Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, L-Griever είπε

Πω...κάτι τέτοια που ακούω από δω και από άλλους με κάνουν να αποφεύγω τέτοιες υπηρεσίες όπως το Revolut.... κτλ.

Δεν σου είπαν για ποιο λόγο δεν την δέχτηκαν; Είχες επικοινωνήσει μαζί τους μέσω chat;

Εμένα με έκαναν να νιώσω σαν εγκληματία μετά από τόσα χρόνια χρήσης... Πώς γίνεται να έβγαλαν ανεπιθύμητη ενέργεια επειδή απλά αφαίρεσα την κάρτα μου; Και να φανταστείς εγώ βάλει και 2FA και άλλα για ασφάλεια άρα αποκλείεται να μπει κάποιος άλλος...

Μου είχαν στείλει μήνυμα ότι η κάρτα έχει μπλοκαριστεί από το σύστημά τους και ότι θα μου στείλουν κωδικό security για να ξεμπλοκαριστεί.. Περιμένω.. Εάν δεν λυθεί ή ξαναγίνει κάτι τέτοιο ξανά, θα αναγκαστώ να το σταματήσω και να στείλω email για GDPR.

Μακάρι να βρεις και εσύ άκρη....

Έπαιρνα τηλ και μόλις έβαζα τα στοιχεία μου μου το έκλειναν. 

Από τη φόρμα επικοινωνίας δε μου απαντούσε κανείς. 

Μέχρι στο messenger έστελνα και μετά από πολλές προσπάθειες μου λέγανε δε δεχόμαστε κουβέντα στο κλείνουμε για πάντα. 

Τόσα χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα μου φέρονται σαν εγκληματία όπως είπες επειδή δεν είχα νέα ταυτότητα άμεσα να στείλω. 

Τραγικοί 

Απλά περιμένω να περάσουν 6 μήνες να πάρω τα λεφτά 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, adi32 είπε

Έπαιρνα τηλ και μόλις έβαζα τα στοιχεία μου μου το έκλειναν. 

Από τη φόρμα επικοινωνίας δε μου απαντούσε κανείς. 

Μέχρι στο messenger έστελνα και μετά από πολλές προσπάθειες μου λέγανε δε δεχόμαστε κουβέντα στο κλείνουμε για πάντα. 

Τόσα χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα μου φέρονται σαν εγκληματία όπως είπες επειδή δεν είχα νέα ταυτότητα άμεσα να στείλω. 

Τραγικοί 

Απλά περιμένω να περάσουν 6 μήνες να πάρω τα λεφτά 

Λυπάμαι για αυτά που περνάς...

Πιθανόν να έπεσες σε "ανθρώπους" που δεν δέχονται και δεν σέβονται τον πελάτη. Δεν είναι να εμπιστεύεσαι και πολύ τους Αμερικάνους όταν ακούγεται ότι δεν σέβονται τα προσωπικά δεδομένα...

Δεν ξέρω τι να πω και εγώ για αυτό το πρόβλημα πέρα από το να πάρεις τα λεφτά και να το σβήσεις τελείως.. Να στείλεις και καταγγελία GDPR...

Αναρωτιέμαι τι στο καλό γίνεται με τις εταιρείες... Κάθε χρονιά όλο και χειρότερα πράγματα συμβαίνουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Από εχθές δε μπορώ να κάνω log in στο λογαριασμό μου ούτε επαναφορά κωδικού.Πρώτη φορά μου συμβαίνει στα τόσα χρόνια που χρησιμοποιω Paypal.

Λέω θα μιλήσω με κάποιον Έλληνα στο chat. Chat πουθενά άμα δε κάνεις log in. Βλέπω τηλέφωνο από Αθήνα λέω θα μιλήσω με κάποιον να βγάλουμε άκρη. Από τις 8.00 παίρνω 10.00 με σύνδεσε με κάποιον στα αγγλικά από εξωτερικο. Του είπα να με συνδέσει με κάποιο Έλληνα μου λέει δεν υπάρχει ελληνική υποστήριξη προς το παρόν (ότι να ναι).

