Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mασούτης, Σκλαβενίτης και άλλα γνωστά s/m σε τι τιμή τον είχαν;

το καρφουρ στο ηλεκτρονικο του καταστημα απο οπου βλεπω εγω οσες τιμες δεν ξερω η δεν θυμαμαι απο τα καρφουρ τον εχει τον νεσκαφε 200γρ κλασικ 6.23 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε pigeon τί δεν καταλαβαίνεις? Απλά διατυπώνει την άποψη ότι ο καταναλωτής έχει τη δύναμη και μπορεί να αλλάξει την αγορά αν αλλάξει τις συνήθειές του και επιβραβεύει το σωστό επιχειρηματία.  Και για μένα εταιρία που «πιάστηκε» να «καρπώνεται» τη διαφορά μεταξύ του κανονικού ΦΠΑ και του μειωμένου που ισχύει για την παραμεθόριο (Ουσιαστικά αυτό που έκανε είναι να έχει "στα χαρτιά" μειωμένο ΦΠΑ αλλά στην πράξη ίδια τιμολογιακή πολιτική.) (...)

Οκ έχεις δίκιο είναι ΟΕ. Για να λέμε την αλήθεια λοιπόν, έτσι γουστάρει να κάνει, γλιτώνει χρήματα, ο νόμος τους αφήνει παραθυράκι και η εταιρία "δεν είναι σοβαρή" σύμφωνα με τα δεδομένα σου/μου/μας. Ολα αυτά τι σχέση έχουν με το παρόν θέμα, μου λέτε;

 

Μας τρολάρετε συστηματικά: Αν γράψουμε κάτι θετικό, είμαστε υπάλληλοι. Αν κάτι αρνητικό, είμαστε γκρινιάρηδες. Αν μιλήσουμε εντός θέματος "γεμίζουμε 1900 post" κατά τον Χάρη που κάποιος τον έχρισε καταμετρητή της σκέψης μας, ενώ αν την πούμε στους αλεξιπτωτιστές ψεκανέλ τσολιάδες που ξεκίνησαν τα μποϋκοταζ, τότε είμαστε κακοί.

 

All in all που λεν και στο χωριό μου, κόψτε επιτέλους την πολιτική συζήτηση γιατί ναι μεν μπορούμε να σας απαντήσουμε επί της ουσίας αλλά αυτό δεν επιτρέπεται. Είναι ηλίου φαεινότερον οτι κάποιοι προκαλείτε μαζικά και συστηματικά για πολιτικό (καφενειακού τύπου) διαξιφισμό. Παρακαλώ σεβαστείτε τους κανόνες του χώρου αυτού και συνεχίστε ΕΝΤΙΜΑ να συζητάτε μόνο για προιόντα και υπηρεσίες του lidl χωρίς να προκαλείτε τους υπόλοιπους και να επιζητείτε εναγωνίως την (πολιτική) αντιπαράθεση.

 

 

Δόξα τω θεω, υπάρχουν δεκάδες άλλοι χώροι που επιτρέπουν αυτού του είδους την αντιπαράθεση πχ. η σελίδα του lidl στο facebook (https://www.facebook.com/lidlgr/posts_to_page). -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έλεγε ότι έχει γωνιακό τροχό στα 25€. Το είχανε γράψει στα φυλλάδια από την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Και πήγα πριν λίγο και δεν υπήρχε τίποτα. Λένε δεν ήρθανε και ούτε θα φέρουνε.

 

Αίσχος. Αν ήταν έτσι να μην το γράφανε καθόλου στα φυλλάδια και όχι να πήγαινα σαν το μαλάκα σήμερα.

 

Αυτό από μια μεγάλη εταιρία που ρίχνει τόση διαφήμιση είναι τραγικό και ανεπίτρεπτα ερασιτεχνικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, μην παμε σε offtopic.

Δηλαδη κριμα.

Ο ελληνας μονο με χωροφυλακα συμπεριφερεται σωστα;

Να φωναζουμε τους mods να βαζουν ταξη, γιατι μονοι μας δεν μπορουμε να κρατησουμε επιπεδο σε μια συζητηση?

 

Καταλαβαινω, οτι ειναι οι μερες τετοιες που ζουμε, που γενικως υπαρχει πολυ τσιτωμα και νευρικοτητα.

Αλλα για ονομα του θεου, ας πουμε εδω απλα και νηφαλια οτι εχει σχεση με το lidl, και ας αφησουμε τις επιθεσεις κατα μερους!

 

Ολοι αξιζουμε μια ηρεμη συζητηση!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα για ψωνια στο lidl. Oι τιμες ειναι ιδιες!

Στις δε ετοιμες σαλατες(τρικολορε, μαρουλια, λαχανο-καροτο) μετα προφανως το θορυβο που σηκωθηκε, τις ειχανε πιο χαμηλα απ οτι τον Ιανουαριο.

Μετα πηγα στο Καρφουρ, εκει υπηρχαν αυξησεις σε καποια, κονσερβες, ετοιμες σαλτσες, ξηροι καρποι, 3χρωμες πιπεριες κ.α. ηταν ανεβασμενα...

