Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελεος δηλαδη,απο τη στιγμη που εχω καρτα τι προβλημα υπαρχει που ειμαι κατω απο 18....το paypal ελεγχει ημερομηνια γεννησης ?Και αν ναι,αν διαπιστωσει οτι καποιος ειναι κατω απο 18 τι γινετε?

Ευχαριστω foutreli

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελεος δηλαδη,απο τη στιγμη που εχω καρτα τι προβλημα υπαρχει που ειμαι κατω απο 18....το paypal ελεγχει ημερομηνια γεννησης ?Και αν ναι,αν διαπιστωσει οτι καποιος ειναι κατω απο 18 τι γινετε?

 

Αν κάνεις μια αναζήτηση (γενικά, όχι μόνο στο insomnia.gr) θα βρεις συζητήσεις γύρω από το θέμα που θίγεις. Προσωπικά εκτιμώ πως δε θα συναντήσεις κάποιο πρόβλημα κατά την εγγραφή σου στο PayPal και σε συναλλαγές μικρού ύψους.

 

Από την άλλη όμως, το User Agreement είναι νομικό έγγραφο και από τη στιγμή που χρησιμοποιείς το PayPal ενώ είσαι κάτω των 18 ετών, έχουν το δικαίωμα να κλείσουν το λογαριασμό σου όποτε το θελήσουν και πιθανόν να χάσεις τα χρήματα που διατηρείς σε αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως βρηκα αρκετα πραγμτα ψαχνωντας στο google,αλοι λενε δεν υπαρχει προβλημασε αλουσ το paypal εκανε freeze τα accounts και χασανε τα χρηματα που ειχανε μεσα σε αυτα οπως ειπες και εσυ....Μια ερωτηση τωρα.Ειμαι 17,εβγαλα την prepaid card της κυπρου στο ονομα μου,Αν στο paypal δηλωσω τα στοιχεια του αδερφου μου η καπου αλλου μεγαλυτερου συγγενη?Θα υπαρξει καποιο προβλημα σχετικα με το οτι το paypal θα κοιταξει σε πιο ονομα ανηκει η καρτα και θα βρει τη διαφορα του ονοματος της καρτας με αυτη που δηλωσα στο λογαριασμο και θα προβει μετα στις απαραιτητες ενεργεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως βρηκα αρκετα πραγμτα ψαχνωντας στο google,αλοι λενε δεν υπαρχει προβλημασε αλουσ το paypal εκανε freeze τα accounts και χασανε τα χρηματα που ειχανε μεσα σε αυτα οπως ειπες και εσυ....Μια ερωτηση τωρα.Ειμαι 17,εβγαλα την prepaid card της κυπρου στο ονομα μου,Αν στο paypal δηλωσω τα στοιχεια του αδερφου μου η καπου αλλου μεγαλυτερου συγγενη?Θα υπαρξει καποιο προβλημα σχετικα με το οτι το paypal θα κοιταξει σε πιο ονομα ανηκει η καρτα και θα βρει τη διαφορα του ονοματος της καρτας με αυτη που δηλωσα στο λογαριασμο και θα προβει μετα στις απαραιτητες ενεργεις?

Για να χασεις χρηματα θα πρεπει να εχεις χρηματα στο λογαριασμο του paypal. Σκοπευεις να κανεις πωλησεις ωστε να σου εισπραττεις χρηματα? Αν οχι, μη μασας και ανοιξε το λογαριασμο στ ονομα σου. Δεν υπαρχει περιπτωση να ξυπνησουν ενα πρωι και να πουνε κατσε να μαθουμε την ηλικια του ταδε χρηστη. Επισης δε μπορουν να πειραξουν χρηματα τα οποια εχεις στη prepaid card

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εφτιαξα το acc εβαλα τον αρι8μο της καρτας αλλα μου βγαζει αυτο

Some information is incorrect or missing. Please correct your entries and try again.

 

* Card Verification Number: Please enter a valid verification number. The verification number is a 3-digit number printed on the back of your card. For American Express cards, the verification number is a 4-digit number printed on the front of your card.

Αυτος ειναι ο 4πσιφιος αριθμος που βρισκετε στον αναλυτικολογαριασμο κινησης της καρτας που χρειαζετε για να εισαι verified member?Aν ναι ,μπορω να παρω τωρα τηλεφωνο στην τραπεζα να μου τον πουν?Η πρεπει να περιμενω μερικες μερες μεχρι νε ενεργοποιηθει το acc?Επισης ελαβα ενα e-mail απο το paypal να ενεργοποιησω το acc να εμπιστευτω τα συγκερκριμενα links που μου δωσανε η να μπω στο acc και να το ενεργοποιησω απο μονοσ μου?

