Προς το περιεχόμενο

Ρε παιδια τι γινεται με την γριπη...?


The_player

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δηλαδή:

 

BOOMBOOM= κ ???????

 

ΠΡΟΣΒΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Μωρέ μπράβο αυτογνωσία. :twisted:

 

o ^BB απανταει αναλογα με την σοβαροτητα του καθε θεματος, δεν εχω δει ποτε να ειρωνευεται σοβαρα και τεκμηριωμενα θεματα...

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Από τα καλύτερα που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό. :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς υπήρξα και εγώ θύμα αυτής της ίωσης εδώ και πέντε μέρες, με έντονα θα έλεγα συμπτώματα...

Μιλώντας με τον γιατρό μου είπε ότι υπάρχει μια επιδημία αυτή την εποχή στην Ελλάδα.

Στο φαρμακείο που πήγε η γυναίκα μου μου είπε ότι η ουρά έφτανε έξω και ότι οι περισσότεροι είναι για αντιβιοτικά.

Καλά κάνει λοιπόν ο The_Player και αναρωτιέται γιατί δεν λένε τίποτα τα σκουπιδοκάναλα.

Και δεν κάνει καλά ο BoomBoom που ειρωνεύτηκε τα πάντα. Εντάξει το πες μία το πες δύο, νισάφι ρε φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χάσει κάποιον δικό σου από γρίπη (ελπίζω να μην το ζήσει κανένας σας) τα βλέπεις κάπως αλλιώς τα πράγματα.

Α ρε Χρυσάκι, πάλι καλά που υπάρχουν και 5 σοβαρά άτομα εδώ μέσα με ανθρωπιά και αληθινή σοβαρότητα και όχι σοβαροφάνεια a la ΒΟΟΜΒΟΟΜ. Μέσα σε αυτά είσαι κι εσύ κούκλα μου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες-ώρες, χαλάμε τις καρδιές μας εντελώς χαζά. Και φυσικά συμπεριλαμβάνω κι εμένα στη χαζομάρα αυτή.

Γιατί όλοι δίκιο έχουμε σε κάτι τέτοια τόπικ.

Γράφει ο άλλος (με το δίκιο του), ότι είναι κρεβατωμένος κι αυτός και 10 γνωστοί του. Και ανησυχεί μην είναι επιδημία.

Απαντάει ο άλλος (με το δίκιο του και με τον τρόπο του) ότι δε χρειάζεται πανικός.

Το διαβάζει ο άλλος (που με το δίκιο του) έχει φάει φρίκη γιατί έχει χάσει άνθρωπό του από γρίπη, και βγαίνει από τα ρούχα του με την "αναισθησία" του προηγούμενου.

 

Από τη μεριά μου, δεσμεύομαι να τραβάω και δεύτερη τζούρα πριν ποστάρω.

Για να μην πω καμιά χοντρή παπαριά που πειράξει τον άλλο.

 

Ελπίζω να μην ακούγονται πολύ πολιτισμένα και gay όλα τα παραπάνω.

Γιατί θα νιώσω πως γερνάω τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη νομίζεις ρε συ Forensick ότι θυμάμαι και τον κάθε χρήστη.

Έχω και μια μνήμη, γάματα.

 

Και από την άλλη, και να τον θυμάμαι, δε σημαίνει πως θα τον βγάλω σωστό ή λάθος σε συγκεκριμένο thread είτε λόγω πρότερου έντιμου βίου, είτε λόγω επαναλαμβανόμενης μαλακίας.

 

Αξίζει να το κοιτάς και μεμονωμένα ενίοτε για να είσαι δίκαιος. Νομίζω δηλαδή, δεν έχω κάνει δικαστής.

Μην κοιτάς που εσένα σε θυμάμαι επειδή είσαι allegros και δε μασάς στην πλάκα και την επιστρέφεις. (Είναι που είσαι και τόσο ασχημομούρης βέβαια, άρα μοιραία ευκολομνημόνευτος.)

 

Καλα, ναι, ουτε και γω τους θυμαμαι ολους, 1-2 ομως τους θυμαμαι.

