Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όμως η αλήθεια είναι μία, bye-bye DAO(Bioware):rolleyes:, welcome Witcher(CD Projekt Red) :-D

 

Xρόνια Πολλά και Ευτυχισμένο 2010 σε όλους,-ες :lol:

 

Είναι τι προσδοκίες έχουμε από ένα παιχνίδι.

 

Το Witcher θυμάμαι μέχρι να βγει κάποιο συγκεκριμένο patch (νομίζω το 1.4 της ΕΕ)

είχε άπειρα bugs από μικρά μέχρι τεράστια. Όλοι μας όμως τα παραβλέπουμε γιατί

ήταν το πρώτο παιχνίδι που έβγαλε μια μικρή εταιρία που έκαναν 5-6 φίλοι και

με αυτά τα δεδομένα όντως ήταν καταπληκτική προσπάθεια.

 

Το DAO από την άλλη το έβγαλε η Bioware και σε συνδυασμό με την τεράστια

προώθηση που του έγινε από τα μέσα ("Άξιος διάδοχος του BG","Παιχνίδι της

10ετίας") όλοι είχαμε πολύ μεγάλες προσδοκίες. Έτσι και το πιο μικρό bug

ή το πιο μικρό κλισε στο σενάριο μας φαίνεται τεράστιο.

 

Και το Witcher και το DAO είναι πολύ ωραία παιχνίδια και παίζονται ευχάριστα

(Εκτός από τις σπηλιές του DAO που σου βγάζουν την ψυχή)

Ένα από τα καλά του DAO είναι ότι με τις διαφορετικές class (έστω και τις λίγες

που έχει) και τους companions μπορείς να το παίξεις ευχάριστα πολλαπλές φορές

ενώ το Witcher είναι πάντα το ίδιο :(

 

Άντε να βγει αύριο το Return to Ostagar και μετά το Rift να έχουμε να κάνουμε

κάτι μέχρι να βγει το Witcher 2 : Assasin of Kings :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι τι προσδοκίες έχουμε από ένα παιχνίδι.

 

Το Witcher θυμάμαι μέχρι να βγει κάποιο συγκεκριμένο patch (νομίζω το 1.4 της ΕΕ)

είχε άπειρα bugs από μικρά μέχρι τεράστια. Όλοι μας όμως τα παραβλέπουμε γιατί

ήταν το πρώτο παιχνίδι που έβγαλε μια μικρή εταιρία που έκαναν 5-6 φίλοι και

με αυτά τα δεδομένα όντως ήταν καταπληκτική προσπάθεια.

 

Το DAO από την άλλη το έβγαλε η Bioware και σε συνδυασμό με την τεράστια

προώθηση που του έγινε από τα μέσα ("Άξιος διάδοχος του BG","Παιχνίδι της

10ετίας") όλοι είχαμε πολύ μεγάλες προσδοκίες. Έτσι και το πιο μικρό bug

ή το πιο μικρό κλισε στο σενάριο μας φαίνεται τεράστιο.

 

Και το Witcher και το DAO είναι πολύ ωραία παιχνίδια και παίζονται ευχάριστα

(Εκτός από τις σπηλιές του DAO που σου βγάζουν την ψυχή)

Ένα από τα καλά του DAO είναι ότι με τις διαφορετικές class (έστω και τις λίγες

που έχει) και τους companions μπορείς να το παίξεις ευχάριστα πολλαπλές φορές

ενώ το Witcher είναι πάντα το ίδιο :(

 

Άντε να βγει αύριο το Return to Ostagar και μετά το Rift να έχουμε να κάνουμε

κάτι μέχρι να βγει το Witcher 2 : Assasin of Kings :)

 

+1000

σδαφαδσφξασφηξκασδηξκασγηδξκφγηκξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon Age: Origins -- Awakening Announced

Official expansion pack slated to hit shelves this spring.

