Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

δηλαδή άμα δοκιμάσω να διαγράψω την κάρτα μου,θα πάθω τα ίδια;

Δεν γνωρίζω.. Μπορεί να με έχουν μπλοκάρει λόγω το ότι έβαλα λάθος την χρονολογία δηλαδή αντί 24 έβαλα 2024 χωρίς να το καταλάβω 2-3 φορές και όταν πήγα να την σβήσω και να ξαναβάλω την καινούρια κάρτα, μου το μπλόκαραν τάχα για λόγους ασφάλειας. Πάντως με έχουν ταλαιπωρήσει και αυτό που έκαναν δεν ήταν σωστό από πλευράς τους γιατί όχι μόνο έχω βάλει εκατό ασφάλειες αλλά δεν ζήτησαν συγγνώμη από πάνω και απέφευγαν να μου απαντήσουν τις ερωτήσεις για τους λόγους που έγινε. Αν ήθελαν απλά επιβεβαίωση ότι είμαι το ίδιο άτομο θα το σκεφτόμουν αλλά αυτοί το μπλόκαραν ξερά και χωρίς να πουν το λόγο. Εάν δεν το χρειαζόμουν, απλά θα το παρατούσα.

Τώρα αν στο κάνουν και εσένα δεν ξέρω.. Αλλά αν το κάνουν, ανεβάζεις απλά τα στοιχεία σου που ζητάνε και απλά σβήνεις τα στοιχεία από τις συναλλαγές σου (εάν ζητήσουν την πρόσφατη βεβαίωση κάρτας από την τράπεζα) και από την ταυτότητα απλά κρατάς το ονοματεπώνυμό σου, το μέρος που εκδώθηκε και το id μαζί με την φωτογραφία. Πιθανόν, να χρειαστείς να επικοινωνήσεις μαζί τους εάν το σύστημά τους μπλοκάρει τελειώς την κάρτα σου και να σου δώσουν κάτι σαν pin για ξεμπλοκάρισμα.

Σε κάθε άτομο διαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να εχεις ατσαλακωτη ταυτοτητα μιας ημερας όπως και διαβατηριο 

Να δινεις ολα τα στοιχεια ολων των μελων της οικογενειας σου 100 φορες το χρονο 

Να φορας παπουτσι 42,5-44 και να μη βρωμανε τα ποδια σου 

Εχουν ξεφυγει εκει 

Μιλαμε για αδεκαστους κριτες που σε καταδικαζουν οποτε τους γουσταρει και δε δεχονται ουτε κουβεντα

Εγω εκανα αλλο λογαριασμο με αλλα στοιχεια τραπεζας και οσο κρατησει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, 

Αν μου βάλει κάποιος χρήματα στο paypal φαίνονται εφορία ;;

Μπορώ να κάνω αγορά από supermarket βενζινάδικο από υπόλοιπο που θα έχει το paypal??

Έχεις virtual card??

Έχω χρόνια να το χρησιμοποιήσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lambros είπε

Καλησπέρα σας, 

Αν μου βάλει κάποιος χρήματα στο paypal φαίνονται εφορία ;;

Μπορώ να κάνω αγορά από supermarket βενζινάδικο από υπόλοιπο που θα έχει το paypal??

Έχεις virtual card??

Έχω χρόνια να το χρησιμοποιήσω.

 

Οχι ,σε όλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις έμμεσα είναι να αγοράσεις π.χ. από Σκλαβενίτη μέσω efood, το οποίο δέχεται paypal. Το λέω μιας και ανέφερες supermarket.

Όμως προσοχή εαν φτάσεις κάποιο όριο εσόδων θα σου ζητηθεί να ταυτοποιήσεις τον λογαριασμό σου. Η εαν δουν να μπαίνει ξαφνικά μεγάλο ποσό μπορεί να μπλοκαριστεί (προσωρινά η μη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... είχα καιρό να μπω PayPal αλλα τώρα θέλω να κάνω μια αγορά τηλεφώνου απο Κίνα.... Ενώ συνέδεσα την κάρτα μου και πάω να κάνω την πληρωμή, μου βγάζει μήνυμα η Εθνική ότι η συναλλαγή σε PayPal........ με την κάρτα ταδε, δεν μπορεί να προχωρήσει.. επικοινωνηστε με το τάδε τηλέφωνο... 

Καμία ιδέα;;; τι μπορεί να παίζει... εχω ενεργοποιημενες τις online κ αγορές εξωτερικού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eldir13 είπε

Καμία ιδέα;;; τι μπορεί να παίζει... εχω ενεργοποιημενες τις online κ αγορές εξωτερικού 

- Δες το ημερήσιο όριο ηλεκτρονικών αγορών. Μήπως το κινητό είναι ακριβό και το ξεπερνάς?

- Άμα για κάποιο λόγο έχεις απενεργοποιημένες τις συναλλαγές σε POS να τις ενεργοποιήσεις. Σε αυτή την κατηγορία περιλαμβάνονται και τα ePOS που σημαίνει ότι δεν θα σε αφήσει να κάνεις αγορά online. Βέβαια εαν γενικά μπορείς να κάνεις άλλες αγορές με την κάρτα αυτή στο internet δεν χρειάζεται να το ελέγξεις αυτό.

