Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου εχω κι εγω χρεωστικη καρτα απο την πειραιως.δεν θα σου ερθει ποτε ''statement''απο την τραπεζα στο σπιτι σου.για να παρεις τον τετραψηφιο κωδικο που θες για να γινεις verified user θα παρεις τηλεφωνο στο 2103288000 απο κινητο τηλεφωνο.θα σε ρωτησουν αριθμο καρτας,τηλεφωνου,ημερομηνια γεννησης,αριθμο ταυτοτητας.επειτα απο λιγο θα σε καλεσουν αυτοι(σε ενα λεπτο περιπου)και θα σου δωσουν τον τετραψηφιο κωδικο.Ετσι απλα....Α και κατι αλλο.ξερουν πολυ καλα τι ειναι το paypal.εσυ απλα πες τους οτι με την καρτα σου ανοιξες λογαριασμο στο paypal και οτι θες τον τετραψηφιο κωδικο.

 

Από Winbank δε φαίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα, αν ξέρει κάποιος ας δώσει τα φώτα του.

Έχω κάνει λογαριασμό με όλα τα στοιχεία και λοιπά, και προσπαθώ να εισάγω μια κάρτα χρεωστική που την έβγαλα καθάρα για αγορές μέσω internet.

Βάζω κανονικά τους κωδικούς της κάρτας (και τον 3ψήφιο) και μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

 

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

 

Τι μπορεί να φταίει?? Η μόνη λύση είναι η επικοινωνία με την τράπεζα λέτε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω στην κάρτα, κατά 90%.

 

Όταν επιβεβαίωσα τον κωδικό μου με ενημέρωσε που. Δε θυμάμαι όμως τώρα και δεν το βρίσκω στις οδηγίες που έχει το Paypal για το verification. Πάντως έλεγε ότι το 1,5 θα το έπαιρνα πίσω σε 24 το πολύ ώρες, αλλά αν και έχουν περάσει ήδη περισσότερες ούτε στο λογαριασμό μου υπάρχει ούτε στο balance. (Η κάρτα πάντως είναι χρεωστική. Δε ξέρω αν μπορούν να μπουν λεφτά απ' ευθείας στην κάρτα ή γίνεται μόνο μέσω του λογαριασμού. Εγώ έχω την εντύπωση οτι χθες διάβασα στο balance, αλλά αφού δεν τα 'χω λάβει ακόμη άρχισα να αμφιβάλλω).

 

Θέλω ακόμη να μου πει κάποιος που έχει ανοίξει πρόσφατα Premier account αν υπάρχει τρόπος να κάνω lift το receive limit. Ζητάει να δώσω στοιχεία επιχείρησης αλλά φυσικά δεν έχω...

 

Τέλος στο Add bank account στο πεδίο location τι υποτίθεται πως πρέπει να βάλω; Και το ονοματεπώνυμο επίσης λέει να μπει όπως υπάρχει και στο βιβλιάριο. Να το βάλω στα ελληνικά δηλαδή; Και όχι τίποτ' άλλο, αλλά λέει ότι αν τα στοιχεία είναι λάθος την πρώτη φορά που θα κάνω withdraw θα με χρεώσουν ένα ποσό. Θα περίμενα τουλάχιστον ειδικά τώρα που χρεώνουν και το λάθος να υπήρχαν οδηγίες συμπλήρωσης για τη φόρμα. Τέλος πάντων... Όποιος τα έχει καταφέρει χωρίς να χρεωθεί λόγο λάθους, ας κάνει τον κόπο να μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα λογαριασμό στην Paypal, και έχω και μια κάρτα μέσα verified. Γίνεται να προσθέσω σε αυτόν τον λογαριασμό κάρτα με άλλο όνομα (της μητέρας μου); Γιατί όταν κάνω add card, έχει μόνο το δικό μου επιθετο, και δεν αλλάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Έχω ένα λογαριασμό στην Paypal, και έχω και μια κάρτα μέσα verified. Γίνεται να προσθέσω σε αυτόν τον λογαριασμό κάρτα με άλλο όνομα (της μητέρας μου); Γιατί όταν κάνω add card, έχει μόνο το δικό μου επιθετο, και δεν αλλάζει

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς να προσθέσεις κάρτα που δεν είναι στο όνομα του account holder.

 

 

Αν ήταν έτσι, πάνε οι πιστωτικές κάρτες των γονιών... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανείς.

 

κάνω ανάληψη από λογαριασμό εταιρίας στοιχήματος στο ίντερνετ ποσό λιγότερο των 100 ευρώ, η pay pal παίρνει προμήθεια για να τα βάλει στην visa electron που της έχω δηλώσει?

 

να αναφέρω ότι έχω Personal account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

για την προπληρωμένη κάρτα.έχω βάλει 30ευρώ -1ευρώ που μου κράτησε η Κύπρου για την "φόρτωση κάρτας" 29ευρώ... θέλω να κάνω μια αγορά 2ευρώ πχ.,

η paypal χρεώνει για κάθε συναλλαγή που κάνεις!!!! πχ 1,5ευρώ προμήθεια/συναλλαγή???

 

(απλός χρήστης paypal/προπληρωμένη 29ε-κύπρου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την προπληρωμένη κάρτα.έχω βάλει 30ευρώ -1ευρώ που μου κράτησε η Κύπρου για την "φόρτωση κάρτας" 29ευρώ... θέλω να κάνω μια αγορά 2ευρώ πχ.,

η paypal χρεώνει για κάθε συναλλαγή που κάνεις!!!! πχ 1,5ευρώ προμήθεια/συναλλαγή???

 

(απλός χρήστης paypal/προπληρωμένη 29ε-κύπρου)

 

Χρεωνει οταν βαζεις λεφτα μεσα. Ειτε βαλεις 5 ειτε 300 ευρω π.χ, σου κραταει 1 ευρω

κατα την συναλλαγη ΟΧΙ.

Επισης κραταει 75 λεπτα ή 1 ευρω(δε θυμαμαι), οταν παιρνεις εσυ απο την καρτα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωνει οταν βαζεις λεφτα μεσα. Ειτε βαλεις 5 ειτε 300 ευρω π.χ, σου κραταει 1 ευρω

κατα την συναλλαγη ΟΧΙ.

Επισης κραταει 75 λεπτα ή 1 ευρω(δε θυμαμαι), οταν παιρνεις εσυ απο την καρτα λεφτα

 

αυτο στο κρατάει η τράπεζα της Κύπρου? ή το paypal? εγώ μόνο τον αριθμό της κάρτας δηλώνω στο paypal , όχι το ποσό που θέλω να χρησιμοποιήσω μέσω paypal..

ε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,έχω αγοράσει κάτι από το ebay και το πλήρωσα με Paypal την ίδια στιγμή στις 12 Ιουνίου.

Μέχρι τις 12 Ιούλη δεν είχα παρέλαβει τίποτα και έκανα dispute το οποίο το γύρισε σε claim γύρω στις 20 Ιούλη.Μέχρι τώρα το Paypal δεν έχει πάρει μια απόφαση για το αν θα μου επιστραφεί το ποσό και σήμερα μου ζητάνε additional supporting documentation και ένα fax sheet που πρέπει να τους στείλω...

Γνωρίζει κανείς τι είναι αυτό?Fax cover sheet το λένε,έχει και ένα barcode...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...