Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

oχι ρέ φίλε προσωπικά ΔΕΝ γουστάρω να πάω νά βάλω μέ τήν σέσουλα ξηρους καρπους χύμα κ να βλέπω πρίν από μένα  κυρίως  καποιους βρωμογερους - βρωμογριες νά βουτανε μεσα στα κουτια που ειναι οι ξηροι καρποί τα βρωμοχερια  τους γιά νά φάνε κ οχι για να βαλουν σε σακουλακι για το σπιτι  τους,  ειτε εχουν κέλυφος  οπως φυστίκια αιγίνης  κ αμύγδαλα που εχουν φλούδα , τά κασιους εχουν φλούδα η κέλυφος βρέ πανέξυπνε ... η σέσουλα γιατί υπαρχει εκεί ? τουλάχιστον στο lidl στην αλιμου  απ οπου ψωνίζω οποιον πετυχαινω τούς τά χώνω ...δυνατά κ ομορφα ... :shock:

 

Βρε φιλε εγω φιλικα σε ρωτησα κι εσυ αμεσως να με πεις "πανεξυπνο"... Ακουγεσαι να χεις απωθημενα.

Ο βρωμυλος δε χρειαζεται ναναι γερος/γρια, μπορει και ναναι νεος. Δεν ειπα οτι καλα κανουν. Εγω αυτα τα απεχθανομαι πιο πολυ απο σενα.

Φυσικα δε μιλαμε για αραπικα φυστικια, μιλαμε για σκληρο περιβλημα πχ. καρυδια ή αμυγδαλα. Αν λες οτι σε ενοχλουν τα χερια που τα αγγιζουν, τοτε θα πρεπει να σε ενοχλουν και τα χερια που πιανουν τα φρουτα.

Αλλα αφου εχεις τετοιο κολλημα, γιατι δε παιρνεις μόνο συσκευασμενους οπως κανω κι εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα φρούτα αν δεν έχουν φλούδα που τη βγάζεις, τα πλένεις

 

Προσωπικά με εκνευρίζει περισσότερο η γυφτιά τους

Ρατσιστής δεν είμαι αλλά είναι πολύ γυφτιά αυτό το πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει να πάτε στα Λιντλ και να μην έχει μία προσφορά; Όχι τίποτα περίεργο, αλλά ευρείας κατανάλωσης.

 

Πχ πριν δύο-τρεις εβδομάδες είχε προσφορά κάτι μπύρες 44 λεπτά τα 500 μλ, μία μπύρα Ερμής Gold, η οποία δεν υπήρχε πουθενά. Εκεί διαπίστωσα και το άλλο αρνητικό, που έχουν τα φυλλάδια με τις προσφορές στην έξοδο και όχι στην είσοδο, οπότε δεν μπορούσα να διασταυρώσω την πληροφορία. Τελικά τις έφεραν αργότερα μες την εβδομάδα.

 

Από αύριο πάντως έχει πολύ καλή προσφορά τις Perlenbacher. Γύρω στα 3.80 οι 8αδα. Πολύ καλές μπύρες για τέτοια τιμή και καλή επιλογή για καβάτζα αν σκάσει κανένας έκτακτος επισκέπτης. Λέω να χτυπήσω 5-6 οκτάδες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις τα συσκευασμενα ψαρια στο λιντλ;

Νομιζα οτι καθε μερα φερνουν φρεσκα, αλλά αυτοι τα αφηνουν στα ψυγεια πολλες μερες, διοτι γραφουν πανω ημερομηνια ληξης. Την παρασκευη ειδα μερικα που εληγαν στις 10 Σεπτ. Θα τρωγεται αυτο το ψαρι μετα απο τοσες μερες στο ψυγειο;

Πως θα μπορεσω να πετυχω φρεσκο ψαρι εκει μεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φρούτα αν δεν έχουν φλούδα που τη βγάζεις, τα πλένεις

 

Προσωπικά με εκνευρίζει περισσότερο η γυφτιά τους

Ρατσιστής δεν είμαι αλλά είναι πολύ γυφτιά αυτό το πράγμα

 

Τα φρούτα αν δεν έχουν φλούδα που τη βγάζεις, τα πλένεις

 

Προσωπικά με εκνευρίζει περισσότερο η γυφτιά τους

Ρατσιστής δεν είμαι αλλά είναι πολύ γυφτιά αυτό το πράγμα

φίλε prog αυτό ακριβώς μέ ενοχλεί η γυφτιά τους

Βρε φιλε εγω φιλικα σε ρωτησα κι εσυ αμεσως να με πεις "πανεξυπνο"... Ακουγεσαι να χεις απωθημενα.