Προβλεπω αυξηση πελατειας στα lidl και μειωση στα υπολοιπα αν δε συμμορφωθουν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τους ένα τηλ. δεν χάνεις τίποτε. Μερικές φορές έχουν απόθεμα σε άλλα (κοντινά?) καταστήματα. ;)

Αφού είπανε ότι δεν ήρθαν καθόλου, και ήταν θέμα από τα κεντρικά. Απότι κατάλαβα δεν ήρθαν καθόλου στην Ελλάδα, αλλιώς γιατί να μην είχαν έρθει και εδώ?

 

 

Είδε κανείς σήμερα τον γωνιακό τροχό parkside σε κάποιο lidl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυρμήγκια από τα Lidl:

http://www.youtube.com/watch?v=ols27f7QQq0

Το χα βαλει κ εγω σε προηγουμενο ποστ αλλα δεν τους αγγιζουν αυτα..και σκατα να ειχε προσφορα θα τρεχανε με τους κουβαδες αυτοι εδω...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οτι και να λετε τα lidl πανε παρα πολυ καλα στη Ελλαδα!

 

Εγω προσωπικα απο τις προσφορες του γλυτωνω αρκετα χρηματα και οτι ηλεκτρικη συσκευη εχω παρει ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της με πραγματικη 3 ετη εγγυηση!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και σκατα να ειχε προσφορα θα τρεχανε με τους κουβαδες αυτοι εδω...

 

Τι επαγγέλεσαι αν επιτρέπεται; Σε ρωτάω γιατι κάνεις σαν τον Ευαγγελάτο που πέφτει απ'τα σύννεφα. Σε όλα τα σιτιστικά επαγγέλματα υπάρχει η ίδια βρώμα. Οι κουραμπιέδες και τα μελομακάρονα τα Χριστούγεννα τι νομίζεις οτι έχουν μέσα, έχεις δει σάκο με αλεύρι που προορίζεται για εορταστικά γλυκά; Οι καριόκες ξέρεις τι είναι; Στα σουβλατζίδικα και τις ταβέρνες έχεις κάτσει μια ωρίτσα στην κουζίνα να δούμε αν θα ξαναφας σουβλάκι; Μέχρι και στις κουζίνες των μανάδων μας η μπίχλα πάει σύννεφο: άπλυτα σκεύη, ίδιο μαχαίρι για λαχανικά και κρέας, οι τρίχες πέφτουν στο φαγητό, την βγάζουν και συνεχίζουν..

 

Οτι γίνεται στο lidl με τα μυρμήγκια, τα ίδια γίνονται και στα άλλα ΣΜ: Κολλάνε τα πατώματα, βρωμανε οι αποθήκες, μουχλα στα λαχανικά που ακουμπάνε με τα φρέσκα. Ο λόγος που βγαίνουν στη φόρα τέτοια περιστατικά είναι γιατί 1ον με το lidl όλοι ψάχνονται να το παίξουν επαναστάτες αντι-γερμανοί στο youtube και 2ον -και σημαντικότερο- έχουν μειώσει το προσωπικό σε επικίνδυνο βαθμό.

 

Καλως ήρθατε στην πραγματική ζωή. B)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έλεγε ότι έχει γωνιακό τροχό στα 25€. Το είχανε γράψει στα φυλλάδια από την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Και πήγα πριν λίγο και δεν υπήρχε τίποτα. Λένε δεν ήρθανε και ούτε θα φέρουνε.

 

Αίσχος. Αν ήταν έτσι να μην το γράφανε καθόλου στα φυλλάδια και όχι να πήγαινα σαν το μαλάκα σήμερα.

 

Αυτό από μια μεγάλη εταιρία που ρίχνει τόση διαφήμιση είναι τραγικό και ανεπίτρεπτα ερασιτεχνικό

Αυτο ειναι το φυλλαδιο της εβδομαδας.Δε βλεπω κατι για γωνιακο τροχο που αναφερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωση:Φερνει το αλλο Σαββατο 1/8 κουρευτικη μηχανη στα 20ε! ΦΟΒΕΡΗ για τα λεφτα της..!!!!

Πολυ καλη ευαισθησια.. με πολλες σκαλες και πολλα αλλα αξεσουαρ.. και δωρο η πραγματικη 3 ετη εγγυηση!!!

 

Προσωπικη αποψη βαση εμπειριας μου.. θα μπορουσε ανετα να την δινει στην διπλασια τιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωση:Φερνει το αλλο Σαββατο 1/8 κουρευτικη μηχανη στα 20ε! ΦΟΒΕΡΗ για τα λεφτα της..!!!!

Πολυ καλη ευαισθησια.. με πολλες σκαλες και πολλα αλλα αξεσουαρ.. και δωρο η πραγματικη 3 ετη εγγυηση!!!

 

Προσωπικη αποψη βαση εμπειριας μου.. θα μπορουσε ανετα να την δινει στην διπλασια τιμη..

Δοκιμασε αυτη αν θες http://www.techstores.gr/remington-hc5015.html

η αυτη  http://www.skroutz.gr/s/265890/Remington-PG350.html

ξυριζομε παρα πολλα χρονια κ εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος με τη συγκεκριμενη εταιρια βαση τιμης ποιοτητας,τωρα εχω μια philips που ειχε προσφορα η shell στα 20ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...