Προς το περιεχόμενο

Ρε παιδια τι γινεται με την γριπη...?


The_player

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Kαι στο δικό μου περιβάλλον οι περισσότεροι είναι γριπιασμένοι.Το παράξενο είναι το ότι εγώ δεν έχω αρρωστήσει ακόμα που είμαι πολύ φιλάσθενος...τέσπα,όσο για τις βεντούζες,σήμερα είδα πρωτη φορά απο κοντά!Γαμάτο θεάμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το χεσατε το θεμα..οπως παντα.Παντως ευχομαι να μην σας τυχει....και πιστεψτε με εχει χτυπησει πολυ κοσμο αυτη η ιωση.

 

Παρτε και ενα δειγμα που χτυπησε 10 παικτες τηε ΠΑΕ Λαρισα...

 

http://sportnews.flash.gr/articles/2007/1/4/78708/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το χεσατε το θεμα..οπως παντα.Παντως ευχομαι να μην σας τυχει....και πιστεψτε με εχει χτυπησει πολυ κοσμο αυτη η ιωση.

 

Παρτε και ενα δειγμα που χτυπησε 10 παικτες τηε ΠΑΕ Λαρισα...

 

http://sportnews.flash.gr/articles/2007/1/4/78708/

 

 

Γινεστε ανεκδιηγητοι ωρες ωρες....

 

ΡΕ... ΓΡΙΠΠΗ ΕΙΝΑΙ, ΟΧΙ Ο EMBOLA...

 

Κοιτα που σε λιγο θα πρεπει να βγαζουμε και εκτακτο δελτιο ειδησεων για τριχες....

 

 

Ελα Χριστε και Παναγια.... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω !!! Μόνο που το σκέφτωμαι .....

Να κολήσω λέει καμιά γρίπη τώρα που σας διαβάζω, και να είμαι και υποχρεομένος να πάω και για δουλειά επειδή κλασικά στο ελλάντα δεν υπάρχει αντικαταστάτης. :-(

Ευτηχός έχει να μου τύχει δύο ή τρία χρόνια ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ήμουν από τα Χριστούγεννα με γρίπη. Με κράτησε στο σπίτι η γμν και δε φχαριστήθηκα γιορτές.

Όπως πάντα επέλεξα την οδό της αυτοθεραπείας, χωρίς γιατρούς και αντιβιώσεις, μόνο depon... και ακόμη δε λέει να μ' αφήσει... lol

 

Στον κύκλο των γνωστών μου αρρώστησαν 4 άτομα, λογικό για αυτή την εποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είστε ρε παιδιά να με κολλήσετε και μένα να αράξω καμια μέρα κρεβάτι? Όχι τίποτα άλλο, αλλά είμαι συναχωμένος 5 μέρες μέ όλα τα σπαστικά συμπτώματα (μύτη,λαιμός) και δεν ανεβαίνει καί ένας πυρετός να κρεβατωθώ να γουστάρω και να μην πάω δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κάθε φορά που αρρωσταίνουμε, δεν είναι γρίπη! Επίσης, κάθε φορά που κυκλοφορούν ιώσεις, δηλαδή κάθε χειμώνα, δεν είναι ανάγκη να το πουν οι ειδήσεις. Βέβαια, θα μου πείτε, εδώ κάνουν πρώτη είδηση ότι το καλοκαίρι έχει ζέστη και τον χειμώνα χιονίζει, αλλά τέλος πάντων. Επίσης, για όσους ανησυχούν, έχω να πω ότι η κραιπάλη, τα ξενύχτια και ο συγχρωτισμός με πολλά άτομα σε μικρούς χώρους (κλασική περίπτωση γιορτών) μας κάνουν πιο ευάλωτους π.χ. σε ιώσεις.

 

Πάντως, ΒΟΟΜΒΟΟΜ, έγραψες!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα αντιγρυπικό εμβόλιο πριν την αρχή της γριποσεζόν αν σε ενοχλεί τόσο, να το θυμάσει για του χρόνου... Τρώγε και κανένα πορτοκαλάκι πάντως, δε βλάπτει:).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα ειναι αρρωστοι ολοι οι γνωστοι και φιλοι μου.........μαυρη πρωτοχρονια καναμε.....αλλοι με ιωσεις αλλοι με γαστρεντεριτιδες χαμος.......εχω το κακο οταν αρρωσταινω να μην ανεβαζω πυρετο ποτε οποτε ειμαι σε μια κατασταση "περιπου" αρρωστη.......ετσι ειμαι και τωρα.......πονοκεφαλος, μυτουλα που τρεχει, βηχας ενιοτε αλλα ολα αυτα στο περιπου.....δε μπορω να κρεβατωθω....και αυτη ειναι η χειροτερη μορφη αρρωστιας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πλακα κανετε? Μηπως θελετε καποιος να κραταει ημερολογιο για καθε χρονο με το ποτε σκανε μυτη οι γριπες? Ή μηπως πρεπει να κραταει στατιστικα με τις μεταβολες του καιρου, τη θερμοκρασια, την υγρασια, το σημειο δροσου, την ατμοσφαιρικη πιεση, το μεγιστο βαθμο δυσφοριας και τον υετό?

Προφανως δεν μπορουμε να ξερουμε ποτε σκανε οι γριπες καθε χρονο γιατι ερχονται διαφορετικες περιοδους και σχετιζονται αποκλειστικα με τις κλιματικες καταστασεις οι οποιες δεν ειναι καθε χρονο οι ιδιες τις αναλογες περιοδους.

 

Ειναι λοιπον ευλογο τα καναλια που εχουν δημοσιογραφους και κανουν ρεπορταζ απο τα νοσοκομεια, να αναφερουν οτι κυκλοφορει γριπη και πως μπορει να προληφθει - αντιμετωπιστει, οπως κανουν καθε χρονο με τον καυσωνα καθως και σε αλλες παρομοιες περιπτωσεις γρίπης ακομα και ιωσεων.

 

Δηλαδη που ειναι το περιεργο και το κακολογειτε το παιδι? Αυτα τα πραγματα πρεπει να τα λενε και να τα ξεναλενε τα καναλια. Δηλαδη μονο αν κυκλοφορει αρρωστια του θανατά πρεπει να τα βγαζουν στα νεα?

 

Διαβαστε λιγο την υπογραφη μου, δεν κανει κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Critter πολύ σωστά τα λες. Γιάυτό είπα και εγω στο πρώτο μου ποστ εδώ πως ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται χαμός, χαλασμός, κλαθμός και οδυρμός όταν πχ βρέχει επειδή:

 

Προφανως δεν μπορουμε να ξερουμε ποτε σκανε οι βροχές καθε χρονο γιατι ερχονται διαφορετικες περιοδους και σχετιζονται αποκλειστικα με τις κλιματικες καταστασεις οι οποιες δεν ειναι καθε χρονο οι ιδιες τις αναλογες περιοδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...