Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ξερετε οτι το haste spell στακαρει κανονικοτατα. Νομιζω πως δεν χρειαζεται να σας πω τι συμβαινει με τους 2 handed warriors και cunning rogues οταν αναβεις 2 haste ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τελείωσα και εγώ ως arcane warrior (μάμησε) μετά από 83 ώρες (μέτρηση steam, 65 ώρες το τελευταίο save μου αλλά φαντάζομαι σε αυτό δεν περιλαμβάνονται τα load/save κάθε τρεις και λίγο). Το παιχνιδάκι ήταν epic απλά!!!

 

Το λοιπόν, θέλω να ξεκινήσω ως rogue αυτή τη φορά. Αναρωτιέμαι αν το dlc που θα βγει αυτό το μήνα θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο 2ο αυτό playthough? Εννοώ να ξεκινήσω τώρα και να εγκαταστήσω το dlc όταν βγει. Θα είναι accessible στο map ή όχι? Αν όχι καλύτερα να περιμένω, αν ναι βουρ για rogue ASAP, έπαιξα λίγο με το elf companion και τα έσπαγε τρελά!

 

Μια απορία

 

Το καθυστερημένο το dworf "enchantment" :lol: πως στο διάολο βρέθηκε στον τελευταίο πύργο περιτριγυρισμένος από πτώματα και αυτός μέσα στο αίμα*? Και τι απέγινε ο daddy του enchantment :P?

 

 

 

 

 

*νέο "blood enchantment" xD?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι, λογικά θα είναι διαθέσιμο. Από ό,τι έχω διαπιστώσει (το ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμά μου νομίζω) πρόβλημα δημιουργείται με την αφαίρεση dlc από παιχνίδι που έχει ξεκινήσει, όχι με την προσθήκη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως τα λες είναι Snoob τελικά. Το διαπίστωσα εύκολα με ένα "resume"

 

Με το που πατάς resume μετά την ολοκλήρωση του παιχνιδιού σου εμφανίζει μήνυμα πως είναι accessible μόνο τα dlc και πως κατά την διάρκεια αυτών το παιχνίδι "αγνοεί" τα όσα συνέβησαν στο τελευταίο chapter του παιχνιδιού δηλαδή

 

 

από την κάθοδο προς την πρωτεύουσα και μετά

 

 

Διαθέσιμο για όλους τους chars λοιπόν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ...Βγαίνει και σε επιτραπέζιο....Ενδιαφέρον δείχνει αλλά απλο σε σχέση με D&D...αν ενδιαφέρει κανέναν το νέο το είδα εδώ...

 

http://www.gamebanshee.com/news/96044-dragon-age-tabletop-rpg-available-for-pre-order.html

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 03:45 ----------

 

αα..αν ακολουθήσετε καποια link στη σελίδα έχει λεπτομέρειες και προσχέδια του manual....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ συμφωνώ...το παιχνίδι είναι πολύ ωραίο..δεν το έχω τελειώει ακόμα,το παίζω πολύ σιγα,γιατί θέλω να καταλάβω όλη την ιστορία,η οποία φαίνεται να έχει αρκετό βάθος...Είμαι rogue:duelist και αφήνω ένα point για assasin,δεν το έχω ξεκλειδώσει,όταν μαζέψω λεφτά και πέσει λιγο η τιμή θα πάω να το πάρω...

Ειδικά για τους πιο νεους gamers που δεν έχουν παίξει Baldur's Gate,πρέπει να τους ικανοποιεί....Και ο φίλος πάνω καλά λέει, τα παιχνίδια που σε πωρώνουν 48 ώρες το 24ωρο δεν πληρούν τον ρόλο των παιχνιδιών,ειναι mind controllers και δεν βγαίνουν σε καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κόλλα στον Zavrian και θα σου το δώσει το specialization.

 

ναι ναι,τελείωσα το trial of crows που πρεπει να σκοτώσεις 3-4 για έναν νταβατζή assasin,θα δώ αν μετα θα με μάθει ο zevran!σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά μπορείς να του δίνεις και τα αντικείμενα που γουστάρει και μη ξεχνάς σε όλους τους χαρακτήρες να μιλάς αρκετά στο camp. πέρα από το γεγονός ότι γίνονται δυνατότεροι ξεκλειδώνεις και αποστολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εδώ πήρε μάλλον την είδηση.

 

Για GoTY πάντως στα συγκεκριμένα awards το DAO δεν ήταν καν υποψήφιο ενώ στην κατηγορία για best pc game έπαιζε vs Sims3, L4D2 και Plants Vs Zombies...........

 

GTP βραβεία εν ολίγοις :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...