Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου οπως καταλαβαινεις δεν ειναι ευκολο να τσεκαρεις την αποδειξη εκεινη τη στιγμη που τη παιρνεις. Θα επρεπε βεβαια... αλλα ποιος το κανει. Εσυ το κανεις? Ποιος απ τους φιλους μας εδω το κανει?


 

Ειναι υποχρεωμενο το κατ/μα να περασει την εκπτωση που το ιδιο διατυμπανιζει. Οταν στη ταμπελα του ψυγειου γραφει με μεγαλα γραμματα "Προσφορα! φρεσκος σολωμος 500g στα 3,99€ αντι για 4,99€!" σημαινει οτι θα σου χτυπησει στο ταμειο 3.99€.

Αλλα το lidl ειναι γνωστο οτι κανει τετοιες λαθροχειριες, και μου εχει συμβει κι αλλες φορες.

 

 

Δεν με καταλαβες εγω μιλαω αυστηρα και μονο για τις εκπτωσεις 30% στα ειδη που ληγουν συντομα.

Ολες οι αλλες εκπτωσεις η προσφορες στο λιντλ οπως και σε ολα τα αλλα σ/μ τουλαχιστον σε αυτα που παω εγω γινονται αυτοματα στο ταμειο, δεν χρειαζεται να κανει κατι επιπλεον ο ταμιας παρα να περασει το barcode του προιοντος.

Δεν χρειαζεται να κοιταξεις μετα την αποδειξη, εγω λεω να προσεξεις τη στιγμη που περναει το barcode του προιοντος με το 30% αν χτυπαει καποιο κουμπι στο πληκτρολογιο που εχει ο ταμιας ορθιο απεναντι του.

Δεν ειναι δυσκολο να το προσεξεις πολυ απλα γιατι δεν το κανει για κανενα αλλο προιον αφου το περασμα του barcode αρκει.

Μονη αλλη εξαιρεση ειναι να μην περναει το barcode καποιου προιοντος που δεν φαινεται καλα και δεν το διαβαζει το μηχανημα και να το χτυπαει με το χερι , αλλα εκει δεν χτυπαει ενα κουμπι μια φορα αλλα πολλες φορες αφου γραφει εναν δεκαψηφιο νομιζω αριθμο.

Υου know what i mean , με εννοεις τι εννοω πιστευω, ετσι;

Εμενα δεν μου το εχουν κανει παρα μια φορα που δεν φαινοταν καλα το πορτοκαλι ταμπελακι γιατι και η συσκευασια ειχε το ιδιο χρωμα περιπου.

Δεν πιστευω οτι εχουν συμφερον οι ταμιες να κανουν τετοια πραματα οχι στο λιντλ μονο αλλα γενικα.

Σε κλεβει το καθε σ.μ γενικα με ολα τα γνωστα κολπα που διατηρουν την ακριβεια, ο ταμιας γιατι να σε κλεψει,στην τσεπη του θα τα βαλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω οτι εχουν συμφερον οι ταμιες να κανουν τετοια πραματα οχι στο λιντλ μονο αλλα γενικα.

Σε κλεβει το καθε σ.μ γενικα με ολα τα γνωστα κολπα που διατηρουν την ακριβεια, ο ταμιας γιατι να σε κλεψει,στην τσεπη του θα τα βαλει;

 

Το πιστεύω, τουλάχιστον σε αυτό της γειτονιάς μου ότι στο τέλος κάθονται οι υπάλληλοι και μοιράζονται τα κλεμμένα. Δεν μπορείς να φανταστείς τι μαλακισμένα, αναιδή και αγενέστατα κωλόπαιδα είναι. Αφού σου λέει κάνω την αγγαρία ας βγάλω κάτι παραπάνω.

Οι τύποι πρέπει να σιχαίνονται τη δουλειά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H original 3bit είναι πολύ καλύτερη από τις παραλλαγές που βγάλανε μετά (3bit caramel κλπ) αυτό εννοώ! :)

 

Yπονοείς ότι θυμάσαι πώς ήταν η εδώ και χρόνια εξαφανισμένη 3bit caramel ή την είδες κάπου πρόσφατα και τη δοκίμασες;;  Zίο μίλα ξεκάθαρα, δεν παίζουνε μ' αυτά.

 

 

<p></p><p> </p><p>

Ποιος ήρθε; :P</p><p> </p><p>

3bit uber allies!!</p>

 

Παυλίδη εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπονοείς ότι θυμάσαι πώς ήταν η εδώ και χρόνια εξαφανισμένη 3bit caramel ή την είδες κάπου πρόσφατα και τη δοκίμασες;;  Zίο μίλα ξεκάθαρα, δεν παίζουνε μ' αυτά.