Μολις ειδα πως στο πισω μερος της καρτας μου εχει 4 ψηφια και διπλα αλα 3 αυτα θλει να γραψω?Και αν ειναι αυτα που θα τα γραψω στο card number?θα τον σιμπλιροσο διπλα στον 12ψηφιο μαριθμο της καρτας κολιτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει το εφτιαξα,πηγα αστο add card και εβαλα σωστα τους αρι8μουσ και ολα ok,τωρα χρειαζεται τον 4ψηφιο αρι8μο να την κανω confirm σε 2-3 μερες μπορω να παρω τηελφωνο την τραπεζα να ρωτησω?

Κατι ακομα στο acc στο currency balance δε δεχνει τιποτα λεφτα,ενω στη καρτα μεσα εχω 4ευρω,Οταν εχω καποια λεφτα μεσα στην καρτα αυτα φαινοινται στον λογαριασμο μου στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου έφτιαξε λογαριασμό με προπληρωμένη απο πειραιώς για να παίζει στοίχημα τι account έπρεπε να κάνουμε και απο που και πότε θα έρθει ο 4ψήφιος κωδικός?

Επίσης στο e-mail του δεν έχει έρθει ακόμα τίποτα για verification και δεν μπορεί να κάνει login γιατι δεν παίρνει το password κάποιος έμπειρος ξέρει κάτι?

 

Να προσθέσω οτι η χρέωση του 1.50 euro φαίνεται να έχει γίνει.... Πρέπει να περιμένουμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει το εφτιαξα,πηγα αστο add card και εβαλα σωστα τους αρι8μουσ και ολα ok,τωρα χρειαζεται τον 4ψηφιο αρι8μο να την κανω confirm σε 2-3 μερες μπορω να παρω τηελφωνο την τραπεζα να ρωτησω?

Κατι ακομα στο acc στο currency balance δε δεχνει τιποτα λεφτα,ενω στη καρτα μεσα εχω 4ευρω,Οταν εχω καποια λεφτα μεσα στην καρτα αυτα φαινοινται στον λογαριασμο μου στο paypal?

Για να κανεις confirm ετσι οπως τα λες ειναι. Το paypal δε βλεπει τι χρηματα εχεις στη καρτα συνεπως δε θα φαινονται στο λογαριασμο σου στο paypal. Το balance 0 πρεπει να ειναι εκτος και κανεις εισπραξεις οι οποιες θα φαινονται.

 

Ένας φίλος μου έφτιαξε λογαριασμό με προπληρωμένη απο πειραιώς για να παίζει στοίχημα τι account έπρεπε να κάνουμε και απο που και πότε θα έρθει ο 4ψήφιος κωδικός?

Επίσης στο e-mail του δεν έχει έρθει ακόμα τίποτα για verification και δεν μπορεί να κάνει login γιατι δεν παίρνει το password κάποιος έμπειρος ξέρει κάτι?

 

Να προσθέσω οτι η χρέωση του 1.50 euro φαίνεται να έχει γίνει.... Πρέπει να περιμένουμε???

Αν δε μπορει να κανει login υποθετω οτι για καποιο λογο δεν εχει ολοκληρωθει η δημιουργια του λογαριασμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω al-ex και κατι ακομα εφτιαξα το acc σημερα το ενεργοποιησα μπορω απο αυριο κιολας να κανω καποια αγορα και ας μην εχω κανει verιfy την καρτα?

Διαπιστωσα πριν πως το ονομα μου στο λογαριασμο αντι για Dimitrios εβαλα Dimitris μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?(προσπαθησα να αλλαξω το name αλλα δεν εβρισκα που να το αλλαξω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω al-ex και κατι ακομα εφτιαξα το acc σημερα το ενεργοποιησα μπορω απο αυριο κιολας να κανω καποια αγορα και ας μην εχω κανει verιfy την καρτα?

Διαπιστωσα πριν πως το ονομα μου στο λογαριασμο αντι για Dimitrios εβαλα Dimitris μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?(προσπαθησα να αλλαξω το name αλλα δεν εβρισκα που να το αλλαξω)

 

Μπορεις να κανεις αγορα, αρκει να εχεις χρηματα στη καρτα. Δεν υπαρχει προβλημα για το ονομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,πηγα πριν λιγο να κανω μια αγορα μεσω paypal και μου εβγαλε αυτο This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link,Μεχρι τωρα τα εχω κανει ολα σωστα δε καταλαβενω τι φταει.Καποια βοηθεια?Ευχαριστω

Eπισης να αναφερω πως δεν εχω κανει ακομα verify την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος αν χερει ρε παδια..Χρειαζεται μηπως να παρω τηλεφωνο στην τραπεζα?

Τελικα μου ειπαν πως δεν εχουν περαστει τα λεφτα που εβαλα το πρωι γιαυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...