Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ πραγματικα το θεωρεις εσυ το καλυτερο σ/μ;;;Με τις σαλμονελες που εχουν βγαλει κατα καιρους στα τροφιμα...

 

 

Στα χαρτικά(υγειας/χαρτοπετσετες/χαρτομαντηλα) ναι το θεωρω καλυτερο κ σε τιμη κ σε ποιοτητα. Αλλά στα τροφιμα το θεωρω οτι χειροτερο να ψωνισεις και να φας.Σορυ κιολα.Οτι τροφιμα βαζουν δε περνάν απο κανενα ελεγχο.Τα επωνυμα προιοντα -εν αντιθεσι κ λογω του ονοματος τους- ειναι αναγκασμενοι να περνάν απο ελέγχους πχ HACCP κ.α που διασφαλιζουν ενα επιπεδο τουλαχιστον.FYI για το γαλα κ το κρασι ξερω(αλλά θα ισχυει κ για τα υπολοιπα)οτι τα πέρνουν απο εταιρίες που παραγουν πχ Μεβγάλ αλλά οτι απομένει,μισοχαλασμενο και οτι εχει περισσέψει.Το ιδιο φυσικα ισχυει κ σε ολα τα προιοντα που ειναι ιδιωτικης ετικετας. Το 2009 γραφτηκα (αρα ειμαι παλια YEAHHHHHHHHH B) ) αλλα τον τελευταιο καιρο γραφω πολύ... :)

 

 

Ελα μου;;;;; :blink: :blink: Αν εχεις κατι να πεις(κ για το προηγουμενο ποστ σου)-βασιμο- προτιμω τα λογιαΕιμαι σχεδον σιγουρη οτι δε περνάν απο ελέγχους.Αφου πέρνουν το γάλα απο την εβροφάρμα κ βάζουν δικη τους ετικετα μονο η εβροφαρμα ελεγχετε.Το ξερω οτι ειναι εβροφαρμα το γαλα.Πηρα μια φορα.Κ εσυ καθισιχαζεσαι με αυτο;;;;Για κλεισιμο παει,ελεγχους δε κανει.Το ξερω.

 

Καποια πηγη για ολα αυτα; Η απλα επειδη εισαι σχεδον σιγουρη;

Διοτι ας πουμε μπορω κι εγω να κατσω να γραψω ενα ιδιο κατεβατο, απλα αλλαζοντας το ονομα του σουπερ μαρκετ, επειδη ειμαι σχεδον σιγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια πηγη για ολα αυτα; Η απλα επειδη εισαι σχεδον σιγουρη;

Διοτι ας πουμε μπορω κι εγω να κατσω να γραψω ενα ιδιο κατεβατο, απλα αλλαζοντας το ονομα του σουπερ μαρκετ, επειδη ειμαι σχεδον σιγουρος...

...ώστε να γράψεις και στο τέλος με την ευκαιρία, "είδες τί εύκολο πράγμα που είναι η ανώνυμη συκοφαντία, wash;"....Koυφαλίστα.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ώστε να γράψεις και στο τέλος με την ευκαιρία, "είδες τί εύκολο πράγμα που είναι η ανώνυμη συκοφαντία, wash;"....Koυφαλίστα.........

 

Πως με καταλαβαινεις... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια πηγη για ολα αυτα; Η απλα επειδη εισαι σχεδον σιγουρη;

Διοτι ας πουμε μπορω κι εγω να κατσω να γραψω ενα ιδιο κατεβατο, απλα αλλαζοντας το ονομα του σουπερ μαρκετ, επειδη ειμαι σχεδον σιγουρος...

 

Δε μπορω να καταλαβω γιατι ολοι σας θιχτηκατε επειδη δε γουσταρω τη τριτοκοσμικη κατασταση του εν λογω σ/μ.

Μαλλον ολοι απο εκει ψωνιζετε.(ή δουλευετε στην εταιρια που τους κανει το γαλα)

 

Λοιπον οχι πηγη δεν εχω αλλά κ απ΄την άλλη δε ξερω εταιριες να βγουν να πουν εμεις δε κανουμε ελεγχους στο γαλα μας(δλδ παμε για φούντο).

Το ξερω απο ανθρωπο του χωρου που ασχολειται με ελεγχους τυπου HACCP και σε ποιες εταιριες γινονται.

Problem solved?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλαβω γιατι ολοι σας θιχτηκατε επειδη δε γουσταρω τη τριτοκοσμικη κατασταση του εν λογω σ/μ.

Μαλλον ολοι απο εκει ψωνιζετε.(ή δουλευετε στην εταιρια που τους κανει το γαλα)

Ξέχασες αυτούς που τα παίρνουν από αυτές τις εταιρίες για να τις υποστηρίζουν.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καποιος την βγαζει με 100ευρω για ψονια ολο το μηνα και πας και τον πεις οτι αυτο που περνεις δε περνα απο ελεγχο haccp ποια θα ειναι η απαντιση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καποιος την βγαζει με 100ευρω για ψονια ολο το μηνα και πας και τον πεις οτι αυτο που περνεις δε περνα απο ελεγχο haccp ποια θα ειναι η απαντιση???

Η απαντηση θα ειναι στα "τετοια" του.Γιατι κανεις δε καταλαβαινει τι θα πει, περναει η ταδε εταιρια απο ελεγχο HACCP.

