Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναρωταω.

 

Να παρω του λιντ την κουρευτικη μηχανη ή αυτη http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/_REMINGTON-BHT2000A,99452,502012,1425703.html?langId=-18

Ενημερωση:Φερνει το αλλο Σαββατο 1/8 κουρευτικη μηχανη στα 20ε! ΦΟΒΕΡΗ για τα λεφτα της..!!!!

Πολυ καλη ευαισθησια.. με πολλες σκαλες και πολλα αλλα αξεσουαρ.. και δωρο η πραγματικη 3 ετη εγγυηση!!!

 

Προσωπικη αποψη βαση εμπειριας μου.. θα μπορουσε ανετα να την δινει στην διπλασια τιμη..

 

Το εχω γραψει και στην σελιδα 128

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Tωρα θυμηθηκα για ποιο λογο δεν παιρνω ποτε τον τονο nixe του lidl... Aναγραφει πανω οτι μπορει να περιεχει ιχνη απο οστα!

Το ιδιο και μια αλλη γνωστη μαρκα(δε τη θυμαμαι αυτη τη στιγμη) που κυκλοφορeι στα s/m.

Καπου αλλου εχω δει παστα απο ελιες να λεει οτι μπορει να περιεχει ιχνη απο κουκουτσια... Απορω πως γινεται τετοια πραγματα να κυκλοφορουν στην αγορα.

 

Εκανα ενα ψαξιματακι στο google, εδω κι εδω λεει οτι η Greenpeace ενανε αναλυσεις και διαπιστωσε οτι οι τονοι στην ελληνικη αγορα εχουν παρατυπιες και ειμαστε πολυ χαμηλα στη καταταξη σχετικα με τη παραπλανηση των καταναλωτων.

 

"ο τόνος σε νερό μάρκας Toni που εισάγεται από την εταιρία Σκλαβενίτης αναγράφει ότι περιέχει κιτρινόπτερο τόνο. Οι αναλύσεις όμως έδειξαν ότι η μία από τις τρεις παρτίδες του προϊόντος που αναλύθηκαν περιέχει άλλο είδος τόνου (το οποίο δεν ήταν δυνατό να ταυτοποιηθεί), ενώ οι άλλες δύο περιέχουν δύο είδη τόνου μαζί στην ίδια κονσέρβα (κιτρινόπτερο και μεγαλόφθαλμο), κατά παράβαση της Ευρωπαϊκής νομοθεσίας.
Επίσης, το φιλέτο τόνου σε νερό του Carrefour βρέθηκε να περιέχει διαφορετικά είδη σε διαφορετικές παρτίδες, με αποτέλεσμα η σήμανσή του σε 2 από τις 3 κονσέρβες που αναλύθηκαν να είναι παραπλανητική.
Η τονοσαλάτα Μεξικάνα της εταιρίας ΑΒ Βασιλόπουλος βρέθηκε να περιέχει διαφορετικά είδη τόνου σε διαφορετικές παρτίδες του ίδιου προϊόντος (σε δύο κονσέρβες κιτρινόπτερο και στην τρίτη μεγαλόφθαλμο"
 
Επισης να μεταφερω, για το φιλο nickmanak που ειπε οτι ο τονος σε λαδι ειναι πολυ καλυτερος, το εξης:
 
"Διάλεξε πάντα την κονσέρβα σε νερό και όχι σε λάδι. Ο τόνος σε λάδι που στραγγίζεται περιέχει λιγότερα Ωμέγα-3 λιπαρά οξέα από τον τόνο σε νερό"

 

Εγώ και τα δύο δεν τα βρίσκω τραγικά πάντως...:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και τα δύο δεν τα βρίσκω τραγικά πάντως... :)

 

Βασικά, παίζει να είναι και τα πιο λάιτ-μη θανατηφόρα-ανεκτά από τον οργανισμό συστατικά σε σχέση με τα υπόλοιπα "καλούδια" που συμπεριλαμβάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ψάχνω να βρω μια ντουλάπα που έμπαινε στο μπάνιο. Αγκάλιαζε το πλυντήριο ρούχων και από πάνω είχε ράφια. Δεν την είχα προλάβει πριν κάνα 6μηνο. Την έχει πάρει το μάτι σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο εκτός θέματος αλλά επειδή λέμε για τόνο, έφαγα πρόσφατα φρέσκο και είναι μέρα με νύχτα με την κονσέρβα! Πολύ νόστιμο ψάρι!

 

Καθόλου εκτός θέματος. Και μια που λέμε για Lidl και ψάρια:

 

Μάγκες έστειλα κολλητό στα Lidl πριν 4 μέρες (δεν έχω κοντα στο σπίτι μου) και μου πήρε έναν μηχανισμό για ψάρεμα πεντοχίλιαρο μόλις 20€!

Μου τον έφερε σήμερα που ήρθε κοντά μου για δουλειές, μιλάμε είναι γαμάτος και κατασκευαστικά και ποιοτικά, με διπλές ασφάλειες. Τα ψαράδικα της γειτονιάς τους είχαν τουλάχιστον 40-60ευρώ και χαμηλότερους ποιοτικά. Με 3 έτη εγγύηση. Έχει στην ίδια τιμή ή ένα ευρώ πιο κάτω και τον 3 χιλιάδες αλλά δεν αξίζει, όταν με μηδαμινό ποσό παραπάνω παίρνεις τον 5 χιλιάδες που πήρα εγώ και είναι the real deal.

