Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ μπαίνω με softmoded και παίζω παιχνίδια απο σκληρό (multiplayer online)δεν έπαθα τίποτα. Αλλα θυμάμαι είχα κάνει κάτι οταν το έκανα softmode για προστασία και έχω απενεργοπιείσει και το αυτόματο update νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα αγόρασα μετά απο χρόνια το Wii αφού πούλησα το αχρείαστο πλεον xbox μιας και το ps3 θα με καλύψει στο hardcore κομμάτι μέχρι το τέλος του lifespan αυτής της γενιάς... ημουν τυχερός μιας και βρήκα την συλλεκτική κόκκινη έκδοση... ίσως το καλύτερο packaging που έχω δει σε ηλεκτρονική συσκευή. Η χαρά του unboxing!

 

H συλλεκτική είχε το wii sports και το super mario bros που το είχα στα υπόψιν για αγορά.

 

Τα games που σκοπεύω να παίξω είναι τα παρακάτω. Αν θεωρείται ότι λειπουν games από την λίστα μου που πρέπει να δω, με χαρά να ακούσω τις προτάσεις σας

 

Super Mario Galaxy 2

Super Mario Galaxy

Super Paper Mario

Donkey Kong Country Returns

Okami

Metroid: Other M

Metroid Prime 3: Corruption

The Legend of Zelda: Skyward Sword

The Legend of Zelda: Twilight Princess

Zack & Wiki Quest for Barbaro's Treasure

Super Mario All-Stars

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου βαζεις οπωςδηποτε mario kart και wii party(για multiplayer)και βγαζεις Zack & Wiki Quest for Barbaro's Treasure, Super Paper Mario και okami.

απο εκει και περα υπαρχουν αρκετοι τιτλοι για να σε καλυψουν αναλογα τις αναγκες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια έχω ένα wii softmoded προ ημερών και μου παρουσιάζει πρόβλημα με τα usb. Δεν βλέπει τίποτα ούτε φλασακι ούτε σκληρό ( φορμαρισμένα με το κατάλληλο πρόγραμμα εννοείται) . Το πιο περίεργο είναι ότι δεν ανάβουν ούτε τα leds τους όταν τα συνδέω σαν να μην έχω κουμπώσει τπτ στο wii είναι ενώ φυσικά παίζουν κανονικότατα οπου αλλού τα βάλω.. Αν γνώρίζει κάτι παραπάνω κάποιος ας βοηθήσει ευχαριστώ.

 

κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι ίσως το ένα απο τα δύο usb που υπάρχουν στο wii δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκληρό.....δες το μήπως έχω δίκιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου βαζεις οπωςδηποτε mario kart και wii party(για multiplayer)και βγαζεις Zack & Wiki Quest for Barbaro's Treasure, Super Paper Mario και okami.

απο εκει και περα υπαρχουν αρκετοι τιτλοι για να σε καλυψουν αναλογα τις αναγκες σου.

 

Μη σκεφτείς να βγάλεις ότι λέει ο φίλος! To Paper Mario και το Wiki ειναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έπαιξα στην κονσόλα! Το Okami επίσης, απλά είναι και τίτλος ps2..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μη σκεφτείς να βγάλεις ότι λέει ο φίλος! To Paper Mario και το Wiki ειναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έπαιξα στην κονσόλα! Το Okami επίσης, απλά είναι και τίτλος ps2..

 

Σαφώς για το Paper έχω ακούσει τρελές κριτικές. Για το Zack & Wiki δεν ξέρω τι παίζει αν και απο τα video που έχω δει μου αρέσει αρκετά η σχεδίαση των levels. Το okami δεν το είχα παίξει στο Ps2 οπότε σίγουρη αγορά. Aκομα προσθέτω στην λίστα μου :

 

Wario Land: Shake Dimension

Metroid Trilogy που περιλαμβάνει το other M.

...και το Pandora's Tower από τα αναμενόμενα.

