Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Σας ήρθε κι εσάς μήνυμα ότι αλλάξανε οι οροί για κάποιες χώρες και η Ελλάδα είναι μέσα σε αυτές?

Τι ακριβώς αλλάξανε?

διάβασε τους όρους ,εχει λινκ στο email.

edit πάρε και  το λινκ https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full?locale.x=en_US&v=1&utm_source=unp&utm_medium=email&utm_campaign=RT002668&utm_unptid=ecfe8764-734c-11ee-9533-3cfdfee7d0f8&ppid=RT002668&cnac=GR&rsta=en_US(en-GR)&cust=&unptid=ecfe8764-734c-11ee-9533-3cfdfee7d0f8&calc=1b2c1c7849351&unp_tpcid=legal-tickler-notifications&page=main%3Aemail%3ART002668&pgrp=main%3Aemail&e=cl&mchn=em&s=ci&mail=sys&appVersion=1.210.0&xt=104038%2C127632

Επεξ/σία από Ukforthemoment
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Προσπαθώ να συνδεθώ με τον λογαριασμό μου στην paypal και δε με αφήνει. Λέει λάθος κωδικός. Όταν πατάω "ξέχασα τον κωδικό" μου λέει σφάλμα. Θα πάρω τηλέφωνο αύριο αλλά μου φαίνεται περίεργο. 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον κάτι παρόμοιο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατα ειχε ιδιο προβλημα λογαριασμος φιλου μου.Του ειχε μπλοκαρει το ιδιο το paypal τον λογαριασμο.Μιλησε με το suport και λυθηκε το προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

Στις 5/11/2023 στις 9:30 ΠΜ, broxopios είπε

Καλημέρα. Προσπαθώ να συνδεθώ με τον λογαριασμό μου στην paypal και δε με αφήνει. Λέει λάθος κωδικός. Όταν πατάω "ξέχασα τον κωδικό" μου λέει σφάλμα. Θα πάρω τηλέφωνο αύριο αλλά μου φαίνεται περίεργο. 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον κάτι παρόμοιο;

 

το ιδιο προβλημα εχω και εγω?

το ελυσες?

Επεξ/σία από kwstas_1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει να αργεί πάρα πολύ να στείλει το κωδικό του 2fa για να κάνεις log in?

Εννοείτε με φουλ σήμα το κινητό έτσι.

 

Στις 5/11/2023 στις 10:08 ΠΜ, Mr_Terror είπε

προσφατα ειχε ιδιο προβλημα λογαριασμος φιλου μου.Του ειχε μπλοκαρει το ιδιο το paypal τον λογαριασμο.Μιλησε με το suport και λυθηκε το προβλημα.

Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Και λύθηκε με τον ίδιο τρόπο.

Και η ειρωνεία σε όλο το σκηνικό είναι ότι είχα να χρησιμοποιήσω το paypal για μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω επειδή paypal δεν έχω και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, στο λογαριασμό του αδερφού μου έγιναν 7 αγορές των 50€ στη roblox corporation. Αυτός δεν ασχολείται καθόλου με αυτά και από ότι μου είπε έχει και πολύ καιρό να χρησιμοποιήσει paypal για αγορά. Έχει μιλήσει με alpha bank και έχει κλείσει το λογαριασμό. Άνοιξα αίτημα και στο paypal αλλά η απάντησή τους είναι: Μετά από έλεγχο, διαπιστώσαμε ότι ορισμένες συναλλαγές δεν ήταν μη εξουσιοδοτημένες και επομένως δεν καλύπτονται από την Προστασία αγοραστή PayPal. Δε μπορείς δηλαδή να ακυρώσεις συναλλαγές στο paypal αν δεν έχεις την προστασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Dimitris156 είπε

Να ρωτήσω επειδή paypal δεν έχω και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, στο λογαριασμό του αδερφού μου έγιναν 7 αγορές των 50€ στη roblox corporation. Αυτός δεν ασχολείται καθόλου με αυτά και από ότι μου είπε έχει και πολύ καιρό να χρησιμοποιήσει paypal για αγορά. Έχει μιλήσει με alpha bank και έχει κλείσει το λογαριασμό. Άνοιξα αίτημα και στο paypal αλλά η απάντησή τους είναι: Μετά από έλεγχο, διαπιστώσαμε ότι ορισμένες συναλλαγές δεν ήταν μη εξουσιοδοτημένες και επομένως δεν καλύπτονται από την Προστασία αγοραστή PayPal. Δε μπορείς δηλαδή να ακυρώσεις συναλλαγές στο paypal αν δεν έχεις την προστασία?

