Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Kill_bill2 πριν το πάρεις βρες οπωσδήποτε ενα wii και δοκίμασε το !

δανείσου αν γίνεται για κανα 2-3 μέρες να δεις αν σου αρέσει.

αν θες να το πάρεις μονο για wii kart πχ , παίζει με emulator full fps και καλύτερα γραφικά απο του wii με pc e5300 cpu / 4770 gpu/4gb ram για παράδειγμα. (δηλαδή παλιο pc).

έχω wii και μου άρεσε/αρέσει αλλα αυτή την στιγμή δεν θα έδινα 150euro να πάρω.. ψάξου καλά και σε αγγελίες μηπως βρεις ελαφρός μεταχειρισμένο η καινούριο σε χαμηλότερη τιμή .

 

αυτά απο εμένα.

mario kart 2πλό παίζεις με 2 wiimotes . δεν χρειάζεται motion plus το συγκεκριμένο. Αν πάρεις wii mote 2ρο πάρε να έχει το motion plus ενσωματωμένο καλύτερα γιατι θα σου χρειαστεί για κάποια παιχνίδια.

 

και να ξέρεις οτι το wii οτι έδωσε έδωσε , ετοιμάζουν το wii u και δεν πρόκειται να βγάλουν παιχνίδια για το wii αυτό η τουλάχιστον οχι παραπάνω απο 2-3 ακόμα που ειναι να βγουν.

 

αν μου κάνει κάποιος reply στείλτε και ενα pm πλζ γιατι δεν παρακολουθώ το θέμα και δεν θα το δω 99%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το WII U είναι τελείως άλλο στυλ απο το WII. Μου αρέσει ο τρόπος που παίζεις με τo Wimote. Σε ευχαριστώ πάντως δεν είχα δώσει σημασία, θα το αγοράσετε; Καλα σας αρέσει; Δεν μοιάζει λίγο δύσχρηστο;

 

Θα παίζει και το άλλο με wimote; Άλλη φάση φαίνεται, wiimote δεν έχει μέσα, απλά θα το δέχεται για κανα παλιό game;;

 

πότε βγαίνει αυτό το WII U;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το WII U είναι τελείως άλλο στυλ απο το WII. Μου αρέσει ο τρόπος που παίζεις με τo Wimote. Σε ευχαριστώ πάντως δεν είχα δώσει σημασία, θα το αγοράσετε; Καλα σας αρέσει; Δεν μοιάζει λίγο δύσχρηστο;

 

Θα παίζει και το άλλο με wimote; Άλλη φάση φαίνεται, wiimote δεν έχει μέσα, απλά θα το δέχεται για κανα παλιό game;;

 

πότε βγαίνει αυτό το WII U;

 

Το τελευταίο τρίμηνο του 12. Θα υποστηρίζει όλα τα games και τα accessories του wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θέλω να μπορεί να παίξει και δεύτερος παίχτης mario kart και άλλα παιχνίδια. Θέλω να τα παραγγείλω όλα να τελειώνω

 

Wiimote δεύτερο χρειάζεται σίγουρο. Δεύτερο τιμόνι χρειάζεται; αν παίζεται καλύτερα ας πάρω. http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10102452

 

Δεύτερο nunchuck χρειάζεται;

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=8614

 

Και να πάρω επίσης επαναφορτιζόμενες μπαταρίες για το wii http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10101917

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι , πάρε 2ρο nunchuck γιατι χρειάζεται για πολλά παιχνίδια (συμπεριλαμβανομένου του mario kart αν και σε αυτό αν έχεις τιμόνι δεν θέλει nunchuck).

 

τιμόνι δεύτερο δεν χρειάζεται αλλα αν σου αρέσει γιατι όχι ? εγω έχω και το χρησιμοποιώ καμιά φορά , απλά θέλει να το συνηθίσεις.

 

επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ΠΑΡΕ γιατι εγω οταν έλιωνα ήθελα κάθε 1-2 μέρες και καινούριες (αλκαλικές εννοείτε) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν από τους πολέμιους της Nintendo. Έλεγα κι εγώ αυτά που ακούγονται δεξιά κι αριστερά (πόσα Mario θα βγουν, γιατί πάντα είναι ένα κλικ κάτω από τον ανταγωνισμό κτλ) και γύρισα την πλάτη στην nintendo από τότε που έφτασε στα μέρη μας το μαγικό θαύμα (τότε) Playstation 1.

