Προς το περιεχόμενο

Μεθύσι κ αποτελέσματα


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γλυκο κρασι = μαυροδαφνη .

Μπορει να μην ειναι της κοινωνιας ( μαλλον , μιας κ εχω αρκετα χρονια να κοινωνησω - οχι Λουσιφερ , δε θα παω στην κολαση επειδη δεν κοινωνω) αλλα ειναι δυναμιτης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κι όμως αυτό της θείας κοινωνίας δεν είναι μαυροδάφνη. Νάμα λέγεται το ποτό και είναι ακόμα πιο γλυκό.

 

Πολύ καλό Αψέντη έπινα στην Πράγα. Επίσης πολύ καλή και η Becherovka.

 

Το 5άρι Μεταξά δεν είναι Κονιάκ. Είναι Μπράντυ. Κονιάκ λέγονται μόνο τα Γαλλικά που έρχονται από την περιοχή Κονιάκ καθώς και ένα Αρμενικό που πήρε το όνομα τιμητικά επειδή τα γάμησε όλα σε ένα blind testing. Το καλό Κονιάκ είναι πολύ νόστιμο και καθαρό ποτό. Δοκιμάστε από Μπράντυ το special reserve του Μεταξά. Εξαιρετικό (κανένα 40ρι ευρώ το μπουκάλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αν θέλετε να χαλαρώσετε βγάζοντας τον εσωτερικό σας κόσμο όταν το στομάχι σς είναι γτπ μια είναι η λύση και δοκιμασμένη. Φατε 1-2 φέτες λεμόνι (αυτές που βάζουν για μόστρα στα ποτήρια) και πριν το καταλάβετε θα έχετε ποτίσει ότι πατάτε εκείνη την ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία που μπορώ να βρω; Δεν έχω κονέ με παπάδες σαφώς...

 

Σουπερμάρκετ, λέγεται Άναμα ή Νάμα, είναι δίπλα στις μαυροδάφνες.

 

Snolly, becherovka 4 the win! Αν και προτιμώ Jaggermeister.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστε.. εγω την τελευταια φορα που μεθυσα ( δεν ξανα ηπια απο τοτε ) ειχα πιει τεκιλες βοτκες οτι νανε ειχα γινει οτι νανε , ολο το βραδυ ξερνουσα και ειχα την πικρια της βοτκας... πω και την επομενη μερα πονοκεφαλοι ιστοριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά πόσο σου δίνει?

 

3 γουλιές. Αλλά εάν δεν πίνεις σχεδόν ποτέ και δεν έχεις φάει όλη μέρα (συνηθισμένο φαινόμενο για νύφη), δε θες και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα πράμα δεν μπορώ να καταλάβω...

Άντε και κατέβασες τα κέρατα σου κι έγινες γκολ.

Διασκέδασες? Πέρασες καλά? Τι κατάλαβες?

 

Είχες την διαύγεια να καταλάβεις ότι διασκέδασες?

 

PS. Από ότι μπορείτε να καταλάβετε κι από τα παραπάνω είμαι από αυτούς που προτιμούν να το ξέρουν ότι περνάνε καλά κι όχι από αυτούς που για να περάσουν καλά πρέπει πρώτα να έχουν ξεχάσει το όνομα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω ότι δεν πέρασα χρόνια που αν δεν γινόμουν γκολ μια δυο φορές την εβδομάδα δεν αισθανόμουν καλά ούτε και αγνοώ τα όποια + και - του ποτού.

Απλά προσπαθώ να σας βάλω σε σκέψεις.

Πιστεύω ότι το ποτό, όπως και το τσιγάρο και τα ναρκωτικά και γενικά οτιδήποτε μπορεί να σε κάνει να εθιστείς, είναι μια άσχημη συνήθεια που δυστυχώς αν μπει καλά στο αίμα και στην ζωή σου δύσκολα βγαίνει και στην ουσία δεν προσφέρει τίποτα. (καπνίζω περί τα 3 πακέτα την ημέρα κι ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατι και προσπαθώ να βρω την δύναμη να το κόψω)

 

Πάντως έχω κι εγώ να προσθέσω κάποιες παρενέργειες του ποτού πέρα από τις συνηθισμένες του στυλ οδήγηση και ποτό δεν πάνε μαζί ή του τι βιολογικές (το λέω καλά?) συνέπειες έχει, εμετοί - νοσοκομεία και λοιπά δλδ.

 

Γυρνάς στο σπίτι σου πιωμένος και την πληρώνουν τα παιδιά σου ο/η σύζυγος σου οι γονείς σου και γενικά όλοι όσοι συναναστρέφεσαι μετά από ένα γερό μεθύσι, χωρίς να έχουν κάνει κάτι φυσικά.

Τι ψυχολογικά τραύματα μπορείς να δημιουργήσεις σε ένα παιδί που βλέπει τον γονιό του σε μια άθλια κατάσταση για την οποία ευθύνεται το ποτό.

Μπορώ να συνεχίσω να λέω διάφορες τέτοιες συνέπιες τις οποίες εγώ θεωρώ περισσότερο σημαντικές από το να τρέχω στο νοσοκομείο ή του να ξερνάω όλο το βράδυ ή να πονάει το κεφάλι μου 5 μέρες μετά, ας το σκεφτόμουν όταν το πείνα πριν με πιει στο κάτω κάτω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...