Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Zombieland.Δεν ηξερα καν οτι υπηρχε μεχρι που ειδα τυχαια μια ατακα και το εψαξα.Ειδα και την καλη του βαθμολογια το οποιο με παρεξενεψε για τετοιο ειδος.Ευχαριστη εκπληξη θα την ελεγα.Γελασα αρκετα,ειχε τη δραση του και γαματος απλα ο Χαρελσον και το nerd στο πλευρο του.Τρελο γελιο και με το μικρο cameo του

Μπιλ Μαρει

 

όντος πολύ καλή ταινία.την είδα και εγώ πρόσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις είδα το Valhalla Rising. Όσοι έχετε δει το trailer πιθανόν να νομιζετε ότι η ταινία τα σπάει. Έτσι νόμιζα κι εγώ. Δε θυμάμαι ποιος είναι ο σκηνοθέτης αλλά πραγματικά τον θαυμάζω! Κατάφερε να κάνει μια ταινία 15 το πολύ λεπτών να κρατάει μίαμιση ώρα. Από ένα σημείο και μετά δε μπορούσα να πιστέψω αυτό που έβλεπα. Σκηνές χωρίς νόημα, διάλογοι κάθε 10 λεπτά επίσης χωρίς νόημα, και γενικώς ένα συνοθύλευμα εικόνων και ασυνάρτησιων με τα πάντα να κινούνται σε slow motion.

Ένα αστέρι για το πολύ δυνατό πρώτο δεκάλεπτο και ένα αστέρι για τον Μίκλεσεν που ήταν γαμάτος. Τελική ετυμηγορία 2/10.

 

Παρακαλώ αν υπάρχει κάποιος που του άρεσε αυτο το έκτρωμα να μου εξηγήσει μήπως κάτι δε κατάλαβα καλά....

 

 

και εγω τα ιδια σκεφτομουν, οταν την ειδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zombieland.Δεν ηξερα καν οτι υπηρχε μεχρι που ειδα τυχαια μια ατακα και το εψαξα.Ειδα και την καλη του βαθμολογια το οποιο με παρεξενεψε για τετοιο ειδος.Ευχαριστη εκπληξη θα την ελεγα.Γελασα αρκετα,ειχε τη δραση του και γαματος απλα ο Χαρελσον και το nerd στο πλευρο του.Τρελο γελιο και με το μικρο cameo του

Μπιλ Μαρει

 

όντος πολύ καλή ταινία.την είδα και εγώ πρόσφατα.

 

Emma Stone ποτέ δεν θα μάθεις πόσο σ'αγαπώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Tropa de elite. Το είδα που το πρότειναν σε κάποιο άλλο thread, μου την είχε αναφέρει και ένας φίλος πάνω σε κουβέντα για το black hawk down. Αφορά την ομάδα BOPE, ένα παρακλάδι ας πούμε της (στρατιωτικής - σύμφωνα με το wiki) αστυνομίας του Ρίο, για τις επικίνδυνες επιχειρήσεις. Αρκετά σκληρή και ρεαλιστική, οχταράκι ακατέβατο. Επεξ/σία από ScarletK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έφτιαξε το topic έχει καταστρέψει τα reviews :P

Είδα The Town χθες.

 

Σκηνοθετικά πολύ καλή ενώ η ερμηνεία Jeremy Renner με καθήλωσε.

Της έλειπε όμως ένα κάποιο μεγαλείο.

 

Θέλω να δω και το Gone Baby Gone, αλλά γενικά ο Ben φαίνεται να το έχει πιάσει το νόημα.

 

7/10 αν και ίσως την αδικώ λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο Matrix. Η ταινία δεν παίζεται. Την είχα δει πιτσιρικάς αλλά δεν τη θυμόμουν καθόλου. Σήμερα θα δω και τα άλλα 2 να ολοκληρώσω τη τριλογία.

 

..και μετά τη τσόντα με τη κόρη του Μορφέα..:devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο Matrix. Η ταινία δεν παίζεται. Την είχα δει πιτσιρικάς αλλά δεν τη θυμόμουν καθόλου. Σήμερα θα δω και τα άλλα 2 να ολοκληρώσω τη τριλογία.

 

Απίστευτη τριλογία..και από θέμα έφε εικόνας και ήχου, αλλά και το γεγονός ότι σου περνάει τρελλά μηνύματα. Αλλά πρέπει να έχεις τα "ματια σου δεκατέσσερα" για να καταλάβεις την ταινία..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α είδα και το The expendables. Η ταινία είναι πολύ τραγική. Στη σκηνή με την εκκλησία που είπε ο Συλβέστερ ότι ο Αρνι θέλει να γίνει πρόεδρος με έπιασε κωλόγελο. Δεν παίζει να γυρίστηκε σε πάνω από 5 απογεύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ειδα σερί τα transporter 2,3.

Καλούτσικες περιπέτειες, γεμάτες αμερικανιές βεβαια, και υπερφυσικό ήρωα, που αποκρούει και δέρνει τους πάντες, δε σκοτώνει σχεδόν ποτέ, είναι εσωτερικα ευαίσθητος, εξωτερικα ατσαλι.

Το 1ο, ήταν λίγο καλύτερο, αλλά ακριβως στα ιδια επιπεδα.

Κατω της βασης γενικα...

 

 

γαλλικες ειναι :-)

 

Το πρώτο Matrix. Η ταινία δεν παίζεται. Την είχα δει πιτσιρικάς αλλά δεν τη θυμόμουν καθόλου. Σήμερα θα δω και τα άλλα 2 να ολοκληρώσω τη τριλογία.

 

..και μετά τη τσόντα με τη κόρη του Μορφέα..:devil:

 

βγηkε;!:!

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...