 

Xenoblade Chronicles και Last Story μάλλον όχι γιατι δεν είμαι του RPG..

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ρε συ ξεχασα και τα δυο kirby. τα επαιξα προσφατα και ειναι αρκετα καλα.

οσο για αυτα που σου ειπα να βγαλεις τα βρηκα ψιλοβαρετα σε σχεση με τα υπολοιπα της λιστας.

και εννοειτε ειναι η αποψη μου σε ενα υποκειμενικο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ρε συ ξεχασα και τα δυο kirby. τα επαιξα προσφατα και ειναι αρκετα καλα.

οσο για αυτα που σου ειπα να βγαλεις τα βρηκα ψιλοβαρετα σε σχεση με τα υπολοιπα της λιστας.

και εννοειτε ειναι η αποψη μου σε ενα υποκειμενικο θεμα.

 

Αξίζουν και τα 2... είναι δλδ στο επίπεδο του Rayman?

Εpic Mickey λέει τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αγόρασα μετά απο χρόνια το Wii αφού πούλησα το αχρείαστο πλεον xbox μιας και το ps3 θα με καλύψει στο hardcore κομμάτι μέχρι το τέλος του lifespan αυτής της γενιάς... ημουν τυχερός μιας και βρήκα την συλλεκτική κόκκινη έκδοση... ίσως το καλύτερο packaging που έχω δει σε ηλεκτρονική συσκευή. Η χαρά του unboxing!

 

H συλλεκτική είχε το wii sports και το super mario bros που το είχα στα υπόψιν για αγορά.

 

Τα games που σκοπεύω να παίξω είναι τα παρακάτω. Αν θεωρείται ότι λειπουν games από την λίστα μου που πρέπει να δω, με χαρά να ακούσω τις προτάσεις σας

 

Super Mario Galaxy 2

Super Mario Galaxy

Super Paper Mario

Donkey Kong Country Returns

Okami

Metroid: Other M

Metroid Prime 3: Corruption

The Legend of Zelda: Skyward Sword

The Legend of Zelda: Twilight Princess

Zack & Wiki Quest for Barbaro's Treasure

Super Mario All-Stars

 

Xenoblade chronicles, Muramasa, No More Heroes 1, 2, The Last Story είναι μερικά που μου ήρθαν στο μυαλό κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αγόρασα μετά απο χρόνια το Wii αφού πούλησα το αχρείαστο πλεον xbox μιας και το ps3 θα με καλύψει στο hardcore κομμάτι μέχρι το τέλος του lifespan αυτής της γενιάς... ημουν τυχερός μιας και βρήκα την συλλεκτική κόκκινη έκδοση... ίσως το καλύτερο packaging που έχω δει σε ηλεκτρονική συσκευή. Η χαρά του unboxing!

 

H συλλεκτική είχε το wii sports και το super mario bros που το είχα στα υπόψιν για αγορά.

 

Τα games που σκοπεύω να παίξω είναι τα παρακάτω. Αν θεωρείται ότι λειπουν games από την λίστα μου που πρέπει να δω, με χαρά να ακούσω τις προτάσεις σας

 

Super Mario Galaxy 2

Super Mario Galaxy

Super Paper Mario

Donkey Kong Country Returns

Okami

Metroid: Other M

Metroid Prime 3: Corruption

The Legend of Zelda: Skyward Sword

The Legend of Zelda: Twilight Princess

Zack & Wiki Quest for Barbaro's Treasure

Super Mario All-Stars

Απο μένα τα Red Steel 1/2 (ή έστω μόνο το 2), Metroid Prime Trilogy (όχι μόνο το 3), Smash Bros BRAWL, Conduit 1/2, Wario Land: Shake Dimension, Mario Kart Wii, τα Wii Sports και Wii Play, Mario Strikers Charged Football, τα Final Fantasy (αν θυμάμαι καλά είσαι fan της σειράς) και το Epic Mickey λένε πως είναι πολύ καλό. Επίσης το MadWorld είναι κάπως.. Ενδιαφέρον..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...