Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είναι απλή κάρτα ανάληψης, δε μπορείς να τη βάλεις στο paypal. Αν δεν έχεις κάποια πιστωτική, βγάλε μια προπληρωμένη και δήλωσε αυτή. Πάντως απλή κάρτα ανάληψης, δε σου κάνει.

 

Αυτό που λές δεν ισχύει.Εγώ έχω λογαριασμό paypal εδώ και 2 χρόνια και χρησιμοποιώ κάρτα αναλήψεως από την Τράπεζα Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες 2 ερωτήσεις γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ paypal....

 

θέλω να κάνω μια συναλλαγή όπου υπάρχει η δυνατότητα να ολοκληρωθεί μέσω Paypal. Είχα κάνει στο παρελθόν εγγραφή με κάρτα visa electron και θυμάμαι ότι είχα ολοκληρώσει την διαδικασία επιτυχώς. Θέλω να ρωτήσω,

 

1. αν βάλω στον λογαριασμό μου 100? τότε μέσα από το site του PayPal μπορώ να δώ το υπόλοιπο στην κάρτα μου? (γενικά ο έλεγχος για το διαθέσιμο υπόλοιπο πως περίπου γίνεται?)

 

2. υπάρχει όριο στις συναλλαγές, γιατί θυμάμαι ότι έπρεπε να ενεργοποιήσω "κάτι" για να ξεκλειδώσω κάποιο όριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες 2 ερωτήσεις γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ paypal....

 

θέλω να κάνω μια συναλλαγή όπου υπάρχει η δυνατότητα να ολοκληρωθεί μέσω Paypal. Είχα κάνει στο παρελθόν εγγραφή με κάρτα visa electron και θυμάμαι ότι είχα ολοκληρώσει την διαδικασία επιτυχώς. Θέλω να ρωτήσω,

 

1. αν βάλω στον λογαριασμό μου 100? τότε μέσα από το site του PayPal μπορώ να δώ το υπόλοιπο στην κάρτα μου? (γενικά ο έλεγχος για το διαθέσιμο υπόλοιπο πως περίπου γίνεται?)

 

2. υπάρχει όριο στις συναλλαγές, γιατί θυμάμαι ότι έπρεπε να ενεργοποιήσω "κάτι" για να ξεκλειδώσω κάποιο όριο

 

1. μπορείς να δεις το υπόλοιπο που έχεις στο paypal (οχι της visa electron κάρτας σου)

 

2. ένας απλός χρήστης έχει όριο στα ποσά που στέλνει νομίζω οι άλλοι τύποι λογαριασμού δεν έχουν

 

Στα ποσά που λαβένεις όταν μαζέψεις περισότερα απο 1500 ευρώ θα σου ζητήσουν να επιβαιβεώσεις απο τί είδους υπηρεσίες έχεις αυτά τα έσοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία,ας πάρουμε ένα παράδειγμα γιατί το

1. μπορείς να δεις το υπόλοιπο που έχεις στο paypal (οχι της visa electron κάρτας σου)

δεν το έπιασα.... :o

 

θέλω να αγοράσω κάτι από το νετ που κάνει 80? και βάζω στον λογαριασμό μου(στην τράπεζα) 100?. Κατά την διαδικασία της συναλλαγής το PayPal ελέγχει αν έχω τα 80?, αν τα έχω λογικά όλα πάνε καλά... εαν δεν τα έχω μου δίνει κάποιο χρονικό διάστημα μέχρι να τα βάλω ή πρέπει να τα έχω άμεσα διαθέσιμα ?

 

επίσης όταν λες ότι μπορώ να δώ το υπόλοιπο που έχω στο PayPal τι ακριβώς λες? Ορίζω εγώ το ποσό που θα έχω διαθέσιμο στο PayPal?

 

είμαι λίγο κουραστικός αλλά χάθηκα στις 60+ σελίδες του post....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχεις συνδέσει μία κάρτα με το paypal δεν σημαίνει ότι το paypal βλέπει τι υπόλοιπο έχει η κάρτα σου.