Ο βρωμυλος δε χρειαζεται ναναι γερος/γρια, μπορει και ναναι νεος. Δεν ειπα οτι καλα κανουν. Εγω αυτα τα απεχθανομαι πιο πολυ απο σενα.

Φυσικα δε μιλαμε για αραπικα φυστικια, μιλαμε για σκληρο περιβλημα πχ. καρυδια ή αμυγδαλα. Αν λες οτι σε ενοχλουν τα χερια που τα αγγιζουν, τοτε θα πρεπει να σε ενοχλουν και τα χερια που πιανουν τα φρουτα.

Αλλα αφου εχεις τετοιο κολλημα, γιατι δε παιρνεις μόνο συσκευασμενους οπως κανω κι εγω?

οταν λέμε χύμα δέν εννούμε αυτά πού ειναι ελεύθερα πάνω σέ πάγκο π.χ. καρύδια κλπ , αλλά αυτά πού ειναι μέσα σέ 3 κουτιά (lidl αλιμου) από fiberglass κ εκεί μέσα εχουν συνήθως κάσσιους - φυστίκι αιγινης - αμύγδαλο μέ φλούδα κ παιρνεις την ποσοτητα που θελεις μέ σέσουλα , μάλλον δεν εχεις πάει στο  καταστημα  lidl (αλίμου η γλυφάδας- εκει ψωνιζω μόνο κ εκει τα εχω δει - αλλά λογικά θα υπαρχουν κ σε αλλα lidl  ) οποτε τζαμπα τα γραφουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oχι ρέ φίλε προσωπικά ΔΕΝ γουστάρω να πάω νά βάλω μέ τήν σέσουλα ξηρους καρπους χύμα κ να βλέπω πρίν από μένα  κυρίως  καποιους βρωμογερους - βρωμογριες νά βουτανε μεσα στα κουτια που ειναι οι ξηροι καρποί τα βρωμοχερια  τους γιά νά φάνε κ οχι για να βαλουν σε σακουλακι για το σπιτι  τους,  ειτε εχουν κέλυφος  οπως φυστίκια αιγίνης  κ αμύγδαλα που εχουν φλούδα , τά κασιους εχουν φλούδα η κέλυφος βρέ πανέξυπνε ... η σέσουλα γιατί υπαρχει εκεί ? τουλάχιστον στο lidl στην αλιμου  απ οπου ψωνίζω οποιον πετυχαινω τούς τά χώνω ...δυνατά κ ομορφα ... :shock:

 

Καλύτερα να μην πας ποτέ για ποτό, γιατί τα ξηροκάρπια τα ανακυκλώνουν από πελάτη σε πελάτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις τα συσκευασμενα ψαρια στο λιντλ;

Νομιζα οτι καθε μερα φερνουν φρεσκα, αλλά αυτοι τα αφηνουν στα ψυγεια πολλες μερες, διοτι γραφουν πανω ημερομηνια ληξης. Την παρασκευη ειδα μερικα που εληγαν στις 10 Σεπτ. Θα τρωγεται αυτο το ψαρι μετα απο τοσες μερες στο ψυγειο;

Πως θα μπορεσω να πετυχω φρεσκο ψαρι εκει μεσα;

 

Αν υπήρχε πρόβλημα για την υγεία δεν θα τα πουλούσαν.Στη λαική μήπως καλύτερες συνθήκες υπάρχουν;

Σολομό παίρνω όταν λήγει την επόμενη μέρα και τον έχουν στα -30% μια χαρά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φρούτα αν δεν έχουν φλούδα που τη βγάζεις, τα πλένεις

 

Αν εχουν δεν τα πλενεις?

