Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Βασιλόπουλος σίγουρα, σχεδόν σίγουρα και τα Carrefour

 

Στο καρφουρ παω συχνα αλλα δεν το εχω δει. Εχεις καποια φωτο του να το τσεκαρω μεθαυριο που θα παω?

 

Που και που παιρνω κιμα σογιας για μακαρονια... Καλο, αλλα μπελας για να το ετοιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καρφουρ παω συχνα αλλα δεν το εχω δει. Εχεις καποια φωτο του να το τσεκαρω μεθαυριο που θα παω?

 

Που και που παιρνω κιμα σογιας για μακαρονια... Καλο, αλλα μπελας για να το ετοιμασεις.

Πρέπει να έχουν αυτό κι άλλο ένα

 

Επίσης ωραία είναι κάποια επιδόρπια σόγιας, ειδικά για αυτούς που έχουν θέμα με τα γαλακτοκομικά

 

000435340.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

000435340.jpg

 

Δεν το χω δει πουθενα αυτο.

Θα κοιταξω πιο προσεκτικα. Στα βιολογικα ειναι ε?

Το πολυ ασβεστιο παντως στους ενηλικες φερνει προβληματα.

 

Βεροπουλο δε ξαναπαταω το ποδι μου... Ηταν που ηταν φαρμακειο, τωρα παραγινε το κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χω δει πουθενα αυτο.

Θα κοιταξω πιο προσεκτικα. Στα βιολογικα ειναι ε?

Το πολυ ασβεστιο παντως στους ενηλικες φερνει προβληματα.

 

Βεροπουλο δε ξαναπαταω το ποδι μου... Ηταν που ηταν φαρμακειο, τωρα παραγινε το κακο.

 

Προχτες αγορασα ενα απο carrefour

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτες αγορασα ενα απο carrefour

 

Μηπως το καρφουρ που πηγες ειναι μεγαλου μεγεθους? Το δικο μου ειναι μικρο.

 

Τι συστατικα αναφερει η συσκευασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το καρφουρ που πηγες ειναι μεγαλου μεγεθους? Το δικο μου ειναι μικρο.

 

Τι συστατικα αναφερει η συσκευασια?

 

Αγαπητε δεν εχω τα 5 λεπτα για να πανω να βγαλω φωτο και να το σηκωσω εδω. Μιας και ληγει σε κατι μηνες και δεν θα το καταναλωσω αμεσα, αν βρω καποια στιγμη χρονο μπορει και να το κανω.

Το κοντινο μου carrefour ειναι μεσαιου μεγεθους, σιγουρα οχι απο τα πολυ μεγαλα, αλλα οχι και κανενα carrefour express.

 

---------

 

Παντως, εδω και καιρο παρατηρησα οτι εχει διευκολυνει το lidl και πολλους επαγγελματιες εστιατορες.

Βλεπεις να φορτωνουν, συσκευασμενα φασολακια-μπαμιες-καροτα κλπ, για χρηση στο εστιατοριο!

Μαλλον τους βολευει πιο πολυ και απο χονδρικη;;;;

 

Πολλοι 'πελατες' βεβαια αν τυχαινει και ξερουν τον εστιατορα και το τι κανει, σχολιαζουν αρνητικα...'που να παω, στον ταδε, που ψηνει σουβλακια απο το lidl?'...

Αλλα πως το λενε κι ετσι....λες και τα σουβλακια της χονδρικης ειναι πιο υγιεινα απο του lidl...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..............Παντως, εδω και καιρο παρατηρησα οτι εχει διευκολυνει το lidl και πολλους επαγγελματιες εστιατορες.

Βλεπεις να φορτωνουν, συσκευασμενα φασολακια-μπαμιες-καροτα κλπ, για χρηση στο εστιατοριο!

Μαλλον τους βολευει πιο πολυ και απο χονδρικη....................

 

Οι εστιάτορες, οι καφετζήδες και οι μεταπωλητές εδώ και πολύ καιρό έχουν βάλει στο μάτι τις προσφορές (κυρίως) όλων των supermarket.

Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι πολλά από αυτά, γράφουν στα φυλλάδια ή τις αφίσες "ισχύει για συνήθεις οικογενειακές ποσότητες". Αν πας να πάρεις πχ 10 κιλά φέτα στα 5,00 ευρώ "τρως" πόρτα.

Βέβαια αυτό δεν εμποδίζει σουβλατζίδικα και καφέ, ακόμα και επώνυμων αλυσίδων, να πωλούν αναψυκτικά σε κουτάκι τα οποία πάνω γράφουν "αποτελεί μέρος προσφοράς και δεν μπορεί να πωληθεί ξεχωριστά"

..............Πολλοι 'πελατες' βεβαια αν τυχαινει και ξερουν τον εστιατορα και το τι κανει, σχολιαζουν αρνητικα...'που να παω, στον ταδε, που ψηνει σουβλακια απο το lidl?'...

