Προς το περιεχόμενο

Την προσοχή σας παρακαλώ,και μην γελάσετε


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
nick[;1475318'']Στη σιγουριά σου ότι δεν υπάρχουν.

 

Η συνηθης σιγουρια της συμβατικης επιστημης.

 

Ολα τα αλλα ειναι τσαρλατανιες και θελουν να σας πουλησουν ελπιδα και να σας τα αρπαξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι υπέρ της λογικής άνευ συζήτησης γιατί τις βαρέθηκα πλεον, θα πρότεινα στην περίπτωσή σου ένα παπά να κάνει κάτι για το "ΜΑΤΙ".

Οχι βέβαια ότι φταίει αυτό , αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Νομίζω δε ότι είναι το μόνο που παραδέχεται η επίσημη εκκλησία.

 

Αν και υπέρ της λογικής, το "ΜΑΤΙ" είναι το μόνο που δεν ξέρω αν το δέχομαι, πάντως δεν το απορρίπτω.

Και μια ιστοριούλα (μάτι-καντήλια)

Κάποτε πολύ μικρός εκεί που περπατάγαμε με του γονείς μου κάτι έπαθα ξαφνικά και δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω. Ετυχε εκεί κοντά να είναι μια θεία όπου και πήγαμε και μου έκαναν το "μάτι". Την στιγμή εκείνη τσαφ ακούγετε το καντήλι όπου και έσβησε και αμέσως άρχισα να συνέρχομαι σαν από βαθύ λήθαργο. (δεν φύσαγε και οτιδήποτε άλλο). Τα συμπεράσματα δικά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σιγουριά μου πηγάζει απο την πλήρη ανυπαρξία οποιουδήποτε στοιχείου που να συνηγορεί στην ύπαρξη τέτοιων ενεργειών κλπ. Ευχαρίστως να ανακαλέσω οτιδήποτε μόλις δώ κάποια αξιοπρεπή στοιχεία.

 

Έως τότε όλα αυτά είναι αέρας κοπανηστός.

 

ΥΓ. Τι θα πεί συμβατική επιστήμη? Προς τι ο υποτιμητικός χαρακτηρισμός? Η επιστήμη εσαν τρόπος σκέψης είναι μία, δεν υπάρχει συμβατική και αντισυμβατική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς BOOMBOOM,

 

τουλάχιστον εκεί που λες οτι δεν υπάρχουν αύρες κάνεις καποιο λάθος γιατί η αύρα υπάρχει και είναι κάτι που μπορεί να φωτογραφηθεί. το παράξενο είναι οτι κάποιοι την βλέπουν με γυμνό ματι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το λινκ της wikipedia υποστηρίζει αυτό που λέω, πως όλα αυτά είναι αερολογίες. Είναι σαν να μου λέτε πως επειδή δεχόμαστε την θεωρία της βαρυτικής έλξης άρα πρέπει να δεχτούμε και την αστρολογία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικα, ολα τα υπολοιπα δεν τα ειδες ε?

 

Και φυσικα, εχουμε ενα συστημα που αποδεικνυει τον εαυτο του ε?

 

Και φυσικα, το μονο αξιοπιστο λινκ ηταν αυτο που βολευει ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια λινκ αναφέρεσαι? Διάβασα όλα τα λινκ της πρώτης σελίδας και δεν υπάρχει τίποτα μεταφυσικό (τουλάχιστον για όσους δεν μένουν άφωνοι μπροστά στο "θαύμα" του ηλεκτρισμού).

 

Περιμένω λοιπόν να μου δείξεις τα στοιχεία που συνηγορούν υπερ της ύπαρξης αύρας και θετικής/αρνητικής ενέργειας. (δεν θα ξαναρωτήσω άλλη φορά).

 

ΥΓ. Αν με την λέξη αύρα εννοείτε το ότι το ανθρώπινο σώμα είναι αγωγός του ηλεκτρισμού τότε δεν βλέπω κάτι μεταφυσικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε zazik εγώ ένα έχω να πω.

Φυσικά δεν αναφέρομαι σε μάγια και τέτοια.

