Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Rapidshare


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας στις 25 του μήνα το traffic limit 4 gb τελείωσε και ο καθένας μπορεί να κατεβάζει όσο θέλει.

Αλλά τα corrupted συνεχίζουν να υπάρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρχικα ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση στο προβλημα μου. (Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο εκνευριστικο ειναι να προσπαθεις να βρεις πληροφοριες για το πως πρεπει να κινηθεις πανω σε ενα θεμα και κανεις να μην μπορει συνοπτικα να σου πει κανε το βημα αυτο και αυτο για να επιτυχεις το σκοπο σου. Και να πω οτι ζητω καποια παρανομη πληροφορια να πω παει στο διαολο. Εδω ζητω να πληρωσω!)

 

Απο οτι εχω μιλησει με καποιους γνωστους, μου εχουν προτεινει το συστημα PayPal. Χαρακτηριστικα μου ανεφεραν πως ειναι το πιο αξιοπιστο μεσο στην παρουσα φαση για οποιαδηποτε συναλλαγη στο διαδυκτιο.

 

Στην ερωτηση του φιλου για ποια καρτα... θα περασω το πρωι της Παρασκευης απο την Alpha Bank για να βγαλω μια χρεωστικη καρτα η οποια θα περιεχει το ποσο για μια ετησια συνδρομη. (Alpha Visa Electron)

 

Τα θεματα που με απασχολουν ειναι μετα την εκδοση της χρεωστικης καρτας. Θα προσπαθησω να βαλω τις ερωτησεις σε μια λογικη σειρα.

Αρχικα τι στοιχεια σου ζηταει το PayPal μεσα απο την ιστοσελιδα του? (Φανταζομαι πρεπει να ζηταει το αριθμο της καρτας σου.)

 

Οταν πας στο Rapidshare στον τροπο πληρωμης, αναφερει pay with paypal. Αν υποθεσουμε οτι καποιος εχει κανει sign in με την υπηρεσια paypal, η αποπληρωμη της συνδρομης στο Rapidshare γινεται μετα με αυτοματοποιημενο τροπο? (πχ. βαζοντας καποιο κωδικο)

 

Μια τελευταια ερωτηση.... εχω παρατηρησει να γινεται λογος πανω στο θεμα ip. Υπαρχει προβλημα αν καποιος χρηστης εχει dynamic ip?

 

Χιλια συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα θελω να βαλω το νερο στο αυλακι.

 

Α! Ποσος χρονος μεσολαβει για να παρεις καποια απαντηση απο rapidshare σχετικα με τους κωδικο σου η' τουλαχιστον οτι ελαβαν τα λεφτα σου?

 

Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα για την βοηθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πας http://www.paypal.com κανεις sign-up(για personal account)..Συμπληρωνεις τα απαραιτητα κενα και σε καποια φαση θα σου ζητηθει ο αριθμος(και γενικοτερα τα στοιχεια) της πιστωτικης σου καρτας.Εεε απο κει και περα ο λογαριασμος σου εχει δημιουργηθει..Οταν θα κανεις λοιπον Login στο http://www.paypal.com(αφου εχει δημιουργηθει ο λογαριασμος σου) θα σε "βγαλει" στην σελιδα του προσωπικου σου λογαριασμου.Πανω αριστερα θα σου εχει μια επιλογη extend(expand) your account.Την επιλεγεις το paypal χρεωνει 1,50 ευρω στην πιστωτικη σου καρτα και περιμενεις να σου ερθει ο λογιαριαμος της καρτας σου οπου θα αναγραφεται η πληρωμη που εγινε στο paypal.Στον τιτλο της πληρωμης αυτης θα υπαρχει και ενας 4ψηφιος αριθμος τον οποιο θα τον εισαγεις στην σελιδα του Paypal για να ολοκληρωσεις το expantion του λογαριασμου σου.Στην ουσια ολο αυτο γινεται για να βεβαιωσουν οτι εσυ εισαι ο κατοχος της καρτας.

 

Υ.Γ.:Μπορεις να αποφυγεις την αναμονη για τον λογαριασμο της καρτας σου εαν εχεις online banking..Τωρα επειδη η δικη σου η καρτα ειναι προπληρωμενη δεν ξερω εαν θα εχει υποστηριξη online banking"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΩΝ 5ΚΒ...

 

Έπειτα από άπειρο ψάξιμο βρήκα την γ@...νη λύση...

Βάζω στοίχημα ότι όλοι όσοι είχαμε το πρόβλημα και δεν κατεβάζαμε με καμία δύναμη και με οποιοδήποτε πρόγραμμα είχαμε καταργήσει τον Internet Explorer... Ε ναι λοιπόν δεν χρησιμοποιούσαμε τον Internet Explorer...

