Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3bit που έτρωγα παλιά είχαν κορυφαία γεύση με μπισκότο. Το twix δεν είναι για πολλά.

 

 

3βιτ ! η καλυτερη ολων! !!

Μιλάμε για τις κανονικές ή για κάποια εκδοχή των lidl;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mπήκα να διαβάσω για τα του lidl και ξύνετε πληγές..

 

Ηθικός αυτουργός αυτός

 

ποια η γνωμη σας για τις σοκολατες τυπου 3bit και twix?

 

 

Η 3bit caramel από τις καλύτερες σοκολάτες που έχω δοκιμάσει.. Και φυσικά την σταμάτησαν...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι σταφιδες σουλτανινες απο Τουρκια, ο ΕΦΕΤ ανακοινωσε οτι βρεθηκαν μολυσμενες  και να μη καταναλωθουν.

Θυμαμαι οτι ειχα σκεφτει να τις παρω αλλα τελικα πηρα κατι βιολογικες απ το καρφουρ! Τη γλυτωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπήκα να διαβάσω για τα του lidl και ξύνετε πληγές..

 

Ηθικός αυτουργός αυτός

 

 

Η 3bit caramel από τις καλύτερες σοκολάτες που έχω δοκιμάσει.. Και φυσικά την σταμάτησαν...........

Η κανονική είναι πολύ καλύτερη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κανονική είναι πολύ καλύτερη! :)

 

Κάτσε γιατί μπερδεύθην.. λες για την ορίτζιναλ του Παυλίδη ή για τύπου 3bit? γιατί εγώ λέω για τις κανονικές που καταργήθηκαν πριν 10+ χρόνια.  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε γιατί μπερδεύθην.. λες για την ορίτζιναλ του Παυλίδη ή για τύπου 3bit? γιατί εγώ λέω για τις κανονικές που καταργήθηκαν πριν 10+ χρόνια.  :P

H original 3bit είναι πολύ καλύτερη από τις παραλλαγές που βγάλανε μετά (3bit caramel κλπ) αυτό εννοώ! :)

 

original 3bit ρε ιεροσυλε :P

Οκ είπα μήπως κάνανε κανένα "μαγικό" οι Γερμανοί και την ξεπεράσανε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα κρεατα ειχανε μια νεα κατηγορια, αυτα που ληγουνε συντομα πχ. σε 2 μερες, τα εχουνε σε χαμηλοτερη τιμη. Πχ. τα σουβλακια κοτοπουλου απο 4,6€ στα 3,8€. Αληθεια, ποιος κοιταει τις ημερομηνιες και παιρνει μονο οτι αργει να ληξει? Σιγουρα παντως η ψυξη  στα s/m ειναι κακη αφου τα καπακια των ψυγειων ανοιγοκλεινουν συνεχεια ή και ξεχνιουνται ανοιχτα.


 

Ειχα και τη γνωστη λουμπινια αλλαγης τιμης στο ταμειο. Συγκεκριμενα πηρα 500g φρεσκο σολωμο που ελεγε στην ετικετα "προσφορα  3,99€ αντι 4,99€" και στην αποδειξη το ειχαν χτυπησει 4,99€...

 

Δεν θα θυμασαι καλα τα νουμερα.

Η εκπτωση που κανει το λιντλ στα προιοντα που ληγουν συντομα ειναι παντα 30% , ειτε ειναι κρεας ειτε γαλα ειτε ψωμι οτιδηποτε,παντα 30% ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο.

Απο 4.6 σε 3.8 ειναι 17% και απο 5 σε 4 ειναι 20 %.

Τωρα για το αν σου γινεται η εκπτωση πρεπει να προσεχεις εσυ στο ταμειο αφου περασει το προιον να χτυπησει ο ταμιας με το χερι την εκπτωση γιατι οπως καταλαβαινεις αυτο δεν μπορει να γινει αυτοματα γιατι το ποτε και ποια ειδη ληγουν διαφερει απο μαγαζι σε μαγαζι


 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης zio10 είπε:<br />

Η κανονική είναι πολύ καλύτερη! <br />

 <br />

Κάτσε γιατί μπερδεύθην.. λες για την ορίτζιναλ του Παυλίδη ή για τύπου 3bit? γιατί εγώ λέω για τις κανονικές που καταργήθηκαν πριν 10+ χρόνια.  <br />

</p><p> </p><p>

Ποιος ήρθε; :P</p><p> </p><p>

3bit uber allies!!</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν θα θυμασαι καλα τα νουμερα.

Η εκπτωση που κανει το λιντλ στα προιοντα που ληγουν συντομα ειναι παντα 30% , ειτε ειναι κρεας ειτε γαλα ειτε ψωμι οτιδηποτε,παντα 30% ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο.

Απο 4.6 σε 3.8 ειναι 17% και απο 5 σε 4 ειναι 20 %.

 

 

Ναι μπορει να μη θυμαμαι καλα, μαλλον το σουβλακι δεν ηταν 3,8€ αλλα 2,8.

