Προς το περιεχόμενο

πόσο πιο κότες οι 'αναρχικοί;


andrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι λες ρε παιδί???

Δημοκρατία για λίγους?Μήπως ψιλομπερδεύεσαι?Τότε πως λέγεται δημοκρατία?

 

Δημοκρατία παέι να πει έχουν όλοι πολιτικά δικαιώματα και ψηφίζουν όλοι σου μίλησε κανείς για μέτοικους ή δούλους;Για την Αθηναική συμμαχία σου χουν πει τι δημοκρατικότατες συνήθειες εφάρμοζε ιδιαίτερα στους Μήλιους;Υπήρχε κοινοβούλιο στην αρχαία Αθήνα ή αποφάσιζαν όλοι;Εσένα σε ρωτήσανε για το ευρωσύνταγα τις εκτρώσεις το Ευρώ θα σε ρωτήσουν για το άρθρο 16;Δε νομίζω.Ο αρχοντας της εκκλησίας του Δήμου μήπως άλλαζε κάθε χρόνο υποχρεωτικά;

 

Σε λίγο θα μας πεις ότι επι Σαντάμ εποχή υπήρχε Δημοκρατία αλλά και αυτή ήταν για τον έναν.

 

Είχε πει ο Σαντάμ πως ήταν δημοκράτης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Συμπερασμα οι αναρχικοί είναι μια ακόμη κρίκα στην αλυσίδα τοων νεοφιλελεύθερων παγκοσμιοποιητών και όλα αυτά βρίσκουν απήχηση στα χουντικά απόβλητα της νδ κλπ

 

Εγώ σε γουστάρω γιατί είσαι γλωσσοπλάστης σαν τον Αριστοφάνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε άλλο παρεμφερές thread, ρώτησες κανά δυο φορές απευθείας κάποιον για τα πολιτικά του πιστεύω... ή δεν το θυμάσαι?

 

Είσαι offtopic ή μου φαίνεται;

 

Εγώ σε γουστάρω γιατί είσαι γλωσσοπλάστης σαν τον Αριστοφάνη.

 

Γι αυτό και γω θα συνεχίζω να γράφω με υατό το στυλ;Να το θεωρείσω τιμή που όλοι κοπτωνται από το ποστ μου για να το σχολιάσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι οι ατυνομικοί όργανα του εκάστοτε κοινωνικοπολιτικού συστήματος είτε πρόκειται για φασισμό κομμουνισμό η αστικό κοινοβουλευτισμό(δημοκρατία είχε μόνο η Αθήνα του Περικλή και αυτή για τους λιγους) και δυστυχώς ακόμα και σοσιαλισμό.Δεν έχει πει τπτ ο Τσάβες για καταργηση των αστυνομικών τμημάτων.

 

Στην Αθήνα του Περικλή υπήρχαν ΜΑΤ; Εδώ σε θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αθήνα του Περικλή υπήρχαν ΜΑΤ; Εδώ σε θέλω.

 

 

θές ακριβώς τις ομάδες ?

 

κάτι παρεμφερές υπήρχε αλλά όχι τόσο πολυάριθμο- αναποτελεσματικό

 

και σαφέστατα δεν ήταν για την αντιμετώπιση επεισοδίων σε διαδηλώσεις

 

δηλαδή με τη καμμία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δημοκρατία είχε μόνο η Αθήνα του Περικλή και αυτή για τους λιγους.

 

Με τους δούλους και τις γυναίκες για πέταμα το θεωρείς δημοκρατία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αθήνα του Περικλή υπήρχαν ΜΑΤ; Εδώ σε θέλω.

 

Yπήρχαν αυτοί που κυνηγούσαν τους gay(Που στης δλδ που είνaι στημένοι οι άλλοι τους ρωτούσαν όσους έβρισκαν;)

 

Τιμή και δόξα στον Πεισίστρατο...

 

Σιγά αυτός ήταν "τύραννος".Λέγεται πως οι τυρανοκτόνοι ήταν τοιούτοι;Ας μας διαφωτίσει κάποιος φιλόλογος

 

για τους λιγους.
Με τους δούλους και τις γυναίκες για πέταμα το θεωρείς δημοκρατία;

 

Το λίγους τι νομζεις ότι σήμαινε;Για τη θέση της γυναίκας διδιστανται οι απόψεις.Ε δεν ήταν και μισογυνηδες οι Αθηναίοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry, το thread δε το άνοιξα με σκοπό να πω για πολιτικά πιστεύω :)

απλά μου άρεσε σα σκηνή που πετάνε τις μολότοφ μέσα απο τα κάγκελα και το παίζουν μάγκες χαχα

 

όσο για την απάντηση εσύ τι θα έκανες η απάντηση είναι πολύ απλή. ΓΙΑ ΠΙΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΔΕ ΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΜΟΥ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το θεωρείσω τιμή που όλοι κοπτωνται από το ποστ μου για να το σχολιάσουν;

Μήπως το σχολιάζουν απειδή έχουν κάποιο λόγο να το σχολιάσουν?Ή θα μας πεις ότι σε ήξεραν και από πριν και είπαν να σου τη λένε κάθε τόσο?

Εμένα γιατί δεν κόπτονται όπως λες να με σχολιάσουν?

Δε σου λέει κάτι αυτό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mega ο πρύτανης του ΕΜπ και ένας άλλος είπανε ότι κατεβηκαν από μια κλούβα κατι κουκουλοφοροι και τότε αρχισαν τα επεισόδια.Χμμ διπλή προβοκάτσια μια με τη ρουκέτα προς το θυρεό και τώρα αυτό.

 

φιλε μια συμβουλή απάντα στο θέμα και μη σχολιάζεις τον αλλο κουράζεις και τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μια συμβουλή απάντα στο θέμα και μη σχολιάζεις τον αλλο κουράζεις και τους άλλους.

Ναι οι άλλοι σε ένοιαξαν εσένα τώρα.Δεν βλέπεις που προκαλείς όλο τον κόσμο τώρα θες να μας το παίξεις ηθικολόγος και αγωνιστής υπέρ του κόσμου.

Άσε τον κόσμο να προγραμματίσει μόνος του το τι θα διαβάζει και τι όχι.Δεν σε έθεσε κανείς moderator ή τίποτα άλλο.

Αλλά όταν δεν έχει κανείς να πει κάτι αλλάζει την κουβέντα.Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε ένα πράμα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...