Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το DHT το χεις απενεργοποιημένο?

(Λέω εγώ τώρα μια ιδεούλα ). Επίσης πας να κατεβάσεις πράγματα που έχουν seeders ε? (Ξαναλέω μια χαζομαρούλα)....

Το router σου έχει εσωτερικό firewall?Για δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οχι δε κατεβάζει το καταραμένο....και ναι port forwarding έχει γίνει σωστά μιας και δεν άλλαξα τπτ στις ρυθμίσεις του router πριν και μετά το format....

Μόνο που το utorrent όποτε του κάνεις fresh install έχει σαν default διαφορετική port.Οπότε για τσέκαρε ότι η port που έχει το utorrent είναι και η ίδια που έχεις ανοίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

κοιταξες τα καλωδια αμα ειναι ok γιατι ενας φιλος μου για να κατεβασει κατι απο τορρεντ πρεπει καθε τρεις και λιγο να πειραζει τα καλωδια αν και δεν παιζει να'ναι αυτο δικιμασε τι χανεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Το πράσινο v εμφανίζεται κάτω στην status bar (εκεί που γράφει τις ταχύτητες) ή μένει σε κίτρινο θαυμαστικό και μετατρέπεται σε κόκκινο x;

Αν γίνεται πράσινο είσαι οκ από πόρτες και firewalls, αν όχι τότε πρέπει να ψαχτείς εκεί.

 

-Aν γίνεται πράσινο και η ταχύτητα upload είναι ρυθμισμένη στο μέγιστο, καλά είναι να την κατεβάσεις στο 50-60% του μέγιστου (35-40Kbps).

 

-Κάνε δεξί κλικ στην status bar, πάνω στο σημείο που δείχνει την ταχύτητα κατεβάσματος, και δες μήπως έχεις επιλέξει κατά λάθος κάποιον περιορισμό.

 

-Τέλος, κλείσε το router σου για κανά 10λεπτο και ξανα άναψε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω δημιουργία καινούριου torrent το οποίο είναι 24gb περιέχει 4 φακέλους και ο καθένας έχει 4 αρχεία με μέγεθος κομματιού 512kb. Αφότου το δημιουργήσω μετά μου κάνει επαλήθευση μόνο στο 99,9, έχω κλείσει και τα thumbnails και φυσικά δεν τα χρησιμοποιώ τα αρχεία των οποίων δημιουργώ το torrent. Δεν ξέρω τι να κάνω πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Behold μια απορία παίδες.

 

Σε κάθε, μα κάθε, download folder μου υπάρχει ένα αρχειάκι με κατάλειξη .dat. (παράδειγμα ονομασίας ~uTorrentPartFile_1FC0A47F6)

 

ΚάποτεΣ δεν υπήρχε αυτό το αρχειάκι. Πως μπορώ να το κάνω να μην φαίνεται, να μην δημιουργείται, να μην υπάρχει ούτε ίχνος του καταραμένου που έχει γεμίσει ο τόπος από δαύτα; ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚάποτεΣ δεν υπήρχε αυτό το αρχειάκι. Πως μπορώ να το κάνω να μην φαίνεται, να μην δημιουργείται, να μην υπάρχει ούτε ίχνος του καταραμένου που έχει γεμίσει ο τόπος από δαύτα; ^_^

 

Αν θέλεις να επιλέγεις κατέβασμα μερικών μόνο αρχείων από ένα multi-file torrent, δε μπορείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να επιλέγεις κατέβασμα μερικών μόνο αρχείων από ένα multi-file torrent, δε μπορείς!

 

Partfiles get removed after you remove the torrent from the list.

 

Πράγμα που δεν κάνει. Λέει κάτι για disable, παίζει τελικά πάρσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει κάτι για disable

Σαφέστατη είστε και πάλη,όταν δηλαδή αφαιρείτε το torrent από την λίστα σας βγάζει κάποιο μήνυμα;Σε ποιο φάκελο το έχεις να κατεβάζει;

Και αν μπορούσατε να θυμηθείτε το μήνυμα στο ολόκληρο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει κάτι για disable, παίζει τελικά πάρσι;

Στο link που σε παρέπεμψα, για την ακρίβεια λέει:

If you don't want to see partfiles, then don't skip files when downloading, or disable the partfile advanced option -- just don't complain about µTorrent allocating files you told it to skip.

 

Δεν ξέρω 100% αν παίζει, δεν έχω δοκιμάσει να κάνω αυτήν την αλλαγή που προτείνει. Δε βλέπω το λόγο να μην παίζει όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο link που σε παρέπεμψα, για την ακρίβεια λέει:

 

 

Δεν ξέρω 100% αν παίζει, δεν έχω δοκιμάσει να κάνω αυτήν την αλλαγή που προτείνει. Δε βλέπω το λόγο να μην παίζει όμως.

 

ΠΟΥ γίνεται αυτό το disable ρωτάω!

 

Παίζει και να μην καταλαβαίνω κάτι σε αυτήν την ιστορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια γιατί δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω!!Χρησιμοποιώ το mTorrent 2.2 και δεν μπορώ να κάνω upload τα torrents που κατεβάζω.Έχω κάνει όλα τα βήματα του οδηγού(σωστές ρυθμίσεις στο πρόγραμμα,port forwarding από το router μου και ρύθμιση του ZoneAlarm) αλλά τίποτα!Ενώ κατεβάζω κανονικά δεν έχω καταφέρει να κάνω upload ούτε ένα KB!Τα torrents μου είναι από διαφορετικούς trackers και έχουν περίπου 200 leechers.Και όταν κάνω to test δικτύου που έχει το mTorrent μου λέει πως το port μου είναι ανοιχτό και το δίκτυο είναι σωστά ρυθμισμένο.Επίσης το εικονίδιο κατω δεξιά είναι πράσινο και μου λέει ότι το δίκτυο είναι ΟΚ.Τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...