 

 

 

Παυλίδη εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις.. 

Είχα την εντύπωση ότι δεν έχουν περάσει τόσα χρόνια αλλά τι να πω...περνάνε γρήγορα μάλλον! :)

 

Τι άλλες παραλλαγές είχαν - έχουν βγει; Μήπως την μπερδεύω με κάποια άλλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μήπως την μπερδεύω με κάποια άλλη;

 

Mήπως...;;;  :D   Aυτές τις 2 παραλλαγές θυμάμαι, την ορίτζιναλ και την caramel. 

 

 

Y.Γ  Αυτά έπρεπε να τα λέμε μάλλον στο σοκολατοτόπικ.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν με καταλαβες εγω μιλαω αυστηρα και μονο για τις εκπτωσεις 30% στα ειδη που ληγουν συντομα.

 

Ναι αλλα εκανες λογο για το σολωμο οποτε σου διευκρινησα οτι η προσφορα αυτη δεν ηταν στη κατηγοριων των εκπτωσεων 30% που ληγουν.

Ολες οι αλλες εκπτωσεις η προσφορες στο λιντλ οπως και σε ολα τα αλλα σ/μ τουλαχιστον σε αυτα που παω εγω γινονται αυτοματα στο ταμειο, δεν χρειαζεται να κανει κατι επιπλεον ο ταμιας παρα να περασει το barcode του προιοντος.

 

Εννοειται, αυτο λεω. Μονο που καποιες φορες υπαρχει η κομπινα. Αλλη τιμη στη ταμπελα και αλλη τελικα σου χτυπανε στο ταμειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως...;;;  :D   Aυτές τις 2 παραλλαγές θυμάμαι, την ορίτζιναλ και την caramel. 

 

 

Y.Γ  Αυτά έπρεπε να τα λέμε μάλλον στο σοκολατοτόπικ.  :P

Άρα αυτή λέω! Η original είναι καλύτερη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω οτι εχουν συμφερον οι ταμιες να κανουν τετοια πραματα οχι στο λιντλ μονο αλλα γενικα.

Σε κλεβει το καθε σ.μ γενικα με ολα τα γνωστα κολπα που διατηρουν την ακριβεια, ο ταμιας γιατι να σε κλεψει,στην τσεπη του θα τα βαλει;

 

Χαχα ε οχι βεβαια, δε σε κλεβει ο ταμιας. Πολιτικη του s/m ειναι για καποιο extra κερδος. Με τοσες χιλιαδες πελατες ημερησιως που εχει το lidl, φανταζεσαι ποσο χρημα κερδιζει απο ενα εστω +0,50€?

εγω λεω να προσεξεις τη στιγμη που περναει το barcode του προιοντος με το 30% αν χτυπαει καποιο κουμπι στο πληκτρολογιο που εχει ο ταμιας ορθιο απεναντι του.

Δεν ειναι δυσκολο να το προσεξεις πολυ απλα γιατι δεν το κανει για κανενα αλλο προιον αφου το περασμα του barcode αρκει.

 

Φιλε μου, ο πελατης δεν ειναι δυνατον να καθεται να προσεχει τετοια, και μαλιστα στη στιγμη που βαζει με ταχυτητα τα πραγματα του στις πληρωμενες σακουλες(ουτε καν αρκετο παγκο για τα πραγματα δεν εχουν...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα ροφημα σογιας, σε αντικατάσταση γάλακτος για οσους το θελουν, δεν εχει φερει ποτε το Lidl...

Κριμα.

 

Το lidl δεν εχει ενα σωρο ειδη, οπως εξ. παρθενο ελαιολαδο 1lt, στο ροφημα σογιας που πινουν ελαχιστοι βρηκες να πεις κριμα?

 

Σε ποια s/m το εχουν αυτο το πραγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lidl δεν εχει ενα σωρο ειδη, οπως εξ. παρθενο ελαιολαδο 1lt, στο ροφημα σογιας που πινουν ελαχιστοι βρηκες να πεις κριμα?

 

Σε ποια s/m το εχουν αυτο το πραγμα?

Ο Βασιλόπουλος σίγουρα, σχεδόν σίγουρα και τα Carrefour

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lidl δεν εχει ενα σωρο ειδη, οπως εξ. παρθενο ελαιολαδο 1lt, στο ροφημα σογιας που πινουν ελαχιστοι βρηκες να πεις κριμα?

 

Σε ποια s/m το εχουν αυτο το πραγμα?

 

Ολα τα supermarket εχουν ροφημα σογιας.

Μα ολα.

Μονο το Lidl δεν εχει.

Φυσικα θα συμφωνησω, οτι δεν εχει αλλα κι αλλα, οποτε η σογια ισως ειναι το λιγοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...