 

14 χρόνια μετά βάζω στην κονσόλα το mario Galaxy...

το πρώτο μου Zelda...

το πρώτο μου (ουσιαστικά) Metroid...

το νέο Donkey kong 15 χρόνια μετά...

 

Εγώ δικαιολογώ όσους λένε τα χειρότερα για το Wii γιατί δεν μπήκαν στην λογική, όπως κι εγώ παλιότερα να παίξουν πριν μιλήσουν. Εγώ αισθάνθηκα μία ανεμελειά, ένα ταξίδι στο χρόνο παίζοντας αυτά τα games που χλεύαζα μέχρι τώρα.

 

Και δεν είναι μόνο αυτά τα παιχνίδια (last Story, Xenoblade Chronicles, Monster Hunter 3, Dead Space Extinction, Epic Mickey κτλ) για μένα το Wii αποτέλεσε την μοναδική κονσόλα που έχει μείνει ακόμη στις ρίζες του console gaming. Η Sony και η Microsoft μετατρέπουν σταδιακά το console gaming σε PC gaming (πλέον το 90% των τίτλων βγαίνουν για PC και με έφεση στο ONLINE gaming)και αυτό σταδιακά δεν θα βγει σε όφελός τους.

 

Το θέμα με τα γραφικά οφείλει να το διορθώσει με το νέο Wii. Το ίδιο και τις σχέσεις της με της 3d party εταιρίες για να καλύψει το κομμάτι της πίτας που έχασε σε αυτή τη γενιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Είναι κανείς που παίζει xenoblade chronicles να ρωτήσω κάτι;

 

 

Βρίσκομαι στο sword valley και είμαι level 50. Όταν μάχομαι με τα mechonis κατώτερου level ή και ίδιου, εκτός του shulk που χτυπάει κανονικά και χάνουν αρκετή ενέργεια, οι υπόλοιποι τα χτυπήματά τους πιάνουν 1, εκτός από πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις πχ όταν είναι κάτω ο εχθρός με αστεράκι!!! Δεν έχω κάνει κάτι σωστά ή μόνο το monado είναι αποτελεσματικό εναντίον των mechonis;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok τελικά ήταν πολύ απλό βρήκα την άκρη:

 

 

Αγοράζεις anti-mechon όπλα απ το σημείο στην αρχή του χάρτη και ξεκινάς τη μάχη!

Απλά το αναφέρω μήπως και συνάντησε κανείς την ίδια δυσκολία με εμένα, αν και δεν το νομίζω καθώς εγώ είμαι νέος στα rpg :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν το έχεις χακάρει, πρέπει να βρείς installer απο modder για να μην σου βγάλει τα hacks.

Αν όχι, απλά συνδέσου στο internet και θα σου βγάλει μήνυμα πως υπάρχει νεώτερη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ειχα ξεκηνισει να το hackarw εβαλα το homebrew channel και ακουλουθησα εναν οδηγο τελοσπαντον με αυτον τον οδηγο εγινε το menu 4.1 Ε απο 4.3 Ε και μετα εσβισα το homebrew (που να σου εξιγω πως και γιατι ) και θελω να το ξανα κανω 4.3 για να το hackaro τελειοτικα αυτην την φορα.σε 4.1 δεν βγαζω ακρη .Σε παρακαλω βοηθισε με

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά συνδέσου online και θα κάνεις το update.

Πρέπει να έχει WiFi το router σου όμως για να συνδεθείς.

 

Το hacking είναι παρόμοιο σε 4.1 και 4.3. Η μόνη διαφορά είναι ο τρόπος που περνάς το homebrew channel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαα το εχω δοκιμασει το εχω ανοιχτω το ιντερνετ μπεικα και wii setting -> Wii System Update με βγαζει ενα important μυμιμα υστερα κανει testing connection και ξεκιναει το Update σε λιγοτερο απο ενα λεπτο βγαζει error Code 32004 και αυτο το μυνημα ''an error has occurred.Unable to perfom the Wii system update.Visit support.nintendo.com for assistance.φιλε τι λες να κανω ? μπορει να ειναι ασχετο αυτο που εκανα?

μολις παταω οκ και φευγει αυτο το μυνημα εμφανιζεται αυτο'' to perform a wii system update, please configure internet setting under settings'' τι κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...