Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγγνώμη, αλλά καταλαβαίνεις τι γράφουμε;

 

Ξέρω πολύ καλά τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ σαν ομάδα. Μιλάω για τους φιλάθλους του. Κατανοητό μήπως αυτή τη φορά;

 

Ξέρω πολύ καλά τι είναι το total football. Κανένα άλλο επιχείρημα;

 

Μάθε να μιλάς σαν άνθρωπος πρώτα και μετά θα δούμε αν έχει αξία η γνώμη σου για το ποδόσφαιρο. Αντιμετώπιση είναι αυτή; Σαν να κάθομαι εγώ να σου γράφω "άντε μάθε πρώτα ότι η μπάλα είναι στρόγγυλη γιατί εσύ είμαι σίγουρος ότι νομίζεις πως είναι τετράγωνη και μετά έλα να μου μιλήσεις".

 

Δηλαδή τι να σου απαντήσω;

 

Κομπλεξικός ξέρεις τι σημαίνει; Ή πετάμε λέξεις αβέρτα;

 

Με κατηγορείς για τοπικισμό όταν δηλώνεις ότι δεν ασχολείσαι με καμία ομάδα εκτός Αθήνας;

 

Επίσης παραδέχεσαι ότι τόση ώρα έγραφες βλακείες απλά για να μου πας κόντρα, και λες εμένα γραφικό;

 

Απλά, έλεος.

 

ΥΓ. Κάποιοι άνθρωποι καθορίζουν τη δική τους πραγματικότητα. Κάποιοι ζούνε ότι τους σερβίρουν. Ευχαριστώ δε θα πάρω. Δεν είμαι στατιστικό. Fight club.

 

Να γραψεις ενα βιβλιο ο μικρος λαρισαιος στην μαγικη χωρα της σουπερλιγκα και οι κακοι αθηναιοι. Κομπλεξικο σε θεωρω γιαυτα που γραφεις και παλι τωρα.Μαθε να εισαι ευθυς οταν θελεις να προσβαλεις τον αλλον. Να εκφραζεσε πιο ωμα. Βλεπω δεν διαχωριζεις το θεωρω απο το εισαι. Απλα αυτο μου δειχνεις. Ξερω πολυ καλα τι σημαινει η λεξη την συναντω πολυ συχνα εδω μεσα και εξω μην φοβασαι. .Βαριεμαι να σου απαντησω σοβαρα γιατι βλεπω οτι ξεφευγεις και δεν θα το εκανες σε μια συζητηση προσωπο με προσωπο.Ειναι λαθος δικο μου που εχω την απαιτηση να γινει καλο παιχνιδι εδω μεσα. Ουτε που διαβαζεις τι γραφω. Εισαι καλος ακροβατης παντως. Κανεις καλες κολοτουμπες. Το οτι δεν σε παιρνω στα σοβαρα σημαινει οτι πολυ απλα γραφω αυτα που πρεπει να γραψω για να σε πικαρω. Βασικα στο εχω πει και σε π.μ. χρειαζεσε μια ντοπα γιατι δεν βγαινει σε μορφη ενεσης για να ανεβει η τεστοστερονη σου λιγο. Οταν συγκρινεις τον λαο του παοκ με αυτον της λαρισας καθε λογικη σταματα. Μιλας για μια ομαδα που στο παρελθον γεμιζε ενα σταδιο σε καθε προπονηση.Οταν αποκτησεις την παραμικρη επαφη με τον αθλητισμο , πραγματικη επαφη ομως ετσι να μαθεις πως λειτουργει ενας αθλητης και να λειτουργησεις σαν αθλητης οχι μεσα απο το αλκαζαρ πως το λενε, τα παιχνιδια που παιζετε στον υπολογιστη τις εφημεριδες που διαβαζεις και την τηλεοραση δεν ξερω τι αλλο διαολο κανεις τοτε ελα να μιλησουμε για αθλητισμο. Αφου σου αρεσει τοσο το ποδοσφαιρο απεκτησε πρωτα μια επαφη με ενα αληθινα ποδοσφαιρικο γηπεδο οπως το ολντ τραφορντ η το ντραγκαο να νοιωσεις οτι βλεπεις μπαλα οχι στα μπουρδελα της ελλαδας και τοτε θα δεις τι ειναι το ποδοσφαιρο. Κατι που δεν υπαρχει στην ελλαδα. Αν σου αρεσει κατι πραγματικα ολα γινονται.Και μην καθεσε να αποτυπωνεις στο κεφαλι σου τα αποφθεγματα του χολιγουντ. Δεν χρειαζετε να στο πει η ομορφη και πιασαρικη φατσα του μπραντ πιτ αδερφε οτι η υλη που σε περιβαλει απλα σε εξαφανιζει. Οσο για το αν μιλαω σαν ανθρωπος η δικη μου φανερη αγενεια ειναι πιο ανθρωπινη απο μια ψευτικη ευγενεια γιατι αυτο μου βγαινει απεναντι σου. Πολυ ανθρωπινο. Αυτα .Βασικα δεν εχω διαθεση να σου γραψω κατι αλλο. Απλα δεν γινετε να μιλησουμε εμεις οι δυο. Χασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εύχομαι να εξαφανιστεί (ή καλύτερα να μεταλλαχθεί) το είδος σου. Είσαι άρρωστος.