Υπάρχει κάποιο άτομο στο περιβάλλον σου που σας ανακατεύει, για να το πω απλά. Λέει, ας πούμε, κάτι κακό σε σένα για την μάνα σου και κάτι κακό για σένα στην αδελφή σου κ.λπ. και έτσι στρέφει τον ένα εναντίον του άλλου.

Καθήστε και ψάξτε να τον βρείτε ξεκαθαρίζοντας δεδομένα όπως τα παραπάνω.

Θα δεις ότι πρόκειται, κυρίως, για ψέμματα και θα δεις ότι όλα προέρχονται από ένα άτομο.

 

Φιλικά,

 

Γιώργος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ωραια η κουβεντα καλο θα ειναι παντως να κραταμε μια πισινη με πραγματα που δεν βλεπουμε(χωρις να σημαινει οτι δεν υπαρχουν).

Σε γενικες γραμμες ειμαι φουλ ορθολογιστης(σε απελπιστικο σημειο) και οχι μικρος σε ηλικια αλλα εχω δει και ακουσει καποια πραγματα τα οποια με φερνουν σε αδιεξοδο(σαν του φιλου που ανοιξε το τοπικ).

Πριν πολλα χρονια που ημουν φοιτητης ειχα φιλη που σπουδαζε στη θεσ/νικη.αυτη λοιπον συγκατοικουσε με αλλες 2 οι οποιες σε καποια φαση αρχισαν τα παραψυχολογικα,σατανιστικα κτλ.

Λοιπον μου ειπε φασεις και μου σηκωθηκε η τριχα.Και τις εχω 101% εμπιστοσυνη γιατι ξερω καλα οτι ειναι ατομο σοβαρο και μετρημενο και οχι κανενα τσολι.Απο τοτε αποφασισα να μην πιστευω μονο οσα βλεπω(ασχετο αν δεν το τηρω παντα).Αλλωστε σε ολους εχουν τυχει στιγμες οπου συμβαινουν πολλα μαζεμενα και τρελαινομαστε.

Εντελως πληροφοριακα και για να μην τρεχει σε μεντιουμ και χαρτοριχτρες απο οτι ξερω στην Αθηνα εξορκισμους κανει το εκκλησακι που ειναι στην Πλακα,πανω απο τους αερηδες στο δρομο για την καφετερια των διοσκουρων(νομιζω οτι εχει και ταμπελα απο εξω που λεει καθε ποτε γινονται οι εξορκισμοι).Ας παει ο φιλος εστω και για ψυχολογικους λογους.

Και κατι αλλο.Σεβαστειτε την κατασταση του αλλου και αν δε συμφωνειτε τουλαχιστον δειξτε λιγη κατανοηση(δεν κανει κακο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω παιδια, ποσο χαμηλο επιπεδο υπαρχει ακομα και σημερα...

Μαγοι, χαρτοριχτες, παπαδες, εξορκισμοι, ματιασματα και δε συμμαζευεται.

 

Αυτο που παρατηρειται ειναι η ευκολια με την οποια πολλοι ανθρωποι (οι περισσοτεροι απο μας, δυστυχως) αποδιδουν οτι αναποδια και στραβο τους συμβει σε παραφυσικες/δαιμονικες δυναμεις.

Το πιο απλο που μπορει να διερωτηθει καποιος ειναι γιατι δε μπορει καποιος να χρησιμοποιησει αυτες τις δυναμεις ωστε να κερδισει το "παμε στοιχημα" ή το Λόττο? Γιατι δεν ασκουνται στα ατομα με μεγαλη θεση και εξουσια αλλα περιοριζονται μονο στη κυρα Κατινα της γειτονιας.

 

Η Ελληνικη ταινια "Η κυρα μας η μαμη" με τη Γεωργια Βασιλειαδου γυριστηκε τη δεκαετια του '50 και ο σκηνοθετης ηθελε να στηλιτευσει αυτα τα καραγκιοζιλικια. Που να ξερε οτι μετα απο μισο αιωνα θα συνεχιζαν να υπαρχουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...