Προς το περιεχόμενο

Μεθύσι κ αποτελέσματα


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ουίσκι που παίρνουμε από το supermarket και τα πληρώνουμε χρυσά έρχονται από τη Σκωτία σε σακιά σε κάποια άλλη μορφή και τα εμφιαλώνουμε εδώ στην Ελλάδα! Σε λίγο καιρό θυμηθείτε με και στα super market δεν θα πίνονται τα ποτά

 

Δε το λές καλά, από την Τουρκία με καράβια έρχεται, σε μορφή παγοκολώνων, μαζί με τον κιμά από γαιδούρια απ' τον οποίο φτιάχνονται τα μπιφτέκια των γκούντις. Στη συνέχεια εδώ το ξεπαγώνουν και το ανακατεύουν καλά με φτηνό οινόπνευμα από τα σκουπίδια των νοσοκομείων και λίγο τσάι για έξτρα χρώμα και μετά το βάζουν σε μπουκάλια και κολλάνε την ετικέτα με την πέρδικα ή τον τσώνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

επιβεβαιωνω για μπανάνα,και χυμος μπανανα με ειχε βοηθήσει μετα απο μεθύσι με στολι..

 

απο τα καλυτερα μεθυσια που εχω κάνει ηταν οταν πρωτο ετος ειχα πιει ενα μπουκαλι σαμπουκα μονος μου!πως τα καταφερα με τετοια γευση ενας θεος ξερει...και θυμαμαι ενας καφρος φιλος που με ειχε παει σπιτι οταν ειχα ξερασει να λεει "Ωραια υλικα φαινεται να εχει η κρεπα που εφαγες (νωριτερα)

επισης η paulaner είναι από τις μπυρες που με φερνει σε γαματη-ευθυμη διαθεση...από βαρελακι εννοειται σε γνωστο μαγαζι στην σαλονικα/.η καλυτερα μπυρα εβερ για μενα

//από ούζα παλι βαρβαγιαννη το μπλε ειδικα με γαμαει,με κατασστρεφει ομως.ενα μπουκαλακι και εεχω φύγει αλλού..

τελος,εχοντας "πιει" καλο πραγμα πιστευω οτι καταφερα να δω το ηλεκτρομαγνητικό πεδίο σε ολο του το μεγαλειο...

αψεντι ρε πουστι μου δεν εχοουμε πετυχει ακομη καλο,μια φορα μονο δοκιμασα απο ενα μουφα αλλα τιποτις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το λές καλά, από την Τουρκία με καράβια έρχεται, σε μορφή παγοκολώνων, μαζί με τον κιμά από γαιδούρια απ' τον οποίο φτιάχνονται τα μπιφτέκια των γκούντις. Στη συνέχεια εδώ το ξεπαγώνουν και το ανακατεύουν καλά με φτηνό οινόπνευμα από τα σκουπίδια των νοσοκομείων και λίγο τσάι για έξτρα χρώμα και μετά το βάζουν σε μπουκάλια και κολλάνε την ετικέτα με την πέρδικα ή τον τσώνη.

 

Άσχετο άλλα η πέπσι έρχεται σε μπιτόνια και εμφιαλώνεται/παρασκευάζεται εδώ. Το έχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα στη ζωη μου μεθυσα οταν ημουν στρατο και πιναμε ,ειχα πιει μισο λιτρο ρακι και απο πανω κονιακ, θυμαμαι οτι ξυπνησα κανονικα στο επιλοχαδικο μου και οτι μετα ενας στρατιωτης με εβλεπε και χανοταν , απο οτι μου ειπαν κατι ειχε πει αυτος και αφου αναποδογυρισα το τραπεζι παρολιγο να τον πνιξω ,απο τοτε δεν πινω περα απο το οριο οχι τπτ αλλο αλλα δεν παω φυλακη για μαλακιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο άλλα η πέπσι έρχεται σε μπιτόνια και εμφιαλώνεται/παρασκευάζεται εδώ. Το έχω δει.

 

Φυσιολογικο ειναι, σιροπι, νερο και ανθρακικο ειναι, αρα για ποιο λογο να βαλουν το νερο (εξτρα βαρος), και το ανθρακικο κατα την παρασκευη, και οχι στο τελος; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο άλλα η πέπσι έρχεται σε μπιτόνια και εμφιαλώνεται/παρασκευάζεται εδώ. Το έχω δει.