 

Οσο αφορα το σολωμο, η διαφορα 4 με 5€ που ειπα δεν ειχε να κανει με τετοια εκπτωση, απλα ηταν μια προσφορα της ημερας.

Τωρα για το αν σου γινεται η εκπτωση πρεπει να προσεχεις εσυ στο ταμειο αφου περασει το προιον να χτυπησει ο ταμιας με το χερι την εκπτωση γιατι οπως καταλαβαινεις αυτο δεν μπορει να γινει αυτοματα γιατι το ποτε και ποια ειδη ληγουν διαφερει απο μαγαζι σε μαγαζι

 

 

Φιλε μου οπως καταλαβαινεις δεν ειναι ευκολο να τσεκαρεις την αποδειξη εκεινη τη στιγμη που τη παιρνεις. Θα επρεπε βεβαια... αλλα ποιος το κανει. Εσυ το κανεις? Ποιος απ τους φιλους μας εδω το κανει?

 

Ειναι υποχρεωμενο το κατ/μα να περασει την εκπτωση που το ιδιο διατυμπανιζει. Οταν στη ταμπελα του ψυγειου γραφει με μεγαλα γραμματα "Προσφορα! φρεσκος σολωμος 500g στα 3,99€ αντι για 4,99€!" σημαινει οτι θα σου χτυπησει στο ταμειο 3.99€.

Αλλα το lidl ειναι γνωστο οτι κανει τετοιες λαθροχειριες, και μου εχει συμβει κι αλλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα το lidl ειναι γνωστο οτι κανει τετοιες λαθροχειριες, και μου εχει συμβει κι αλλες φορες.

 

Οφφ τόπικ, στο ΙΝΚΑ Χανιώτικο σούπερ της γειτονιάς μου (ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε) πόσες φορές μου έχουν πιάσει την κουβέντα για άσχετα πράγματα (τι ωραίο παντελόνι που φοράω, πόσο αγόρασα την καδένα του ρολογιού μου, αν πάει ο γιος μου φροντιστήριο, αν έχει δουλειά το μαγαζί, τι θα φάω απόψε κλπ κλπ) για να με αποσυντονίσουν και να μου δώσουν λάθος ρέστα.

 

9/10 φορές το πήρα χαμπάρι κατευθείαν, καθώς μόνο μία ταμίας το έκανε και μάλιστα κατ' επανάληψην όπως προείπα. Σε μία από τις τελευταίες της την είπα κιόλας και μάλιστα άγρια. Την τελευταία, που πέρασε 50ρικό για 10ρικό και μου έδωσε ρέστα 5 ευρώ αντί 45  δεν το πρόσεξα και έφυγα έτσι, οπότε μετά από κάνα μισαωράκι να 'μαι πάλι εκεί. Δεν το δέχτηκε και έγινε Ο χαμός. Μετά από 2-3 μέρες έκαναν ολική ανακαίνιση και την απέλυσαν - και κατέβασαν την διευθύντρια στο υπόγειο ως αποθηκάριο να παραλαμβάνει εμπορεύματα και να πετάει χαρτόκουτες επειδή ήταν κουφάλα και έκανε μάλλον πλάτες.

 

(η τελευταία μία σκυλομούρα, ποτέ μου δεν τη χώνεψα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφφ τόπικ, στο ΙΝΚΑ Χανιώτικο σούπερ της γειτονιάς μου (ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε) πόσες φορές μου έχουν πιάσει την κουβέντα για άσχετα πράγματα (τι ωραίο παντελόνι που φοράω, πόσο αγόρασα την καδένα του ρολογιού μου, αν πάει ο γιος μου φροντιστήριο, αν έχει δουλειά το μαγαζί, τι θα φάω απόψε κλπ κλπ) για να με αποσυντονίσουν και να μου δώσουν λάθος ρέστα.

 

9/10 φορές το πήρα χαμπάρι κατευθείαν, καθώς μόνο μία ταμίας το έκανε και μάλιστα κατ' επανάληψην όπως προείπα. Σε μία από τις τελευταίες της την είπα κιόλας και μάλιστα άγρια. Την τελευταία, που πέρασε 50ρικό για 10ρικό και μου έδωσε ρέστα 5 ευρώ αντί 45  δεν το πρόσεξα και έφυγα έτσι, οπότε μετά από κάνα μισαωράκι να 'μαι πάλι εκεί. Δεν το δέχτηκε και έγινε Ο χαμός. Μετά από 2-3 μέρες έκαναν ολική ανακαίνιση και την απέλυσαν - και κατέβασαν την διευθύντρια στο υπόγειο ως αποθηκάριο να παραλαμβάνει εμπορεύματα και να πετάει χαρτόκουτες επειδή ήταν κουφάλα και έκανε μάλλον πλάτες.

 

(η τελευταία μία σκυλομούρα, ποτέ μου δεν τη χώνεψα)

 

tragic!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...