 

Αλλα κ εγω αν την εβγαζα με 100 το μηνα ε ναι θα πηγαινα να ψωνισω απο εκει.Προκειμενου να μη τρωω τιποτα ας τρωω οτιδηποτε(με τη καλη εννοια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως περνάω επιτυχημένα τα τελευταία 15 χρόνια τα τεστ PSSSOFOS τρωγοπίνοντας τα μουχλιασμέεεενα, τα παρατημέεενα, τα περισσεεεύματα, τα μισοχαλασμέεενα, τα ανέλεγκτα κι ανεξέλεγκτα. Και, μάντεψε, δεν είμαι ο μόνος.

 

 

 

 

 

 

 

Άμα θες, πες του το του γνωστού σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως περνάω επιτυχημένα τα τελευταία 15 χρόνια τα τεστ PSSSOFOS τρωγοπίνοντας τα μουχλιασμέεεενα, τα παρατημέεενα, τα περισσεεεύματα, τα μισοχαλασμέεενα, τα ανέλεγκτα κι ανεξέλεγκτα. Και, μάντεψε, δεν είμαι ο μόνος.

 

 

 

 

 

 

 

Άμα θες, πες του το του γνωστού σου.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Νομιζω πως ολοι λιγο-πολυ το εχουμε περασει το τεστ.

Μια απο καντινες,μια απο σουβλακια...

 

Αρε σα τις κατσαριδες θαγινουν οι ελληνες-κ σε πυρηνικη εκρηξη θα αντεξουμε :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σοβαρευτούμε και λίγο, άσε κατ' αρχάς στην άκρη τα τεστ που πιστοποιούν πως το κοτόπουλο έκανε μπάνιο σε ροδόσταμο όταν ήταν νεοσσός και πως οι αγκινάρες χαϊδευόντουσαν 3 φορές τη μέρα από εξειδικευμένους χαϊδευτές πριν μπουν σε βαθειά κατάψυξη και βάλε έναν γνωστό να σου ψήσει μπριζόλα από Lidl κι από 3-4 άλλα μαγαζά "εμπιστοσύνης" (σου) κι άμα πετύχεις την λιντλίσια, έλα να με το πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σοβαρευτούμε και λίγο, άσε κατ' αρχάς στην άκρη τα τεστ που πιστοποιούν πως το κοτόπουλο έκανε μπάνιο σε ροδόσταμο όταν ήταν νεοσσός και πως οι αγκινάρες χαϊδευόντουσαν 3 φορές τη μέρα από εξειδικευμένους χαϊδευτές πριν μπουν σε βαθειά κατάψυξη και βάλε έναν γνωστό να σου ψήσει μπριζόλα από Lidl κι από 3-4 άλλα μαγαζά "εμπιστοσύνης" (σου) κι άμα πετύχεις την λιντλίσια, έλα να με το πεις.

 

Αν φάει έκαστη με διαφορά τετράωρου, είμαι βέβαιος πως το πεπτικό σύστημα θα αντιληφθεί την διαφορά.........

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως τις τρωτε ρε παιδια τις γερμανικες αηδιες του λιντλ? θυμαμαι οταν εμενα γαλλια ειχα χαλασει το στομαχι μου απο τις αηδιες των γαλλων. το ελαιολαδο,τα τυρια τους,τα αβγα τους.. παναγια μου τι γευση ειχαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Μαρτάκη, το ουσιαστικά γερμανικό του Λίντλε είναι οι τσέπες στις οποίες καταλήγει η μαμαλίγκα από τον τζερτζελέ. Τα προϊόντα είναι κατά βάση φρομ ολ όβερ Γιούροπ - Γκρης ινκλούντιτ.

 

 

 

 

Τσιλ, τσιλ άουτ ωρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω απο που ειναι τα προιοντα αλλα ξερω οτι οσες φορες εχω παρει τροφιμα απο εκει αναγουλιασα. οι σοκολατες,τα μπισκοτα,τα πατατακια,τα κορνφλεικς κλπ...προσωπικα για μενα μπλιαχ.και δεν ειναι και τοσο φτηνα πια.

που μου βγαζουν και την κοκα κολα μαιμου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω απο που ειναι τα προιοντα αλλα ξερω οτι οσες φορες εχω παρει τροφιμα απο εκει αναγουλιασα. οι σοκολατες,τα μπισκοτα,τα πατατακια,τα κορνφλεικς κλπ...προσωπικα για μενα μπλιαχ.και δεν ειναι και τοσο φτηνα πια.

Μπα, προσωπικό είναι το ζήτημα. Ό,τι σοκολάτα έχει τύχει να φάω ας πούμε, ήταν μια χαρά. Απλά κάποιος μπορεί να έχει συνηθίσει σε ένα συγκεκριμένο προϊόν και όλα τα άλλα υπόλοιπων εταιριών να του φαίνονται κάπως.

 

 

που μου βγαζουν και την κοκα κολα μαιμου...

 

 

Καλά, δεν είναι και η μόνη "μαϊμού" cola που κυκλοφορεί. Και η συγκεκριμένη παλεύεται σε σχέση με τις άλλες. Γιατί τέτοιο μίσος όμως, είσαι λάτρης της αυθεντικής; Προτιμάς zero ή diet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...