Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανα μια αγορα προχτς απο ebay, Και ξεχασα προτου να μπω paypal, Και να κανω την ρυθμιση αυτη, αλλα ευτχως σου εχει επιλογη. Δεν ξερω αν παλια αυτο γινοταν... Παντως ειχε την προεπιλεγμενη που ελεγε "let paypal handle the conversion" η οποια ειναι και η νταβατζοεπιλογη, και η δευτερη "send money from paypal directly to the sellers currency. This lets your credit card company handle the conversion, blah blah", Επελεξα το δευτερο και ετσι εγινε αυτο απευθειας. Αν και παρατηρησα οτι γλιτωσα 99 λεπτα. Μεσω μετατροπης Paypal, εβγαινε 46.35, μεσω μετατροπης τραπεζας βγηξε 45.36! (Στην αρχη λογω του αναγραμματισμου, νομιζα οτι πληρωσα ακριβως το ιδιο και δεν αλλαξε τπτ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!

είχα γράψει πριν λίγες μέρες για ένα πρόβλημα...

 

πριν 2 χρόνια έκανα λογαριασμό paypal και δεν ασχολήθηκα καθόλου.

πριν λίγο καιρό πήγα να μπω στο λογαριασμό και τον είχαν μπλοκάρει.

μετά από επικοινωνία μαζί τους τον άνοιξαν για να μπορώ να μπω στο solution center

έστειλα αντίγραφο από έναν λογαριασμό forthnet για να φανεί η διεύθυνση μου.

έστειλα αντίγραφο της ταυτότητας μου και επιβεβαίωσα και την προπληρωμένη κάρτα από την τράπεζα ΚΥΠΡΟΥ που είχα κάνει add.

αλλά ο λογαριασμός δεν ενεργοποιήθηκε.

μου είπαν ότι εξέτασαν το θέμα και απορρίφθηκε.

τους είπα τι πρέπει να κάνω...

και μου απάντησαν να στείλω αντιγράφω από δίπλωμα οδήγησης ή από το διαβατήριο.

εδώ ξεκινάν τα προβλήματα.

καταρχήν δεν έχω ούτε διαβατήριο ούτε δίπλωμα οδήγησης.

και κατά δεύτερον είναι λογικό να τα ζητάν;

έχω στείλει χαρτιά που αποδεικνύουν την διεύθυνση μου και τα στοιχεία μου.

τι τα θέλουν τα άλλα;

 

εδώ και 2-3 μέρες ότι mail και να τους στείλω μου απαντάνε με auto-message. έλεος.

α και το 1.5euro το έχουν ακόμα δεσμευμένο.

 

τι μπορώ να κάνω;

 

στο solution center υπάρχουν 3 προβλήματα. η πιστωτική κάρτα που είναι solved.

η ταυτότητα που είναι in progress εδώ και μια βδομάδα και η διεύθυνση που περιμένουν δική μου ενέργεια λέει.

εγώ τα έχω κάνει όλα αυτά...και μου είχαν στείλει και mail ότι τα έλαβαν....

δεν καταλαβαίνω τι γίνετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το μήνα λήγει η prepaid μου και μου έδωσαν νέα με τον ίδιο αριθμό αλλά προφανώς άλλη ημερομηνία λήξης και άλλο 3ψηφιο κωδικό ασφαλείας.

 

Θα πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία στο Paypal για να την ενεργοποιήσω ή επειδή έχει τον ίδιο αριθμό με την προηγούμενη δε χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι και αλλιώς πρέπει να δηλώσεις στο paypal την νέα ημερομηνία λήξης . εκεί ζητάει και τα 3 ψηφία. Και μένα μπορεί να είχαν αλλάξει και να μην το πρόσεξα δηλ και απλά να έβαλα τα νέα. Αν εννοείς την αρχική διαδικασία που σηκώνει λεφτά από τον λογαριασμό σου κτλ όχι δεν ξαναγίνεται πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι γίνεται. γιατί όταν έχεις κάποιο υπόλοιπο στο paypal πρώτα τραβάει αυτά τα λεφτά και μετά συμπληρώνει το ποσό από την κάρτα σου.

άρα αν τα λεφτά που έχεις επαρκούν, δε πρέπει να έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι γίνεται. γιατί όταν έχεις κάποιο υπόλοιπο στο paypal πρώτα τραβάει αυτά τα λεφτά και μετά συμπληρώνει το ποσό από την κάρτα σου.

άρα αν τα λεφτά που έχεις επαρκούν, δε πρέπει να έχεις πρόβλημα

 

Το λέω γιατί πάω να κάνω μία αγορά, με ανακατευθύνει στη σελίδα του paypal αλλά μου ζητάει να βάλω κάρτα. (ενώ έχω λεφτά μέσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εχω την χρεωστικη καρτα της Πειραιως,την εκανα add σημερα το πρωι στο pp και θελει εναν 4ψηφιο κωδικο για να γινει confirm..Αυτον τον κωδικο μπορω να τον δω μεσω ιντερνετ απο το winbank.gr και τις κινησεις του λογαριασμου (αν και δεν εχει εμφανιστει ακομα) ή χρειαζεται να παρω τηλεφωνο στην τραπεζα?

 

Γνωριζει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εχω την χρεωστικη καρτα της Πειραιως,την εκανα add σημερα το πρωι στο pp και θελει εναν 4ψηφιο κωδικο για να γινει confirm..Αυτον τον κωδικο μπορω να τον δω μεσω ιντερνετ απο το winbank.gr και τις κινησεις του λογαριασμου (αν και δεν εχει εμφανιστει ακομα) ή χρειαζεται να παρω τηλεφωνο στην τραπεζα?

 

Γνωριζει κανεις?

 

Εκανα το ίδιο πριν μια βδομαδα.Μεσα απο το winbank θα πας χαρτοφυλάκιο - Διαχειριση λογαριασμών - Κινήσεις λογαριασμών και θα δεις τη χρέωση απο το paypal.Θα την επιλέξεις και θα πατήσεις να δεις τις Λεπτομέρειες.Στα σχόλια θα δεις τον κωδικό.Θα είναι της μορφής PP ****CODE .... οπου (****) θα είναι τα 4 νούμερα του pin.Εμένα μου το έστειλε σε 2 μέρες.Λογικά απο αυριο θα το δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εχω την χρεωστικη καρτα της Πειραιως,την εκανα add σημερα το πρωι στο pp και θελει εναν 4ψηφιο κωδικο για να γινει confirm..Αυτον τον κωδικο μπορω να τον δω μεσω ιντερνετ απο το winbank.gr και τις κινησεις του λογαριασμου (αν και δεν εχει εμφανιστει ακομα) ή χρειαζεται να παρω τηλεφωνο στην τραπεζα?

 

Γνωριζει κανεις?

 

αν εχεις βαλει και alerts να σε ειδοποιεί με εμαιλ για καθε κινηση λογαριασμου θα σου ερθει και με εμαιλ ο κωδικος.

προσοχη στα sms alert γιατι στα χρεωνει στο κινητο. τα εμαιλ ειναι δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση. Ειχα χρεωστικη δηλωμενη και εληξε. Αν καποιος μου στειλει χρηματα στο account μου στο Paypal οσο δεν εχω καποια καρτα μπορω να τα τραβηξω μετα με τη καινουργια καρτα που θα παω να βγαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικα αρκει να δηλωθει καποια καρτα, το θεμα ειναι να μπορεσεις να τα τραβηξεις με καποιον αλλον τροπο.

 

Γινεται αυτο, ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...