Προς το περιεχόμενο

Τα όρια του marketing και η 'ανεξάρτητη' δημοσιογραφία


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ανοιξτε ενα topic να σας δειξω και σκληραδα...

και ναι εισαι gay γκαλεριστας...

 

Ποιον είπες γκαλερίστα ρε πάπια;

 

 

Εν τω μεταξύ, αναμένω όπου να' ναι και pm με εορταστικά μπινελίκια από τον thread starter...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον είπες γκαλερίστα ρε πάπια;

 

 

Εν τω μεταξύ, αναμένω όπου να' ναι και pm με εορταστικά μπινελίκια από τον thread starter...

 

εσενα ρε χαρουμενε τυπε...

 

μπορε να στειλει και σε εμενα ετσι που το παμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω μόνο και μόνο για να κάνω την κάτωθι βαρυσήμαντη δήλωση:

Όντας φοιτητής με μακρύ μαλλάκι, για ένα φεγγάρι αναγκαζόμουν να τα χτενίζω, ώστε να δουλεύω σε γκαλερί του Κολωνακίου τα απογεύματα.

Seemed such a natural career follow up after being a μπεντζινάς στη Λαχαναγορά. Και δεν κάνω πλάκα.

 

Αλλά δεν είμαι gay. Αυτές είναι κακοήθειες από τις γκόμενες που δεν τους κάθισα.

 

Δεύτερον, είστε γελασμένοι αν νομίζετε ότι μπορείτε να γ@μήσετε ένα τόπικ, χωρίς εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσενα ρε χαρουμενε τυπε...

 

μπορε να στειλει και σε εμενα ετσι που το παμε..

 

Πάπια με περούκα!

 

 

(Κατα βάθος προσπαθώ να ανταγωνιστώ τον Πάνκι που έχει κάνει κονέ με όλες τις γυναίκες του forum).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά δεν είμαι gay. Αυτές είναι κακοήθειες από τις γκόμενες που δεν τους κάθισα.

 

για φερε και καμια γκομενα που της καθησες να δουμε τι θα πει....

 

Δεύτερον, είστε γελασμένοι αν νομίζετε ότι μπορείτε να γ@μήσετε ένα τόπικ, χωρίς εμένα.

 

ειπα να σε προκαλεσω να βγεις...

bring it on...

 

Πάπια με περούκα!

 

μιλαει και το βατραχι τριτης κατηγοριας...

 

(Κατα βάθος προσπαθώ να ανταγωνιστώ τον Πάνκι που έχει κάνει κονέ με όλες τις γυναίκες του forum).

 

εσεις φταιτε γι' αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω μόνο και μόνο για να κάνω την κάτωθι βαρυσήμαντη δήλωση:

Όντας φοιτητής με μακρύ μαλλάκι, για ένα φεγγάρι αναγκαζόμουν να τα χτενίζω, ώστε να δουλεύω σε γκαλερί του Κολωνακίου τα απογεύματα.

Seemed such a natural career follow up after being a μπεντζινάς στη Λαχαναγορά. Και δεν κάνω πλάκα.

 

Ο ένας λόγος που το έκοψα ήταν ότι θέλει φροντίδα και κρέμες κτλ άμα δεν έχεις τρίχα ταβανόβουρτσα. Ο άλλος ότι ο εντελώς φαλακρός πατέρας μου μου είπε ότι και αυτός μικρότερος τα είχε αφήσει μακριά.

 

Αλλά δεν είμαι gay. Αυτές είναι κακοήθειες από τις γκόμενες που δεν τους κάθισα.

 

Υπάρχουν και χειρότερα. Να βγάζουν βρώμα ότι πηδάς την αδελφή σου.

 

Δεύτερον, είστε γελασμένοι αν νομίζετε ότι μπορείτε να γ@μήσετε ένα τόπικ, χωρίς εμένα.

