Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει συστημικό θέμα και εγώ δέχομαι κάτι τέτοιες άκυρες κλήσεις, δήθεν paypal κερδίσατε iphone κτλ απλά μπλοκάρω τους αριθμούς.

Μήπως τυχαία είναι θέμα Παρόχου; Κοσμοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Kag1ante είπε

Μήπως τυχαία είναι θέμα Παρόχου; Κοσμοτε

Δε ειναι θέμα Παρόχου εγώ Vodafone έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζετε μετα απο ποση ωρα η μερες επιστρεφονται χρηματα απο πληρωμη μεσω paypal στο λογαριασμο? Εκανα μια πληρωμη 100 ευρω τα τραβηξε κανονικα απο την καρτα που εχω αλλα λογο απορριψης απο το καταστημα την βλεπω ακομα σαν εξουσιοδοτηση στο paypal και σαν εκκρεμης στο ebanking. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2024 στις 9:56 ΠΜ, Kag1ante είπε

Υπάρχει συστημικό θέμα και εγώ δέχομαι κάτι τέτοιες άκυρες κλήσεις, δήθεν paypal κερδίσατε iphone κτλ απλά μπλοκάρω τους αριθμούς.

Μήπως τυχαία είναι θέμα Παρόχου; Κοσμοτε

Δεν επεμβαίνει ποτέ η Paypal στο κινητό, μάλλον της Cosmote είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα με βγαζει αυτο. Το καταστημα εχει απορριψη την παραγγελια αλλα η εξουσιοδοτηση φαινεται ακομα στο paypal. Τα λεφτα φαινονται σαν εκκρεμη στην τραπεζα και στο paypal κανονικα. Ποσες μερες κανει να ακυρωθει απο το paypal εφοσον δειχνει σαν rejected απο το καταστημα 

Screenshot-2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να μου στείλει φίλος χρήματα στο λογαριασμό σαν f&f. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει όριο στο ποσό ή αν εγώ έχω όριο στην μεταφορά του έπειτα στην τράπεζα μου ? , ημερήσιο, μηνιαίο η ετήσιο ?? Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kioann είπε

Θέλω να μου στείλει φίλος χρήματα στο λογαριασμό σαν f&f. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει όριο στο ποσό ή αν εγώ έχω όριο στην μεταφορά του έπειτα στην τράπεζα μου ? , ημερήσιο, μηνιαίο η ετήσιο ?? Ευχαριστώ.

 

https://www.paypal.com/li/cshelp/article/what‘s-the-maximum-amount-i-can-send-with-my-paypal-account-help286

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Μπορεί να στείλει και 5 χιλιάρικα δηλαδή σαν φίλος και όχι σαν εμπορική συναλλαγή ?? , γιατί δεν το διευκρινίζει ?!? και εγώ να τα στείλω στη τράπεζα μου ?!?, χλωμό το βλέπω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kioann είπε

Μπορεί να στείλει και 5 χιλιάρικα δηλαδή σαν φίλος και όχι σαν εμπορική συναλλαγή ?? , γιατί δεν το διευκρινίζει ?!? και εγώ να τα στείλω στη τράπεζα μου ?!?, χλωμό το βλέπω !!

Ρώτα τους στο support.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μπορεί να γίνει η μεταφορά... αλλά αν ο παραλήπτης είναι νέος λογαριασμός ή δεν έχει ξανά κάνει τόσο μεγάλη συναλλαγή, μπορεί πολύ χαλαρά να φάει "προσωρινό" μπλοκάρισμα.  Verified ή όχι δεν παίζει ρόλο.

Κανείς φυσικά δεν ξέρει πώς λειτουργεί ο αλγόριθμος του Paypal αλλά αν δεν κάνεις μεγάλες συναλλαγές γενικά και ξαφνικά μπουν 5k δεν θέλει και πολύ φαντασία για το τι θα γίνει. Εδώ τέτοιες φάσεις έχουν παίξει σε εμπόρους επειδή τους έγιναν πληρωμές "εκτός μοτίβου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ένα μικρό στο balance του Paypal και θα ήθελα να το μεταφέρω στον τραπεζικό μου λογαριασμό. Γίνεται να το μεταφέρω σε μικρές δόσεις προκειμένου να αποφύγω την προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...