 

Αν πιστεύεις ότι οι μόνοι άνθρωποι που είναι αληθινοί, είναι οι αγενείς, τότε τι να σου πω. Καλή ζωή να ζήσεις. Απλά κινείσαι σε λάθος κύκλους.

 

edit: Δεν μπορώ να πιστέψω ότι θεωρείς τον άνθρωπο (σαν είδος) τόσο ζώο. Καλά σου είπε ο Helm. Άντε στο δάσος να κυνηγήσεις γαζέλες. Εγώ θα μείνω με τους πολιτισμένους, σε κόσμους που δεν έχεις ιδέα ότι υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι να εξαφανιστεί (ή καλύτερα να μεταλλαχθεί) το είδος σου. Είσαι άρρωστος.

 

Αν πιστεύεις ότι οι μόνοι άνθρωποι που είναι αληθινοί, είναι οι αγενείς, τότε τι να σου πω. Καλή ζωή να ζήσεις. Απλά κινείσαι σε λάθος κύκλους.

 

να σαι καλα χαιρομαι παρα πολυ που ατομα τοσο ψευτικα σαν εσενα με θεωρουν αρρωστο. σημαινει οτι εχω ξεφυγει εντελως απο την βρωμια που με περιβαλει. αυτο και τερμα. Μια και μου προσθεσες πραγματα δεν ξερεις καν που ζεις και πλαθεις εικονικους κοσμους. Τωρα κρυψου πισω απο την οθονη σου γιατι μονο ετσι βρισκεις το θαρρος να προσβαλεις καποιον αλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συ βγες πίσω από την οθόνη σου και δείρε όποιον διαφωνεί μαζί σου, γιατί μόνο έτσι ξέρεις να περνάς τις απόψεις σου. Θα έχεις ακουστά τον φασισμό, έτσι;

 

Ενημερωτικά, δε με τρομάζουν καθόλου οι απειλές σου. Έχω εκπαιδεύσει τον εαυτό μου να μη φοβάται τον θάνατο. Λες να φοβάμαι τη σωματική βία;

 

Άνθρωπος που με αποκαλεί ψεύτικο, πολύ απλά δεν ξέρει τι λέει. Έχω τη φήμη του ακριβώς αντίθετου (καλλιτέχνης είμαι που να πάρει, δεν μπορείς να είσαι ψεύτικος, σε καταλαβαίνουν αμέσως). Το ότι δεν έχεις γνωρίσει ανθρώπους σαν εμένα, είναι γιατί πολύ απλά είσαι τέτοιος παλιοχαρακτήρας και κανείς πολιτισμένος άνθρωπος δεν έχει όρεξη ν' ασχοληθεί μαζί σου.

 

Φρόντισε να ξαναβρείς την πίστη σου.

 

Τέλος από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συ βγες πίσω από την οθόνη σου και δείρε όποιον διαφωνεί μαζί σου, γιατί μόνο έτσι ξέρεις να περνάς τις απόψεις σου. Θα έχεις ακουστά τον φασισμό, έτσι;

 

Ενημερωτικά, δε με τρομάζουν καθόλου οι απειλές σου. Έχω εκπαιδεύσει τον εαυτό μου να μη φοβάται τον θάνατο. Λες να φοβάμαι τη σωματική βία;

 

Άνθρωπος που με αποκαλεί ψεύτικο, πολύ απλά δεν ξέρει τι λέει. Έχω τη φήμη του ακριβώς αντίθετου (καλλιτέχνης είμαι που να πάρει, δεν μπορείς να είσαι ψεύτικος, σε καταλαβαίνουν αμέσως). Το ότι δεν έχεις γνωρίσει ανθρώπους σαν εμένα, είναι γιατί πολύ απλά είσαι τέτοιος παλιοχαρακτήρας και κανείς πολιτισμένος άνθρωπος δεν έχει όρεξη ν' ασχοληθεί μαζί σου.

 

Φρόντισε να ξαναβρείς την πίστη σου.

