ετικετες των ταινιων?(πχ.dvdrip,divX,Xvid,BDrip,dvdscreener,dvdscr)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις πληροφοριες!

μηπως μπορει να μου εξηγησει κανεις τι σημαινουν τα διαφορα ονοματα στις ετικετες των ταινιων?(πχ.dvdrip,divX,Xvid,BDrip,dvdscreener,dvdscr)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Pirated_movie_release_types

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τις εξις ρυθμισεις σο mtorrent

 

port:60423

max upload = 60kb/s

global max con = 300

max conn peers / torrent = 100

number of upload slots / torrent = 6

max active torrents ( d+u)=6

max active downloads = 6

 

η συνδεση μου ειναι 14mb/s σε κανονικους ρυθμους με ολα κλειστα κατεβαζω παντα με 1,45mb/s χωρις acceleration ανεβαζω με 80kb/s γενικα η γραμμη μου ποτε δεν εχει προβλημα.

 

το προβλημα μου στα torrent ειναι οτι συνηθως κατεβαζω συνολικα 6(τορρεντ ενεργα) σε ταχυτητες των 500kb/s - 700kb/s ενω σπανια με ανεβαζει στα 1,2mb/s οριακα και ξαναπεφτει σχεδον αμεσως γιατι ομως ??? θελω να εκμεταλλευτω και την υπολοιπη ταχυτητα γιατι μεγαλα αρχεια αργουν αρκετα να κατεβουν σε τετοιυς ρυθμους ... ευχαριστω

 

* router : thomson 585v7, 34,5 db att, συνδεση με lan

** προσθετω και ενα capture αυτή την στιγμή ...

 

http://img713.imageshack.us/i/51142813.png/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις διαφορά;

 

Τα torrents έχουν μπόλικους seeders;

 

14/52

 

60/398 peers για παραδειγμα στο πρωτο torrent

 

... στα δυο που το εχω 900αρι χτυπαω να δω θα κρατησει;

 

μωρε ειναι και απο παγκοσμια Trackers τα κλασσικα δεν ειναι αΠο prive γινεται της ποπης γενικα σ αυτα ... εσεις τ απροτιματε; η πατε σε prive με περιορισμους σε ratio κτλ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...