 

Εδω ειναι θεμα "γενικης συμπεριφορας". Προφανως ετσι και ξεκινησεις την πλακα σε ενα θεμα, δεν θα λεω "πω πω τι μαλακας που ειναι ο πανκυς, τα γαμαει ολα", αν δεν σε δω και σε αλλα θεματα. Ουτε ο μπουπμπουμ, οπου παει σπερνει πανικο, αλλα μερικες φορες εχει ειρωνευτει παραπανω απ οσο χρειαζεται. Ειδικα σε κεινο το θρεντ. Που νταξει, οκ, μπορει να θεωρεις βλακειες το τι πιστευει η μπορει να πιστεψει ο αλλος, αλλα δεν ειναι οτι ποιο ωραιο να βλεπεις. Απο την αλλη (παλι σε κεινο το θεμα), ειχε απαντησει πολυ καλα σε καποια σημεια, αν ελλειπε και η διαχυτη ειρωνια τοτε, θα ταν καλυτερα. Για αυτο λεω.

 

Προφανως πρεπει να κοιτας μεμονωμενα, γιατι αδικεις διαφορετικα. Οπως επισης μου φανηκε υπερβολικο να βγουν να το πουν καναλια "ξερετε υπαρχει γριππη" γιατι πρωτον, σωωωπα και δευτερον αν γινει κατι τετοιο επειδη ειμαστε και πολυ ψυχραιμος ως λαος θα ειχαμε πανικο. Οχι βεβαια οτι δεν το εχουν πει για αυτον τον λογο, ετσι κι αλλιως εχουν αποδειξει οτι αυτο ακριβως θελουν να κανουν.

 

Τελευταιο και σημαντικοτερο, ειμαι σιγουρος οτι εχεις μαλωσει αρκετες φορες με τις κοπελες(παλαιοτερα)/με την γυναικα σου(τωρα), για το οτι ο τροπος που λες κατι εχει σημασια. Μπορει να ειναι η χειροτερη καφριλα του κοσμου, αλλα με ενα τρικ να το κανεις πουπουλο.

 

Τεσπα,γενικα δεν εχω προβλημα με τον μπουμμπουμ(και στα @@ του αν εχω προβλημα μαζι του), αλλα σχολιαζω το γεγονος(γενικα), οτι μερικες φορες καλυτερο ειναι να ειμαστε πιο "νυφαλιοι" γιατι ανετα δημιουργουνται παρεξηγησεις σε ενα φορουμ.

 

o ^BB απανταει αναλογα με την σοβαροτητα του καθε θεματος, δεν εχω δει ποτε να ειρωνευεται σοβαρα και τεκμηριωμενα θεματα...

 

Γενικα μιλωντας, δεν χρειαζεται να εχεις και γνωματευση επιστημονα για αυτο που λες, για να μην σε ειρωνευτει ο αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μιλαω για επιστημονικη γνωματευση, πολλες φορες η απλη λογικη αρκει για να τεκμηριωσεις και να αιτιολογησεις σωστα το επιχειρημα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την απλη λογικη ομως, μπορει να την εχουμε εγω και συ, αλλα ο αλλος να μην την εχει και να σκεφτεται καπως διαφορετικα.

Μεγαλο θεμα. Τεσπα, καταλαβαινομαστε μου φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά είπαμε: κάθε φορά που ο καιρός κάνει τα δικά του λογικό δεν είναι να χάσει και την 'σειρά' του ο ανθρώπινος οργανισμός; Απλά οι ιώσεις του Σεπτέμβρη μετατέθηκαν τον Γενάρη... Και μιας και ήταν και γιορτές αν κάποιος ήταν στην έναρξη της ίωσης και βγήκε για διασκέδαση με την παρέα του και την οικογένειά του, ε! οι μισοί θα κόλλησαν!