 

Τέλος από μένα.

 

Το τοπικ σου λεγετε λαρισα. Ειναι φοβερα ευκολο να σε παρασυρω στο να απαντας συνεχεια. Εχω γνωρισει τοσο αληθινους ανθρωπους που μπορουν να χαρακτηριστουν αποκοσμοι.Δεν εχεις καμια σχεση με το αληθινο. Αστο λαρισαιε μην το παλευεις. Μηπως εχεις παει ειδικες δυναμεις αρχηγε? Θα σου χρειαζοταν γιατι βλεπω οτι ψαρωνεις με την πλακιτσα. Καλο κουραγιο . Να ηξερες ποσο χαιρομαι που καποιος σαν εσενα μου αποδιδει χαρακτηρισμους. Σημαινει οτι εχω κανει καλα την δουλεια μου . Α δεν φημιζομαι για την δημοκρατικοτητα μου αυτο ειναι αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα τέλος και το εννοώ.

 

Το τόπικ λέγεται ΑΕΛ. Όχι Λάρισα. Μάθε γραφή (και ανάγνωση)

 

Σιγα μην σκισεις το καλσον λαρισαιε. Καλα ΑΕΛ. Σου θιξαμε τα αιγοπροβεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφύγατε.Δεν πρέπει να μπεί ένα τέλος?

 

Επείδη δεν παρακολούθησα το θέμα το μόνο που θα πώ είναι ότι από τη στιγμή που κάποιος δεν θέλει να μιλήσει σοβαρά γι'αυτό που λέει το τόπικ,δεν έχει θέση σε αυτό το τοπικ.Άδικα σπατάλα το χρόνο του

 

 

Φοβού τους e-hooliganas

 

Δεν μας φτάνει η Σο'υπα Λίγκα που παίζει με τη νοημοσύνη μας έχουμε να αντιμετωπίσουμε και την ανθρώπινη βλακεία.

 

Υ.Γ. Χρόνια Πολλά σε όλους,28/10 είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τελειώσει η ιστορία δόκτωρ. Μόνο που τα πρόβατά μου θύμωσαν λίγο, αλλά θα τους περάσει.

 

Πάμε για διπλό σήμερα!

 

ΑΕΛ διπλό, διπλό, στον Πανιώνιο,

ΑΕΛ διπλό, διπλό, στον Πανιώνιο!

 

Βενετίδης, Νταμπίζας εκτός. Κατσιαρός, Κώτσιος στη θέση τους. Πιθανόν πάντως να είναι κουρασμένη η ομάδα σήμερα (Έβερτον, ταξίδια...). Μακάρι να σκοράρουμε νωρίς και να το κρατήσουμε (αν και δεν είμαστε εμείς για αμυντικό ποδόσφαιρο).

 

Επίσης μακάρι το rotation που πιθανόν να γίνει από τον Δώνη να λειτουργήσει. Κοινώς, φάτε τους ρε πιτσιρικάδες μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παιδάκι κάνεις. Θέλεις να λες την τελευταία κουβέντα. Δε νομίζω να είσαι 27 χρονών, πραγματικά.

 

Κρίμα σήμερα. Καλή (ως εξαιρετική) εμφάνιση στο α' ημίχρονο, κακή (ως κάκιστη) στο β'. Υπήρχε η κούραση από το παιχνίδι με την Αγγλία, αλλά κυρίως η ήττα αποδίδεται πιστεύω σε αδιαφορία, ίσως υπεροψία από τις καλές εμφανίσεις. Δεν είμαστε ακόμα σε επίπεδο ώστε να παίρνουμε παιχνίδια με σβηστές μηχανές. Θέλει προσπάθεια 90 λεπτά (ή έστω μέχρι το 2-0 και βλέπουμε).

 

Ο διαιτητής γιατί δεν έβγαλε κόκκινη στον Κώτσιο, δεν το κατάλαβα. Ελπίζω να μην προσπαθούν να μας ευνοήσουν, γιατί τα πήρα στο κρανίο σ' εκείνη τη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορεις να μην απαντησεις ε. Ειμαι το φαρμακο στην ελειψη τεστοστερονης σου. Οχι εγω δεν ειμαι νεκρος σαν εσενα. Δεν ειμαι 27 ετων στα δικα σας ψευτικα χρονια. Παρεπιπτοντως δεν σας χαλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με χάλασε και με παραχάλασε και αν νικάγαμε τα ίδια θα έλεγα.

 

Βέβαια επειδή μας πνίξανε και ένα πέναλτι όπως πάντα (έτσι για το καλό), δε θα λιώσω και στις τύψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...