 

Το paypal απλά "ζητάει" απο την κάρτα σου τα ΧΧ ευρώ, αν τα βρει τα πέρνει, αν όχι η συναλλαγή δεν προχωράει

 

Στο paypal μπορείς να λάβεις και χρήματα, εκεί έχει νόημα το να βλέπεις το υπόλοιπο του paypal

Αν κάνεις μόνο πληρωμές με το paypal και την κάρτα σου, το υπόλοιπο στο paypal θα είναι πάντα 0.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.Χθες εκανα μια παραγγελια η οποια ακυρωθηκε.Ειχα πληρωσει μεσω paypal,και μου στειλαν e mail απο την ιστοσελιδα που εγινε η αγορα οτι θα μου επιστραφουν τα χρηματα στον λογαριασμο μου στο paypal.Δεν τα εχουν στειλει ομως ακομα.Ποσο παιρνει αυτη η διαδικασια?Υπαρχει περιπτωση να χασω τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.Χθες εκανα μια παραγγελια η οποια ακυρωθηκε.Ειχα πληρωσει μεσω paypal,και μου στειλαν e mail απο την ιστοσελιδα που εγινε η αγορα οτι θα μου επιστραφουν τα χρηματα στον λογαριασμο μου στο paypal.Δεν τα εχουν στειλει ομως ακομα.Ποσο παιρνει αυτη η διαδικασια?Υπαρχει περιπτωση να χασω τα λεφτα?

 

εδώ και πόσο καιρο περιμένεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.Χθες εκανα μια παραγγελια η οποια ακυρωθηκε.Ειχα πληρωσει μεσω paypal,και μου στειλαν e mail απο την ιστοσελιδα που εγινε η αγορα οτι θα μου επιστραφουν τα χρηματα στον λογαριασμο μου στο paypal.Δεν τα εχουν στειλει ομως ακομα.Ποσο παιρνει αυτη η διαδικασια?Υπαρχει περιπτωση να χασω τα λεφτα?

 

πριν λιγο διαστημα αγορασα ενα προιον απο καποιο ελληνικο site. πληρωθηκε μεσω Paypal.

την επομενη μερα με πηραν τηλεφωνο και με ενημερωσαν οτι δεν εχουν διαθεσημο αυτο το προιον κ αν ηθελα να αγοραζα ενα παρομοιο το οπιο εβγαινε φθηνοτερα και τη διαφορα χρηματων θα μου τη στελνανε μεσω paypal.

το ιδιο βραδυ που κοιταξα στο paypal να δω τις κινησεις ειδα οτι μου χαν γυρισει ηδη τη διαφορα και μαλιστα το paypal τα χε μεταφερει στη visa electron Οπου το πρωι το επιβεβαιωσα απ οτο atm..

 

απο οτι φανταζομαι λοιπον.. το ποσο θα αργησουν τα χρηματα σου εξαρταται απο το ποτε θα στα στειλουν απο το καταστημα που αγορασες και οχι απο το paypal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα. Μια ερωτησούλα. Οσοι έχετε κάνει verify την κάρτα σας με 1.5 ευρώ. Σε ποιο σημείο της σελίδας σου εμφανίζει τον 4ψήφιο κωδικό για να κάνεις confirm μετα ? Το στέλνουν και με mail ? Ενα screenshot για το σημείo θα με βοηθούσε πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπεις στο λογαριασμό της κάρτας σου (όταν έρθει το ενημερωτικό). Δε θυμάμαι ακριβώς που αλλά λογικά πρέπει να ήταν δίπλα εκεί που αναφέρεται η ανάληψη του PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωστική έχω. Δεν μπορώ να το δώ μέσα στην σελίδα όταν έρθει ? μου λένε στο Paypal το εξής :

 

We already sent the code last July 28, 2008 and it only takes 2-3 business days to be posted in your credit card statement. Yourunique, randomly generated 4-digit PayPal code is displayed on your cardstatement next to or near the PayPal charge. In the item description section, this code is printed next to the word "PAYPAL."

 

Μάλλον εννοεί να δώ το αντίγραφο του λογαριασμού της κάρτας. Κάτι τέτοιο αλλά πως θα το δώ ? Ελπίζω να έρθει με mail

 

unionbank_creditcard_paypalscreen.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σε καμμία περίπτωση δε θα το δεις πουθενά στο paypal ούτε στο mail ούτε πουθενά αλλού....

Στον λογαριασμό της κάρτας σου το βλέπεις μόνο...

Εφόσον ειχες debit κάρτα και δεν παίρνεις λογαριασμό θα πρέπει να κινηθείς αλλιώς....

Εγώ οσες φορές έβαλα κάρτα στο paypal και ήταν debit ήταν της eurobank...αν έχεις κάρτα της eurobank παίρνεις ένα τηλ στο 210-9555000 η στο 801 111 1144, και μέσω του μενού πήγαινε στις κάρτες και εξήγησε τους πως έχει γίνει μια χρέωση στην κάρτα και υπάρχει ένας κωδικός που τον χρειάζεσαι...

Το πιο πιθανό είναι να πέσεις σε υπάλληλο που ξέρει οπότε του λες κατευθείαν πως είχες βάλει την κάρτα στο paypal και περιμένεις τον κωδικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...