 

'Οταν η ετικέτα στο μπουκάλι του σκίουι (και γενικά οποιουδήποτε προιόντος) γράφει "ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΜΦΙΑΛΩΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΣΚΩΤΙΑ" δεν έχω λόγο να μη την πιστέψω. Παρόλα αυτά θα ήθελα, από καθαρή ανώφελη περιέργεια, να μάθω την πηγή του

 

Τα ουίσκι που παίρνουμε από το supermarket και τα πληρώνουμε χρυσά έρχονται από τη Σκωτία σε σακιά σε κάποια άλλη μορφή και τα εμφιαλώνουμε εδώ στην Ελλάδα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ πήρα τηλέφωνο και απ'ότι φαίνεται παράκουσα(δεν ξέρω πως παρακους μια λέξη όπως σακκιά βέβαια) και είχα άδικο σε αυτό ανακαλλώ. Αλλά όπως φαίνεται ο τύπος που μου το είπε και δουλεύει εκεί επιμένει ότι η 3Ε έχει πάρει άδεια εμφιάλωσης για πολλά ουισκι. Το αφήνω σαν ανυπόστατη φήμη και αν ξέρει κανένας άλλο τίποτα μας λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα ειχα πιει καφε με milko και μελι και αυτο ειναι καλο αρκει να το πινεις σιγα σιγα ...για τη μπανανα το χω ξανακουσει καπου αλλα δεν το χω κανει ..νομιζω ηταν milkshake μπανανας..

 

Μίλκο με μέλι και ρούφα και ένα αυγό. Μόλις βγάλεις το κακό από μέσα σου, φαε μπανάνα.

 

H έννοια του κοκομπλόκο.

Ακόμα περισσότερο απο καφέ/μίλκο/μπουγάτσα.

Θα σου περάσει το κεφάλι αλλα θα κατασκηνώσεις στη τουαλέτα.

Έχω πάρα πολύ καιρό να γίνω εντελώς σκ@τα, αλλα σε αυτή την περίπτωση επίμονες στενές επαφές δείκτη/οισοφάγου, νεράκι, ένα δεικτικό session ακόμα, και ύπνος με σθεναρή αντίσταση στο στριφογύρισμα του δωματίου μέχρι να drop dead.

 

Χθεσινή σχετική φωτό με μπύρες που δεν πίνουμε συνήθως αλλα είπαμε να τις δοκίμασουμε απο περιέργεια (και κατα μεγάλο ποσοστό δεν άξιζαν τον κόπο και τα κακώς πολλά $$ τους). Ευτυχώς υπήρχαν οι la trappe και 2-3 τυχαίες που έσωσαν τη βραδιά :P

dsc03959g.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλούνται οι οπερατέρ να διαγράψουν το ανόσιο, βέβηλο, ασεβές, ανίερο, βδελυρό, ιερόσυλο, μιαρό, αθεόφοβο, τριχωτό, βλάσφημο, αποτρόπαιο σπόηλερ του αποπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες δεν σου άρεσαν? Οι πιο πολλές είναι πολύ καλές.

 

Που βρήκες την Aventinus (3η απο αριστερά) ? Την ψάχνω εδώ και καιρό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grimbergen/Guillotine/Dominus/Boddington/holsten ήταν τρομερά βαρετές μπύρες. (με τις 3 πρώτες να είναι και ψιλοαηδία ενώ οι δύο τελευταίες νερό σκέτο)

Οι υπόλοιπες ήταν καλούτσικες εντάξει απλά δεν ξετρελάθηκα με καμία.

Όλες απο carrefour ευκαρπίας στο οποίο βρεθήκαμε εντελώς καταλάθος. Και πυλαία αμα πάς τις έχει σίγουρα τις περισσότερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok thanks. Παντως στο καρρεφουρ-Γιαννιτσών που είχα πάει δεν είχε τόσο καλή ποικιλία σε μπύρες. Θα δοκιμάσω αυτό της Πυλαίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grimbergen/Guillotine/Dominus/Boddington/holsten ήταν τρομερά βαρετές μπύρες. (με τις 3 πρώτες να είναι και ψιλοαηδία ενώ οι δύο τελευταίες νερό σκέτο)

Οι υπόλοιπες ήταν καλούτσικες εντάξει απλά δεν ξετρελάθηκα με καμία.

Όλες απο carrefour ευκαρπίας στο οποίο βρεθήκαμε εντελώς καταλάθος. Και πυλαία αμα πάς τις έχει σίγουρα τις περισσότερες.

 

υπαρχει ανθρωπος που δεν του αρεσει η Grimbergen optimo bruno?:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...