Αλλα πως το λενε κι ετσι....λες και τα σουβλακια της χονδρικης ειναι πιο υγιεινα απο του lidl...

 

Μάλλον ψυχολογικό είναι. Όταν ξέρεις (το είδες στο φυλλάδιο) ότι έχει πάρει αυτό το σουβλάκι πχ 0,30 το κομμάτι και στο πουλάει 1,20, ε αισθάνεσαι λίγο μ...κας να το πληρώσεις.

Όταν δεν ξέρεις που/πόσο απλά δεν το έχεις στο μυαλό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το καρφουρ που πηγες ειναι μεγαλου μεγεθους? Το δικο μου ειναι μικρο.

 

Τι συστατικα αναφερει η συσκευασια?

 

Αγαπητε δεν εχω τα 5 λεπτα για να πανω να βγαλω φωτο και να το σηκωσω εδω. Μιας και ληγει σε κατι μηνες και δεν θα το καταναλωσω αμεσα, αν βρω καποια στιγμη χρονο μπορει και να το κανω.

Το κοντινο μου carrefour ειναι μεσαιου μεγεθους, σιγουρα οχι απο τα πολυ μεγαλα, αλλα οχι και κανενα carrefour express.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε δεν εχω τα 5 λεπτα για να πανω να βγαλω φωτο και να το σηκωσω εδω. Μιας και ληγει σε κατι μηνες και δεν θα το καταναλωσω αμεσα, αν βρω καποια στιγμη χρονο μπορει και να το κανω.

 

 

Aγαπητε, δε χρειαζεται να βγαλεις φωτο.

Πεσμας τις ουσιες και τα συντηρητικα που γραφει πανω. Εχει αλατι, ζαχαρη, σιροπια? Εχει κιτρικο οξυ ή βενζοικο νατριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.alpro.com/gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1

 

δες εδώ τα συστατικά από άλλη εταιρία και με ποιο πολλές επιλογές μιας και το σόγιας το βρίσκω χάλια . Σκλαβενίτης Βασιλόπουλος και mymarket τα έχουν αυτά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητε, δε χρειαζεται να βγαλεις φωτο.

Πεσμας τις ουσιες και τα συντηρητικα που γραφει πανω. Εχει αλατι, ζαχαρη, σιροπια? Εχει κιτρικο οξυ ή βενζοικο νατριο?

 

Νερο, καρποι σογιας 8%, ακατεργαστη ζαχαρη, θαλασσινο αλγος, θαλασσινο αλατι.

Αυτα-τα λιγα-γραφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νερο, καρποι σογιας 8%, ακατεργαστη ζαχαρη, θαλασσινο αλγος, θαλασσινο αλατι.

Αυτα-τα λιγα-γραφει.

 

Συνεπως απορριπτεται μετα πολλων επαινων :)

Το "ροφημα σογιας" εχει μονο 8% σογια?

Τι σημαινει "θαλασσινο αλγος"? Εγω ξερω οτι αλγος σημαινει πονος.

 

 

http://www.alpro.com/gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1

 

δες εδώ τα συστατικά από άλλη εταιρία και με ποιο πολλές επιλογές μιας και το σόγιας το βρίσκω χάλια . Σκλαβενίτης Βασιλόπουλος και mymarket τα έχουν αυτά .

 

Νερό, αποφλοιωμένοι καρποί σόγιας (5,9%), ζάχαρη, ουδέτερο Φωσφορικό ασβέστιο, ρυθμιστής οξύτητας (όξινο φωσφορικό κάλιο), θαλασσινό αλάτι, αρωματική ύλη, σταθεροποιητές (κόμμι τζελάν)

 

Φιλε μου αν ηθελα ζαχαρη, φωσφορικο ασβεστιο, οξινο φ/κο καλιο, αλατι, αρωματικα και σταθεροποιητες θα επινα κοκα κολα...

 

Για ποιο λογο πινετε αυτο το ροφημα? Αντι για γαλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναζητήστε σε καταστήματα με βιολογικά είδη ροφήματα της εταιρείας Ecomil (σόγια, αμυγδαλογαλα, μουσλι, κινοα, καρύδα, κλπ). Χωρίς ζάχαρη τα προϊόντα (χρησιμοποιούν σιρόπι αγαυης), με βιολογικά συστατικά, χωρίς συντηρητικά και διάφορα περίεργα που έχουν αυτά που βρίσκουμε στα supermarkets.

http://www.ecomil.com/en/products/

https://www.skroutz.gr/c/81/diatrofh.html?keyphrase=ecomil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...