Πριν κάνα μήνα δεν υπήρχε και πρόβλημα με το εμβόλιο της γρίππης; Εδώ για να κάνουν εμβόλιο η μάνα μου κι ο αδερφός μου (η μία με αλλεργικό βρογχικό άσθμα και ο άλλος με ιστορικό πνευμονίας) έκαναν 'χρυσή' την φαρμακοποιό για να τους ειδοποιήσει με το που θα είχε παρτίδα στην διάθεσή της. Δεν είχε γίνει θέμα και δεν είχαν πει στα ρεπορτάζ τι να προσέχει όποιος έχει πρόβλημα; Αν είσαι υγιής και σου τύχει η ίωση θα πρέπει η τηλεόραση να το κάνει είδηση; Άλλωστε αν υπήρχε πρόβλημα ο ιατρικός σύλλογος θα είχε βγάλει τις σχετικές ανακοινώσεις!

 

Και μην τις γελάτε τις βεντούζες, γιατί κάνουν και αυτές καλό σε έναν καταπονημένο οργανισμό απ'την ίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την γυναικα σου(τωρα)

 

Σταματήστε να μου κόβετε την τύχη με τις γκόμενες, επιτέλους!

Πόσες φορές πρέπει να ποστάρω ότι έχω πάρει διαζύγιο;

 

Πέρα από την παραπάνω κρυάδα, ναι δεν διαφωνώ σε αυτά που λες.

Είναι και ο γραπτός λόγος μωρέ. Είναι παρεξηγήσιμος συχνά.

Καμιά φορά ποστάρω με την οικειότητα που θα απαντούσα πειράζοντας έναν φίλο μου. Ξεχνώντας ότι δεν μιλάω σε φίλο μου.

 

Βέβαια, αυτό τον κουλό/παρεξηγήσιμο τρόπο έχω, για να ξεχωρίσω τους ανθρώπους (ή τους διαβόλους) που μου κάνουν και εκτιμώ.

Από τον τρόπο που θα αντιδράσουν κι αυτοί.

 

Anyway, δεν μπορώ να βοηθήσω και πρακτικά το τόπικ εδώ πέρα.

Η χαζή η αδερφή μου παραιτήθηκε από το φαρμακείο και δεν έχω inside info.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικό μήνυμα απο Forensick

με την γυναικα σου(τωρα)

 

Ειμαι

με την γυναικα σου(τωρα)

 

:mrgreen:

 

Ηταν ανετα το ποιο αποτυχημενο quote που εχεις κανει σε μενα:-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χάσει κάποιον δικό σου από γρίπη (ελπίζω να μην το ζήσει κανένας σας) τα βλέπεις κάπως αλλιώς τα πράγματα.

 

 

Δηλαδή το να κοροιδεύει κανείς γιατροσόφια, απομεινάρια του παρελθόντος και μιας άλλης (ελπίζω) εποχής (βεντούζες) ή την απαίτηση για δημιουργία υστερίας απο τις ειδήσεις (1ο ποστ) με βάση ένα καθαρά εποχιακό φαινόμενο εσύ το εκλαμβάνεις ώς προσβολή στους νεκρούς?

 

Για το πόσο σοβαρό είναι το θέμα:

 

Η γρίπη είναι σοβαρό θέμα, αυτό όμως:

 

Εδω μιλαμε για ιωση παιδια και ολοι σιωπουν .....Ουτε στις ειδησεις βγαλανε τιποτα.... Εμενα παντως μου φαινεται πολυ υποπτο...και δεν συμβαινει μονο στην Αθηνα .Με φιλους που μιλαω σε ολη την Ελλαδα ολοι ειναι αρρωστοι...

 

είναι τουλάχιστον αστείο σαν αιτίαση. Οπότε είναι κρίμα να μην μπορεί κάποιος να διακρίνει που πάνε τα σχόλια.

 

Είναι άλλο πράγμα να λέμε "ο καρκίνος είναι αστείο πράγμα" και άλλο να λέμε πως είναι αστείο να λέει κάποιος "ο καρκίνος θεραπεύεται με χαμομίλι και σκόρδο".

