Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για αυτό δεν γράφει κανείς τίποτα ε...???

PayPal has permanently restricted the account used by WikiLeaks due to a violation of the PayPal Acceptable Use Policy, which states that our payment service cannot be used for any activities that encourage, promote, facilitate or instruct others to engage in illegal activity. We’ve notified the account holder of this action.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις τελευταίες δυο συναλλαγές μου είδα ότι το paypal με χρέωσε 2% προμήθεια (για αγορές που έκανα μέσω ebay). Είναι καινούργια πολιτική τους αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις τελευταίες δυο συναλλαγές μου είδα ότι το paypal με χρέωσε 2% προμήθεια (για αγορές που έκανα μέσω ebay). Είναι καινούργια πολιτική τους αυτή;

Μήπως εχεις καρτα Πειραιώς;

Ψώνισες σε δολάρια;

Δες αυτο το post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εχεις καρτα Πειραιώς;

Ψώνισες σε δολάρια;

Δες αυτο το post

 

Ευχαριστώ. Δεν είχα παρατηρήσει τους αλλαγμένους όρους της Πειραιώς. Αν βάλω ως primary currency το ευρώ στο paypal θα γλιτώσω τίποτα ή όχι;

 

Αλλιώς θα χρειαστεί μάλλον να αλλάξω τράπεζα για διαδικτυακές συναλλαγές. Δεν μας τα λέει καλά η Πειραιώς τον τελευταίο καιρό σε πολλούς τομείς.

 

Ποια θα μου προτείνατε χωρίς τέτοιες χρεώσεις; Alpha bank;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χρησημοποιουσα, χωρις να το εχω ψαξει πολυ, το paypal για να κανει τις μετατροπες σε αλλο νομισμα το οποιο χρεωνει παραπανω απο το 2% της πειραιως.

συνηθως επερνα φθηνα αντικειμενα και ηταν μικρα τα ποσα της προμηθειας και δεν εδινα σημασια.

 

θελω τωρα να ρυθμισω το paypal να μην κανει αυτο τις μετατροπες αλλα να τα περνει απο την τραπεζα στο νομισμα που κανω την αγορα.

 

εχω ψαξει το λογαριασμο στο paypal αλλα δεν βρισκω απο που γινεται αυτη η ρυθμιση.

 

μονο το primary currency βρισκω που εχω βαλει το ευρο.

 

μπορει να πει κανεις πως γινεται αυτη θυθμιση?

 

κανω αγορες ποτε σε δολαρια ποτε λιρες αγγλιας ποτε σε ευρο.

 

πρεπει δηλαδη πριν καθε αγορα να πηγαινω στο λογαριασμο και να αλλαζω το primary currency στο νομισμα που θα κανω την αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια κ Χρονια πολλα ,επειδη δεν θελω να χρησιμοποιησω πιστωτικη μπορω να βαλω λεφτα σε καποιο τραπεζικο λογ/μου σε alpha - αγροτικη να τον συνδεσω στο paypall να κανω τις αγορες μου κ απο εκει να μου τραβανε λεφτα (οπως καταλαβατε δεν θελω να μου βαζουν λεφτα αλλα να μου τραβανε απο εκει ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά έλεος με τους υπάλληλους στην alphabank.Πήρα τηλέφωνο σήμερα για να μου πουν τον τετραψήφιο κωδικό που χρειάζεται για την ενεργοποίηση της κάρτας μου στο paypal και μάλλον μου τον έδωσαν λάθος.Τον έβαλα πριν από λίγο και δεν το δέχτηκε.Ξαναδοκίμασα μήπως έκανα εγώ μαλακία αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να αποκλείσουν την κάρτα μου και αν θέλω να την ξαναδεχτούν θα πρέπει να στείλω με fax ταυτότητα ή κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έλεος με τους υπάλληλους στην alphabank.Πήρα τηλέφωνο σήμερα για να μου πουν τον τετραψήφιο κωδικό που χρειάζεται για την ενεργοποίηση της κάρτας μου στο paypal και μάλλον μου τον έδωσαν λάθος.Τον έβαλα πριν από λίγο και δεν το δέχτηκε.Ξαναδοκίμασα μήπως έκανα εγώ μαλακία αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να αποκλείσουν την κάρτα μου και αν θέλω να την ξαναδεχτούν θα πρέπει να στείλω με fax ταυτότητα ή κάτι τέτοιο.

ε θα στείλεις ταυτοτητα η θα βγαλεις νεα καρτα με νεο νουμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάνω λάθος η πλέον το PayPal δε χρειάζεται απαραιτήτως κάρτα, αλλά μπορεί να συνδεθεί απευθείας με τραπεζικό λογαριασμό για αγορές;

Δεν κάνεις λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνεις λάθος

 

Με ποιες ελληνικές γίνεται αυτό; Και ποιες δε χρεώνουν προμήθεια κατά τις αγορές; Γιατί πλέον η Πειραιώς παίρνει προμήθεια 2% με όριο 6 € από το συνάλλαγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...