Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως το game είναι ο ορισμός του έπους. Μιλάμε φοβερό story όλο αυτό με την fade και γενικά με την αρχαία ιστορία. Με έχει πορώσει για τα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε παιδια γιατι οταν πηγα να κανω το κουεστ με τη φλεμεθ,η φλεμεθ δεν υπηρχε;

Αυτος ο αλιστερ......αναρωτιέμαι γιατι ζει...

Λιλιανα....Εντελως βαρετη και προβλέψιμη χαζο γκομενα...

Α ρε μοριγκαν!!! Σπανιο π(τσ)ουλι!!!Αυτη ναι,γυναικα με τα ολα της και πανέξυπνο ον,ειχε δει καπως με καλο ματι τον Στεν ή νομιζω;

επισης γιατι οτι κι αν εκανα,ο λογκαιην ψοφαγε και δεν ερχοταν με το μερος μας;

 

 

Αυτο το drakensag είναι καλο παιγνίδι; το ειχα κατεβάσει αλλα θεώρησα πως επρόκειτο για μουφα...Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι οταν πηγα να κανω το κουεστ με τη φλεμεθ,η φλεμεθ δεν υπηρχε;

Αυτος ο αλιστερ......αναρωτιέμαι γιατι ζει...

Λιλιανα....Εντελως βαρετη και προβλέψιμη χαζο γκομενα...

Α ρε μοριγκαν!!! Σπανιο π(τσ)ουλι!!!Αυτη ναι,γυναικα με τα ολα της και πανέξυπνο ον,ειχε δει καπως με καλο ματι τον Στεν ή νομιζω;

επισης γιατι οτι κι αν εκανα,ο λογκαιην ψοφαγε και δεν ερχοταν με το μερος μας;

 

 

Αυτο το drakensag είναι καλο παιγνίδι; το ειχα κατεβάσει αλλα θεώρησα πως επρόκειτο για μουφα...Τι λέτε;

 

Ειναι καλο το Drakensang.Πολυ πιο κλασικο rpg,πιο "happy" quests με παραμυθενια διαθεση, μειονεκτημα του ειναι οτι δεν εχει voice-over στους διαλογους και οι χαρακτηρες λενε τις 2-3 προτασεις απο ενα κατεβατο που πρεπει να διαβασεις.Αν δεν σε χαλουσε αυτο στο Morrowind θα σου αρεσει το Drakensang.Επισης τα γραφικα του ειναι παρα πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι οταν πηγα να κανω το κουεστ με τη φλεμεθ,η φλεμεθ δεν υπηρχε;

Αυτος ο αλιστερ......αναρωτιέμαι γιατι ζει...

Λιλιανα....Εντελως βαρετη και προβλέψιμη χαζο γκομενα...

Α ρε μοριγκαν!!! Σπανιο π(τσ)ουλι!!!Αυτη ναι,γυναικα με τα ολα της και πανέξυπνο ον,ειχε δει καπως με καλο ματι τον Στεν ή νομιζω;

επισης γιατι οτι κι αν εκανα,ο λογκαιην ψοφαγε και δεν ερχοταν με το μερος μας;

 

 

Αυτο το drakensag είναι καλο παιγνίδι; το ειχα κατεβάσει αλλα θεώρησα πως επρόκειτο για μουφα...Τι λέτε;

 

 

Στο quest της Flemeth αν ειχες τη Morrigan μαζι συμβαινει αυτο νομιζω...Τον Logain ή οπως αλλιως τον λένε τον παιρνεις στο landsmeεt αν διαλεξεις να κανεις duel μαζι του με τον βασικο σου χαρακτηρα και οταν χασει και παραδοθει του χαρίσεις τη ζωη...Toτε παρουσιαζεται ενας απ τους grey wardens και προτεινει να κανει την τελετη αν δεχθεις o Alistair φευγει γιατι τα παιρνει στο κρανίο και τη θεση του παιρνει ο Logain

 

 

 

Το drakensang ειναι πολυ ωραιο παιχνιδι,παρομοιο βεβαια με το Dragon age..Σε καποιους τομους χανει σε αλλους υπερτερει δες κανα review και κανα βιντεακι και κρινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το drakensang έχει ένα πολύ πιο καλό σετάρισμα στους χαρακτήρες από το dragon age που μου φαίνετε πολύ απλό. Είναι όμως πιο ελαφρύ σαν story και δεν έχει καθόλου αυτό τον σκοτεινό κόσμο του dragon age και δεν είναι με τίποτα υπερπαραγωγή. Πάντως που το τελείωσα μου άρεσε αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon Age: The Rift Project

 

There's a Dragon Age: Origins mod in the works called The Rift. Check out the teaser below, and stop by The Rift website if you'd like to become a part of this project.

