Προς το περιεχόμενο

Ρε παιδια τι γινεται με την γριπη...?


The_player

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εσύ πώς δε βαριέσαι να πατάς το shift στην αρχή κάθε λέξης δεν έχω καταλάβει ακόμα. Χαρά στο κουράγιο σου.

 

Κατά τα άλλα, εγώ φέτος την έχω γλιτώσει ως τώρα κι ας μην έχουν πει τίποτα οι ειδήσεις. Τυχερός, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεστε ανεκδιηγητοι ωρες ωρες....

 

ΡΕ... ΓΡΙΠΠΗ ΕΙΝΑΙ, ΟΧΙ Ο EMBOLA...

 

Κοιτα που σε λιγο θα πρεπει να βγαζουμε και εκτακτο δελτιο ειδησεων για τριχες....

 

 

Ελα Χριστε και Παναγια.... :?

 

To 1918 υπήρξε επιδημία και πεθάναν 50 εκατομμύρια άτομα από γρίπη. Δεν είναι να το παίρνουμε τόσο ελαφρά. Σίγουρα τώρα είμαστε 100 χρόνια μπροστά και μπορούμε να φυλαχτούμε καλύτερα.

 

http://www.archives.gov/exhibits/influenza-epidemic/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Critter πολύ σωστά τα λες. Γιάυτό είπα και εγω στο πρώτο μου ποστ εδώ πως ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται χαμός, χαλασμός, κλαθμός και οδυρμός όταν πχ βρέχει επειδή:

δεν είδα να λες κανά ΠΡΕΠΕΙ. προφανώς το εννόησες... τώρα για τον τρόπο ας το αφήσουμε..

 

Προφανως δεν μπορουμε να ξερουμε ποτε σκανε οι βροχές καθε χρονο γιατι ερχονται διαφορετικες περιοδους και σχετιζονται αποκλειστικα με τις κλιματικες καταστασεις οι οποιες δεν ειναι καθε χρονο οι ιδιες τις αναλογες περιοδους.

 

βροχές όχι.. αλλά όταν έρχεται κύμα κακοκαιρίας με έντονα φαινόμενα βροχής, χιονιού κτλ το λένε. δεν θα έπρεπε δηλαδή;

μικρόβια κυκλοφορούν πάντα, γρίπη πάντα έχει κάποιος, όταν παρατηρηθεί κάποιο έντονο φαινόμενο μαζικής γρίπης είναι ΚΑΚΟ να το πουν; κι ας το θεωρείς άχρηστο και βλακεία.. κάποιον μπορεί να βοηθήσει.. σίγουρα περισσότερο από αν μάθει τί χρώμα σώβρακο φοράει ο Ρουβάς δε νομίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα γιατι να μην πουνε τιποτα οι ειδησεις..Και εμενα πολλοι φιλοι και γνωστοι μου ειναι αρρωστοι και στο κατω κατω προτιμω να ακουσω κανα ρεπορταζ με το τι να προσεχουμε παρα για το τι φορουσε η Κακομοιρα στον Αρναουτογλου...

 

@BOOMBOOM... εχεις κολλημα με την βροχη εσυ? γιατι? οταν εριχνε ο θεος καλους τροπους εσυ κραταγες ομπρελα και σου εμεινε απωθημενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό ήτανε το θέμα αρχηγέ?

 

Η ΑΠΟΚΑΛΗΨΗ πως ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ έχουμε επιδημία γρίππης και συναχιού τέτοια εποχή?

 

Το οτι είναι μεταδοτικά?

 

Το θέμα ήτανε γ...μενο απο μόνο του.

 

Έλεος πια, τρομάζετε με τη σκιά σας, άλλος κάνει γιατροσόφια του 15ου αιώνα (βεντούζες) και γκρινιάζεις απο πάνω.

 

ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ 2310-521010

 

