Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά στο paypal με λατινικούς ή με ελληνικούς χαρακτήρες συμπληρώνουμε τα στοιχεία μας; Όποιος έχει γραφτεί και δεν αντιμετώπισε προβλήματα με τον τρόπο που εισήγαγε τα στοιχεία του ας με ενημερώσει. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατινικούς όλα :)

 

Μερικές ερωτήσεις ακόμα. Έχει σημασία αν είναι πεζά η κεφαλαία; Επίσης στο πεδίο State / Province / Region τι βάζουμε; Νομό; Τέλος το τηλέφωνο σε ποια μορφή πρέπει να μπει; Διάβασα αυτό το forum κι μπερδεύτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε μικρά. State θα βάλεις περιοχή. Π.χ. Καλαμαριά Θεσ/νίκς. Το τηλέφωνο βάλτο χωρίς κωδικό. Βάζει μόνο του το Paypal το +30

 

Ενώ έχω βάλει Θεσσαλονίκη ως πόλη θα ξαναβάλω τη λέξη και στο από κάτω πεδίο; (Αν και το State / Province / Region παραπέμπει σε ευρεία περιοχή στις χώρες που χρησιμοποιείται η αντίστοιχη ορολογία. Όχι σε συνοικία πόλης.)

 

Το τηλέφωνο το βάζω με τον κωδικό περιοχής χωρίς κενά;

 

Και πού 'σαι kosmasgr ευχαριστώ για την υποστήριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ερωτήσεις ακόμα. Έχει σημασία αν είναι πεζά η κεφαλαία; Επίσης στο πεδίο State / Province / Region τι βάζουμε; Νομό; Τέλος το τηλέφωνο σε ποια μορφή πρέπει να μπει; Διάβασα αυτό το forum κι μπερδεύτηκα.

Καμμία σημασία για τα πεζά και κεφαλαία.

Εγώ πάντως στο region έβαλα τίποτα, άστο κενό αν μπορείς και έχει συμπληρωθεί η διεύθυνση π.χ.

 

Νame : Ioannis Paypalopoylos

Αdress Line 1 : 3 Googlidoy st.

City : Faliraki Rodos

Postal Code : TK 85105

 

Τσέκαρε και στο preview της διεύθυνσης, αν έχει όλα όσα χρειάζεται για να σου έρθει κάτι μην συμπληρώνεις άσχετα και μπερδέυεις τα EΛΤΑ π.χ Νomos Attikhs κτλ.

Όσο για το τηλέφωνο βάλε την international μορφή του δηλαδή 003069312345678

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω βάλει Θεσσαλονίκη ως πόλη θα ξαναβάλω τη λέξη και στο από κάτω πεδίο; (Αν και το State / Province / Region παραπέμπει σε ευρεία περιοχή στις χώρες που χρησιμοποιείται η αντίστοιχη ορολογία. Όχι σε συνοικία πόλης.)

 

Το τηλέφωνο το βάζω με τον κωδικό περιοχής χωρίς κενά;

 

Και πού 'σαι kosmasgr ευχαριστώ για την υποστήριξη.

 

Οχι στο state θα βάλεις μόνο την Περιοχή. Αφού πιο πάνω έχεις βάλει την Πολη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμία σημασία για τα πεζά και κεφαλαία.

Εγώ πάντως στο region έβαλα τίποτα, άστο κενό αν μπορείς και έχει συμπληρωθεί η διεύθυνση π.χ.

 

Νame : Ioannis Paypalopoylos

Αdress Line 1 : 3 Googlidoy st.

City : Faliraki Rodos

Postal Code : TK 85105

 

Τσέκαρε και στο preview της διεύθυνσης, αν έχει όλα όσα χρειάζεται για να σου έρθει κάτι μην συμπληρώνεις άσχετα και μπερδέυεις τα EΛΤΑ π.χ Νomos Attikhs κτλ.

Όσο για το τηλέφωνο βάλε την international μορφή του δηλαδή 0030 69312345678

 

Η διεύθυνση πρέπει να 'ναι σε αυτή τη μορφή: 3 Googlidoy st. ή στην "Googlidoy 3" που χρησιμοποιείται στην Ελλάδα;

 

Όσο για το state αν βάλω νομό δε νομίζω να μπερδευτεί ταχυδρομείο.

 

Τέλος για το τηλέφωνο έχεις δοκιμάσει τη μορφή που λες; Γιατί υπάρχει και άλλη αναφορά στο θέμα ότι δε χρειάζεται ο country code.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά άλλη μία ερώτηση. Το όνομα αν δεν εμφανίζεται ολόκληρο στην κάρτα, όταν εισάγουμε την κάρτα στο PayPal πρέπει να το βάλουμε κι εκεί κομμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι αν το λέει το paypal αλλά είναι γνωστό ότι στο όνομα της κάρτας βάζουμε ότι λέει η κάρτα

Δεν έχει νόημα να μπει ολόκληρο και ούτε θα βοηθήσει σε μια επαλήθευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pusher, τι εννοείς ολόκληρο? δώσε παράδειγμα

 

Τι δεν κατάλαβες; Αν το ονοματεπώνυμο δε χωράει στην κάρτα κόβεται το μικρό όνομα.

 

Να ρωτήσω κάτι. Στον premium λογαριασμό υπάρχουν limits για τα ποσά που μπορεί κάποιος να στείλει να πάρει και να κάνει withdraw. Για να γίνει άρση αυτών πρέπει να γίνουν ορισμένες ενέργειες. Ανάμεσα σε αυτές είναι και να δοθούν οι Business Information. Αν πάω να τις δώσω ζητάει VAT Number, Business Type κλπ. Για να έχω αριθμό ΦΠΑ πρέπει να έχω προσωπική επιχείρηση ή εταιρία. Τι γίνεται δεν υπάρχει δυνατότητα να γίνει άρση των limits; Όποιος έχει Premium account ας μου πει τι έχει κάνει αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά άλλη μία ερώτηση. Το όνομα αν δεν εμφανίζεται ολόκληρο στην κάρτα, όταν εισάγουμε την κάρτα στο PayPal πρέπει να το βάλουμε κι εκεί κομμένο;

Θα σου ελεγα το ονοματεπωνυμο που θα δωσεις να συμφωνει ακριβως με τα στοιχεια του διαβατηριου σου η της ταυτοτητας σου και ν αδιαφορησεις αν τυχον δε συμφωνουν με αυτα της καρτας.

 

Για να έχω αριθμό ΦΠΑ πρέπει να έχω προσωπική επιχείρηση ή εταιρία.

ποιος το λεει αυτο? δεν ειναι απαραιτητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...