Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://gbatemp.net/index.php?showtopic=207126

 

 

Καταπληκτικος οδηγος για hackαρισμα του wii που σου κατεβαζει και ολατα τα αρχεια που χρειαζεσαι. Κατεβαζεις ενα installer στο Pc, τρεχει ενα wizard, και με επιλογες που βαζεις σου κατεβαζει αυτοματα τα παντα που χρειαζεσαι και κανει generate custom οδηγιες. ΤΕΛΕΙΟ και με παρα πολλες επιλογες και ενημερωνεται συχνα. Το χρησιμοποιησα χτες και σημερα επιτελους τρεχει το wii μου downloaded games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://gbatemp.net/index.php?showtopic=207126

 

 

Καταπληκτικος οδηγος για hackαρισμα του wii που σου κατεβαζει και ολατα τα αρχεια που χρειαζεσαι. Κατεβαζεις ενα installer στο Pc, τρεχει ενα wizard, και με επιλογες που βαζεις σου κατεβαζει αυτοματα τα παντα που χρειαζεσαι και κανει generate custom οδηγιες. ΤΕΛΕΙΟ και με παρα πολλες επιλογες και ενημερωνεται συχνα. Το χρησιμοποιησα χτες και σημερα επιτελους τρεχει το wii μου downloaded games.

Εχω το wii black (4.3).Διαβασα για το letterbomb και ειναι σχετικα απλο,αλλα μετα οι αντι-brick προστασειες, η προετοιμασια του σκληρου και η μετατροπη των παιχνιδιων(δηλδ ολα τα αρχεια που χρειαζονται για να γινουν ολα αυτα)με προβληματιζουν καπως......υπαρχει καπου μια βημα-βημα εκτελεση στα ελληνικα;

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ειμαι ενας ακομα σπαστικος ανθρωπος που κανει κατι λαθος στο softmod.

Ακολουθησα τις οδηγιες που αναφερονται εδω (http://gbatemp.net/t306908-the-ultimate-wii-hacking-guide-for-beginners) κ συγκεκριμενα τη μεθοδο "C". Ολα καλα, μου τα εγκατεστησε ολα μια χαρα, καιω ενα DVD-R+ Verbatim σε ταχυτητα 1x με το παιχνιδι Super Mario Galaxy μεσω του προγραμματος ImgBurn αφου εβγαλα το .iso απο τα .rar. Το βαζω στο Wii, ανοιγω το ΗomeBrew, μπαινω στο Neogamma κ παταω να διαβασει το DVD. Μου βγαζει το προβλημα "dvd-r + no cIOS" ενω κατω λεει "R9 b50, IOS249". Το Wii ειναι σε 4.3Ε.

Ξερει καποιος τι εκανα λαθος κ τι πρεπει ν κανω για να το διορθωσω?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωριζω αυτο, το δικο μου ειναι παλιο (μεταχειρισμενο το πηρα) κ ασπρο απλα ο πρωην ιδιοκτητης του ειχε κανει update σε 4.3.

 

Αντί να τραβιέσαι και να ζορίζεσαι με τα δισκάκια, γιατί δεν κάνεις τη δουλειά σου με έναν εξ. σκληρό?

 

Θα γλιτώσεις χρόνο, χώρο, κόπο σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια SOS, το wii βγαζει μαυρη οθονη κ μπαινει μονο σε priiloader k bootmii αλλα οχι σε μενου αρχικο, ουτε βλεπει τα χειριστηρια του, μονο ενα το Gamecube με το οποιο κινουμαι κ στα μενου..

Καμια ιδεα η διαδικασια επαναφορας υπαρχει? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδια,ειμαι ετοιμος να παρω ενα wii (θα ειναι δωρο απο τον θειο μου) και επειδη δεν ξερω τι πρεπει να προσεξω θα ηθελα τα φωτα σας. Τι επιλογη θεωρειται καλυτερη; Ενδιαφερομαι για ολα τα παιχνιδια και μαζι με την κοπελα μου μαλλον θα παιζουμε και παιχνιδια γυμναστικης. Εχω διαβασει καποια πραγματα αλλα μπερδευτηκα αρκετα σχετικα με τα σπασμενα παιχνιδια. Ποσο ευκολο ειναι να τρεξουν απο καποιον ασχετο ; Ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια,ειμαι ετοιμος να παρω ενα wii (θα ειναι δωρο απο τον θειο μου) και επειδη δεν ξερω τι πρεπει να προσεξω θα ηθελα τα φωτα σας. Τι επιλογη θεωρειται καλυτερη; Ενδιαφερομαι για ολα τα παιχνιδια και μαζι με την κοπελα μου μαλλον θα παιζουμε και παιχνιδια γυμναστικης. Εχω διαβασει καποια πραγματα αλλα μπερδευτηκα αρκετα σχετικα με τα σπασμενα παιχνιδια. Ποσο ευκολο ειναι να τρεξουν απο καποιον ασχετο ; Ευχαριστω πολυ!!!

 

Θελει μια διαδικασια μισης ωρας περιπου με αρκετα βηματα και καποιον εξωτερικο σκληρο

θα δεις οδηγιες στο http://www.insomnia.gr/topic/354041-softmod-%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%AE%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5-wii-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7%CF%82-42-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%AC%CF%84%CF%89/

 

Απο γυμναστικης υπαρχουν αρκετα

Το τελευταιο ειναι αυτο http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Nintendo-Wii/EA-Sports-Active-2-Wii-WII-0290.htm και πρεπει να το παρεις original γιατι εχει καποια εξαρτηματα και παιζει με καποιο ιδιαιτερο τροπο αν εχεις πειραγμενο wii

Υπαρχουν και τα παλιοτερα EA-Sports-Active που δε χρειαζεται να ειναι original

Για να τα παιξεις αυτα ΜΗΝ αγορασεις το λαστιχο που πουλαει η EA SPORTS

Παρε ενα καλο λαστιχο απο καταστημα γυμναστικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια έχω ένα wii softmoded προ ημερών και μου παρουσιάζει πρόβλημα με τα usb. Δεν βλέπει τίποτα ούτε φλασακι ούτε σκληρό ( φορμαρισμένα με το κατάλληλο πρόγραμμα εννοείται) . Το πιο περίεργο είναι ότι δεν ανάβουν ούτε τα leds τους όταν τα συνδέω σαν να μην έχω κουμπώσει τπτ στο wii είναι ενώ φυσικά παίζουν κανονικότατα οπου αλλού τα βάλω.. Αν γνώρίζει κάτι παραπάνω κάποιος ας βοηθήσει ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...