Τι εννοεις οτι ειναι απάτη ή οτι τις εκανε ο ιδιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μια βοηθεια οποιος ξερει. Προχθες ειδα μια παγια εντολη στην τραπεζα απο paypal για αυτοματη πληρωμη ξεχαστηκα οτι δημιουργειτε οταν προσθετουμε την τραπεζα στο paypal πρωτη φορα και την αφαιρεσα. Σε προσπαθεια να τραβηξει λεφτα το paypal δεν μπορεσε τα τραβηξε απο την καρτα που εχω στο paypal και αφαιρεσε την τραπεζα απο το λογαριασμο. Προσπαθω να προσθεσω το ιδιο iban και με γραφει το παρακατω. Ειναι καποιο secutiry issue που θα φυγει σε λιγες μερες για πιο λογο δεν με αφηνουν να προσθεσω το λογαριασμο? 

 

Λυπούμαστε. Δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε το αίτημά σας αυτήν τη στιγμή. Δοκιμάστε ξανά αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να γίνει μεταφορά χρημάτων από business σε απλό λογαριασμό ; Είμαι κάτοχος και των δύο αλλά δεν βρίσκω τρόπο να συνδέσω τον απλό μιας και δεν υπάρχει iban .

Επεξ/σία από kosmous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Σας έτυχε εσάς να σας μπλοκάρει ξαφνικά η paypal και να ζητήσει να ανεβάσετε ID και κάρτα;

Όταν απλά αφαίρεσα την κάρτα για να βάλω την ανανεωμένη τότε μου μπλόκαραν το λογαριασμό για ανεπιθύμητη ενέργεια και αυτό για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια.

Έχω ανεβάσει αυτά που ζήτησαν και αφαιρέθηκε αμέσως το μήνυμα με το limit και τώρα δεν δέχονται την κάρτα μου βγάζοντας το μήνυμα Declined card. Τι κάνουμε; Γνωρίζει κανείς;

Επίσης, γενικώς είναι ασφαλές να ανεβάζουμε προσωπικά δεδομένα γιατί πολλά ακούγονται.. Με δυσκολία το έκανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, L-Griever είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Σας έτυχε εσάς να σας μπλοκάρει ξαφνικά η paypal και να ζητήσει να ανεβάσετε ID και κάρτα;

Όταν απλά αφαίρεσα την κάρτα για να βάλω την ανανεωμένη τότε μου μπλόκαραν το λογαριασμό για ανεπιθύμητη ενέργεια και αυτό για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια.

Έχω ανεβάσει αυτά που ζήτησαν και αφαιρέθηκε αμέσως το μήνυμα με το limit και τώρα δεν δέχονται την κάρτα μου βγάζοντας το μήνυμα Declined card. Τι κάνουμε; Γνωρίζει κανείς;

Επίσης, γενικώς είναι ασφαλές να ανεβάζουμε προσωπικά δεδομένα γιατί πολλά ακούγονται.. Με δυσκολία το έκανα...

Το έχω γράψει παραπάνω τον Αύγουστο. 

Ήμουν διακοπές και είχα παλιά ταυτότητα. 

Δεν την δέχτηκαν, ούτε το δίπλωμα και μου μπλόκαραν τα λεφτά και το λογαριασμό δια παντός. 

Έβαλα διαβατήριο μόλις γύρισα αλλά δε δεχόταν κουβέντα και μου είπαν ότι σε 6 μήνες θα πάρω τα λεφτά μου. 

Απαράδεκτοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, adi32 είπε

Το έχω γράψει παραπάνω τον Αύγουστο. 

Ήμουν διακοπές και είχα παλιά ταυτότητα. 

Δεν την δέχτηκαν, ούτε το δίπλωμα και μου μπλόκαραν τα λεφτά και το λογαριασμό δια παντός. 

Έβαλα διαβατήριο μόλις γύρισα αλλά δε δεχόταν κουβέντα και μου είπαν ότι σε 6 μήνες θα πάρω τα λεφτά μου. 

Απαράδεκτοι 

Πω...κάτι τέτοια που ακούω από δω και από άλλους με κάνουν να αποφεύγω τέτοιες υπηρεσίες όπως το Revolut.... κτλ.

Δεν σου είπαν για ποιο λόγο δεν την δέχτηκαν; Είχες επικοινωνήσει μαζί τους μέσω chat;

Εμένα με έκαναν να νιώσω σαν εγκληματία μετά από τόσα χρόνια χρήσης... Πώς γίνεται να έβγαλαν ανεπιθύμητη ενέργεια επειδή απλά αφαίρεσα την κάρτα μου; Και να φανταστείς έχω βάλει και 2FA και άλλα για ασφάλεια άρα αποκλείεται να μπει κάποιος άλλος...

Μου είχαν στείλει μήνυμα ότι η κάρτα έχει μπλοκαριστεί από το σύστημά τους και ότι θα μου στείλουν κωδικό security για να ξεμπλοκαριστεί.. Περιμένω.. Εάν δεν λυθεί ή ξαναγίνει κάτι τέτοιο ξανά, θα αναγκαστώ να το σταματήσω και να στείλω email για GDPR.

Μακάρι να βρεις και εσύ άκρη....

Επεξ/σία από L-Griever
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...