Προς το περιεχόμενο

Μεθύσι κ αποτελέσματα


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Grimbergen/Guillotine/Dominus/Boddington/holsten ήταν τρομερά βαρετές μπύρες. (με τις 3 πρώτες να είναι και ψιλοαηδία ενώ οι δύο τελευταίες νερό σκέτο)

 

Θα καταδεχτώ να σας απαντήσω μεσιέ κλάιν (;ρ), απλά και μόνο γιατί το 'σωσες μη περιλαμβάνοντας σ' αυτή την πρόταση καμία από τις 3 γαμογαμάτες μπυράρες όπως η Weihenstephaner, Aventinus, Salvator.

Το ΜΕΓΑ ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ σφάλμα που διέπραξες, λοιπόν, δεν είναι οτι δε σου άρεσε ιδιαίτερα κάποια εκ των ανωτέρω μπυρών, αλίμονο, ΑΛΛΑ το ότι, ρε δερβίσημ, δεν κάνεις γευστική δοκιμή σε μπύρες που πίνεις πρώτη φορά, δοκιμάζοντας πάνω από ΤΟ ΠΟΛΥ 2-3, γιατί μετά ο ουρανίσκος μυρμηγκιάζει και δεν καταλαβαίνει γεύση και ο,τι μπύρα και να σου δώσω, από Gouden Carolus Cuvee Van de Κaizer του 2000 μέχρι κάτουρό μου μετά από 6 άμστελ, θα τη βαφτίσεις "μέτρια". Εσύ δοκίμασες 16! Ωιμέ! Τρίζουν τα κόκαλα του Μάικλ Τζάκσον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έέέέέλα μωρέ. Η κεντρική ιδέα ήταν ταινίες/μπύρες/φαί και πλήρες λιώσιμο. Δεν το πολυσκεφτήκαμε το της δοκιμής αν και χοντρόισχύει γιατί μετα απο κάποια φάση νόμιζα οτι έπινα την ίδια μπύρα. Αυτές που ανέφερες πάντως ήταν όντως καλές(όντως). (το σωσα τώρα θείο; ) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ, κατά τύχη διάβαζα το Michael Jackson's Great Beer Guide (δεν το πρότεινα όμως στο θέμα με τα βιβλία) πριν από 2 εβδομάδες κι αναρωτιόμουν από τι υποφέρει, ουρικό ή ζάχαρο.

 

Ωραία τα γράφει, ο πότης δίνει και τη σωστή ποσότητα πληροφορίας για την παρασκευή και πως επηρεάζεται η γεύση από τα διάφορα συστατικά και σε κάνει να διψάς για μπύρα. Κρίμα που έφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπε τύπος που δουλεύει στην 3Ε οτι εμφιαλώνουν ουίσκι; Περίεργο, είχα την εντύπωση οτι η 3Ε δεν παράγει/εμπορεύεται αλκοολούχα.

 

Λοιπόν επειδή ακούω γενικά πολλά από σπασμένα τηλέφωνα ξαναρώτησα με λεπτομέρεις την ιστορία. Δούλευε ο τύπος σε εταιρία εισαγωγής και διανομής ποτών και ήξερε για συγκεκριμένες μάρκες από ουίσκι ότι ερχότανε στην Ελλάδα χύμα και εμφιαλώνονταν εδώ σε μεγάλες εταιρίες εμφιάλωσης. Η 3Ε είχε δωθεί σαν παράδειγμα δεν ήξερε που ακριβώς πηγαίνουνε. Αυτό που λέει με σιγουριά μάλιστα είναι ότι κολλούσαν εδώ στην Ελλάδα τα αυτοκόλλητα στα μπουκάλια και μάλιστα έβαζαν εδώ και το αυτοκόλλητο με τη σφραγίδα της βασίλισας που έχουν πάνω. Το πρόβλημά μας δεν είναι αυτό βέβαια που εμφιαλώνεται τόσο πολύ όσο το ότι μπορεί ο κάθε Ελληνάρας να 'προσθέσει' ότι θέλει μέσα. Και μάλιστα μου είπε και συγκεκριμένες μάρκες, εδώ δεν λέω τίποτα γιατί τις τελευταίες μέρες δεν ξέρω αν ακούω εγώ λάθος ή μου τα αλλάζουν αλλά κάτι γίνεται και έχω διαψευσθεί μόνος μου 2 φορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

το χειροτερο απο ολα ειναι αυτο που κανεις ειναι να καταστρεφεις τον εαυτο σου κι τους ανθρωπους που αγαπας...ισως πεις κι πραγματα που δεν θα θυμασαι καν την αλλη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τα πεις είναι το λιγότερο, το να τα κάνεις και να ξυπνάς δίπλα τους να δεις.

 

Το να ξυπνας διπλα τους και να μη βλεπονται ειναι ακομη χειροτερο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου βγάζει πολλά νεύρα μετά το μπουκάλι (Johnie με νερό) για αυτό και αποφεύγω να πίνω έξω η με κόσμο, συνήθως μόνος μου γιατί γουστάρω και καλύτερα...

 

Περα απο αυτα ομως...:

 

Η υπερβολική κατανάλωση αλκοόλ προκαλεί νευρολογικές βλάβες. Τομογραφίες ατόμων με χρόνιο αλκοολισμό δείχνουν εγκεφαλική ατροφία, και κάποιες μελέτες έχουν αποδείξει πως η κατάχρηση βλάπτει την αναδρομική μνήμη. Ο αλκοολισμός μπορεί να προκαλέσει το σύνδρομο Wernicke-Korsakoff, το οποίο δημιουργείται απο ανεπάρκεια μιας βιταμίνης της ομάδας B, που λέγεται θειαμίνη. Το αλκοόλ μειώνει την απορρόφηση αυτής της βιταμίνης. Ασθενείς με αυτό το πρόβλημα παρουσιάζουν συμπτώματα σύγχυσης, παραληρήματος, αποπροσανατολισμού, αφηρημάδας, απώλειας μνήμης και υπνηλίας. Αν δεν τους δοθεί αμέσως θειαμίνη, τα συμπτώματα μπορεί να μετατραπούν σε λήθαργο, κώμα και θάνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Johnie με νερό)

 

Μην με παρεξηγήσει ο....παίκτης αλλά εκτός απο απειροελάχιστων εξαιρέσεων αυτή τη μάρκα ούτε για να καθαρίσω τα πόδια μου.

 

Ειδικά να την γευτεί ο οργανισμός μας ούτε συζήτηση.Μιλάμε οτι εγκληματούμε ρε παίδες.Μακριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...