 

Όποιος ψαρεύει ας τον χτυπήσει, έστω και για δεύτερο αν έχει κάποιον πολύ ακριβό. Έπιασα τόνο (καλή ώρα) εννιά και οκτακόσα και φαγκρί τέσσερα διακόσα. Και μετά ένα λαυράκι ένα κιλό σχεδόν και μουρμούρια-μικρογερμανάκια αλλά 'ντάξει κυρίως η ώρα να περνάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωση:Φερνει το αλλο Σαββατο 1/8 κουρευτικη μηχανη στα 20ε! ΦΟΒΕΡΗ για τα λεφτα της..!!!!

Πολυ καλη ευαισθησια.. με πολλες σκαλες και πολλα αλλα αξεσουαρ.. και δωρο η πραγματικη 3 ετη εγγυηση!!!

 

Προσωπικη αποψη βαση εμπειριας μου.. θα μπορουσε ανετα να την δινει στην διπλασια τιμη..

 

Το εχω γραψει και στην σελιδα 128

 

Πάντως μια του 10άρικου που πούλαγαν πριν μερικούς μήνες είναι χάλια. Μπουκώνει πολύ γρήγορα και θέλει καθάρισμα συνέχεια. Την είχε πάρει κανείς;

 

Τουλάχιστον αυτή του 20άρικου υποστηρίζει καθάρισμα με νερό ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να βρω μια ντουλάπα που έμπαινε στο μπάνιο. Αγκάλιαζε το πλυντήριο ρούχων και από πάνω είχε ράφια. Δεν την είχα προλάβει πριν κάνα 6μηνο. Την έχει πάρει το μάτι σας;

Ξέρω ποια λες αλλά που περιμένεις να τη βρείς; Πρέπει να περιμένεις να την ξαναφέρει (αν την ξαναφέρει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και τα δύο δεν τα βρίσκω τραγικά πάντως... :)

 

Kαλα τα κοκκαλακια, αλλα και τα κουκουτσακια?!

Και μονο η σκεψη μου ειναι αποκρουστικη.

Το κουκουτσακι που θα καταπιεις μπορει να μην παει προς την αποχετευση... μπορει να κατσει σε καποιο σημειο του οργανισμου σου και να προξενησει προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα τα κοκκαλακια, αλλα και τα κουκουτσακια?!

Και μονο η σκεψη μου ειναι αποκρουστικη.

Το κουκουτσακι που θα καταπιεις μπορει να μην παει προς την αποχετευση... μπορει να κατσει σε καποιο σημειο του οργανισμου σου και να προξενησει προβλημα.

 

Λες σοβαρά να εννοούν κουκουτσάρα ολόκληρη; Συμπαγή, σκληρή και μη-διαβρωμένη; Σε μέγεθος κουκουτσιού ροδάκινου πχ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μια του 10άρικου που πούλαγαν πριν μερικούς μήνες είναι χάλια. Μπουκώνει πολύ γρήγορα και θέλει καθάρισμα συνέχεια. Την είχε πάρει κανείς;

 

Τουλάχιστον αυτή του 20άρικου υποστηρίζει καθάρισμα με νερό ή κάνω λάθος;

Αυτη του 10αρικου ειναι μαπα και ας ειναι της ιδιας μαρκας.. ΑΥΤΗ ομως με κεραμική λεπίδα κοπής στα 20ε ειναι πολυ καλη..

Εγω βαζω την κεφαλη μονο,κατω απο το νερο δουλευοντας και βγαινουν ολες οι ψηλες τριχες για να δουλευει πιο δυνατα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες σοβαρά να εννοούν κουκουτσάρα ολόκληρη; Συμπαγή, σκληρή και μη-διαβρωμένη; Σε μέγεθος κουκουτσιού ροδάκινου πχ;

 

Oχι φιλε, ειπαμε. Ιχνη απο κουκουτσια ελιας.

Δηλαδη εσενα σου αρεσει να καταπινεις κουκουτσακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι φιλε, ειπαμε. Ιχνη απο κουκουτσια ελιας.

Δηλαδη εσενα σου αρεσει να καταπινεις κουκουτσακια?

 

Ίχνη από κουκούτσια, όχι κουκούτσια.

Να είμαστε ακριβείς :-) :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη του 10αρικου ειναι μαπα και ας ειναι της ιδιας μαρκας.. ΑΥΤΗ ομως με κεραμική λεπίδα κοπής στα 20ε ειναι πολυ καλη..

Εγω βαζω την κεφαλη μονο,κατω απο το νερο δουλευοντας και βγαινουν ολες οι ψηλες τριχες για να δουλευει πιο δυνατα..

 

Μετά το πλύσιμο θέλει και λίπανση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι φιλε, ειπαμε. Ιχνη απο κουκουτσια ελιας.

Δηλαδη εσενα σου αρεσει να καταπινεις κουκουτσακια?

Νομίζω πιο πολύ το γράφουν για να είναι καλυμμένοι σε περίπτωση που όντως τους ξεφύγει κανένα "ίχνος" :) Επιμένω ότι δεν το βρίσκω τραγικό πάντως, σε πολλά προϊόντα αναφέρεται κάτι παρόμοιο στην ετικέτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...