Eνα εχω να σου πω , οτι ειχα να αρρωστησω απο το 1998 αν σου λεει κατι....Και το γεγονος οτι αυτη η ιωση εχει χτυπησει νεα παιδια (που εχουν σιγουρα πιο δυνατο οργανισμο) κατι μου λεει.Το οτι σε 10 γνωστους μου στις δουλειες τους σε τραπεζες,εταιριες και καταστηματα , λειπει το μισο προσωπικο απο την ιωση κατι μου λεει επισης.... Εγω φταιω που το ανοιξα το θεμα για να σας επιστησω την προσοχη και να προφυλαχθειτε....Δεν συνεχιζω τιποτα αλλο ....εξαλλου το avatar με το βοδακι του Boom τα λεει ολα...Το Βοδι μονο μουυυυυυ καταλαβαινει.Περαστικα σε ολους . Σε υγιεις και μη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Harkon & ..MementoMori.. πείτε τα ρε φιλαράκια γιατί έχουμε πείξει. Αναρωτιέμαι γιατί μερικοί παλιοί χρήστες έχουν ασυλία και δεν τρώνε το μπανάκι τους να γουστάρουμε. Φίλε The_Player μη χαλιέσαι, μαζί σου είμαστε. Η γρίπη μας έχει θερίσει φέτος. Έχει καμιά βδομάδα και 3 συνεργάτες μου είναι οριζοντιωμένοι. Από χθες τα ίδια και στο σπίτι, μάνα και αδέρφια στα μαύρα τους τα χάλια μιλάμε! Με εντυπωσιάζει πάντως που δεν έχουν αναφέρει κάτι στην τιβι αφού λένε κάθε μαλακία που τους έρθει. Το σταρ έπρεπε να έχει κάνει 10 ρεπορτάζ για αυτό. :lol:

ps. Μιλάν όλοι, μιλάν και οι BOOMBOOM-ώλοι. :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 4 σελίδες δεν έχετε πει κανένα μυστικό για το πως μπορούμε να προφυλαχθούμε απο την ύποπτη αυτή μάστιγα.

 

Θα σας πω εγω λοιπον:

 

-μην βγαίνετε έξω λουσμένοι (μόνο άλουστοι)

-μην περπατάτε ξυπόλυτοι σε μάρμαρα και πλακάκια

-να τρώτε ακτινίδια

-αμα υποψιαστείτε ίωση να κόψετε βεντούζες

-εντριβές με πετρέλαιο (κίνησης)

-να μην πίνετε νερό απο το ψυγείο.

 

Μοιραστείτε την γνώση και την σοφία σας ώστε να καταπολεμηθεί ο ιός που τα σκοτεινά κέντρα και το ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ κλίμα μας εξαπολύουν.

 

ps. Μιλάν όλοι, μιλάν και οι BOOMBOOM-ώλοι. :twisted:

 

δηλαδή:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BOOMBOOM= κ ???????

 

 

 

 

 

ΠΡΟΣΒΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι αν αυτο που πασχει ο φιλτατος BOOMBOOM ειναι κολητικο και αν ναι, πως να προφυλαχτουμε...Ηρεμησε και λιγο φιλε μου...

Α...και αυτη η ειρωνεια που προσπαθεις να βγαλεις δεν ειναι πετυχημενη οποτε αστο σε αυτος που το κατεχουν το αθλημα...

 

Ε οχι και βεντουζες ρε παιδια...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(είμαι ο μόνος που βρίσκει πολύ αστείο το thread?)

 

You are not the only one with mixed emotions.

 

Εγώ δεν βρήκα τα posts του boomboom προσβλητικά πάντως, ούτε ότι γάμησαν το θέμα.

Έγραψε τη διαφωνία του στην ανησυχία του παιδιού που άνοιξε το τόπικ, με έξυπνο τρόπο.

Much, much better από κάτι κρυόκωλα "εγώ δε συμφωνώ ρε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν ειναι τυχαιο που εισαι απο τους λιγους που δεν μπορει να συννεονοηθει ο αλλος.(στον μπουμπουμ παει).

 

Πανκυ, αν τον εχεις δει, μονο ειρωνιες ειναι. Μπορει απο την μια να ειναι υπερβολικη η αντιδραση καποιων για την γριπη, αλλα δεν χρειαζεται ειρωνια. Να σου θυμισω πως ηταν η συζητηση στο θρεντ που ειχε σχεση με την 9/11. Οποιος ειχε εστω και μια επιφυλαξη για το οτι μπορει να ισχυει μια θεωρια συνομωσιας, ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ειρωνια απο μπουμμπουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη νομίζεις ρε συ Forensick ότι θυμάμαι και τον κάθε χρήστη.

Έχω και μια μνήμη, γάματα.

 

Και από την άλλη, και να τον θυμάμαι, δε σημαίνει πως θα τον βγάλω σωστό ή λάθος σε συγκεκριμένο thread είτε λόγω πρότερου έντιμου βίου, είτε λόγω επαναλαμβανόμενης μαλακίας.

 

Αξίζει να το κοιτάς και μεμονωμένα ενίοτε για να είσαι δίκαιος. Νομίζω δηλαδή, δεν έχω κάνει δικαστής.

Μην κοιτάς που εσένα σε θυμάμαι επειδή είσαι allegros και δε μασάς στην πλάκα και την επιστρέφεις. (Είναι που είσαι και τόσο ασχημομούρης βέβαια, άρα μοιραία ευκολομνημόνευτος.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...