 

Λοιπόν σήμερα από ότι κατάλαβα και μετά από μία σύνδεση στο RS με χρήση του Internet Explorer άρχισαν όλα τα προγράματα να δουλεύουν κανονικά. Από οτι αντιλήφθηκα μάλλον τα προγράμματα σε συνδυασμό με τα Windows θέλουν το cookie με τα στοιχεία του λογαριασμού μας. Οπότε κάντε ένα log in στο RS με τον Internet Explorer και δείτε ότι μάλλον όλα θα δουλεύουν κανονικά...

 

Και οι έξυπνοι του RS δεν ξέρουν τίποτε τα λαμόγια.. Μόνο να μας τα παίρνουν και να κάνω πειράματα 4 μέρες τώρα να δω τι φταίει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, ζητάει τον αριθμό της κάρτας και αρκετά άλλα στοιχεία που προφανώς χρειάζεται και για λόγους ασφαλείας.

Η αποπληρωμή της συνδρομής γίνεται με εντελώς αυτοποιημένο τρόπο. Το μόνο που πρέπει να ξέρεις είναι ότι όταν κάνεις add την κάρτα σου στο paypal (έτσι λέγεται η διαδικασία) δεν θα μπορείς να κάνεις ουσιαστικά τίποτα (να αγοράσεις πχ.). Πρέπει να πατήσεις σε μια επιλογή που λέει extended paypal use. Αυτή η διαδικασία γίνεται για λόγους ασφαλείας και είναι εξής. Θα πατήσεις εκεί και θα δεχτείς να σε χρεώσει 1,50Ε στον λογαριασμό σου. Μετά από 3-4 εργάσιμες θα δεις online τον λογαριασμό σου και θα φανεί αυτή η χρέωση. Δίπλα από την χρέωση θα σου έχει έναν τετραψήφιο κωδικό. Αυτόν θα τον βάλεις στο paypal και voila! κάνεις ότι θες.

Όχι, δεν θα έχεις πρόβλημα με την IP σου. Εκτός από τις 3-4 μέρες που προανέφερα έπειτα δεν θα πάρει καθόλου χρόνο από το rapidshare, επιτόπου!

 

 

Να ρωτήσω και γω ξανά...Υπάρχει τρόπος να τσεκάρω αν τα κατεβασμένα μου parts είναι corrupted;

Και κάτι άλλο (μάλλον offtopic) μου λείπει ένα αρχείο από installation(sound_en_npc.mfs),υπάρχει τρόπος να το βρω πουθενά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΩΝ 5ΚΒ...

 

Έπειτα από άπειρο ψάξιμο βρήκα την γ@...νη λύση...

Βάζω στοίχημα ότι όλοι όσοι είχαμε το πρόβλημα και δεν κατεβάζαμε με καμία δύναμη και με οποιοδήποτε πρόγραμμα είχαμε καταργήσει τον Internet Explorer... Ε ναι λοιπόν δεν χρησιμοποιούσαμε τον Internet Explorer...

 

Λοιπόν σήμερα από ότι κατάλαβα και μετά από μία σύνδεση στο RS με χρήση του Internet Explorer άρχισαν όλα τα προγράματα να δουλεύουν κανονικά. Από οτι αντιλήφθηκα μάλλον τα προγράμματα σε συνδυασμό με τα Windows θέλουν το cookie με τα στοιχεία του λογαριασμού μας. Οπότε κάντε ένα log in στο RS με τον Internet Explorer και δείτε ότι μάλλον όλα θα δουλεύουν κανονικά...

 

Και οι έξυπνοι του RS δεν ξέρουν τίποτε τα λαμόγια.. Μόνο να μας τα παίρνουν και να κάνω πειράματα 4 μέρες τώρα να δω τι φταίει..

 

Και να συμπληρώσω να έχετε τσεκαρισμένα τα "directs downloads" διότι και πάλι αλλιώς δεν δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν new happy Premium User (στο .de και αμεσως μετα ,με αυτοματοποιημενη διαδικασια, στο .com) και εχοντας κατεβασει πανω απο 10 gb τις τελευταιες 5 μερες, δηλωνω οτι ουδεποτε επεσα πανω σε κατεστραμμενα rar αρχεια.

Επισης δηλωνω οτι 2 διαφορετικες ip μπορουν με ανεση και κανεναν κινδυνο-περιορισμο να κατεβαζουν παραλληλα (at the same time) χρησιμοποιωντας τα ιδια στοιχεια (συνδρομη δηλαδη...).

