Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δλδ πραγματικα το θεωρεις εσυ το καλυτερο σ/μ;;;Με τις σαλμονελες που εχουν βγαλει κατα καιρους στα τροφιμα...

 

Όχι, δεν το θεωρώ το καλύτερο σε όλα, εξαρτάται όμως τι αγοράζεις. Σε κάποια πράματα είναι όντως καλύτερο. Όσο για τη σαλμονέλα, όλοι τρώμε σουβλάκια ας πούμε. Ε, είναι λίγο κάπως να μιλάμε για σαλμονέλες μετά...

 

mary1 μην τολμας να αντιμιλας εδω μεσα!οτι λενε οι παλιοι ισχυει!

 

Με εγγραφή το 09 κι εσύ παλιά μπορείς να θεωρηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν το θεωρώ το καλύτερο σε όλα, εξαρτάται όμως τι αγοράζεις. Σε κάποια πράματα είναι όντως καλύτερο. Όσο για τη σαλμονέλα, όλοι τρώμε σουβλάκια ας πούμε. Ε, είναι λίγο κάπως να μιλάμε για σαλμονέλες μετά...

 

 

 

Με εγγραφή το 09 κι εσύ παλιά μπορείς να θεωρηθείς.

 

Στα χαρτικά(υγειας/χαρτοπετσετες/χαρτομαντηλα) ναι το θεωρω καλυτερο κ σε τιμη κ σε ποιοτητα. Αλλά στα τροφιμα το θεωρω οτι χειροτερο να ψωνισεις και να φας.Σορυ κιολα.

Οτι τροφιμα βαζουν δε περνάν απο κανενα ελεγχο.Τα επωνυμα προιοντα -εν αντιθεσι κ λογω του ονοματος τους- ειναι αναγκασμενοι να περνάν απο ελέγχους πχ HACCP κ.α που διασφαλιζουν ενα επιπεδο τουλαχιστον.

 

FYI για το γαλα κ το κρασι ξερω(αλλά θα ισχυει κ για τα υπολοιπα)οτι τα πέρνουν απο εταιρίες που παραγουν πχ Μεβγάλ αλλά οτι απομένει,μισοχαλασμενο και οτι εχει περισσέψει.Το ιδιο φυσικα ισχυει κ σε ολα τα προιοντα που ειναι ιδιωτικης ετικετας.

 

Το 2009 γραφτηκα (αρα ειμαι παλια YEAHHHHHHHHH B) ) αλλα τον τελευταιο καιρο γραφω πολύ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mary1 συγνώμη κιόλας αλλά ότι να'ναι λες

Απο που και ως που δεν περνούν τα τρόφιμα έλεγχο επειδή είναι ιδιωτικής ετικέτας;Ξέρεις μήπως την διαδικασία η έτσι πιστεύεις ότι γίνεται;

 

 

Υγ Το φρέσκο γάλα είναι Εβροφάρμα, αυτά που λες για ληγμένα κτλ είναι αστειότητες.Αν δεν σου αρέσει προτείνω να δοκιμάσεις Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής ή Όλυμπος (μπουκάλι ή κατσικίσιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χαρτικά(υγειας/χαρτοπετσετες/χαρτομαντηλα) ναι το θεωρω καλυτερο κ σε τιμη κ σε ποιοτητα. Αλλά στα τροφιμα το θεωρω οτι χειροτερο να ψωνισεις και να φας.Σορυ κιολα.

Οτι τροφιμα βαζουν δε περνάν απο κανενα ελεγχο.Τα επωνυμα προιοντα -εν αντιθεσι κ λογω του ονοματος τους- ειναι αναγκασμενοι να περνάν απο ελέγχους πχ HACCP κ.α που διασφαλιζουν ενα επιπεδο τουλαχιστον.

 

FYI για το γαλα κ το κρασι ξερω(αλλά θα ισχυει κ για τα υπολοιπα)οτι τα πέρνουν απο εταιρίες που παραγουν πχ Μεβγάλ αλλά οτι απομένει,μισοχαλασμενο και οτι εχει περισσέψει.Το ιδιο φυσικα ισχυει κ σε ολα τα προιοντα που ειναι ιδιωτικης ετικετας.

 

Το 2009 γραφτηκα (αρα ειμαι παλια YEAHHHHHHHHH B) ) αλλα τον τελευταιο καιρο γραφω πολύ... :)

 

 

 

Η+ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ+ΤΟΥ+21+Γ.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η+ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ+ΤΟΥ+21+Γ.jpg

Ελα μου;;;;; :blink: :blink:

Αν εχεις κατι να πεις(κ για το προηγουμενο ποστ σου)-βασιμο- προτιμω τα λογια

 

@mary1 συγνώμη κιόλας αλλά ότι να'ναι λες

Απο που και ως που δεν περνούν τα τρόφιμα έλεγχο επειδή είναι ιδιωτικής ετικέτας;Ξέρεις μήπως την διαδικασία η έτσι πιστεύεις ότι γίνεται;

 

 

Υγ Το φρέσκο γάλα είναι Εβροφάρμα, αυτά που λες για ληγμένα κτλ είναι αστειότητες.Αν δεν σου αρέσει προτείνω να δοκιμάσεις Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής ή Όλυμπος (μπουκάλι ή κατσικίσιο)

 

Ειμαι σχεδον σιγουρη οτι δε περνάν απο ελέγχους.Αφου πέρνουν το γάλα απο την εβροφάρμα κ βάζουν δικη τους ετικετα μονο η εβροφαρμα ελεγχετε.

 

Το ξερω οτι ειναι εβροφαρμα το γαλα.Πηρα μια φορα.

Κ εσυ καθισιχαζεσαι με αυτο;;;;Για κλεισιμο παει,ελεγχους δε κανει.Το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, επειδη ο παππους μου ψωνιζε απ το Lidl ... ας πω κ γω τη γνωμη μου. (πηγαινα μαζι του :P )

συμφωνω εν μερη με τη mary1 για τα τροφιμα. Ευτυχως ο παππους μου δε ψωνιζε. Aυτα που αγοραζε απ τα Lidl , ηταν : χυμοι , απορρυπαντικα , κατι μπυρες γερμανικες, πορτοκαλαδα με ανθρακικο , καμια φορα αυτη την Cola ( κοκα κολα και καλα) ... Επισης επαιρνε και σοκολατες για μας τα μικρα , την παλευανε σε γευση. Συνοψιζοντας , πιστευω οτι το Lidl συμφερει αν θες να αγορασεις καπως πιο οικονομικα απορρυπαντικα και χαρτικα . Αντε και να παρεις τιποτα εποχικα ειδη , αν εχεις εξοχικο ας πουμε ,τουλαχιστον παλιοτερα εβγαζε ειδη σπιτιου αναλογα την εποχη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παπά και με κουμπάρο, δεν εννοώ τίποτα προστυχιές.

Ναιαιαι ηρωας θα'ναι οποιος με παρει.Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Θα του κανω και προτομη. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναιαιαι ηρωας θα'ναι οποιος με παρει.Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Θα του κανω και προτομη. :D

Προσοχή σε όσους -τυχόν- υποψήφιους το διαβάσουν βιαστικά (όπως εγώ) "περιτομή". Προτομή λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...