Του έδωσα ονοματεπώνυμο και email και μου είπε ότι ο λογαριασμός έχει κλειδωθεί λόγο ενός αρνητικού υπολοίπου 12 ευρώ. Μου είπε θα το μηδενίσει και από το Σκ θα μπορώ να ξανά μπω. Ταλαιπωρία σκέτη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθησα να κανω μια αγορα απο εδω  https://www.gamivo.com/product/steam-gift-card-20-usd

Στο paypal ειχα μονο τον τραπεζικο και δεν τραβηξε λεφτα απο εκει (το υπολοιπο του paypal δεν εφτανε)

Μετα συνδεω την χρεωστικη του λογαριασμου και ενω φανηκε να προχωραει ηρθε μηνυμα απο την τραπεζα οτι δεσμευθηκε το ποσο αλλα στο paypal δε φανηκε 

Μετα απο λιγο ηρθε παλι μηνυμα απο την τραπεζα οτι εγινε πιστωση αλλα το ποσο ακομα δεν επισταφηκε

Τι φταιει ?

 

Λεφτα πως μπορω να βαλω στο paypal γρηγορα?

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, adi32 είπε

Προσπαθησα να κανω μια αγορα απο εδω  https://www.gamivo.com/product/steam-gift-card-20-usd

Στο paypal ειχα μονο τον τραπεζικο και δεν τραβηξε λεφτα απο εκει (το υπολοιπο του paypal δεν εφτανε)

Μετα συνδεω την χρεωστικη του λογαριασμου και ενω φανηκε να προχωραει ηρθε μηνυμα απο την τραπεζα οτι δεσμευθηκε το ποσο αλλα στο paypal δε φανηκε 

Μετα απο λιγο ηρθε παλι μηνυμα απο την τραπεζα οτι εγινε πιστωση αλλα το ποσο ακομα δεν επισταφηκε

Τι φταιει ?

 

Μου είχε τυχει κατι παρόμοιο οταν προσπαθουσα να κανω κατάθεση σε στοιχηματική μεσω paypal. Το support του paypal μου ειπε ότι οι συναλλαγές μπλοκάρονταν από το αυτόματο σύστημα ασφάλειας αλλά δεν μπορούν να μου πουν το λόγο, ούτε να με αφησουν να κάνω συναλλαγή με το συγκεκριμένο site.

Συνιστώ να δοκιμασεις να κανεις αγορά αυτού που θες από κάποιο άλλο site. Ή αλλαγή τρόπου πληρωμής. Και φυσικά να μιλησεις με paypal support για να δεις εαν ισχύουν τα ίδια με την περίπτωσή μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα να ρωτησω εχω paypal λογαριασμο και συνδεμενο τραπεζικο λογαριασμο ολα καλα δουλευει οκ..συνδεσα χρεωστικη καρτα αλλης τραπεζας στο paypal ολα καλα συνδεθηκε πρεπει να συνδεσω και τον τραπεζικο λογαριασμο της χρεωστικης καρτας αυτης η δουλευει και ετσι δλδ θα μπορεσω να κανω αγορα??σε ebay κανω αγορες με τον τραπεζικο λογαριασμο ειμαι οκ..απλα δεν ξερω με σκετη χρεωστικη τι γινεται..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/1/2024 στις 10:03 ΠΜ, adi32 είπε

Προσπαθησα να κανω μια αγορα απο εδω  https://www.gamivo.com/product/steam-gift-card-20-usd

Στο paypal ειχα μονο τον τραπεζικο και δεν τραβηξε λεφτα απο εκει (το υπολοιπο του paypal δεν εφτανε)

Μετα συνδεω την χρεωστικη του λογαριασμου και ενω φανηκε να προχωραει ηρθε μηνυμα απο την τραπεζα οτι δεσμευθηκε το ποσο αλλα στο paypal δε φανηκε 

Μετα απο λιγο ηρθε παλι μηνυμα απο την τραπεζα οτι εγινε πιστωση αλλα το ποσο ακομα δεν επισταφηκε

 

ακομα δε βλεπω να γυρισαν τα λεφτα στην τραπεζα 

και δε φαινεται καμια συναλλαγη στο paypal

Λεφτα πως μπορω να βαλω στο paypal για να μην εχω καρτες ?