Αν χρειαστεί θα επανελθω με post μου, καθως παρατηρω σε καθημερινη βαση τα posts στο ενλογω thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και φορμάτ γι' αυτό το λόγο, είναι υπερβολικό! Αφού δεν είσαι ο μόνος που έχει προβλήματα, κι εγώ έχω, όπως και πολλοί άλλοι. Πλέον έφτασα σε σημείο να μην εμπιστεύομαι το Flashget για κατέβασμα από RS! Αρκετά αρχεία κατεβαίνουν corrupted, άλλα σταματάνε στη μέση κι άλλα είναι μόνο 6ΚΒ...

Αυτό με τον Internet Explorer πάντως δε μου δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΩΝ 5ΚΒ...

 

Έπειτα από άπειρο ψάξιμο βρήκα την γ@...νη λύση...

Βάζω στοίχημα ότι όλοι όσοι είχαμε το πρόβλημα και δεν κατεβάζαμε με καμία δύναμη και με οποιοδήποτε πρόγραμμα είχαμε καταργήσει τον Internet Explorer... Ε ναι λοιπόν δεν χρησιμοποιούσαμε τον Internet Explorer...

 

Λοιπόν σήμερα από ότι κατάλαβα και μετά από μία σύνδεση στο RS με χρήση του Internet Explorer άρχισαν όλα τα προγράματα να δουλεύουν κανονικά. Από οτι αντιλήφθηκα μάλλον τα προγράμματα σε συνδυασμό με τα Windows θέλουν το cookie με τα στοιχεία του λογαριασμού μας. Οπότε κάντε ένα log in στο RS με τον Internet Explorer και δείτε ότι μάλλον όλα θα δουλεύουν κανονικά...

 

Και οι έξυπνοι του RS δεν ξέρουν τίποτε τα λαμόγια.. Μόνο να μας τα παίρνουν και να κάνω πειράματα 4 μέρες τώρα να δω τι φταίει..

 

Ρε φίλε είσαι ΜΕΓΑΛΟΣ! Χαζομάρα μας που δεν το σκεφτήκαμε πιο νωρίς! Μπράβο σου! Επιτέλους θα κοιμηθώ ήρεμος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΩΝ 5ΚΒ...

 

Έπειτα από άπειρο ψάξιμο βρήκα την γ@...νη λύση...

Βάζω στοίχημα ότι όλοι όσοι είχαμε το πρόβλημα και δεν κατεβάζαμε με καμία δύναμη και με οποιοδήποτε πρόγραμμα είχαμε καταργήσει τον Internet Explorer... Ε ναι λοιπόν δεν χρησιμοποιούσαμε τον Internet Explorer...

 

Λοιπόν σήμερα από ότι κατάλαβα και μετά από μία σύνδεση στο RS με χρήση του Internet Explorer άρχισαν όλα τα προγράματα να δουλεύουν κανονικά. Από οτι αντιλήφθηκα μάλλον τα προγράμματα σε συνδυασμό με τα Windows θέλουν το cookie με τα στοιχεία του λογαριασμού μας. Οπότε κάντε ένα log in στο RS με τον Internet Explorer και δείτε ότι μάλλον όλα θα δουλεύουν κανονικά...

 

Και οι έξυπνοι του RS δεν ξέρουν τίποτε τα λαμόγια.. Μόνο να μας τα παίρνουν και να κάνω πειράματα 4 μέρες τώρα να δω τι φταίει..

 

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, είσαι θεός, τι θεός δηλαδή, ημίθεος και βάλε. Είσαι ο άνθρωπός μου, είσαι ο αδερφός μου, είσαι άρχοντας. Που μένεις να σου στείλω λουλούδια πες μου που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φανταστείτε άλλαξα το password επίτηδες και δεν συνδέθηκα με τον internet explorer ο οποίος είχε το παλιό pass. Ε λοιπόν το πρόβλημα ξαναάρχισε.. Με το που έκανα log in με τον νέο κωδικό στον internet explorer... Όλα λύθηκαν...

 

Αβυσος η ψυxή του rapidshare...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα κάνει login και στον Οpera αλλά και στο Mozilla αλλά όχι στον ξεχασμένο ΙΕ. Χτες επιτέλους ήταν μια καλή βραδυά και μάλιστα με μηδέν κατεστραμένα αρχεία.

Το μόνο που με προβληματίζει πλέον είναι τι θα παίξει με τον έλεγχο των ΙΡ ύστερα από την κατάργηση του ημερήσιου ορίου των 4000mb. Τον το λογαριασμό τον μοιράζομαι με ένα φίλο και το παλιό όριο όχι απλώς έφτανε και για τους 2 αλλά περίσσευε και αρκετό κιόλας. Ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...