Εχει δοκιμασει κανεις τα συσκευασμενα ψαρια στο λιντλ;

Νομιζα οτι καθε μερα φερνουν φρεσκα, αλλά αυτοι τα αφηνουν στα ψυγεια πολλες μερες, διοτι γραφουν πανω ημερομηνια ληξης. Την παρασκευη ειδα μερικα που εληγαν στις 10 Σεπτ. Θα τρωγεται αυτο το ψαρι μετα απο τοσες μερες στο ψυγειο;

Πως θα μπορεσω να πετυχω φρεσκο ψαρι εκει μεσα;

 

Για να μη μεινει πολλες μερες στο ψυγειο θα πρεπει να το αγορασουν συντομα. Πως θα φερουν καθε μερα αν δε φυγουν προηγουμενως τα υπαρχοντα?

Αφου θες φρεσκο ημερας, να αγορασεις αν βρεις αυτο που αναγραφει σημερινη ημερομηνια.

 

Το προβλημα ειναι οτι και αυθημερον να βρεις, τα ψυγεια αυτα τα ανοιγοκλεινουν πολλα χερια, καποιες φορες μαλιστα οι πελατες τα αφηνουν κι ανοιχτα... Δηλαδη μιλαμε για ψυξη κουκουρουκου.

Συν το ποση ωρα θα περασει απ τη στιγμη που το εβγαλες απ το ψυγειο μεχρι να πας σπιτι σου.

Εχω δει ατομα που με το που μπαινoυν στο καταστημα βαζουν στο καροτσι ενα παγωτο ή κατι αλλο κατεψυγμενο και μετα βολταρουν μιση ωρα μεχρι να καταληξουν στο ταμειο :)

οταν λέμε χύμα δέν εννούμε αυτά πού ειναι ελεύθερα πάνω σέ πάγκο π.χ. καρύδια κλπ , αλλά αυτά πού ειναι μέσα σέ 3 κουτιά (lidl αλιμου) από fiberglass κ εκεί μέσα εχουν συνήθως κάσσιους - φυστίκι αιγινης - αμύγδαλο μέ φλούδα κ παιρνεις την ποσοτητα που θελεις μέ σέσουλα , μάλλον δεν εχεις πάει στο  καταστημα  lidl (αλίμου η γλυφάδας- εκει ψωνιζω μόνο κ εκει τα εχω δει - αλλά λογικά θα υπαρχουν κ σε αλλα lidl  ) οποτε τζαμπα τα γραφουμε ...

 

Γιαυτα μιλαω κι εγω, οποτε παω τα βλεπω, και ατομα που απλωνουν τη χερουκλα τους οπως το λες εχω δει.

Οτι ειναι γυμνο ή... ημιγυμνο σαν το αραπικο φυστικι δεν θα το επαιρνα ποτε αν εχει προηγηθει αλλουνου χερι. Οτι εχει σκληρο περιβλημα εκει δεν υπαρχει θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιος από τους φίλους συμφορουμίτες άποψη για το ραδιοφωνάκι που έχει από σήμερα το lidl?

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=38351

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κάποιος από τους φίλους συμφορουμίτες άποψη για το ραδιοφωνάκι που έχει από σήμερα το lidl?

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=38351

Αρκετά καλό για τα λεφτά του.

Θετικά:

Έχει πολλές λειτουργίες (εμενα με βολεύει απίστευτα το sleep mode).

Μικρό μέγεθος.

Τρία χρόνια εγγύηση.

 

 

Αρνητικά:

Η κατασκευή είναι αρκετά ελαφριά και σου δίνει την αίσθηση φθηνης κατασκευής.

Επεξ/σία από ANHLIKOS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλό για τα λεφτά του.

Θετικά:

Έχει πολλές λειτουργίες (εμενα με βολεύει απίστευτα το sleep mode).

Μικρό μέγεθος.

Τρία χρόνια εγγύηση.

 

 

Αρνητικά:

Η κατασκευή είναι αρκετά ελαφριά και σου δίνει την αίσθηση φθηνης κατασκευής.

Τι μπαταριες παιρνει? Εχει φωτιζομενη οθονη? Απο ενταση και ποιοτητα ηχου πως τα παει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...