Προς το περιεχόμενο

Μεθύσι κ αποτελέσματα


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

[Φυτο] Η μεθανολη μεταβολιζεται γρηγορα στο σωμα σε καρβοξυλιο το οποιο προκαλει μεγαλη ιστικη υποξια και σοβαρη μεταβολικη οξεωση.Ακομα και σε μικρες δοσεις προκαλει εντονη ζαλαδα,ναυτια και συγχυση.Δοση μεθανολης στα 10ml μπορει να καταστρεψει μονιμα το οπτικο νευρο.[/Φυτο]

Το αντιδοτο για τη δηλητηριαση απο μεθανολη ειναι το ωραιο.Αιθανολη!Πινεις ενα ουισκακι την ωρα περιπου και στρωνεις σιγα σιγα...

 

Νομιζω οτι φτιαχνουν πλεον λιγο πιο "ασφαλεις" μπομπες,η δημοσιοτητα ενος θανατου απο μπομπα κοστιζει τραγικα πολυ.Δεν το ξερω ομως με σιγουρια,μπορει και να εχετε δικιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tip για την επομενη εξορμηση σου: Τα 2 depon να τα πινεις πριν πας για υπνο, ωστε να εχουν επιδρασει οσο κοιμασαι και να ξυπνησεις με λιγοτερο η και καθολου πονοκεφαλο.

Α, και η κοκακολα που ειπε ο limewire πιο πανω, οτι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλεον οταν βγαίνω μονο μπυρίτσα πινω, ποτά μόνο σπίτι ή σε μπαρ που ξέρω τι σερβιρουν.. Freakster κάποιος μου έλεγε για τσιπουράκι ανακατεμένο με μέλι για να φύγει το hangover αλλά δεν το εχω δοκιμάσει ποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ενώ η μεθανόλη σε στέλνει αδιάβαστο, η αλήθεια είναι πως μου έχει τύχει και εμένα να γίνω ΣΚΑΤΑ με 2 βότκες σε συγκεκριμένο γαμωμάγαζο στο κέντρο. Τώρα, να ήμουνα κάνας άλλος ή να ήτανε κάνα άλλο ποτό, πάει στο διάολο, αλλά με τη βότκα έχω σχέση αγάπης και γενικά (με μια εξαίρεση) θέλω πάνω από 1.5-2 μπουκάλια για να μου τα σκάσει. Οπότε αποκλείω εμπειρικά το ενδεχόμενο να είναι απλώς "περισσότερο αλκοόλ".

 

Τι άλλο μπορεί να μεταβολίζεται σε ακεταλδεΰδη; ΑΥΤΟ βάζουνε στις μπόμπες!!1!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι που δεν ειμαι της βοτκας με εχει στειλει ουισκι σε πολυ μικροτερη ποσοτητα απο τη συνηθισμενη ...βασικα ειναι βλακεια να πινεις και να πληρωνεις πολλα να γινεσαι κιολας αμεσως ..καλυτερα βραχακια και γενικα εξω η σπιτι καποιου η δικο σου με μπουκαλια και οικονομικα παρα μαγαζια που τους τα σκας για 3 ποτα και φευγεις κουρουμπελο...δεν καταλαβαινω ομως τις μπομπες τοσο φθηνοτερο ειναι το μαπα απο το κανονικο ?επισης αν εγω επινα ενα μπουκαλι στο μαγαζι και εδινα 50 ευρω (7*7 καπου εκει παει) και καταλαβαινα οτι ειναι καλο το ποτο δεν θα ξαναπηγαινα?Η οι κοπελες που φευγουν πολλες φορες λιωμα και δεν ξαναπατανε στο συγκεκριμενο για μια βδομαδα τους συμφερει?δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για το χανγκόβερ από ΜΠΟΜΠΕΣ, ΟΥΖΑ και τα ρέστα, μπανάνα. Ειδικά συνδυασμένη με μούλτι βιταμίνη που εμπεριέχει μαγνήσιο και κάλιο είναι ΤΟ αντίδοτο. Εντάξει, σε λογικά πλαίσια, πχ εγώ τρίτη πρωί δεν μπορούσα να περπατήσω και έφαγα δυο μπανάνες και μια πολυβιταμίνη και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Αλλά τουλάχιστον περπατούσα.

 

Επίσης προφανώς και συμφέρει η μπόμπα: όταν ο ένας θα κάνει την κάβα του με 900 ευρώ, ο άλλος θα κάνει την ίδια με 100. Και θα έχει ίδιες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα ειχα πιει καφε με milko και μελι και αυτο ειναι καλο αρκει να το πινεις σιγα σιγα ...για τη μπανανα το χω ξανακουσει καπου αλλα δεν το χω κανει ..νομιζω ηταν milkshake μπανανας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι σκοπός είναι να μην ξεράσει... :-)

 

Εγώ όσες φορές με εκτέλεσε ο μπάρμαν, την υγειά μου τη βρήκα μόνο πίνοντας κάτι ξινό και στέλνοντας ένα κεφάλι αλόγου στο σπίτι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μην ξεράσει; Αυτό νομίζω είναι προϋπόθεση για μια καλή ανάρρωση, γιατί να προσπαθήσει να χωνέψει ό,τι αηδία τον πότισαν το προηγούμενο βράδυ;

 

Μίλκο με μέλι και ρούφα και ένα αυγό. Μόλις βγάλεις το κακό από μέσα σου, φαε μπανάνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγεία για την φάση που θέλεις να τα βγάλεις όλα είναι να φας ένα μανταρινάκι. Πραγματικά μαγικό, το δύσκολο είναι να το βρεις εκείνη την ώρα!

Όσο για τις μπόμπες παιδιά, υπάρχουνε παντού. Σταματήστε να πίνετε έξω δεν υπάρχει άλλη λύση. Η λαδιά γίνεται ήδη από τις κάβες. Αν είναι και το μαγαζί σκάρτο τότε πας για δύο φορές νοθευμένο ποτό!

Επίσης δεν ξέρω αν έχετε ακούσει το άλλο το καλό. Τα ουίσκι που παίρνουμε από το supermarket και τα πληρώνουμε χρυσά έρχονται από τη Σκωτία σε σακιά σε κάποια άλλη μορφή και τα εμφιαλώνουμε εδώ στην Ελλάδα! Σε λίγο καιρό θυμηθείτε με και στα super market δεν θα πίνονται τα ποτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...