 

Today, BioWare and Electronic Arts put rumors to rest and announced Dragon Age: Origins – Awakening, the first official expansion pack which is slated to be released on PC, PS3 and Xbox 360 on March 16, 2010. The expansion will require Dragon Age: Origins and will cost $39.99.

 

Set after the events of Dragon Age: Origins in the land of Amaranthine, players will take on the role of a Grey Warden trying to rebuild the order of legendary warriors. Along with this monumental task, players will have to discover new secrets of the Darkspawn menace as well as face off against deadly new threats such as the Inferno Golem, Spectral Dragon and a mysterious foe that calls itself the "Architect." Fortunately, Awakening raises the level cap of the game, and provides new abilities, spells, specializations and items for players to acquire.

 

Players will also have the option to import and revise their characters from Dragon Age: Origins, expanding on the customization of their heroes. Players can also choose to create a brand new Grey Warden from the land of Orlais. Five new party members will also be available for players to recruit and add to their band of adventurers.

 

According to BioWare co-founder Dr. Ray Muzyka, "Dragon Age: Origins – Awakening shows BioWare's commitment to our fans by delivering new story-driven experiences which enrich the dark heroic fantasy universe our fans have come to know and love. The vibrant worldwide community of Dragon Age fans will relish uncovering the secret motivations of the darkspawn, revealing how the darkspawn continue to infest the world despite the defeat of the Archdemon."

 

dragonageawakening28797.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο game έχω φτάσει μέχρι τα μισά και παραπάνω και μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι ένας από τους καλύτερους rpg τίτλους τα τελευταία χρόνια. Σαν συναίσθημα που σου βγάζει ο κόσμος του το βάζω μαζί με το witcher αν και εκεί ο ήρωας ήταν πιο πολύ για την πάρτυ του.

Σαν team έχω καταλήξει να έχω μαζί μου την wynne για healer τον sten με τον alistair για warrior με τον πρώτο για dmg και tank αφού έχει το two hand sword και συμπληρώνει το party μου ο mage. Ισορροπημένο team και έχω βγάλει δύσκολες μάχες με αυτό.

Αλλή μια δυνατότητα που έχει το game και με έχει βοηθήσει είναι το hold στο party. Αν τα πράγματα γίνονται αρκετά δύσκολα τότε πιάνεις στρατηγικές θέσεις και τους κάνεις hold με τους warrior μπροστά να φάνε όλο το dmg και τους caster πίσω να καλύπτονται.

Σήμερα τέλειωσα και το forest με τους elves. Απίστευτο το story και το σημπλήρωσε ένα φοβερό κομμάτι που τραγούδισε η liliana μετά στο camp. Μιλάμε τόσο ζωντανούς χαρακτήρες σε game είχα χρόνια να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν δινουν την επιλογη να ψαξεις την morrigan μετα το dark ritual τοτε ορκιζομαι οτι θα το αγορασω :devil:.Αν δεν υπαρχει καν η morrigan τοτε δεν αξιζει να το παιξεις ουτε πειρατικο για μενα... :lol:

 

 

 

Btw morrigan rulz!!! B)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν θες να κάνεις load ένα προηγούμενο save καλό είναι να υπάρχουν φωτογραφίες στα saves.Στην περίπτωσή μου εκεί που θα έπρεπε να είναι η φώτο είναι κενό.Είναι κάποιο bug ή δεν κάνω κάτι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν θες να κάνεις load ένα προηγούμενο save καλό είναι να υπάρχουν φωτογραφίες στα saves.Στην περίπτωσή μου εκεί που θα έπρεπε να είναι η φώτο είναι κενό.Είναι κάποιο bug ή δεν κάνω κάτι καλά;

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Μπορεί να φταίει το ότι μου το έδωσε ο "θείος". :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Μπορεί να φταίει το ότι μου το έδωσε ο "θείος". :-)

 

Ποτέ δε παίζω πειρατικά games.Ειδικά τέτοια παιχνιδάρα θα σου έλεγα αξίζει να το αγοράσεις.Οπότε κάτι άλλο φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...