 

Περνάμε μια χαρά και χωρίς εσένα. Έτσι δεν είναι κακάσχημο πουλί με περούκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Κατα βάθος προσπαθώ να ανταγωνιστώ τον Πάνκι που έχει κάνει κονέ με όλες τις γυναίκες του forum).

 

Και για τους χαζούς εδώ μέσα που θα τρέξουν να πουν ότι είμαι off topic, την πατήσανε.

Αν δεν έχουν καταλάβει ότι είμαι με τα μπούνια μες το τόπικ, παραδίδοντας δωρεάν μαθήματα marketing.

Πως να πουλάς δηλαδή καλύτερα τον εαυτό σου από τους άλλους. Κι έτσι.

 

Φεύγω για καφέ σε μια φίλη, τώρα. Οπότε θα ησυχάσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι gay γκαλερίστες του Insomnia σας προσκαλούν σε συζήτηση στρογγύλης τραπέζης (virtual) με θέμα: "Τα όρια του marketing και η 'ανεξάρτητη' δημοσιογραφία"!

 

Ως gay γκαλερίστας με σημαίνουσα παρουσία στο χώρο λοιπόν, είπα να παραθέσω κι εγώ την άποψή μου!

 

Την Τετάρτη 27.12.2006 'έσκασε' άλλη μία φούσκα: αυτή της αντικειμενικής δημοσιογραφίας στο Internet, υπό τη μορφή του blog.

 

Οι δημοσιογράφοι-bloggers ασκούν μεν ανεξάρτητη δημοσιογραφία, όχι όμως και κατά τεκμήριο αντικειμενική. Και για το 1ο, είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν εξαιρέσεις.

 

Η κίνηση της Microsoft/AMD ήταν σίγουρο ότι θα σχολιαστεί ποικιλοτρόπως από τη στιγμή που υπήρξε η διαρροή. Προσωπική μου άποψη, και από τη στιγμή που οι όροι που ετέθησαν ήταν αυτοί που ήταν: δεν υπάρχει κάτι αθέμιτο και μεμπτό. Ειδικά αν το θέμα ιδωθεί και σε σύγκριση με παρόμοιες πρακτικές εταιριών σε πολύ πιο ευαίσθητους τομείς, όπως αυτόν της φαρμακοβιομηχανίας...

 

***Edit: wow, 11 posts από την ώρα που πάτησα το reply button...Μάλλον το δικό μου θα φαίνεται σαν ξενέρωμα τώρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Parsifal τη γνώμη μου για το θέμα την έχω γράψει ήδη από την αρχή του τόπικ. Και φυσικά με βρίσκει σύμφωνο αυτό που λες.

 

Βέβαια, αυτό που έχω παρατηρήσει τα τελευταία χρόνια που είχα παθιαστεί με τα PDA και διάβαζα τα πάντα για αυτά (και αγόρασα ένα σκασμό από δαύτα), ήταν ότι τα φιλικά προς την MS προσκείμενα sites, ήταν κάνα δυο κλικ πιο άθλια όσον αφορά την αντικειμενικότητα.

Ακόμη και στην εποχή που το Palm OS ήταν ο αδιαμφισβήτητος ηγέτης (και σε πωλήσεις αλλά και σαν αντικειμενικά καλύτερη πλατφόρμα στα PDA), έβλεπα να ξεμυτίζουν κάτι MS fanboys sites (συνήθως one man show), που από εκεί που ήταν ψιλομίζερα, μέσα σε κάνα χρόνο γινόντουσαν ιλουστρασιόν sites με αναρίθμητα μηχανάκια στη διάθεσή τους για test.

Και αυτά τα τυπάκια ήταν συνεχώς καλεσμένα σε ένα σωρό events που διοργάνωνε η MS, με πλήρη κάλυψη φαντάζομαι των εξόδων τους.

Κι επειδή στα PDA εκείνο το φεγγάρι ήμουν πράγματι πολύ ενήμερος και ψαγμένος, έβγαζαν μάτια οι παπαρολογίες αυτών των sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...