 

We have finished our Teaser and Preview Video of the upcoming expansion, Dragon Age: The Rift. This expansion takes place after the main quest line and outside of the Dragon Age Canon to be precise but is done so within story line confines with the exception of some very minor changes to details in which allow cosmetic improvements to the game itself and this expansion.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τα official dlc ειναι ripoffs του κανονικου παιχνιδιου (δεν πιστεψα και ουτε προκειται να πιστεψω οτι τα dlc μεχρι στιγμης,ακομα και το return to ostagar, ειναι extra content.Συνεχιζω να λεω και να πιστευω οτι τα κοψανε απο το αρχικο game για εξτρα κερδος) + οτι πρεπει να πληρωνουμε ~15 $ για 1~2 παραπανω ωρες gameplay και μερικα items για να μην νιωθουν εντελως ηλιθιοι οσοι τα αγοραζουν, τοτε ευτυχως βλεπω οτι η κοινοτητα δεν καθεται with its thumb up its ass και να καταπινει αμασητα οτι της πουλαει η bioware.Μπραβο τους και μακαρι να μπορουσα να τους βοηθησω αλλα μου λειπει το skillset...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω πάντως για το θέμα των DLC. Ναι, σύμφωνοι, σε πολλά παιχνίδια το DLC θα αποτελούσε υπό άλλες συνθήκες τμήμα του αρχικού περιεχόμενου (βλ. Assassin's Creed II), στην περίπτωση του Dragon Age: Origins όμως, αξίζει τον κόπο και τα χρήματα και όσο να 'ναι προσθέτει σε gameplay και διάρκεια. Προσωπικά δεν είμαι κατά του DLC αρκεί αυτό να χρησιμοποιείται με μέτρο και εκεί που πραγματικά υπάρχει ανάγκη -κάτι που δεν συμβαίνει επ' ουδενί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά dcl αξίζουν για το dragon age και αν χρειάζετε να τα βάλω τώρα η να τελειώσω πρώτα το game. Το game το κατατάσω σαν ισάξιο με το the witcher αν και εδώ μιλάμε για ένα έπος που ξεδιπλώνετε σιγά σιγά αλλά είσαι σίγουρος ότι συμμετέχεις σε ένα μεγάλο γεγονός. Θέλω να το τελειώσω για να δω αν μπορώ να πω ότι είναι το rpg της δεκαετίας όσο και βαρύ αν ακούγετε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RPG της δεκαετιας δεν το λες με τιποτα...Απλα ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι που θα περασεις αρκετες ευχαριστες ωρες μαζι του...Τα dlc δεν ειναι και τιποτα τρομερο...εκτος απο αυτο που σου δινει ενα Golem playable χαρακτηρα...Stone Prisoner λεγεται..Αν δεν σου φτανουν οι χαρακτηρες που παιρνεις και θες να δεις κατι καινουριο τσιμπησε το...Το αλλο που κυκλοφορει σου δεινει ενα quest που κραταει μιση ωρα με καποια νεα αντικειμενα...Δεν ξετρελαθηκα κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους. Το Dragon Age ειναι ενα "passable" παιχνιδι με πολυ χρημα απο πισω του αλλα μεχρι εκει. Σιγουρα εχει αρκετα πραγματα καλα αλλα εχει εξισου πολλα προβληματα και αδικαιολογητες παραβλεψεις για παιχνιδι της Bioware το 2009.

 

Το βασικοτερο για εμενα προβλημα ειναι η ελειψη "adventuring" και εξερευνησης και αυτο "μια του υψους, μια του βαθους" διαλογοι και υπερβολικα κλισε ιστορια. Ολα τα αλλα προβληματα τα προσπερναω ευκολα αλλα αν το παιχνιδι δε σου δινει το συναισθημα και το κυριοτερο τη δυνατοτητα να ψαχτεις γυρω γυρω ολα τα αλλα προβληματα ερχονται και καθονται επανω του.

 

Δεν τολμαω να το συγκρινω με το Witcher που το παιχνιδι αυτο σιγουρα εχει γινει δουλεια απο gamers για gamers και οχι για να "πουλησουμε" οσο γινεται περισσοτερο. Καλυτερη δουλεια περιμενω στο DA2. Για το 1 τους "ξεφυγε", τι να κανουμε τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω μου έχει δώσει τον ίδιο ενθουσιασμό που είχα με το the witcher και σε τραβάει τελείως στον κόσμο του και στο story

 

Μπα, θεωρώ οτι το γουιτσερ ηταν κλάσεις ανώτερο.το ντραγκον μου θύμισε πολύ κοτορ και μας εφεκτ(κατά συνέπειαν) ακόμα και οι χαρακτήρες είχαν αυτό το κοινό παρασκήνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι που σε κάθε βήμα διαβάζω και τα story που ανοίγουν στο βιβλίο και δίνουν φοβερή ζωντάνια στο lore του dragon age. Είναι και το story που με έχει μαγέψει με το κόσμο των ονείρων που κατοικούσαν οι θεοί και με την εισβολή των ανθρώπων εκεί. Ακόμα και οι υμνοι στους ναούς που μιλάνε για την θεογονία είναι έπος. Η προδοσία η μάχη η πτώση του king... Tι να προτοθυμηθείς.. :D

Οσό για το γραμμικό κόσμο δεν με ενοχλέι καθώς το ίδιο συναντάμε και σε άλλα game του είδους όπως το nwn.

A ξέχασα να αναφέρω και την επική φοβερή μουσική του.

Στο σύστημα μάχης αν και είχα παίξει αρκετή ώρα χωρίς το patch δεν με δυσκόλεψαν καθόλου. Λίγο άκυρα τα skill που έχουν πάνω τους οι warrior αν και δεν τα έχω δουλέψει αρκετά για να σετάρω σωστά τους χαρακτήρες. Και στο πρώτο tower το boss εκεί είχε μια προτίμηση στον mage μου και τον έριξε σε δευτερόλεπτα αφήνοντας μου μόνο τους άλλους 3 για να τον καθαρίσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...