 

Αν κάποιοι είναι ανίκανοι για τον άνωθεν διαχωρισμό τότε το τόπικ είναι πιο σοβαρό απο όσο νόμιζα και μάλιστα αναφέρεται σε 2 σοβαρότατα προβλήματα:

 

- ανικανότητα για ανάγνωση

- περιορισμένη ευφυία

 

Για το τόπικ της 9/11 και εμένα:

 

Ειναι εντυπωσιακό το πόσο φανατισμένος μπορεί να είναι κάποιος ωστε να βάζει ταμπέλες σε χρήστες αλλά και τα ίδια τα αίτια της ταμπελοποίησης αυτής. Κάποιοι εδώ με χαρακτήρισαν ώς σεσημασνένο είρωνα ( :lol: 8-) ) με βάση την συμμετοχή μου στο εν λόγω τόπικ.

 

Στο τόπικ εκείνο πιστεύω απάντησα πολύ σοβαρά και ο καθένας μπορεί να ανατρέξει και να βγάλει τα συμπεράσματά του. Αν κάποιος είναι φανατισμένος και πιστεύει όποιον του λέει πως το μαύρο είναι άσπρο αρκεί να ταιριάζει με την κοσμοθεωρία του τότε αυτό είναι δικό του πρόβλημα και ώς πρόβλημα θα παραμείνει αν δεν μάθει να συζητά και να τεκμηριώνει, ή έστω να αναζητά τεκμηρίωση, για τις απόψεις του.

 

Εν κατακλείδει:

 

Η γρίπη και οι επιδημίες τέτοιου είδους είναι ένα εποχιακό φαινόμενο και μια ταλαιπωρία για πολλούς ανθρώπους κάθε χρόνο τέτοια εποχή. Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

 

Η υστερία και οι υπερβολλές μόνο κακό κάνουνε (όπως η κατάχρηση αντιβιωτικών) και καλό θα είναι να είμαστε λίγο πιο σοβαροί.

 

ΥΓ. Το 2007 είναι αστείο να μιλάμε για βεντούζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τόπικ της 9/11 και εμένα:

 

Ειναι εντυπωσιακό το πόσο φανατισμένος μπορεί να είναι κάποιος ωστε να βάζει ταμπέλες σε χρήστες αλλά και τα ίδια τα αίτια της ταμπελοποίησης αυτής. Κάποιοι εδώ με χαρακτήρισαν ώς σεσημασνένο είρωνα ( :lol: 8-) ) με βάση την συμμετοχή μου στο εν λόγω τόπικ.

 

Στο τόπικ εκείνο πιστεύω απάντησα πολύ σοβαρά και ο καθένας μπορεί να ανατρέξει και να βγάλει τα συμπεράσματά του. Αν κάποιος είναι φανατισμένος και πιστεύει όποιον του λέει πως το μαύρο είναι άσπρο αρκεί να ταιριάζει με την κοσμοθεωρία του τότε αυτό είναι δικό του πρόβλημα και ώς πρόβλημα θα παραμείνει αν δεν μάθει να συζητά και να τεκμηριώνει, ή έστω να αναζητά τεκμηρίωση, για τις απόψεις του.

 

Δυστυχως η ευτυχως, οι "ταμπελες" μπαινουν απο αυτα που λεμε. Τεσπα.

 

Το οτι ειχες απαντησει και σοβαρα, το ανεφερα και ο ιδιος και τοτε μαλιστα ειχες μιλησει πολυ ωραια. Το οτι ομως ειχες ειρωνευτει καποιους αλλους, λογω το οτι τους εβρισκες ευπιστους για καποια θεματα, ειναι γεγονος. Το οτι ο αλλος μπορει να εχει διαφορετικη αντιληψη απο μας ή διαφορετικη κοσμοθεωρια, δεν ειναι αναγκη να αντιδρουμε με ακραιο τροπο.

 

Επισης καποιος μπορει εξεταζει διαφορες θεωριες, οι οποιες μπορει να ειναι ακομα και γελοιες, απλα και μονο για δει τι λενε αυτοι εκει βρε παιδι μου. Αυτο δεν σε κανει αυτοματα "believer",απλα μπορει να γουσταρεις να διαβασεις κατι για αυτο.

 

Καλο ειναι να μιλαμε αμεσα και οχι εμμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...