Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ρε παιδια τα καινουρια δεν εχουν Gamecube ports? Πηρε τωρα ενας φιλος μου και δεν εχει στο πλαι τις θυρες που θα πρεπε. Τι εγινε τις κοψανε οι τσιπηδες? :fear:

 

 

Άμα πήγε και πήρε το τσίπικο κι αυτός. :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε αμα τα τελευταια βγαινουν ετσι δεν νομιζω να εχεις και επιλογη.... Υπαρχει ξεχωριστη εκδοση που κανει πιο ακριβα, ή ρτοπος για να ξερεις αν παιρνεις αυτο με τις θυρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.amazon.co.uk/Nintendo-Wii-Console-Sports/dp/B0007UATDG/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1323977221&sr=8-7

 

http://www.amazon.co.uk/Nintendo-Wii-White-Mario-Kart/dp/B004ZI8SQ6/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1323977221&sr=8-2

 

 

Το δεύτερο δεν έχει GC compatibility, για αυτό είναι και χαρακτηριστικά φθηνότερο. Πέρα από τη διαφορά στην τιμή, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος να το καταλάβεις, δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά πήρα wii από επιδότηση (δεν ήθελα κινητό). Προτείνετε μου ΠΑΡΕΪΣΤΙΚΑ παιχνίδια που να έχουν πλάκα και να μην είναι βαρετά (πχ αθλητικά). Και γενικά ποια θεωρούνται κλασσικά παιχνίδια του wii (εκτός από rpg φάση zelda, δε μου αρέσουν), γιατί δεν έχω ιδέα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα πρώτα αγοράζεις 2ο (ή και 3ο / 4ο - όσο αντέχει η τσέπη σου :) ) χειριστήριο γιατί παρεϊστικα παιχνίδια με ένα μόνο χειριστήριο είναι σαν ...στιφάδο χωρίς κρεμμύδια!

 

Από εκεί και πέρα για τίτλους...

 

1) Mario Kart Wii (Ραλάκι με karts - απίστευτος χαβαλές)

2) Wii Party (Μεγάλη συλλογή από απίστευτα χαβαλεδιάρικα mini games σε ποικίλους τρόπους παιχνιδιού - από "επιτραπέζιο" μέχρι διαγωνισμός νικών)

3) Just Dance (Μόνο αν έχεις γυναικοπαρέα διαθέσιμη να δοκιμάσει. Τότε θα με θυμηθείς ;) )

4) Wii Sports Resort (επίσης πολύ χαβαλεδιάρικο στο multi του)

5) Boom Blox (έξυπνο παιχνίδι σκέψης και στρατηγικής όπου πρέπει να γκρεμίζεις πύργους από τουβλάκια με πολύ καλό ανταγωνιστικό διπλό)

 

Υπάρχουν και άλλα πολλά μιας και το Wii είναι η κατεξοχήν πλατφόρμα των παρεϊστικων παιχνιδιών. Σου έγραψα τα πρώτα που μου ήρθαν στο μυαλό. Μπορείς να δοκιμάσεις και τους πιο κλασικούς τίτλους της Nintendo (πχ New Super Mario Bros Wii, Donkey Kong Country Returns, Super Mario Galaxy κλπ κλπ) που είναι πιο κλασικά video games αλλά παρόλα αυτά είναι αρκετά διασκεδαστικά και αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όλα αυτά που λέει ο από πάνω, συν το Warioware: Smooth Moves.

 

Θα λιώσετε στα γέλια με τα καραγκιοζιλίκια που σας βάζει να κάνετε. :Ρ

 

Επίσης, το Mario Party 8 και το New Super Mario Bros ενδείκνυνται για τετραπλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο Malthador για το Warioware. Το Mario Party 8 πολύ καλό και σίγουρα λέει, αλλά για μένα το Wii Party είναι ένα κλικ καλύτερο. Πάντως και τα δύο είναι πολύ καλά και διασκεδαστικά (και αρκετά παρόμοια μεταξύ τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3) Just Dance (Μόνο αν έχεις γυναικοπαρέα διαθέσιμη να δοκιμάσει. Τότε θα με θυμηθείς ;) )

 

Χαίρομαι που δεν ήμουν ο μόνος που φώναζα γυναίκες στο σπίτι για το ίδιο ακριβώς παιχνίδι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, έτσι να μαζευόμαστε ...οι hardcore :)

 

Σε περίπτωση που δε το ξέρεις πολύ καλό για τη χρήση αυτή είναι και το Wii Fit. Ειδικά το χούλα χουπ τα σπάει!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια έχω ένα wii softmoded προ ημερών και μου παρουσιάζει πρόβλημα με τα usb. Δεν βλέπει τίποτα ούτε φλασακι ούτε σκληρό ( φορμαρισμένα με το κατάλληλο πρόγραμμα εννοείται) . Το πιο περίεργο είναι ότι δεν ανάβουν ούτε τα leds τους όταν τα συνδέω σαν να μην έχω κουμπώσει τπτ στο wii είναι ενώ φυσικά παίζουν κανονικότατα οπου αλλού τα βάλω.. Αν γνώρίζει κάτι παραπάνω κάποιος ας βοηθήσει ευχαριστώ.

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Δεν είναι όλοι οι σκληροί συμβατοί με το Wii.Δες λίγο εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...