Σε κάθε περίπτωση αν πάρεις τηλέφωνο στο νούμερο της τράπεζας που φαίνεται στο notification θα σου πουν τι παίζει. Δουλεύει 24-7 η γραμμή αυτή αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Προσπαθώ να κάνω μια αγορά και βλέπω στο checkout οτι παρέχεται η επιλογή 3 δόσεων με το PayPal. Όταν προχωράω όμως τα βήματα και ανοίγει η σελίδα του PayPal δε μου δίνεται η συγκεκριμένη επιλογή παρα μόνο εξόφληση όλου του ποσού.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geor92 είπε

Καλησπέρα σας,

Προσπαθώ να κάνω μια αγορά και βλέπω στο checkout οτι παρέχεται η επιλογή 3 δόσεων με το PayPal. Όταν προχωράω όμως τα βήματα και ανοίγει η σελίδα του PayPal δε μου δίνεται η συγκεκριμένη επιλογή παρα μόνο εξόφληση όλου του ποσού.

Ευχαριστώ!

Αυτο γίνεται αν θυμάμαι καλά μόνο με την κάρτα του ππ σε όποια χώρα αυτή δουλεύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα με έχουν πάρει το τελευταίο 24ωρο δύο τηλέφωνα από εξωτερικό  Γαλλία και Ολλανδία και σήμερα δύο από Ελλάδα και μπαίνει bot στα αγγλικά μόλις το σηκώνω "πατήστε ένα για να εγκρίνετε τη συναλαγη, δύο για να την ακυρώσετε". Δεν έχω πατήσει κάτι. Μάλιστα στα ελληνικά τηλέφωνα που πήρα πίσω το ένα πέφτει η γραμμή και στο άλλο το σήκωσε ένας Έλληνας δε γνωρίζω κάτι μου είπε . Έχει συμβεί σε κάποιον τι γίνετε? 

 

 

Επεξ/σία από Rm.Geko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rm.Geko είπε

Καλησπέρα με έχουν πάρει το τελευταίο 24ωρο δύο τηλέφωνα από εξωτερικό  Γαλλία και Ολλανδία και σήμερα δύο από Ελλάδα και μπαίνει bot στα αγγλικά μόλις το σηκώνω "πατήστε ένα για να εγκρίνετε τη συναλαγη, δύο για να την ακυρώσετε". Δεν έχω πατήσει κάτι. Μάλιστα στα ελληνικά τηλέφωνα που πήρα πίσω το ένα πέφτει η γραμμή και στο άλλο το σήκωσε ένας Έλληνας δε γνωρίζω κάτι μου είπε . Έχει συμβεί σε κάποιον τι γίνετε? 

 

 

Αν εχεις ππ μπες να δεις μηπως σε χακαραν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rm.Geko είπε

Καλησπέρα με έχουν πάρει το τελευταίο 24ωρο δύο τηλέφωνα από εξωτερικό  Γαλλία και Ολλανδία και σήμερα δύο από Ελλάδα και μπαίνει bot στα αγγλικά μόλις το σηκώνω "πατήστε ένα για να εγκρίνετε τη συναλαγη, δύο για να την ακυρώσετε". Δεν έχω πατήσει κάτι. Μάλιστα στα ελληνικά τηλέφωνα που πήρα πίσω το ένα πέφτει η γραμμή και στο άλλο το σήκωσε ένας Έλληνας δε γνωρίζω κάτι μου είπε . Έχει συμβεί σε κάποιον τι γίνετε? 

 

 

απατη ειναι για να σου εκμαιεύσουν τα τραπεζικά σου στοιχεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Rm.Geko είπε

Καλησπέρα με έχουν πάρει το τελευταίο 24ωρο δύο τηλέφωνα από εξωτερικό  Γαλλία και Ολλανδία και σήμερα δύο από Ελλάδα και μπαίνει bot στα αγγλικά μόλις το σηκώνω "πατήστε ένα για να εγκρίνετε τη συναλαγη, δύο για να την ακυρώσετε". Δεν έχω πατήσει κάτι. Μάλιστα στα ελληνικά τηλέφωνα που πήρα πίσω το ένα πέφτει η γραμμή και στο άλλο το σήκωσε ένας Έλληνας δε γνωρίζω κάτι μου είπε . Έχει συμβεί σε κάποιον τι γίνετε? 

 

 

Και γιατί τα απαντάς? 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Αν εχεις ππ μπες να δεις μηπως σε χακαραν

Μπήκα έλεγξα όλα καλά δεν έχω κάποια περίεργη κίνηση. 

4 ώρες πριν, minotavros είπε

Και γιατί τα απαντάς? 🤔

Γιατί του εξωτερικού με πέτυχε στον ύπνο και τα ελληνικά τηλέφωνα δεν είχαν κάτι περίεργο..

Μάλιστα το ένα με παραξένεψε γιατί το έψαξα στο ίντερνετ και ήταν από την ιερά Μητρόπολη 😵‍💫

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...