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μετά από 6 μήνες μου ήρθε μήνυμα ότι μπορώ να πάρω τα λεφτά μου αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιώ το λογαριασμό. 

Ισόβιος αποκλεισμός? 

 

Κατάσταση των χρημάτων σας στην PayPal

Τα χρήματά σας στην PayPal πληρούν τις προϋποθέσεις για μεταφορά.

Για να μεταφέρετε χρήματα από τον λογαριασμό σας, συνδεθείτε στην PayPal.

Ως υπενθύμιση, η πρόσβαση στον λογαριασμό σας θα παραμείνει περιορισμένη.

Όσο η πρόσβαση στον λογαριασμό σας είναι περιορισμένη, μπορείτε να κάνετε τις εξής ενέργειες:
* Τοποθέτηση λογοτύπου στις καταχωρίσεις σας σε δημοπρασίες ή στη σελίδα σας
* Ενημέρωση των στοιχείων του λογαριασμού σας
* Μεταφορά χρημάτων από τον λογαριασμό σας

Δεν μπορείτε να κάνετε τις εξής ενέργειες:
* Αποστολή χρημάτων και αιτήματα λήψης χρημάτων
* Λήψη πληρωμών
* Προσθήκη χρημάτων στον λογαριασμό σας
* Κλείσιμο λογαριασμού

Ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε την PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζονται εκει στο paypal αστα. Εγω εχω πανω απο 30000 ποντους και δεν μπορω να τους εξαργυρωσω ειναι 300+ ευρω και δεν με αφηνει. Απαραδεκτοι απλα. Τι το εχουν το cash back τους απορω. Θα μπορουσα να ημουν στο quidco και να τα ειχα παρει ηδη εδω και μηνες. Τραγικο paypal αλλα εχει χαρη που μας βολευει σε πολλες μικρες αμεσες μεταφορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κατι αντοιστιχο του paypal ,να κανεις εκει λογαριασμο δεν υπαρχει;η να κανεις λογαριασμο καινουριο με αλλο εμαιλ;

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nikoleo είπε

Πώς γραφομαστε στο cashback του paypal? Δεν είναι μόνο για Αμερική;

Ηταν μονο για Αμερικη εγινε διαθεσιμο για Ευρωπη μπορεσα πηρα 200 ευρω μεχρι που το σταματησαν και εχω ακομα 30 χιλιαδες ποντους και δεν με αφηνει να τους εξαργυρωσω. Περιμενω μπας και ξανα γινει διαθεσιμο για Ευρωπη αλλα εχει παρα πολυ καιρο το εχουν παρατησει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Ηταν μονο για Αμερικη εγινε διαθεσιμο για Ευρωπη μπορεσα πηρα 200 ευρω μεχρι που το σταματησαν και εχω ακομα 30 χιλιαδες ποντους και δεν με αφηνει να τους εξαργυρωσω. Περιμενω μπας και ξανα γινει διαθεσιμο για Ευρωπη αλλα εχει παρα πολυ καιρο το εχουν παρατησει. 

Μάλιστα. Μήπως σε βοηθήσουν στη κέντρο υποστήριξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/1/2024 στις 1:43 ΜΜ, L-Griever είπε

Πώς γίνεται να έβγαλαν ανεπιθύμητη ενέργεια επειδή απλά αφαίρεσα την κάρτα μου;

δηλαδή άμα δοκιμάσω να διαγράψω την κάρτα μου,θα πάθω τα ίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...